Skocz do zawartości

Tesla Model 3


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, PawelWaw napisał:

 

az takie swietne auto ?

a jak wykonczenie ?

 


Nie wiem właśnie co by tu napisać, aby to miało ręce i nogi ;)

 

Zaczne moze od tego, ze żona przejechała dosłownie 200m, powiedziała ze jak chce to mogę sobie to auto kupić, ale ona tym jezdzic nie będzie ;)

 

Przesiadlem się ja za kierownice, przejechałem kilka kilometrów i żona stwierdziła ze jeszcze spróbuje.

Tym razem zrobiła kilka kilometrów, stwierdziła ze to na pewno nie dla niej i przynajmniej nie będzie już kłótni kto ma Golfem jezdzic.

 

Napisze, ze jeszcze do dzisiaj wydawało mi się ze ja nie jestem wymagający.

Miałem jeszcze kilka miesięcy temu Mitsubishi Lancera. W środku wszystko twarde, ale dobrze spasowane. Było Ok.

Mam Golfa i tu wszystko jest Ok.

Siedzialem w salonie ostatnio w Mazdzie 3. Było wręcz super.

Ostatnio na wycieczce rowerowej przejeżdżaliśmy obok salonow samochodowych. Był salon Kia i Dacia.

Niedziela, wiec zamknięte, ale auta stały ma zewnątrz do poogladania.

Jak patrzyłem przez szybę na Dacie Sandero Stepway i na Kia Stonic, to wydawało się Ok, a nawet ładnie.

 

Pisze to powyższe, aby rzeczywiście pokazać, ze ja nie mam specjalnych wymagań.

A k@wa z Tesli chciałem wysiąść ;]
Nie wiem czy materiały są dobrej jakości. Nie macalem.

Wnetrze wyglada jak na Ubera :(

Niby jasna pseudoskóra powinna robić robotę, ale nie :(

Do tej pory siedziałem tylko w dwóch autach w których były szyby bez ramek. Oba to Alfy. MiTo i GT.

Nie wiem na czym polega różnica. Nie wiem i już. W Alfach to był pozytyw (pewnie by się zaraz zepsuł), a w Tesli jednoznaczny negatyw. Łapałem za krawędź drzwi i ta krawędź jest nieprzyjemnie ostra. No taka wręcz odrażająca.

 

W porównaniu do Golfa (możecie mnie wyzywać od fanbojow) to auto jest 3x głośniejsze. Nawet myślałem ze mamy drzwi otwarte. Żona tez twierdziła ze jakos tu głośno.

 

Rozumiem minimalizm, ale to ustawianie lusterek pokrętłem na kierownicy które działa jak scroll od taniej myszki, nie polepsza odbioru auta.

 

Nie chce tez bawić się w mistrza kierownicy, Hołka, Kubice, itp, ale kierowanie tym pojazdem jest nieprzyjemne.

Zona stwierdziła ze nie wie czy koła skręcają.

Takie uczucie, jakby pod kierownica była skręcona guma do ćwiczeń.

 

Ja jestem „na nie”

Jestem wręcz rozczarowany, bo w sumie auto by nam załatwiało sprawę.


Z plusów bagażnik. Duży bardzo. Nawet przekraczający nasze potrzeby z nawiązką.

 

 

Na koniec napisze o osiągach.

Krotko, bo nie ma co tu się rozpisywać.

To jest jak gra komputerowa w trybie „hardcore”

  • Lubię to 1
  • Haha 4
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, kravitz said:

Moze zamiast opisywać swoich wrażeń z jazdy, najpierw się zapytam.

 

Kto jeździł tym samochodem i stwierdził „tak, chce to mieć!”? :)

 

PS. Jezdzilem Performance.

 

Jechałem raz jako pasażer, bo kumpel chciał się pochwalić.

Po jeździe stwierdziłem, że nie będę więcej jeżdził z idiotą, przyspieszenie jest fajne, ale nie jak się jest pasażerem.

 

 

Edytowane przez HelixSv
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HelixSv napisał:

 

Jechałem raz jako pasażer, bo kumpel chciał się pochwalić.

Po jeżdzie stwierdziłem, że nie będę więcej jeżdził z idiotą, przyspieszenie jest fajne, ale nie jak się jest pasażerem.

 


Wyobrazam sobie, bo ja się chciałem zesrac, a to przecież ja deptałem pedał gazu.

