Skocz do zawartości

Taśmy LED pod szafki kuchenne, z czym to się je?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie montowałem taśm. A jest potrzeba w jednej kuchni zrobić.

 

Ma po prostu świecić. Kuchnia pewnie za rok do wymiany, więc powiedzmy, że może być to prowizorka ;)

 

W sumie ok 2,40cm do podświetlenia, z narożnikiem po drodze. Co potrzebuję?

 

Kupione na wymiar dwa kawałki? (jak je połączyć?) Czy jeden długi i można tym jakoś zakręcić?
Ma być jedna barwa, bez pilotów i zmiany kolorów.

Włącznik... może być gdzieś na samej taśmie albo osobno wyprowadzony / bezprzewodowy. Bez znaczenia.

 

Ja ikeowe mam w szynie. Ale chyba mogę zrobić tutaj bez.... Co podpowiecie? Jak do tego podejść? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, babie wcisnęli led-y z automatem do machania rękoma to zaświecą.

Tandeta niemożliwa do ogarnięcia.

Chyba to zaliczy kibel i założę normalną listwę led z włącznikiem i odpowiadającą polskim normom .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomecki napisał:

Nigdy nie montowałem taśm. A jest potrzeba w jednej kuchni zrobić.

 

Ma po prostu świecić. Kuchnia pewnie za rok do wymiany, więc powiedzmy, że może być to prowizorka ;)

 

W sumie ok 2,40cm do podświetlenia, z narożnikiem po drodze. Co potrzebuję?

 

Kupione na wymiar dwa kawałki? (jak je połączyć?) Czy jeden długi i można tym jakoś zakręcić?
Ma być jedna barwa, bez pilotów i zmiany kolorów.

Włącznik... może być gdzieś na samej taśmie albo osobno wyprowadzony / bezprzewodowy. Bez znaczenia.

 

Ja ikeowe mam w szynie. Ale chyba mogę zrobić tutaj bez.... Co podpowiecie? Jak do tego podejść? :)

 

 

 

Wersja totalna prowizorkę i za grosze:

- kupujesz w jakiejś lokalnej hurtowni pasek ledowy (jak najgęściej ledy i jak najmocniejsze - doradzą, bierz 4000K) - wtedy kleisz bezpośrednio do szafek pasek ledowy i końcówkę lutujesz kabelkami i prowadzisz do zasilacza (w hurtowni doradzą jakiej mocy), włącznik za zasilaczem. Zakręt zrobisz po łuku odpowiednio naginając pasek.

Koszt przy 2,4mb to będzie ok. 60 PLN

 

Wersja ładnie:

- kupujesz profil aluminiowy z transparentnym lub mlecznym plastikiem, docinasz w rogu kąt 45 stopni w skrzynce uciosowej, przyklejasz/przywiercasz do dołu szafek. Wklejasz pasek ledowy, na zakręcie albo naginasz pasek, albo przecinasz i kabelkami robisz mostek, podłączasz do zasilacza, znajdujesz miejsce na przełącznik i wbudowujesz go w szafkę

Koszt ok. 200-250 PLN

Zamiast mechanicznego włącznika można dać włącznik zbliżeniowy (na machnięcie) - ok. 50 PLN.

 

Wersja profi:

- jak wyżej, ale profil aluminiowy wpuszczony dół szafek - wymagane już narzędzie do zrobienia nacięcia/podfrezowania rowka.

Koszt jak wyżej + robota osoby, która wykona rowek.

 

 

Praca dość prosta, wymagane podstawowe narzędzia + umiejętność lutowania.

Edytowane przez Tomo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.10.2021 o 11:33, Tomo napisał:

Wersja ładnie:

- kupujesz profil aluminiowy z transparentnym lub mlecznym plastikiem, docinasz w rogu kąt 45 stopni w skrzynce uciosowej, przyklejasz/przywiercasz do dołu szafek. Wklejasz pasek ledowy, na zakręcie albo naginasz pasek, albo przecinasz i kabelkami robisz mostek, podłączasz do zasilacza, znajdujesz miejsce na przełącznik i wbudowujesz go w szafkę

Koszt ok. 200-250 PLN

Zamiast mechanicznego włącznika można dać włącznik zbliżeniowy (na machnięcie) - ok. 50 PLN.

