Skocz do zawartości

Uniroyal winterExpert


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jqr napisał:

te opony to chyba nowość, bo brak ich w testach

ja kupiłem ojcu do RAV4 225/65 R17, bo były niedrogie i twierdzi że na deszczu i w błocie są dobre

Tak nowość. Mam letnie Uniroyal w Hondzie i nie mam zastrzeżeń, po za tym to jest grupa Continental, produkcja w Niemczech stąd wybór padł na tą markę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stig napisał:

Tak nowość. Mam letnie Uniroyal w Hondzie i nie mam zastrzeżeń, po za tym to jest grupa Continental, produkcja w Niemczech stąd wybór padł na tą markę 👍

Jeździłem na poprzednim modelu ms+77 i byłem z nich bardzo zadowolony, ten wygląda 'bardziej sniegowo'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stig napisał:

Tak nowość. Mam letnie Uniroyal w Hondzie i nie mam zastrzeżeń,

 

Znaczy masz Rainsport 3/5 i bez zastrzeżeń?  Jak tak to nie jesteś obiektywny.

 

5 godzin temu, stig napisał:

po za tym to jest grupa Continental, produkcja w Niemczech stąd wybór padł na tą markę 👍

 

Bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deszczowyRoman napisał:

obecnie nokiana produkuja w  rosji

 

Co to ma do rzeczy? Mowa o Uniroyal, a nie Nokian, nie wspominając o tym, że Nokianowi made in Russia nic nie dolega, o ile nie trafi się na wadliwą partię, która jest na gwarancji wymieniana na nowe opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, futrzak napisał:

 

Znaczy masz Rainsport 3/5 i bez zastrzeżeń?  Jak tak to nie jesteś obiektywny.

 

 

Bez znaczenia.

Wiesz co to są kryteria wyboru? Jednym z nich jest zadowolenie z produktu danego producenta. 
Na drugie stwierdzenie tez ci odpiszę lakonicznie - ma znaczenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, futrzak napisał:

 

Co to ma do rzeczy? Mowa o Uniroyal, a nie Nokian, nie wspominając o tym, że Nokianowi made in Russia nic nie dolega, o ile nie trafi się na wadliwą partię, która jest na gwarancji wymieniana na nowe opony. 

To faktycznie luz 👍🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SorenLorenson napisał:

Jeździłem na poprzednim modelu ms+77 i byłem z nich bardzo zadowolony, ten wygląda 'bardziej sniegowo'

Mam obecnie tez 77, ale jak dla mnie są głośne. Co do właściwości jezdnych jest ok. Natomiast przeszkadza mi ich szum, mam bardzo cicha benzynę i mnie to denerwuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, stig napisał:

Wiesz co to są kryteria wyboru? Jednym z nich jest zadowolenie z produktu danego producenta. 

 

Tak napisałem powyżej to subiektywna opinia, a nie względnie obiektywna ocena. To, że byłem z nich zadowolony nie zmienia faktu, że mam zastrzeżenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Camel napisał:

Mam obecnie tez 77, ale jak dla mnie są głośne. Co do właściwości jezdnych jest ok. Natomiast przeszkadza mi ich szum, mam bardzo cicha benzynę i mnie to denerwuje.

W moim przypadku głośność opon nie miała znaczenia bo Honda lekko warczy 😁👍

Dzisiaj chyba założę z racji luźniejszego popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, futrzak napisał:

Tak napisałem powyżej to subiektywna opinia, a nie względnie obiektywna ocena. To, że byłem z nich zadowolony nie zmienia faktu, że mam zastrzeżenia. 

 

Ty masz zastrzeżenia, a @stig nie ma.

Tak ciężko zrozumieć, że każdy może mieć inne wymagania i odczucia?

Trzeba od razu brak obiektywizmu zarzucać, nie wystarczy napisać, że ma się inne zdanie?

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Ty masz zastrzeżenia, a @stig nie ma. 

Tak ciężko to zrozumieć, że każdy może mieć inne wymagania i odczucia? 

Trzeba od razu brak obiektywizmu zarzucać, nie wystarczy napisać, że ma się inne zdanie?

