Skocz do zawartości

Autohold


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to włączyć? ;)

 

Bylem na przeglądzie w tym tygodniu i ktoś w serwisie to wyłączył.

 

Stawiam pod domem pod górkę i jest kłopot.

 

Jest przycisk obok ręcznego, ale jak go naciskam to się nic nie dzieje, lampka jest zgaszona.

Probowalem na włączonym zapłonie i wyłączonym. Nie włącza się.

W menu w asystentach nic nie znalazłem.

 

Jakby co, to chodzi mi o to, ze jak wyłączam samochód, to ręczny ma się sam zaciągać, tak to zawsze działało. Teraz nie działa i muszę ręczny zaciągnąć za tą jakby przycisk/dźwigienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kravitz said:

Jak to włączyć? ;)

 

Bylem na przeglądzie w tym tygodniu i ktoś w serwisie to wyłączył.

 

Stawiam pod domem pod górkę i jest kłopot.

 

Jest przycisk obok ręcznego, ale jak go naciskam to się nic nie dzieje, lampka jest zgaszona.

Probowalem na włączonym zapłonie i wyłączonym. Nie włącza się.

W menu w asystentach nic nie znalazłem.

 

Jakby co, to chodzi mi o to, ze jak wyłączam samochód, to ręczny ma się sam zaciągać, tak to zawsze działało. Teraz nie działa i muszę ręczny zaciągnąć za tą jakby przycisk/dźwigienek.

 

Nie masz instrukcji do tego auta? ;]

Sprobuj moze chwile przytrzymac ten przycisk od autohold, a nie tylko wcisnac.

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hefi napisał:

Spróbuj zaciągnąć-nacisnąć guzik wtedy gdy nie trzymasz nogi na hamulcu, powinien sam się później zwalniać przy ruszaniu i wł przy zatrzymaniu.
Autohold to kojarzy mi się bardziej z utrzymywaniem auta pod górkę a nie z zasadniczym ręcznym do parkowania.

Hill hold 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczorek79 napisał:

Zapnij pasy i włącz. Pewnie próbujesz to zrobić na odpiętych pasach. 


Pasy nie miały wpływu, próbowałem z zapiętymi i odpietymi

 

@hefi to z hamulcem zadziałało.

Moim zdaniem kretynizm, bo ja to próbowałem uruchomić jak właśnie stoję na pochyłości, to jak mam puścić nogę z hamulca żeby nie wjechać w bramę? ;)

Ale sam hamulec tez nie wystarczył.

Wczesniej próbowałem tego na włączonym i wyłączonym zapłonie.

To nie wystarczy. Trzeba włączyć silnik i puścić hamulec aby ten przycisk zaczął działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pasy nie miały wpływu, próbowałem z zapiętymi i odpietymi
 
[mention=138774]hefi[/mention] to z hamulcem zadziałało.
Moim zdaniem kretynizm, bo ja to próbowałem uruchomić jak właśnie stoję na pochyłości, to jak mam puścić nogę z hamulca żeby nie wjechać w bramę?
Ale sam hamulec tez nie wystarczył.
Wczesniej próbowałem tego na włączonym i wyłączonym zapłonie.
To nie wystarczy. Trzeba włączyć silnik i puścić hamulec aby ten przycisk zaczął działać.
Luz, tez się kiedyś zastanawiałem o co w tym chodzi bo raz samo odblokowalo innym razem trzymał.
Z tym, że ja mam 2 guziki, jeden taki do stania na światłach drugi ten prawdziwy ręczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał:

Luz, tez się kiedyś zastanawiałem o co w tym chodzi bo raz samo odblokowalo innym razem trzymał.
Z tym, że ja mam 2 guziki, jeden taki do stania na światłach drugi ten prawdziwy ręczny


Tez ma dwa guziki.

Ten z tylu nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 20:57, kravitz napisał:


Pasy nie miały wpływu, próbowałem z zapiętymi i odpietymi

 

@hefi to z hamulcem zadziałało.

Moim zdaniem kretynizm, bo ja to próbowałem uruchomić jak właśnie stoję na pochyłości, to jak mam puścić nogę z hamulca żeby nie wjechać w bramę? ;)

Ale sam hamulec tez nie wystarczył.

Wczesniej próbowałem tego na włączonym i wyłączonym zapłonie.

To nie wystarczy. Trzeba włączyć silnik i puścić hamulec aby ten przycisk zaczął działać.

