Skocz do zawartości

Ford KA 1.2 69KM


Harnas80

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus. Żona zakupiła takiego fordzika z 2010 roku z przebiegiem 46 tyś km. Silnik chyba mega popularny bo to i 500 i panda. Jako że obydwoje jeździmy autkami z LPG i jesteśmy z nich zadowoleni więc i to myślę zagazować. Co teraz jest popularne i godne polecenia do takiego silniczka? Autko posiada system start stop który pewnie w żony przypadku raczej nie będzie wykorzystywany albo dość sporadycznie ale to chyba nie ma znaczenia przy wyborze instalacj. Co polecicie do tego silniczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 12:14, Harnas80 napisał:

Serwus. Żona zakupiła takiego fordzika z 2010 roku z przebiegiem 46 tyś km. Silnik chyba mega popularny bo to i 500 i panda. Jako że obydwoje jeździmy autkami z LPG i jesteśmy z nich zadowoleni więc i to myślę zagazować. Co teraz jest popularne i godne polecenia do takiego silniczka? Autko posiada system start stop który pewnie w żony przypadku raczej nie będzie wykorzystywany albo dość sporadycznie ale to chyba nie ma znaczenia przy wyborze instalacj. Co polecicie do tego silniczka? 

Wszystko podejdzie, szczerze to nie rozumiem takich pytań, gaziarz powinien powiedzieć co poleca, a ty powinieneś to zainstalować i tyle, jeden powie to, drugi tamto, obie będą działać dobrze jak dobry gaziarz i obie mogą robić problemy jak gaziarz lipny ;) , zakładaj tam gdzie serwisujesz i niech spec Ci powie co proponuje - najwyzej jak Ci da dwie propozycje to napiszesz je tutaj i można podyskutować ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał:

Wszystko podejdzie, szczerze to nie rozumiem takich pytań, gaziarz powinien powiedzieć co poleca, a ty powinieneś to zainstalować i tyle, jeden powie to, drugi tamto, obie będą działać dobrze jak dobry gaziarz i obie mogą robić problemy jak gaziarz lipny ;) , zakładaj tam gdzie serwisujesz i niech spec Ci powie co proponuje - najwyzej jak Ci da dwie propozycje to napiszesz je tutaj i można podyskutować ;] 

Może takie pytanie na wyrost. Do znajomego gaziarza dopiero będę pisał a tu tak zapytałem z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 12:14, Harnas80 napisał:

Serwus. Żona zakupiła takiego fordzika z 2010 roku z przebiegiem 46 tyś km. Silnik chyba mega popularny bo to i 500 i panda. Jako że obydwoje jeździmy autkami z LPG i jesteśmy z nich zadowoleni więc i to myślę zagazować. Co teraz jest popularne i godne polecenia do takiego silniczka? Autko posiada system start stop który pewnie w żony przypadku raczej nie będzie wykorzystywany albo dość sporadycznie ale to chyba nie ma znaczenia przy wyborze instalacj. Co polecicie do tego silniczka? 

 

Ostatnio zamontowałem do GP 1.4 77km [silnik z tej samej serii] sterownik LPGTech Duo, wtryski Barracuda 115nl, reduktor AC R02. Póki co 4kkm przejechane dopiero ale lata ok, nawet korekt dodatkowych na zimnym silniku nie musiałem dodatkowo wprowadzać. W Krk z polecanych masz AutoNaGaz, mam znajomego co też fajnie ogarnia instalacje lpg ale to już Wieliczka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pyta co zamontować, ale nikt nie pyta jak ma być zamontowane, ani np. jakie węże będą zastosowane, a to też jest ważne.