 

Czy w przypadku dyskusji o oponach (zresztą nie tylko) na kąciku motoryzacyjnym prezentujemy zdanie "kupiłem i mam takie zdanie" czy jednak staramy się podzielić informacjami w miarę obiektywnie, by ktoś sobie wybrał co mu pasuje? Fakty są takie, że te opony się szybko zużywają i są stosunkowo głośne - to nie jest moje inne zdanie, tylko fakty. Warto na to zwrócić uwagę niezależnie od "odczuć", no chyba że ktoś to upalił w całości na lotnisku nie zdążył zauważyć. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

 

Czy w przypadku dyskusji o oponach (zresztą nie tylko) na kąciku motoryzacyjnym prezentujemy zdanie "kupiłem i mam takie zdanie" czy jednak staramy się podzielić informacjami w miarę obiektywnie, by ktoś sobie wybrał co mu pasuje? Fakty są takie, że te opony się szybko zużywają i są stosunkowo głośne - to nie jest moje inne zdanie, tylko fakty. Warto na to zwrócić uwagę niezależnie od "odczuć", no chyba że ktoś to upalił w całości na lotnisku nie zdążył zauważyć. 

To, że to jest kącik motoryzacyjny nie oznacza, że siedzi przed Tobą ekspert co przetestował setki czy tysiące opon.

Miał doświadczenia z danymi oponami jakie miał i przekazuje swoje odczucia jak najobiektywniej umie (nie widzę powodu dla, którego miałbym uznać, że oszukuje czy celowo wprowadza kogoś w maliny).

 

Znam opinie o ich szybkim ścieraniu (nie wiem czy w ich wypadku to należy uznawać za wadę bo coś za coś) i głośności, ale napiszę też Ci, że miałem letnie Uniroyale Rainsport 3 i były zajebiście ciche w stosunku do swoich poprzedników (i to o dziwo do jakiś markowych, choć zapewne nie z wysokiej półki bo fabrycznych opon w Oplu).

Tyle, że poprzednie opony w momencie zmiany miały już 6 lat, były mocno zużyte i wyząbkowane.

Dodatkowo na Uniroyalach jeździłem mniej niż sezon i nie zauważyłem dużego zużycia (na torze nie byłem).

I co ktoś taki ma napisać, prawdziwe swoje odczucia czy się zamknąć bo są one niezgodne z ogólną i Twoją (zapewne słuszną) opinią o nich?

 

Z tego co zauważyłem masz ogromne doświadczenie w jeździe na różnych oponach, niezależnie od sezonu i ich marki.

Zdaje mi się, że zmieniasz je często, jeździsz dużo różnymi autami, możesz więc lepiej czuć różnicę między poszczególnymi oponami niż zwykły śmiertelnik motoryzacyjny.

Przykładowo, ja ogólnie interesuję się motoryzacją, oponami również, ale mam tylko 2 auta, opony zmieniam raz na 5-6 lat, co powoduje, że nie mam okazji poznać zbyt wielu modeli. Zmiana starych w ich ostatniej fazie życia powoduje, że na nowych z reguły zawsze jest odczucie, że są cichsze i pod każdym względem lepsze.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem to kierowałem się krótkim doświadczeniem z w/w marką (kupiłem z nimi auto). Dla mnie pozytywne zaskoczenie. Zawsze kupowałem opony premium a te mimo , że pozycjonowane niżej to spisują się latem świetnie. Wybór zatem na zimę był u mnie prosty tym bardziej, że cenowo z wymaganymi parametrami wyszły korzystnie 👍
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

To, że to jest kącik motoryzacyjny nie oznacza, że siedzi przed Tobą ekspert co przetestował setki czy tysiące opon.

Miał doświadczenia z danymi oponami jakie miał i przekazuje swoje odczucia jak najobiektywniej umie (nie widzę powodu dla, którego miałbym uznać, że oszukuje czy celowo wprowadza kogoś w maliny).

[...]

 

Widzisz, ja się z Tobą zgadzam, ale napisałem na samym początku, że jeżeli ktoś twierdzi, że nie ma żadnych zastrzeżeń do tych opon to znaczy, że nie jest obiektywny i tyle.