No to u mnie przycisk Autohold działa nawet z naciśniętym hamulcem, przykład: stoję na światłach, lub pod górkę z nogą na hamulcu, naciskam (włączam) Autohold i zapala się zielona kontrolka na desce oraz podświetla dioda przy Autoholdzie. Tylko pasy warunkują działanie guzika, muszą być zapięte. Jedna rzecz mnie wcześniej wkurzała, że do ruszenia autem bez pasów musiałem z palca spuszczać ręczny, a często mi się zdarza podjechać 50 metrów, gdzie pasów nie zapinam. Na szczęście dało się to wykodować i już można ruszać autem bez zapiętym pasów i dotykania guzików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorek79 napisał:

Jedna rzecz mnie wcześniej wkurzała, że do ruszenia autem bez pasów musiałem z palca spuszczać ręczny, a często mi się zdarza podjechać 50 metrów, gdzie pasów nie zapinam

 

Tak to działa i u mnie.

 

Widać VW różnie modyfikuje ten soft w zależności od auta, wersji i rocznika.

 

Sam autohold się włącza pod światłami, jak jakiś czas trzymam nogę na hamulcu. Nie wiem jaki to czas, ale chyba coś około 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kaczorek79 napisał:

Jedna rzecz mnie wcześniej wkurzała, że do ruszenia autem bez pasów musiałem z palca spuszczać ręczny, a często mi się zdarza podjechać 50 metrów, gdzie pasów nie zapinam. Na szczęście dało się to wykodować i już można ruszać autem bez zapiętym pasów i dotykania guzików.

Od nowości używam autohold auto (sam się zaciąga jak zatrzymuję samochód np na światłach) i nigdy jego działanie nie miało nic wspólnego z zapinaniem pasów. Normalnie ruszam z odpiętym pasem i się sam odblokowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak to działa i u mnie.
 
Widać VW różnie modyfikuje ten soft w zależności od auta, wersji i rocznika.
 
Sam autohold się włącza pod światłami, jak jakiś czas trzymam nogę na hamulcu. Nie wiem jaki to czas, ale chyba coś około 5 sekund.
Może nie jaki czas tylko jak mocno


I pewnie mówicie o 2 różnych systemach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hefi napisał:

Może nie jaki czas tylko jak mocno emoji106.png


I pewnie mówicie o 2 różnych systemach

 

Systemy może dwa różne, ale kończy się to tym, że hamulec ręczny jest zaciągnięty bez mojego udziału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, iwik napisał:

Od nowości używam autohold auto (sam się zaciąga jak zatrzymuję samochód np na światłach) i nigdy jego działanie nie miało nic wspólnego z zapinaniem pasów. Normalnie ruszam z odpiętym pasem i się sam odblokowuje. 

U mnie jak odepniesz pas nie ruszysz 🤪 hamulec trzyma. 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kravitz napisał:

Sam autohold się włącza pod światłami, jak jakiś czas trzymam nogę na hamulcu. Nie wiem jaki to czas, ale chyba coś około 5 sekund.

Autohold przytrzyma na hamulcu, jeśli na pompie utworzy się odpowiednio wysokie ciśnienie, więc jeśli delikatnie zatrzymamy samochód nie używając w końcowej fazie mocnego nacisku na pedał, to Autohold się nie uruchomi, ale wystarczy trochę mocniej docisnąć pedał i mamy zieloną kontrolkę na desce.

 

41 minut temu, iwik napisał:

Od nowości używam autohold auto (sam się zaciąga jak zatrzymuję samochód np na światłach) i nigdy jego działanie nie miało nic wspólnego z zapinaniem pasów. Normalnie ruszam z odpiętym pasem i się sam odblokowuje. 

Bardziej chodzi o ręczny, a nie Autohold. Też używam zawsze, wyłączam tylko podczas jazdy w korku z górki. Natomiast zaciągnięty ręczny P i próba ruszenia z odpiętym pasem nie zwalnia go w niektórych VAGach. Kodowali to różnie, dlatego wykodowałem. 

Sam Autohold ma trzy stopnie reakcji podczas ruszenia autem, domyślnie jest średnia wartość i jak kupiłem Golfa, to dwa razy zdarzyło mi się, że chciałem szybciej ruszyć, a Autohold był zbyt ospały i przydusił auto. W kodowaniu są do wyboru jeszcze dwie opcje, szybsza reakcja i wolniejsza, wziąłem tą szybszą, więc teraz można dynamicznie ruszać bez zdławienia hamulcami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.