 

leniwy jestem, więc.... znalazłem pierwszy lepsze sklep w sieci (co będę jeździł :hehe: ), wymieniłem 3 maile i złożyłem zamówienie

 

obraz.png.50ad912b67af259a360d0fe8e80f55a2.png

 

Niech mnie to od razu polutują, bo mam g***nianą lutownice i pewnie bym przegrzał ;]

 

Nie wiem kiedy to poskładam. Może za tydzień w weekend :hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 11:33, Tomo napisał:

Wersja ładnie:

- kupujesz profil aluminiowy z transparentnym lub mlecznym plastikiem, docinasz w rogu kąt 45 stopni w skrzynce uciosowej, przyklejasz/przywiercasz do dołu szafek. Wklejasz pasek ledowy, na zakręcie albo naginasz pasek, albo przecinasz i kabelkami robisz mostek, podłączasz do zasilacza, znajdujesz miejsce na przełącznik i wbudowujesz go w szafkę

Koszt ok. 200-250 PLN

Na Allegro można kupić listwę 120 cm z zasilaczem i wyłącznikiem za 71.99 zł (może uda się też trafić taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacji masz kilka: zwykły przyklejany pasek LED ( już ma klej- w kuchni się nie sprawdzi po jakimś czasie odpadnie) klosze plastikowe i Alu płaskie kątowe wpuszczane we frez..jak koledzy pisali..., Zasilacz może się okazać że masz jakiś stary w domu ( któryś z pasków zasila zasilacz po starym depilatorów żony :-)))). Włącznik ( teraz też możesz podłączyć dolutiwac 500 rodzajów) i voila.
Jak ma być na chwilę to w Lidlu bBiedrze czasami rzucają takie zabudowane paski 3 lub 2x 1m łączone se sobą miękkim Jackiem ( rozwiązuje kwestie zakretu) estetycznie obudowane w jakiejś tam nawet klasie szczelności. Potem to łatwo przenieść do szafy, stołu warsztatowego wherever...do tego 3 lata gwary....bc2038c1a09f94e6ea335e8f267d65db.jpg134a9498697292dac8ec22f2841467f4.jpgf2181515fa67391bd9e292c523724d72.jpg87b17ea96ce03b3747ae92c196dd6533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2021 o 10:47, tomecki napisał:

Nigdy nie montowałem taśm. A jest potrzeba w jednej kuchni zrobić.

 

Ma po prostu świecić. Kuchnia pewnie za rok do wymiany, więc powiedzmy, że może być to prowizorka ;)

 

W sumie ok 2,40cm do podświetlenia, z narożnikiem po drodze. Co potrzebuję?

 

Kupione na wymiar dwa kawałki? (jak je połączyć?) Czy jeden długi i można tym jakoś zakręcić?
Ma być jedna barwa, bez pilotów i zmiany kolorów.

Włącznik... może być gdzieś na samej taśmie albo osobno wyprowadzony / bezprzewodowy. Bez znaczenia.

 

Ja ikeowe mam w szynie. Ale chyba mogę zrobić tutaj bez.... Co podpowiecie? Jak do tego podejść? :)

 

 

idź do dużego sklepu elektrycznego, na pewno Ci coś dobiorą tj. taśmę na metry + zasilacz do tego, sterowanie np. zdalnie sterowanym gniazdkiem na pilot albo aplikacją do telefon i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mPh napisał:

idź do dużego sklepu elektrycznego, na pewno Ci coś dobiorą tj. taśmę na metry + zasilacz do tego, sterowanie np. zdalnie sterowanym gniazdkiem na pilot albo aplikacją do telefon i gotowe

 

Kupiłem przez neta graty. W środę będę montować :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, tomecki said:

 

Kupiłem przez neta graty. W środę będę montować :oki:

Jeszcze mogę polecić coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/neon-flex-led-230v-cieply-waz-tasma-pro-ip67-24gw-7829587042
Korzystam do oświetlenia półek w spiżarni, śmiga elegancko. :ok: 
Tak wiem, że kupiłeś, na przyszłość zostawiam. ;] 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AstraC napisał:

Jeszcze mogę polecić coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/neon-flex-led-230v-cieply-waz-tasma-pro-ip67-24gw-7829587042
Korzystam do oświetlenia półek w spiżarni, śmiga elegancko. :ok: 
Tak wiem, że kupiłeś, na przyszłość zostawiam. ;] 

 

Brzmi aż niewiarygodnie :totalszok:

120 ledów na 1 m

1 led 20-22 lumenów

Czyli z 1 m paska mamy 2400-2680 lm

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PavvelM napisał:

Jak z bliska wygląda jak na zdjęciach z daleka to dobra robota

 

 

Z lewej za profilem wszedłem przewodem do szafki i rogiem szafki na dach szafki do zasilacza. Nie chciało mi się ściągać szafki i bawić w jakieś mini korytka... Poza tym nie ma się imo do czego przyczepić :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomecki napisał:

 

Z lewej za profilem wszedłem przewodem do szafki i rogiem szafki na dach szafki do zasilacza.

Tak mi się wydawało że tam idzie przewód jest ok :) Z tymi przewodami zawsze jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.