Nie twierdziłem, że "oszukuje czy celowo wprowadza kogoś w maliny". Nie by się zamykał, tylko postarał się jednak przedstawić dlaczego taką opinię wystawia.  Jak przesiadamy się z 6 letnich na nowe i są super wg nas, to piszemy, że w takim porównaniu było ok, a nie że w ogóle.  Podobnie jak ktoś jeździł przez sezon i mało to raczej nie ma szans na oceną zużycia. Trochę doświadczenia mam, przebiegów trochę robię, jednak nikomu nie polecam opon w stylu są super itd. tylko staram się przedstawić ich charakterystykę z doświadczeń, ewentualnie info z testów, ale z tym ostrożnie, ponieważ testy są często takie, które nic nie mówią faktycznie o jakości opon. Widzę jednak zdecydowanie zbyt dużo opinii w stylu bez zastrzeżeń, a opony tak naprawdę są kiepskie. Ja rozumiem kompromis cena-parametry, ale bądźmy uczciwi. Co argumentu "zadowolenie z produktu danego producenta" - zwróć uwagę, że np. ranking samochodów wg tego kryterium ma się nijak do rankingu ich awaryjności.  

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem dlaczego napisałem o nieobiektywnej ocenie tych opon. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, futrzak napisał:

 

Widzisz, ja się z Tobą zgadzam, ale napisałem na samym początku, że jeżeli ktoś twierdzi, że nie ma żadnych zastrzeżeń do tych opon to znaczy, że nie jest obiektywny i tyle.

Nie twierdziłem, że "oszukuje czy celowo wprowadza kogoś w maliny". Nie by się zamykał, tylko postarał się jednak przedstawić dlaczego taką opinię wystawia.  Jak przesiadamy się z 6 letnich na nowe i są super wg nas, to piszemy, że w takim porównaniu było ok, a nie że w ogóle.  Podobnie jak ktoś jeździł przez sezon i mało to raczej nie ma szans na oceną zużycia. Trochę doświadczenia mam, przebiegów trochę robię, jednak nikomu nie polecam opon w stylu są super itd. tylko staram się przedstawić ich charakterystykę z doświadczeń, ewentualnie info z testów, ale z tym ostrożnie, ponieważ testy są często takie, które nic nie mówią faktycznie o jakości opon. Widzę jednak zdecydowanie zbyt dużo opinii w stylu bez zastrzeżeń, a opony tak naprawdę są kiepskie. Ja rozumiem kompromis cena-parametry, ale bądźmy uczciwi. Co argumentu "zadowolenie z produktu danego producenta" - zwróć uwagę, że np. ranking samochodów wg tego kryterium ma się nijak do rankingu ich awaryjności.  

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem dlaczego napisałem o nieobiektywnej ocenie tych opon. 

 

Tak. Nie mam zastrzeżeń do letnich. Jeżdżę dynamicznie i dużo szybciej w zakrętach niż większość na drodze. Nie mam uwag co do przyczepności, głośności. Za krótko mam by ocenić zużycie (bo na tym się widzę skupiłeś). Może to będą pierwsze opony które wymienię wcześniej niż ze starości jeśli są w tym takie złe 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 22:11, futrzak napisał:

 

Znaczy masz Rainsport 3/5 i bez zastrzeżeń?  Jak tak to nie jesteś obiektywny.

 

 

Bez znaczenia.

to ja też będę nieobiektywny, miałem i i też sobie je chwalę. Na mokrym idealne i to w aucie bez abs i esp- lanos. W czasie gdy posiadałem ten samochód to zużyłem 2 komplety letnich i 2 komplety zimowych. Potem w megane II miałem i Rainsporty i MS Plusy. Również nie narzekałem. W słuzbówkach miałem i budżetówki i klasę wyższą, uniroyalom było bliżej do tych ostatnich. W przypadku niektórych marek wyższych na mokrym potrafiły o wiele lepiej sobie radzić.

Jestem ciekawy jak WinterExperty w BMW sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r1sender napisał:

to ja też będę nieobiektywny, miałem i i też sobie je chwalę. [...]

 

Raczej nie doczytałeś - ja na ich zachowanie/trakcję nie narzekałem i też mogę pochwalić w tym zakresie. Jednak to nie wszystko. 

 

2 godziny temu, r1sender napisał:

Jestem ciekawy jak WinterExperty w BMW sobie poradzą.

 

Testujesz i masz warunki ku temu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, futrzak napisał:

 

Raczej nie doczytałeś - ja na ich zachowanie/trakcję nie narzekałem i też mogę pochwalić w tym zakresie. Jednak to nie wszystko. 

 

 

Testujesz i masz warunki ku temu? 

auto i opony mam, czekam na pogodę:oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.