Jump to content

Pierwszy fajlur

karax
 Share

Recommended Posts

Podjechałem na ładowarkę publiczną pod UM. O tutaj: https://www.plugshare.com/location/174161

Podłączyłem się pod CCS i zacząłem ładowanie. Podładowałem z 20 do około 50%. Ponieważ chciałem już wracać zastopowałem ładowanie na ładowarce, odblokowałem auto i klapkę, odpiąłem i takim komunikatem powitał mnie samochód.

image.png

Klapki ładowania nie można było otworzyć. O ile dobrze znalazłem to jest to analogiczna sytuacja jak w tym artykule: https://elektrowoz.pl/testy/moje-renault-zoe-ze-50-poki-dzialalo-bylo-fajnie-gdy-pojawily-sie-problemy-ech-czytelnik/

Samochód trafił do ASO. O własnych siłach bo generalnie dokąd w baterii był prąd to jeździł o własnych siłach.

Z serwisu wyjechał z taką adnotacją:

Diagnostyka komputerowa - defekt obwodu przekaźnika - testowanie prądem stałym.

Przeprogramowanie modułu UCH wraz z automatyczną konfiguracją.

Przeprogramowanie modułu EVC wraz z automatyczną konfiguracją.

Auto jeździ i wszystko działa. Ładowanie przetestowane. Na razie mam jeździć - obserwować.

Z "diety" zamierzam usunąć wszystkie ładowarki tego samego typu co ta, która spowodowała problem. Ewentualnie korzystać tylko z ładowania poprzez gniazdo Typ2.

A dziś z racji, że dzień w domu ładowanie z wallbox'a. weszło circa 30kWh za całe 38 groszy sztuka ❤️

Godzinę temu, karax napisał:

Auto jeździ i wszystko działa. Ładowanie przetestowane. Na razie mam jeździć - obserwować.

Z "diety" zamierzam usunąć wszystkie ładowarki tego samego typu co ta, która spowodowała problem.

Znany problem z ZOE, nawet na AK zdaje się było coś wspominane, że Zoe się nie lubi z ładowarkami, bo ma jakieś specyficzne zabezpieczenia i wymaga ładowarek Zoe-friendly. 

33 minutes ago, mrBEAN said:

Znany problem z ZOE, nawet na AK zdaje się było coś wspominane, że Zoe się nie lubi z ładowarkami, bo ma jakieś specyficzne zabezpieczenia i wymaga ładowarek Zoe-friendly. 

Co ciekawe, takie problemy mają obie generację Zoe. Było i jest wybredne. 

1 minutę temu, HelixSv napisał:

Co ciekawe, takie problemy mają obie generację Zoe. Było i jest wybredne. 

Charakterne czyli ;)