Skocz do zawartości

Przewód od kompresora przepuszcza


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Przepuszcza na złączce do końcówek

Po wpięciu trochę puszcza i dopiero po odpowiednim ustawieniu jest szczelnie

 

Po wypięciu końcówki - nie blokuje wypływu tylko puszcza na maxa

 

Naprawiać? Smarować czy tylko nowy?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał:

 

Przepuszcza na złączce do końcówek

Po wpięciu trochę puszcza i dopiero po odpowiednim ustawieniu jest szczelnie

 

Po wypięciu końcówki - nie blokuje wypływu tylko puszcza na maxa

 

Naprawiać? Smarować czy tylko nowy?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Rozbierz, zmień oringi i masz jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał:

To się rozkręca jakoś?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zamocuj końcówkę w imadle skierowaną ku górze. Przesuń pierścień zewnętrzny jak do rozłączenia i pokażą się zabezpieczenia. Usuń je i zdejmij pierścień. Potem odkręcasz pierścień wewnętrzny i dostajesz się do tłoczka. Oringi jak mierzyłem to wychodziły mi 9,5x3 oraz 6,5x2 i kupiłem 9x3 i 6,5x2 bo tak było dostępne. Jednak radziłbym najpierw rozebrać i pomierzyć bo mogą być jakieś różnice zależnie od producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Igorek napisał:

Zamocuj końcówkę w imadle skierowaną ku górze. Przesuń pierścień zewnętrzny jak do rozłączenia i pokażą się zabezpieczenia. Usuń je i zdejmij pierścień. Potem odkręcasz pierścień wewnętrzny i dostajesz się do tłoczka. Oringi jak mierzyłem to wychodziły mi 9,5x3 oraz 6,5x2 i kupiłem 9x3 i 6,5x2 bo tak było dostępne. Jednak radziłbym najpierw rozebrać i pomierzyć bo mogą być jakieś różnice zależnie od producenta

 

Dzięki, popatrzę

Ja mam tam taki układ że po odsunięciu pierścienia jak do rozłączania ten element, który zostaje ma zewnętrzny kształt jak pod klucz. Może to spróbować wykręcić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał:

 

Dzięki, popatrzę

Ja mam tam taki układ że po odsunięciu pierścienia jak do rozłączania ten element, który zostaje ma zewnętrzny kształt jak pod klucz. Może to spróbować wykręcić ?

 

Ok, zerknąłem I ja też mam 2 rodzaje. Ten co piszesz (po prawej) jest jeszcze łatwiejszy, odkręcasz to i patrzysz w jakim stanie oringi.

IMG_20211018_143621.jpg.39b2bcdd1cad1443c2af99b2cbf1980d.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zerknąłem I ja też mam 2 rodzaje. Ten co piszesz (po prawej) jest jeszcze łatwiejszy, odkręcasz to i patrzysz w jakim stanie oringi.
IMG_20211018_143621.jpg.39b2bcdd1cad1443c2af99b2cbf1980d.jpg
Rozkręciłem, rozłożyłem na części
Trochę ciężko chodził ten plastikowy tłok w środku więc go nieco oszlifowałem.
Oringi miękkie i w dobrym stanie
Po skręceniu dalej doopa.
Zastanawiające jest że przepuszcza powietrze w obu sytuacjach - z podpiętym akcesorium i po wypięciu też.
Zauważyłem trochę korozji wewnątrz tej części która została z przewodem. Oszlifowałem ale i tak nie działa
Chyba kupię nowy przewód ale szkoda mi tego

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

Rozkręciłem, rozłożyłem na części
Trochę ciężko chodził ten plastikowy tłok w środku więc go nieco oszlifowałem.
Oringi miękkie i w dobrym stanie
Po skręceniu dalej doopa.
Zastanawiające jest że przepuszcza powietrze w obu sytuacjach - z podpiętym akcesorium i po wypięciu też.
Zauważyłem trochę korozji wewnątrz tej części która została z przewodem. Oszlifowałem ale i tak nie działa
Chyba kupię nowy przewód ale szkoda mi tego

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli nie jesteś w stanie zregenerować końcówki to kupuj nową za kilka złotych i w najgorszym wypadku zaciśniesz ją opaską ślimakową, szkoda przewodu. Ale musiałeś coś przeoczyć w tym co robiłeś, może ta korozja jest bardziej istotną niż myślisz? A oringi są najczęściej ponacinane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Igorek napisał:

Jeśli nie jesteś w stanie zregenerować końcówki to kupuj nową za kilka złotych i w najgorszym wypadku zaciśniesz ją opaską ślimakową, szkoda przewodu. Ale musiałeś coś przeoczyć w tym co robiłeś, może ta korozja jest bardziej istotną niż myślisz? A oringi są najczęściej ponacinane. 

 

Tyle że szybkozłączka kosztuje 24 zł a cały przewód 27 zł - w tej samej Castoramie.

Ktoś może pomyśleć że tracę czas na dłubanie w czymś co kosztuje mniej niż 3 dychy ale mam wewnętrzny ból że cały przewód wyrzucę do śmieci (ekologia) i kupię nowy bo tak się bardziej opłaca

To tyko przykład ale coraz częściej spotykam się z podobnymi sytuacjami

 

Szybkozłączka

https://www.castorama.pl/szybkozlacze-airpress-6-mm-id-43449.html

 

Wąż

https://www.castorama.pl/waz-pneumatyczny-spiralny-rockworth-5-m-id-30357.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marko33 napisał:

 

Tyle że szybkozłączka kosztuje 24 zł a cały przewód 27 zł - w tej samej Castoramie.

Ktoś może pomyśleć że tracę czas na dłubanie w czymś co kosztuje mniej niż 3 dychy ale mam wewnętrzny ból że cały przewód wyrzucę do śmieci (ekologia) i kupię nowy bo tak się bardziej opłaca

To tyko przykład ale coraz częściej spotykam się z podobnymi sytuacjami

 

Szybkozłączka

https://www.castorama.pl/szybkozlacze-airpress-6-mm-id-43449.html

 

Wąż

https://www.castorama.pl/waz-pneumatyczny-spiralny-rockworth-5-m-id-30357.html

Jeśli wystarcza Ci taki przewód to chyba, niestety musisz kupić kolejny. Bardzo możliwe, że miałbyś problem z montażem na nim nowej złączki bo to wredne tworzywo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystarcza Ci taki przewód to chyba, niestety musisz kupić kolejny. Bardzo możliwe, że miałbyś problem z montażem na nim nowej złączki bo to wredne tworzywo jest.
Kupiony nowy przewód
Oprócz tego że jest szczelny to dodatko jest zdecydowanie bardziej elastyczny od poprzedniego więc zmiana na plus

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.