Skocz do zawartości

Jaką kupić żabę?


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście chodzi o podnośnik. Zastanawiam się nad kupnem podnośnika bo będę miał dwa auta do wymiany kół dwa razy w roku (Yaris i Stonic). Ktoś używa? Warto to kupować? Jak tak to może coś polecacie. W jakich przedziałach cenowych się rozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś podobnego jak pokazał kolega @gruber9. Kupiony jakieś 10 lat temu w Biedrze za 70zł. Idealnie się nadaje do takich potrzeb o których piszesz. U mnie obsługuje dwa auta przy wymianie kół oraz ewentualnych napraw gdzie potrzebny jest lewarek. Jeśli nie ma w komplecie to warto zainwestować w tą gumę o której już było wspomniane, do kupienia w Juli za 10zł. Jak auto na glebie to warto zainteresować się niższą żabą bo akurat ta pod parę obniżonych aut nie weszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angrius napisał:

Oczywiście chodzi o podnośnik. Zastanawiam się nad kupnem podnośnika bo będę miał dwa auta do wymiany kół dwa razy w roku (Yaris i Stonic). Ktoś używa? Warto to kupować? Jak tak to może coś polecacie. W jakich przedziałach cenowych się rozglądać?

Z opowiadań znajomego, który grzebie często sam przy swoim aucie to używał żaby z biedry i było ok, oczywiście stosuj dodatkowe zabezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bielaPL napisał:

Z opowiadań znajomego, który grzebie często sam przy swoim aucie to używał żaby z biedry i było ok, oczywiście stosuj dodatkowe zabezpieczenie. 

Trzeba dodatkowo podpierać, bo żaba potrafi opuścić się.

Moja przepuszcza olej i powoli obniża się.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rado_ napisał:

Mam taki, bo gdzieś wyczytałem, że jest ok.
Ale ja kupilem za 125 zl.
Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/podnosnik-samochodowy-2-5t-niski-guma-zaba-lewarek-9173427980

 

Mam tą samą od paru lat, polecam do użytku garażowego. Od pewnego czasu używam poduszki pneumatycznej, żaby używam od tej pory tylko awaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i mogę polecić podnośnik wskazany przez kolegów @dzikipzs @Rado_ @steyr z tym że pierwsza sztuka, którą kupiłem ewidentnie "opadała". Sprzedawca zalecał wykonanie czarów typu odpowietrzanie, dolewanie oleju, które na nic się nie zdały. Dopiero zwrot i kupno kolejnego w innym kolorze (na allegro wersji tego podnośnika jest multum) rozwiązało problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, angrius napisał:

Oczywiście chodzi o podnośnik. Zastanawiam się nad kupnem podnośnika bo będę miał dwa auta do wymiany kół dwa razy w roku (Yaris i Stonic). Ktoś używa? Warto to kupować? Jak tak to może coś polecacie. W jakich przedziałach cenowych się rozglądać?

 

Warto, mega wygoda. Ale tylko 3T. Raz, a dobrze. Szybciej, lepiej, bezpieczniej, a tylko trochę drożej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam użyteczność sprzętu z Biedry. Kupiona z 10 lat temu w promocji za 49zł służy do dziś dzielnie. Wygląda jaka ta na pierwszym zdjęciu. Do zwykłych osobówek wystarcza. Gumowa nakładka obowiązkowa.

Już niejedno auto naprawione dzięki temu niepozornemu sprzętowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MarcG napisał:

Do suva trzeba sprawdzić wysokość podnoszenia, bo może zabraknąć.

Zgodzę się. Kolumnowy do 50cm daje radę wtedy lub żaba do 3T z dużym zasięgiem, ale bez niskiego startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KYRTAP napisał:

Z żabami jest jeden duży problem. Można je używać tylko na asfalcie lub na innej płaskiej powierzchni. 

 w chrysler voyager woziłem kawałek płyty ze sklejki i na tej płycie stawiałem dopiero żabe, na asfalcie w gorący dzień kiepsko widzę ustawienie żaby

bez jakieś podkładki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia polecę raczej większą żabę 3t szeroką- o wiele lepsza stabilność, wyżej i szybcuej podnosi, mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu

 

https://allegro.pl/oferta/podnosnik-samochodowy-hydrauliczny-zaba-lewarek-3t-9479856658

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim niski. Ja mam od kilku lat zwykły z Castoramy bodajże i do Corolli mogłem podłożyć pod niego płyty chodnikowe, żeby się nie zapadał w asfalcie, a pod Cee'da już nie da rady. Działać, działa, nic nie odpadło, tłok nie przepuszcza oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki , mam papier , gwarancje . Spokojnie Boxera podnosi.  Zaleta , duzy zakres podnoszenia , pasuje do nisko zawieszonych aut    https://normet.pl/pl/zaby-hydrauliczne/739-podnosnik-zaba-25t-niskoprofilowy-obrotowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, demoneczek napisał:

Ja mam taki , mam papier , gwarancje . Spokojnie Boxera podnosi.  Zaleta , duzy zakres podnoszenia , pasuje do nisko zawieszonych aut    https://normet.pl/pl/zaby-hydrauliczne/739-podnosnik-zaba-25t-niskoprofilowy-obrotowy.html

Też chyba taką mam i dużego suva niestety za nisko podnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się między żabą a bałwankiem. I chyba te drugie rozwiązanie wydaje się lepsze jeśli ma się oczywiście dostępny kompresor. Macie do polecenia jakieś konkretne oferty z allegro?

 

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, misiu napisał:

Właśnie zastanawiam się między żabą a bałwankiem. I chyba te drugie rozwiązanie wydaje się lepsze jeśli ma się oczywiście dostępny kompresor. Macie do polecenia jakieś konkretne oferty z allegro?

 

 

Podpinam się, tylko u mnie min 10ton by pasowało mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, swienty napisał:

 

Podpinam się, tylko u mnie min 10ton by pasowało mieć.

https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-warsztatu-podnosniki-warsztatowe-259650?string=tir&order=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.