Skocz do zawartości

Problem - Honda FR-V nie odpala :(


Rajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dawno mnie tu nie było ;)

 

Mam pytanie do specjalistów - wczoraj niespodziewanie moja Honda FR-V nie odpaliła, wcześniej nie było żadnych symptomów.

Objaw widoczny jest na filmach - przy próbie rozruchu słychać terkotanie przekaźników, zegary mrugają, nie słyszę kręcenia rozrucznika (kiedyś był z rozrusznikiem problem, ale wtedy zegary nie mrugały, tylko rozrusznik cykał, był regenerowany).

 

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?

Rozrusznik robi jakieś zwarcie czy to problem elektryczny? :nie_wiem:

 

Honda FR-V 2006r. 1.7PB 125KM

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Rajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w corsie kiedyś. Jak próbowałem przekręcić na rozruch to kontrolki mrugały.

Podjechał gość dostawczakiem podpielismy auto na kable i... nic. Dalej to samo.

Ale facet powiedział ze nie ma czasu i że to na bank aku. Faktycznie pojechałem do sklepu, kupiłem nowy przełozyłem i odpalił od kopa.

Też było zwarcie na celi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier w CRV-ce III miał taki sam objaw, już się zaczynałem dobierać do rozrusznika, nawet osłony już zaczęliśmy demontować, ale okazał się że akumulator był winny tej sytuacji.

 

Z innych dość ciekawych objawów zużytego akumulatora (przynajmniej w Hondzie), spójrz na wskaźnik paliwa jak się cofa przy rozruchu ;] Po montażu nowego akumulatora jak ręką odjął.

 

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty słabych akumulatorów mogą być zaskakujące... w moim służbowym pierdzidełku jak aku się kończył to przy rozruchu uruchamiała się tylna wycieraczka...

Auto odpalało normalnie i nie było innych przesłanek padającego aku. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
 
Dawno mnie tu nie było
 
Mam pytanie do specjalistów - wczoraj niespodziewanie moja Honda FR-V nie odpaliła, wcześniej nie było żadnych symptomów.
Objaw widoczny jest na filmach - przy próbie rozruchu słychać terkotanie przekaźników, zegary mrugają, nie słyszę kręcenia rozrucznika (kiedyś był z rozrusznikiem problem, ale wtedy zegary nie mrugały, tylko rozrusznik cykał, był regenerowany).
 
Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
Rozrusznik robi jakieś zwarcie czy to problem elektryczny? default_niewiem.gif
 
Honda FR-V 2006r. 1.7PB 125KM
 
[/url]  
 
 
 
 
[/url]
Padł akumulator default_zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordzie Fiesta mk 7 padnięty akumulator powodował przygasanie oświetlenia wszystkich zegarów i kontrolek przy nieskutecznej próbie uruchomienia silnika. 

W Suzuki Vitara poprzedniej generacji przy niedoładowanym akumulatorze zdolnym jeszcze do rozruchu silnika świeciła się ciągle kontrolka ESP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grogi napisał:

W Priusie jak padł akumulator 12v, to po uruchomieniu samochodu sygnalizował problem z hamulcem postojowym. Aku musiał być naprawdę padnięty, bo tu rozrusznikiem nie kręcił, a tylko uruchamiał komputer... 😄

W scenicu to samo.  Przy słabym akum wywala błąd hamulca ręcznego 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.