 

Aha, nie jestem pewny, ale chyba zaliczyłem fotoradar w Markach.

Tzn wiem ze błysnął, ale mam nadzieje ze to jednak nie mi, bo nawet nie wiem w przybliżeniu jaka mogła być prędkość. Tam sekunda naciskania pedału gazu wiele zmienia.

 

Wiele zmienia inny tryb jazdy. Dajesz „Komfort” i już jest normalnie.

”Sport” to pewny dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, format napisał:

Ja mam umówioną próbną na wtorek. Pewnie będę jechał tym samym TM3P co Ty.


Moge dosyć odważnie stwierdzić, ze ja nigdy nie będę jechał czymś co przyspiesza lepiej.

Nawet nie to ze wybieram się na tamten świat. Tylko to chyba będzie zwyczajnie nielegalne sprzedawać takie samochody ;)

 

Podziel się doświadczeniami po jeździe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kravitz napisał:

Moze zamiast opisywać swoich wrażeń z jazdy, najpierw się zapytam.

 

Kto jeździł tym samochodem i stwierdził „tak, chce to mieć!”? :)

 

PS. Jezdzilem Performance.

Jeździłem S, X i 3.:] To jedzie ! Czuje się cięzkość auta.:hmm:

S i X miały wtedy inny (normalny) środek i wyglądało to całkiem nieźle to środek w M3 jest po prostu ascetyczny. ;] Mógłbym z tym żyć. :ok:

Co do komfortu i fun-u jazdy to jest ok ale w porównaniu do mojego obecnego Lexusa jest trochę mniej przewidywalnie. Pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Wyposażenie, materiały, fotele niestety również słabiej niż Lexus. :(

Największy plus M3 to instant torque ;]

W mojej okolicy jest sporo SC więc nie miałbym najmniejszych problemów z ładowaniem.

Serwisów niestety ewidentnie jest za mało, bo Tesla ma sporo niedoróbek i drobnych awarii. Ludzie czekają po kilka tygodni na wizytę w serwisie. 

Autoryzowanych przez Tesla zakładów blacharskich również jest za mało i są zapchane robotą. 

Ciężko mi będzie się przesiąść z obecnego auta, bo odczuwam to jak zamianę siekierki na kijek. :zgryz:

W USA przeważnie dobrze działa opcja trade in czyli przyjeżdżasz swoim autem i wyjeżdżasz nowym ale niestety nie w Tesli.

Można to zrobić online i na dzie dobry dymają Cię na -20% od średniej wartości trade in. Nie od wartości rynkowej która jest jeszcze ok. +10%

Zawsze można sprzedać swoje auto gdzie indziej i zamówić sobie nową Teslę ale to już trochę zawracanie gitary i do czasu odbioru jesteś teoretycznie bez auta. 

Ceny używek są +$10k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

Moge dosyć odważnie stwierdzić, ze ja nigdy nie będę jechał czymś co przyspiesza lepiej.

Nawet nie to ze wybieram się na tamten świat. Tylko to chyba będzie zwyczajnie nielegalne sprzedawać takie samochody ;)

Tutaj jest smutny przykład. Można się trochę zdziwić jak to się odpycha.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kravitz napisał:

Moze zamiast opisywać swoich wrażeń z jazdy, najpierw się zapytam.

 

Kto jeździł tym samochodem i stwierdził „tak, chce to mieć!”? :)

 

PS. Jezdzilem Performance.

Juz tu kilka razy pisalem, ze TM3 ma, moim zdaniem, fatalne wnetrze.

Moze jak bym dluzej pojezdzil, to bym sie przyzwyczail (w co watpie) ale pierwsze wrazenie po wejsciu do auta (syn mial identyczne) bylo WTF, ale szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zinger napisał:

Juz tu kilka razy pisalem, ze TM3 ma, moim zdaniem, fatalne wnetrze.

Moze jak bym dluzej pojezdzil, to bym sie przyzwyczail (w co watpie) ale pierwsze wrazenie po wejsciu do auta (syn mial identyczne) bylo WTF, ale szit.


No właśnie nie wiem nawet do czego to porównać.

Na myśl mi przychodzi tylko jakieś auto na taxi specjalnie robione. Aby się za dużo nie poniszczylo.

Bardzo dziwne.

 

@format na jazdę testowa nie jedz Astrą. Weź Skodę ;]
Po przesiadce z Astry możesz być rozczarowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HanYs napisał:

Tutaj jest smutny przykład. Można się trochę zdziwić jak to się odpycha.

