Skocz do zawartości

etoll - zaczyna się


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Strona operatora w którym mam wykupione usługi padła, nie działa od kilku godzin. Od 14 nie działa lokalizacja i wszystko co jest z nią związane, kasa z etolla nie jest pobierana... Zobaczymy jak się to skończy jak już wszystko wróci do normy. Operator oczywiście jest dopuszczony przez etoll...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pejus1982 napisał:

Ręce i inne części ciała opadają… Czy tak naprawdę ciężko jest stworzyć sprawny system obsługujący płatności. 

Nie, ale wtedy nie można kręcić lodów.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, krawiec said:

A jak jest z odpowiedzialnością mandatową w sytuacji gdy operator się "wysra" i kierowce capnie kontrola?

 

Quote

W systemie viaTOLL taryfikator kar jest dość prosty. Opłata zależy od rodzaju przewinienia i klasy pojazdu. Naliczane w systemie viaTOLL kary mogą wynosić:

za naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej – 500 zł dla samochodów osobowych z przyczepą i 1500 dla pozostałych kategorii pojazdu (odpowiedzialność ponosi jego właściciel lub posiadacz),

[...]

Kary za brak viaTOLL i e-TOLL – co się zmieni?
Czy kary za brak viaTOLL będą też obowiązywać po przejściu na nowy system e-TOLL? Tak! (i tu bym dawał od razu Gis)

 

Ale i tak mamy dobrze bo:

 

Quote

Nawet jeśli na użytkownika została nałożona kara za brak viaTOLL, odwołanie jest możliwe. Na każdej decyzji administracyjnej widnieje pouczenie, zgodnie z którym użytkownikowi przysługuje możliwość odwołania się w ciągu 14 dni od momentu jej otrzymania. Kara może być uchylona, jeśli stwierdzi się, iż była nałożona niezgodnie z prawem. Zanim to jednak nastąpi użytkownik może być poproszony o złożenie wyjaśnień.

 

A nawet lepiej, bo:

 

Quote

W przypadku nieprawidłowego działania lub braku rejestracji w systemie viaTOLL kara za każdą bramkę nie będzie naliczana. Jednej osobie może być bowiem naliczona tylko jedna kara w ciągu dnia za przewinienie określonego rodzaju.

 

Jak niektórzy pamiętają, krwiożerczy krwiopijcy początkowo naliczali opłatę za każdy odcinek, co powodowało masową niewypłacalność i dopiero Sąd zrobił z tym porządek.

 

https://e-tollgps.pl/kary-za-brak-viatoll-e-toll-po-nowemu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kiziuk napisał:

Jak niektórzy pamiętają, krwiożerczy krwiopijcy początkowo naliczali opłatę za każdy odcinek, co powodowało masową niewypłacalność i dopiero Sąd zrobił z tym porządek.

 

To było na samym początku viatolla :oki: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam, jeździł ktoś na e-Tollu po A2 po państwowej części A2 Łódź - Konin ? Ponad miesiąc temu jechałem i pobrało mi ok. 6 zł zamiast 9,90 zł, jak zwykle płaciłem na bramkach
Może dlatego https://www.google.com/amp/s/moto.pl/MotoPL/7,88389,27518391,z-e-toll-kierowcy-zaplaca-mniej-za-autostrade-rzad-obniza-ceny.amp

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, janusz napisał:

 

Do końca roku jest o 30% taniej.

Śmierdzi mi to duża podwyżką w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.