Jednak popieram @bielaPL. Gaziarz ma wiedzieć co i jak założyć, a klient ma mieć święty spokój. Tylko trzeba wiedzieć, gdzie uderzyć, aby ten scenariusz się powiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 12:14, Harnas80 napisał:

Serwus. Żona zakupiła takiego fordzika z 2010 roku z przebiegiem 46 tyś km. Silnik chyba mega popularny bo to i 500 i panda. Jako że obydwoje jeździmy autkami z LPG i jesteśmy z nich zadowoleni więc i to myślę zagazować. Co teraz jest popularne i godne polecenia do takiego silniczka? Autko posiada system start stop który pewnie w żony przypadku raczej nie będzie wykorzystywany albo dość sporadycznie ale to chyba nie ma znaczenia przy wyborze instalacj. Co polecicie do tego silniczka? 

silnik ma zmienne fazy rozrzadu, ponadto rok bodajze 2011 był problematyczny z ustawienie LPG bo albo gasło po dojechaniu do skrzyżowania albo  po kazdym wcisnieciu sprzegła obroty podskakiwały o 50/ min. Trzeba bylo robic upgrade sterownika benzynowego.

Proponuje poczytać o problemachz lpG w pandach z konca produkcji.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok mam dwie propozycje. O pierwszej na razie wiem tylko tyle że był by to stag i koszt całej instalacji to 2500 zł. Druga propozycja to:

 ti na herkulesach i bez korka wstydu

Zenit black box komputer

Instalacja na szynie can z obd2 mowi ze sie sama reguluje

Zdejmuja kllektor do wiercenia

Gwar 6 lat na kompa na reszte 2lata bez limitu km

Całość 2 tyś zł. 

Jak będę znał więcej szczegółów to dopisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 09:35, Harnas80 napisał:

Ok mam dwie propozycje. O pierwszej na razie wiem tylko tyle że był by to stag i koszt całej instalacji to 2500 zł. Druga propozycja to:

 ti na herkulesach i bez korka wstydu

Zenit black box komputer

Instalacja na szynie can z obd2 mowi ze sie sama reguluje

Zdejmuja kllektor do wiercenia

Gwar 6 lat na kompa na reszte 2lata bez limitu km

Całość 2 tyś zł. 

Jak będę znał więcej szczegółów to dopisze. 

 

Jakby mi monter powiedział że samo się reguluje to bym na dzien dobry go odpuścił. Po cenach patrząc widzę że nie brakuje nadal wolontariuszy, albo montaż trwa pół dniówki. Regulacja poprzez adaptację na kanale, włącza samoadaptację po OBDII i za bramę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steyrcena tej pierwszej instalacji jest przez barter więc jest tysiąc złotych taniej niż dla normalnego klienta. Stag byłby zakładany przez znajomego machera prywatnie(na fuchę). I autko raczej pojedzie do niego ze względu na powiedzmy zaufanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czachabravastag jest od zupełnie kogo innego i to jest cena bez wsparcia. Jedynie to że koleś robi to na fuchę. Tego zenita załatwiał szwagier. Może z tą szyna źle się wyraził. Chodziło mu że "Chodzi o te ze sama se zmienia ustawienia jesli masz obciazone auto i jedzie pod gore tak mi tłumaczył" 

I fakt goście ci od zenita robią taką instalke w jeden dzień. Dzisiaj szwagier odbiera od nich auto. Zrobię kilka fotek i wrzucę jak wyglądał montaż. Ocenicie fachowym okiem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja musi swoje kosztować. Oszczędności przy montażu oddaje się na poprawkach.

Informacje opieram na obserwacji rynku. 

Są warsztaty, które chętniej robią poprawki i naprawy, niż montaże, bo lepiej na tym wychodzą finansowo, a i klient zadowolony jak auto zaczyna jeździć na LPG poprawnie. 

 

I jeszcze jedno: mocno się przykładając, aby instalacja była naprawdę dobrze założona, bez fuszerki, dwóch ludzi nie jest w stanie zrobić w 8 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czachabrava napisał:

Co to za oznaczenie silnika? Bo ostatnio pomagalem szukac koledze obudowe filtra powietrza do 1.2 i mial ja nad silnikiem jak w fiatach. A tutaj jakos inaczej to wyglada. 

