Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o SKP, przegląd przy braku miejsca w DR


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Jak teraz wygląda sprawa przeglądu gdy w DR brak jest miejsca na pieczątki, a w zeszłym roku była już kartka do ręki?

Dadzą kolejną kartkę czy trza DR wymieniać?

 

Pytanie dodatkowe bo próbuję to ogarnąć. Czy nie łatwiej podjechać do wydziału komunikacji i wyrobić nowy dowód rejestracyjny? Bo z tego co rozumiem bujasz się tak już drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, pejus1982 said:

Wystarczy aplikacja mObywatel i tam będzie elektroniczny dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem.

 

Ale to musisz miec auto zarejestrowane na siebie ;]

U mnie jest tak, ze ja jezdze autem zony, a ona moim i do mObywatela dodac sie nie da ;)

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

Ale to musisz miec auto zarejestrowane na siebie

Nie prawda, mam golfa zgłoszone kupno, rejestracja poprzedniego właściciela. 

Nikt przy kontroli się nie czepiał. Jak nie widnieje, że skradzione to co tu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

Pytanie dodatkowe bo próbuję to ogarnąć. Czy nie łatwiej podjechać do wydziału komunikacji i wyrobić nowy dowód rejestracyjny? Bo z tego co rozumiem bujasz się tak już drugi rok.

To nie moja fura, tylko na mnie spadł problem z nią.

W zeszłym roku założenie było takie, że jeździ tylko do tego roku i albo żyd albo złom.

O dziwo furak trzyma się dobrze, a właściciel nie umie rozstać się z autem.

W tym przypadku nowy DR wiąże się też z nowymi blachami, na co ochoty nie ma właściciel bryki.

Takie drobne zawiłości.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pejus1982 napisał:

Wystarczy aplikacja mObywatel i tam będzie elektroniczny dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem.

Co prawda właściciel auta dysponuje telefonem komórkowym o gabarytach cegły, ale mObywatel na tym nie pójdzie. ;]

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ZUBERTO napisał:

To nie moja fura, tylko na mnie spadł problem z nią.

W zeszłym roku założenie było takie, że jeździ tylko do tego roku i albo żyd albo złom.

O dziwo furak trzyma się dobrze, a właściciel nie umie rozstać się z autem.

W tym przypadku nowy DR wiąże się też z nowymi blachami, na co ochoty nie ma właściciel bryki.

Takie drobne zawiłości.

 

nie przejmuj się, ja od kilku lat jeżdżę na świstkach bo np w przyczepie też mam pieczątki 

nawet pół EU na tych kartkach zrobiłem, co ciekawe w Albanii sprawdzili bo dopatrzył się pogranicznik że data w DR się skończyła ;)

dziś jak nie trzeba wozić DR to tym bardziej olać, ew wozić gdzieś schowane w aucie, w razie gdyby policja nie mogła sprawdzić 

my z wypożyczalni nie dostaliśmy nawet DR, tylko kserówkę i z tym kazali jeździć i nawet pokazywałem policji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZUBERTO napisał:

To nie moja fura, tylko na mnie spadł problem z nią.

W zeszłym roku założenie było takie, że jeździ tylko do tego roku i albo żyd albo złom.

O dziwo furak trzyma się dobrze, a właściciel nie umie rozstać się z autem.

W tym przypadku nowy DR wiąże się też z nowymi blachami, na co ochoty nie ma właściciel bryki.

Takie drobne zawiłości.

 

Nowy DR to nowe blachy? Pierwsze słyszę. Przecież można dostać sam nowy dowód pod nowe pieczątki. To jakaś zmiana od niedawna czy znowu jak to w WK, co miasto to inna interpretacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koonrad napisał:

 

nie przejmuj się, ja od kilku lat jeżdżę na świstkach bo np w przyczepie też mam pieczątki 

nawet pół EU na tych kartkach zrobiłem, co ciekawe w Albanii sprawdzili bo dopatrzył się pogranicznik że data w DR się skończyła ;)

dziś jak nie trzeba wozić DR to tym bardziej olać, ew wozić gdzieś schowane w aucie, w razie gdyby policja nie mogła sprawdzić 

my z wypożyczalni nie dostaliśmy nawet DR, tylko kserówkę i z tym kazali jeździć i nawet pokazywałem policji 

Co do samej jazdy to się nie przejmuję, ten samochód granicy województwa nie przekracza, a co dopiero państwa.

Zastanawiałem się tylko czy nie będzie trzeba tego DR i blach zmieniać co wiąże się z kosztami dodatkowymi, bo wtedy może faktycznie taniej taxi wyjdzie.

Tylko nie wiem jak do tego przekonać właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spad napisał:

Nowy DR to nowe blachy? Pierwsze słyszę. Przecież można dostać sam nowy dowód pod nowe pieczątki. To jakaś zmiana od niedawna czy znowu jak to w WK, co miasto to inna interpretacja?

W trakcie była zmiana miejsca zamieszkania/zameldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZUBERTO napisał:

Co do samej jazdy to się nie przejmuję, ten samochód granicy województwa nie przekracza, a co dopiero państwa.

