Skocz do zawartości

Linka czy pas holowniczy?


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup bardziej dla spokoju sumienia, lub do okazjonalnego holowania jakiegoś auta, tudzież prób odpalenia motocykla, cena groszowa, ale co lepsze - linka czy pas?
Miałem linkę i była ok, mam pas i chyba jeszcze nie użyłem. Myślę, że ważniejsze, żeby jakiegoś "gówna" nie kupić niż co to będzie. Dobra linka będzie lepsza niż słaby pas i odwrotnie. No i oczywiście najważniejsze, żeby holujący i holowany wiedzieli co i jak robić (bo jak będą szarpać, to i dobrą linkę urwą).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, swienty napisał:

Jeśli holujący i holowany wiedzą co i jak to pas wystarczy, w przeciwnym wypadku lepsza będzie stalowa linka. ;] 

 

nie polecam stalówki, jest nierozciągliwa, nie sprężynuje, bardzo łatwo szarpnąć auto, całe obciążenie z ruszania idzie na szekle i uchwyt i łatwo potrafi zweryfikować gorszej jakości szekle która się wygnie i będzie problem z odkręceniem ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, swienty napisał:

Jeśli holujący i holowany wiedzą co i jak to pas wystarczy, w przeciwnym wypadku lepsza będzie stalowa linka. ;] 

 

może w ciężarówce i to takiej starszej gdzie mocowanie było solidne do ramy 

w osobówce stalowa linka może narobić problemów, tym bardziej jak ktoś zielony 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 21:13, Igorek napisał:

Kiedyś miałem jakiś pas, który dostałem w gratisie do badania technicznego. Jak już przyszło do użycia to zerwał się kilka razy na pierwszym kilometrze. Kupiłem polecaną linkę i używam jej już z 10 lat.

 

Na potrzeby ewentualnego holowania mam kilka metrów pasa z pasa transportowego 5t. Nie ma opcji żeby pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, angrius napisał:

Nie lepiej naprawić samochód za ten czas?😁 Sorki za OT😉

Gdybym chciał być złośliwy to bym napisał, że nie ma możliwości naprawić, bo jeżdżę Citroenem ;]

Dorabiam jako mechanik w wolnym czasie i jak trzeba to tej linki używam do ściągania unieruchomionych samochodów. Od około dziesięciu lat używam jednej sztuki. Kiedyś nawet była polecana tutaj, chyba dostępna głównie na Orlenie. Naprawdę konkretny produkt :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie poręczne i nadaje się tylko do standardowego holowania (a nie wyciągania z zaspy czy uruchamiania motocykla) ale ja po jednokrotnym użyciu stwierdziłem, że nigdy nie chcę już holować (być holowanym) inaczej. Pierwszy raz wysiadłem po holowaniu nie spocony ;)

Zrzut ekranu 2021-11-9 o 06.37.56.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tasiorek napisał:

Wiem, że nie poręczne i nadaje się tylko do standardowego holowania (a nie wyciągania z zaspy czy uruchamiania motocykla) ale ja po jednokrotnym użyciu stwierdziłem, że nigdy nie chcę już holować (być holowanym) inaczej. Pierwszy raz wysiadłem po holowaniu nie spocony ;)

Zrzut ekranu 2021-11-9 o 06.37.56.png

Mam coś takiego w piwnicy, ale nigdy nie użyłem „sztywnego” - boje się 🤪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Camel napisał:

Mam coś takiego w piwnicy, ale nigdy nie użyłem „sztywnego” - boje się 🤪

Ja będąc holowanym linką zawsze byłem zawsze mega zmęczony od ciągłego pilnowania jej naciągu) a często wkur*** jak na dystansie 3km strzeliła 5 razy (tak, wiem to wina badziewnej linki / kiepskiego kierowcy albo obu).

 

Na takim holu IMO jest super. Prawie bez szarpania i bez stresu ze się zaraz badziew urwie i dostane hakiem w szybę ;) I wbrew pozorom spokojnie da się holować "po przekątnej" (jakoś "moje" auta miały najczęściej hak na prawym tyle i lewym przodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.