To Skoda zwykły prost 3 cylindrowy silniczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 09:35, Harnas80 napisał:

Ok mam dwie propozycje. O pierwszej na razie wiem tylko tyle że był by to stag i koszt całej instalacji to 2500 zł. Druga propozycja to:

 ti na herkulesach i bez korka wstydu

Zenit black box komputer

Instalacja na szynie can z obd2 mowi ze sie sama reguluje

Zdejmuja kllektor do wiercenia

Gwar 6 lat na kompa na reszte 2lata bez limitu km

Całość 2 tyś zł. 

Jak będę znał więcej szczegółów to dopisze. 

wjedz na strone Lpg forum i tam poszukaj polecanego mechanika,

ale instalacja bedzie kosztować blizej 3 tys , musi byc zdjety kolektor do nawiertów.

 

instalacja to stag qbox plus, reduktor r02, wtryskiwacze w03 lub baracudy lub fenixy

ewentualnie moze byc alex.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

żona ma w Ypsilonce 2014r ten silnik i dostałem taką ofertę. To dobra cena i instalki? Czy przesadzone ceny/konfiguracja? 

 

WARIANT I

 

Sterownik STAG Q-Box (5 lat gwarancji na sterownik)

Reduktor STAG AC-R02 do 150 PS

Wtryskiwacze STAG AC-W03 montowane pojedynczo - trwałość na poziomie 200 000 km

Filtr gazu Certools włókno szklane

 

WARIANT II

 

Sterownik KME JET eco i nowoczesny programowalny przełącznik RGB

Reduktor KME TUR do 200 PS

Wtryskiwacze KME FENIX/Barracuda montowane pojedynczo - trwałość na poziomie 200 000 km

Filtr gazu KME/Certools włókno szklane

 

 

wspólne:

przewody fazy ciekłej – Faro
przewody fazy lotnej i wodne – MAFLOW
opaski samozaciskowe-sprężyste NORMACLAMP® FBS DIN 3021/MUBEA Roomsaver

wlew pod klapką obok wlewu benzyny

 

Gwarantujemy demontaż kolektora ssącego do wiercenia i gwintowania, weryfikację układu zapłonowego i dokumentację fotograficzną z całego procesu konwersji.

Każdy pojazd po montażu instalacji LPG  jest mapowany w rzeczywistych warunkach ruchu – sterownik gazowy jest programowany osobiście przez właściciela firmy.

 

Wariant I 3300 pln

Wariant II 3400 pln

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pado napisał:

żona ma w Ypsilonce 2014r ten silnik i dostałem taką ofertę. To dobra cena i instalki? Czy przesadzone ceny/konfiguracja? 

 

 

Silesia Cars jak widzę, ceny jak na nich dobre.

Po montażu do ceny mogą doliczyć koszt wymiany świec zapłonowych, uszczelki kolektora dolotowego.

 

Spokojnie możesz u nich montować, uważam że jeden z lepszych na śląsku.

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin zamówiony na montaż,dopiero koniec marca, a w ofercie dwa dni temu byl za tydzień - podobno boom znów na instalacje co oczywiście nie dziwi...

Coz, powinniśmy juz dwa lata temu przerobić na lpg...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.03.2022 o 18:14, Pado napisał:

Termin zamówiony na montaż,dopiero koniec marca, a w ofercie dwa dni temu byl za tydzień - podobno boom znów na instalacje co oczywiście nie dziwi...

Coz, powinniśmy juz dwa lata temu przerobić na lpg...

 

 

A my na razie odpuszczamy instalacje. Żona przejeżdża dziennie około 25 kilometrów. Przy spalaniu KA zysk miesięczny to 40-50 zł. Niby w skali roku było by darmowe oc (chociaż nikt by tych pieniędzy do skarbonki nie odkładał) ale jednak żona woli poświęcić tą kwotę dla wygody tankowania benzyny raz w miesiącu. A i tak na weekendowe wypady jest moje większe auto z LPG. Może kiedyś ale puki co temat upadł. 

