Skocz do zawartości

barierka / balustrada z profili stalowych


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do własnoręcznego wykonania barierki balkonowej, spawanej (mig-mag) z profili stalowych.

Profile w rozmiarze 100x20x1,5 widzę, że są dostępne tylko już ocynkowane...

 

Pierwotnie zamysł był taki, żeby całość zrobić ze stali czarnej, dać do ocynkowania i malowania proszkowego.

Ale teraz tak się zastanawiam, skoro wszystkie profile będą ocynkowane, to czy rzeczywiście dawać to "po raz drugi" do ocynku?
Czy w ogóle "ocynk na ocynk" to dobry pomysł? Robi się tak?

Z jednej strony, w miejscach spawów ocynk będzie spalony... można teoretycznie zastosować jakieś ocynki w sprayu miejscowo.
Chcę zrobić tak, żeby było dobrze na naście lat. Poradzicie jak się wykonuje takie elementy żeby było trwale i ewentualne drugi ocynk był uzasadniony ekonomicznie?

Ciekawy jestem jak to robią "producenci" - oddają drugi raz konstrukcje do ocynku po spawaniu, czy jednak tylko do malowania proszkowego? może ktoś się orientuje?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było spawane u fachowca. Potem ocynk i malowanie proszkowe. Ocynk w w sprayu to nie to samo, imho będzie Ci na spawach rdzewieć.

Moja barierka ma 6 lat i ma się dobrze. Podobnie robili rodzice w latach 90, 25 lat stoi i zero rdzy.

Albo olej ocynk, pospawaj, zabezpiecz spawy i pomaluj jakąś dobrą farbą. Pewnie za kilka lat trzeba będzie znów malować, ale będzie taniej/prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 12:33, Tomasz_29 napisał:

Cześć,

 

przymierzam się do własnoręcznego wykonania barierki balkonowej, spawanej (mig-mag) z profili stalowych.

Profile w rozmiarze 100x20x1,5 widzę, że są dostępne tylko już ocynkowane...

 

Pierwotnie zamysł był taki, żeby całość zrobić ze stali czarnej, dać do ocynkowania i malowania proszkowego.

Ale teraz tak się zastanawiam, skoro wszystkie profile będą ocynkowane, to czy rzeczywiście dawać to "po raz drugi" do ocynku?
Czy w ogóle "ocynk na ocynk" to dobry pomysł? Robi się tak?

Z jednej strony, w miejscach spawów ocynk będzie spalony... można teoretycznie zastosować jakieś ocynki w sprayu miejscowo.
Chcę zrobić tak, żeby było dobrze na naście lat. Poradzicie jak się wykonuje takie elementy żeby było trwale i ewentualne drugi ocynk był uzasadniony ekonomicznie?

Ciekawy jestem jak to robią "producenci" - oddają drugi raz konstrukcje do ocynku po spawaniu, czy jednak tylko do malowania proszkowego? może ktoś się orientuje?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 

Możesz rozważyć moją drogę do balustrady 😆 Kupiłem przęsła do płotu (u mnie akurat Polbram, ocynk plus proszek) o wysokości 1,2m i przyciąłem o 20cm z dołu. Do tego jako słupki dwa profile do których dospawałem stopy, uszka do bocznych paneli i dałem do malowania proszkowego w kolor balustrady. Boczne części barierek to jedno rozcięte przęsło.  Cena za balkon 2x1m  czyli ok 4m balustrady wyszła w okolicach 1100zł.  Oczywiście wszystkie miejsca cięcia zabezpieczone antykorozyjnie a samo ciecie wyrzynarką żeby nie było zbytnio temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balustrada z czarnej stali to kłopot, dlatego takich nie wykonuję ;] Profile cynkowane od razu odpuszczamy jeśli ma być dobrze to tylko czarny profil i cynkowanie. Tu będzie ważna technika wykonania spawanie wszystkich przylegających powierzchni w koło lub zostawienie przerw technologicznych.

Oddajemy do cynkowania i zależy na jaką zmianę w cynkowni trafiliśmy albo wystarczy lekko poprawić wypławki albo siadamy i płaczemy bo wiszą sople cynku z balustrady ;] 

Oddajemy do lakierni bo chcemy szybko zamontować i albo ona się przyłoży do postarzenia cynku kwasem i farba będzie się trzymać albo wiatr po roku nam zdmuchnie farbę z balustrady ;] Najlepiej zamontować i poczekać min. rok i dopiero malować ;]

Dlatego ja prywatnie wykonuję tylko aluminiowe ;] cena podobna a roboty podobna ilość i spokój na wieki wieków.

 

 

Edytowane przez cumel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cumel napisał:

 

Dlatego ja prywatnie wykonuję tylko aluminiowe ;] cena podobna a roboty podobna ilość i spokój na wieki wieków.

 

 

Mam zabudowę tarasu z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Skręcanych - sprawdza się taka konstrukcja :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cumel napisał:

Dlatego ja prywatnie wykonuję tylko aluminiowe ;] cena podobna a roboty podobna ilość i spokój na wieki wieków.

 

 


Hmmm dużo ciężej spawa się aluminium?
Ze spawaniem czarnej stali mam doświadczenie, alu nigdy nie spawałem. Mam niby magnuma Alu synergia, drut mogę dokupić aluminiowy, Argon posiadam. Dam radę po kilku próbach, jak spawanie stali ogarniam, czy ciężka sprawa dla nowicjusza?

Generalnie jak już bym oddawał do ocynku + proszku, to wybrałbym firmę która oferuje usługi duplex... wtedy może większa szansa że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomasz_29 napisał:


Hmmm dużo ciężej spawa się aluminium?
Ze spawaniem czarnej stali mam doświadczenie, alu nigdy nie spawałem. Mam niby magnuma Alu synergia, drut mogę dokupić aluminiowy, Argon posiadam. Dam radę po kilku próbach, jak spawanie stali ogarniam, czy ciężka sprawa dla nowicjusza?

Generalnie jak już bym oddawał do ocynku + proszku, to wybrałbym firmę która oferuje usługi duplex... wtedy może większa szansa że będzie dobrze.

Za alu migiem się nie biorę od tego mam tiga ac/dc po co się męczyć ;] Oczywiście spawam mig/mag stal, co też niespecjalnie lubię ;] Możesz spróbować tylko zmień rolki i pancerz w uchwycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.