To nie jest kwestia "odpychania się", tylko kretyna za kółkiem, który jechał (przynajmniej!) 116mph w miejscu gdzie wolno 40.

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 19:41, kravitz napisał:

Moze zamiast opisywać swoich wrażeń z jazdy, najpierw się zapytam.

 

Kto jeździł tym samochodem i stwierdził „tak, chce to mieć!”? :)

 

PS. Jezdzilem Performance.

 

Przejechałem tym wynalazkiem 130 tyś. kilometrów i jeszcze się nie zabiłem ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, iwik napisał:

To nie jest kwestia "odpychania się", tylko kretyna za kółkiem, który jechał (przynajmniej!) 116mph w miejscu gdzie wolno 40.

Nadal twierdzę ,że to kwestia niespodziewanego power-a . Chyba każdy kto pierwszy raz wcisnął do dechy w elektryku wypowiedział magiczne "o k....." ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tom111 napisał:

Teraz Ygrekiem, wrażenia podobne, tylko trochę większe, nowsze i bagażnik fajniejszy :ok:


 

Ok, ciekawy przypadek :)

 

A wybrałeś Y bo zależało Ci na osiągach i zasięgu?

Czy ogólny styl Tesli trafia w gust?

 

Ja Teslą się zainteresowałem, bo daje uczciwy zasięg, ale chyba bariery wnętrza nie przejdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 23:51, kravitz napisał:


 

Ok, ciekawy przypadek :)

 

A wybrałeś Y bo zależało Ci na osiągach i zasięgu?

Czy ogólny styl Tesli trafia w gust?

 

Ja Teslą się zainteresowałem, bo daje uczciwy zasięg, ale chyba bariery wnętrza nie przejdę.

 

Dali to wziąłem, poza tym ciężko by było robić większe przebiegi innym EV.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, HelixSv napisał:

 

No to czekamy na wrażenia z odbioru i użytkowania. :ok:

Zima z pewnością będzie ciekawa. ;]

Stwierdziłem, że nie będę zastanawiał się, czekał i myślał, a przekonam się na własnej skórze. :hehe:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał:

Tak chodzi o ten rok .;]

Wersja 3P jest dostępna nawet w listopadzie.

Reszta modeli w przyszłym roku. :chory:


Mi gościu w salonie mówił ze maja oficjalne terminy na grudzień, ale z jego doświadczenia wynika ze zawsze jest solidna obsuwa i on by obiecywał luty/marzec

 

Tez bym brał LR.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kravitz said:

 

Znaczy że się spodobało ;)

 

Nie wiem, jak bardzo trzeba mieć zryty beret (w pozytywnym znaczeniu oczywiście), żeby kupić tę wersję. 

Może na wyrwanie blachary... z tym że taka niewiasta na miejscu pasażera zwymiotuje a potem straci przytomność a cycki ulegną permanetnej deformacji... ;]

Edytowane przez HelixSv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, HelixSv napisał:

 

Nie wiem, jak bardzo trzeba mieć zryty beret (w pozytywnym znaczeniu oczywiście), żeby kupić tę wersję. 

Może na wyrwanie blachary... z tym że taka niewiasta na miejscu pasażera zwymiotuje a potem straci przytomność a cycki ulegną permanetnej deformacji... ;]

 

Dlaczego tak mówisz? To przyzwoicie zbierające się auto. I pasuje mi pojemnościowo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HelixSv napisał:

 

Nie wiem, jak bardzo trzeba mieć zryty beret (w pozytywnym znaczeniu oczywiście), żeby kupić tę wersję. 

Może na wyrwanie blachary... z tym że taka niewiasta na miejscu pasażera zwymiotuje a potem straci przytomność a cycki ulegną permanetnej deformacji... ;]

Słowo klucz to Track mode ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, format napisał:

 

Niebieskim z białym wnętrzem?


Biale wnętrze.

Bylo ciemno wiec koloru nie jestem pewny. Auto wydawało się jakieś granatowe bardziej, ale mogło być i niebieskie. Wydawali je nam w dość słabo oświetlonym miejscu na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:


Biale wnętrze.

Bylo ciemno wiec koloru nie jestem pewny. Auto wydawało się jakieś granatowe bardziej, ale mogło być i niebieskie. Wydawali je nam w dość słabo oświetlonym miejscu na parkingu.

 

No to jechaliśmy tą samą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.