Edytowane przez Harnas80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Harnas80 napisał:

A my na razie odpuszczamy instalacje. Żona przejeżdża dziennie około 25 kilometrów. Przy spalaniu KA zysk miesięczny to 40-50 zł. Niby w skali roku było by darmowe oc (chociaż nikt by tych pieniędzy do skarbonki nie odkładał) ale jednak żona woli poświęcić tą kwotę dla wygody tankowania benzyny raz w miesiącu. A i tak na weekendowe wypady jest moje większe auto z LPG. Może kiedyś ale puki co temat upadł. 

I dobrze, więcej problemu niż pożytku, małe przebiegi robi... to jest 500km w 20 dni roboczych, realnie wychodzi jakieś 7-8 tys rocznie, lpg to tak od 15tys rocznie w górę albo przy dużych spalaniach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Właśnie przejechane 10kkm na lpg w tym silniku. Zero problemów, zrobiony przegląd, wymienione filtry, na baku 36l robimy ok 500km przy normalnej jeździe. Jeździmy dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 21:12, Pado napisał(a):

Właśnie przejechane 10kkm na lpg w tym silniku. Zero problemów, zrobiony przegląd, wymienione filtry, na baku 36l robimy ok 500km przy normalnej jeździe. Jeździmy dalej...

o ile zł oszczędniej w porównaniu do palącego 5l 1.5 TSI 150KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

o ile zł oszczędniej w porównaniu do palącego 5l 1.5 TSI 150KM ?

Mój tsi nie pali 5l w budzie t roca.  Zejdzie do 5.5 ale to jazda 60-80km/h na spokojnej trasie.

 

Średnio w tsi mam 6.5lx6.60pln=42.90pln/100km

Ypsilonka 7lx2.89pln=20.23pln/100km

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pado napisał(a):

Ypsilonka 7lx2.89pln=20.23pln/100km

to rozumiem samo spalanie lpg-a? Bo maluch pewnie bardziej po mieście śmiga to troche pb też idzie zanim temperaturę złapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

to rozumiem samo spalanie lpg-a? Bo maluch pewnie bardziej po mieście śmiga to troche pb też idzie zanim temperaturę złapie?

Tak, samo lpg, przełącza się bardzo szybko, ale oczywiscie coś tam benzyny bierze, ale jak dla mnie są to pomijalne wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pado napisał(a):

Tak, samo lpg, przełącza się bardzo szybko, ale oczywiscie coś tam benzyny bierze, ale jak dla mnie są to pomijalne wartości

byś zatankował pb do końca przejeździł 5tys km i zatankował znowu i dał znać ile poszło litrów, wtedy będą dobre wyliczenia :) 

z ciepłego garażu wyjeżdżasz czy na dworze trzymasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

byś zatankował pb do końca przejeździł 5tys km i zatankował znowu i dał znać ile poszło litrów, wtedy będą dobre wyliczenia :) 

z ciepłego garażu wyjeżdżasz czy na dworze trzymasz?

 

Garaż, ale nieogrzewany.

Panie, w cały bak paliwa mam inwestować :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Pod koniec marca minął rok, przejechane 15kkm.  Wszystko ok. Oszczędności po roku szacuje na ok 3kpln,więc za niedługo instalka się zwróci - auto będzie nadal jeździć, bo kolejne to raczej elektryk, a trzeba się do tego przygotować finansowo i inwestycyjne (dokładka paneli pv)

W zime myślałem, że mam usterkę, ale okazało się, że nie wyłączono w sofcie kme podgrzewania wtryskiwaczy lpg i powodowało to po odpaleniu na zimnym szarpanie silnika na benie, mijało co prawda po 10sek,ale było. Okazało się, że ta opcja często powoduje zaburzenia pracy wtryskiwaczy benzynowych poniżej 5c i tak było u mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.