Zastanawiałem się tylko czy nie będzie trzeba tego DR i blach zmieniać co wiąże się z kosztami dodatkowymi, bo wtedy może faktycznie taniej taxi wyjdzie.

Tylko nie wiem jak do tego przekonać właściciela.

 

diagnosta skasuje, zrobi przegląd i wydrukuje świstek, nic nie będziesz musiał zmieniać 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Jak teraz wygląda sprawa przeglądu gdy w DR brak jest miejsca na pieczątki, a w zeszłym roku była już kartka do ręki?

Dadzą kolejną kartkę czy trza DR wymieniać?

Od 4 lat dostaje kartkę z przeglądu do ręki. Nic nie mówi o wymianie DR diagnosta. Jedynie mnie uczulał jakbym chciał coś nowego zrobić typu: hak, współwłaściciel. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Od 4 lat dostaje kartkę z przeglądu do ręki. Nic nie mówi o wymianie DR diagnosta. Jedynie mnie uczulał jakbym chciał coś nowego zrobić typu: hak, współwłaściciel. 

 

z haka też dają kartkę, wtedy z dwoma się jeździ :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale nie wiem czy zrobisz kolejny przeglad, jak hak nie bedzie wbity w DR...

 

raczej nie, bo to już zmiana konstrukcyjna i powinno być w DR, ale rok można jeździć, a nowym nawet 3lata ;)

 

tak z ciekawości sprawdziłem DR w aplikacji, jest tam data wydania dokumentu - mam 2010

więc łatwo zweryfikować nawet na podstawie aplikacji że DR już nie ma miejsca na pieczątki 

pytanie czy ktoś to sprawdza, ale jak się trafi na służbistę, albo podpadnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Jak teraz wygląda sprawa przeglądu gdy w DR brak jest miejsca na pieczątki, a w zeszłym roku była już kartka do ręki?

Dadzą kolejną kartkę czy trza DR wymieniać?

ja dostałem po prostu wydruk potwierdzający przegląd, DR nie wymieniałem, Policja w CEPIK powinna sprawdzić przy kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koonrad napisał:

 

raczej nie, bo to już zmiana konstrukcyjna i powinno być w DR, ale rok można jeździć, a nowym nawet 3lata ;)

 

tak z ciekawości sprawdziłem DR w aplikacji, jest tam data wydania dokumentu - mam 2010

więc łatwo zweryfikować nawet na podstawie aplikacji że DR już nie ma miejsca na pieczątki 

pytanie czy ktoś to sprawdza, ale jak się trafi na służbistę, albo podpadnie :hmm:

Eeee tam w mObywatelu mam datę uzyskania uprawnień 1971, a urodziłem się w 1978. Nawet ciężko powiedzieć, że wyssałem z mlekiem matki, choć ojciec był kierowcą zawodowym.

Zgłaszałem im błąd z rok temu i reakcji 0.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mPh napisał:

ja dostałem po prostu wydruk potwierdzający przegląd, DR nie wymieniałem, Policja w CEPIK powinna sprawdzić przy kontroli

1 dostałeś, ja  idę po 2, ale są tu tacy z 4, więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koonrad napisał:

tak z ciekawości sprawdziłem DR w aplikacji, jest tam data wydania dokumentu - mam 2010

więc łatwo zweryfikować nawet na podstawie aplikacji że DR już nie ma miejsca na pieczątki 

pytanie czy ktoś to sprawdza, ale jak się trafi na służbistę, albo podpadnie :hmm:

Tylko co ma podpadnięcie albo służbista do rzeczy?

Od grudnia zeszłego roku nie ma juz potrzeby wymiany DR jeśli skończyło się miejsce na pieczątki i tyle w temacie:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację, teraz będę robił już trzeci przegląd po tym jak skończyły się miejsca na pieczątki w dr. Diagnostyka jedynie dodał, że jeśli nie będę jeździł za granicę to nie muszę wymieniać ;) jeżdżę z wydrukowana kartka która na skp dostałem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 09:21, Maciej__ napisał:

Ale to musisz miec auto zarejestrowane na siebie ;]

U mnie jest tak, ze ja jezdze autem zony, a ona moim i do mObywatela dodac sie nie da ;)

 

Ja jeżdżę "żony", ona "naszym", syn "moim". Dokumentów nie wozimy, wszystkie leżą w mieszkaniu, a siedzimy w domu, łady kawałek od tamtej lokalizacji. 

Powiem szczerze, że papierzane zabieramy tylko jadąc za granicę, ale jakoś nie przypominam sobie, by kogoś te dokumenty interesowały, ze szczególnym uwzględnieniem terminu obowiązkowych badań technicznych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 09:20, pejus1982 napisał:

Wystarczy aplikacja mObywatel i tam będzie elektroniczny dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem.

 

Aplikacja nie jest dokumentem. Inna sprawa, że mają wszystko w systemie i DR nie trzeba wozić, wklepują sobie numer rejestracyjny i wszystko widzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam coś od siebie. Wymieniać nie potrzeba bo dadzą drugą kartkę.

Problem jest inny bo poza granicami RP nie respektują i znam przypadek jak samochód w Austrii musiał być załadowany na lawete (inna sprawa że zjechał z lawety kilka zjazdów z autostrady dalej ale jakby go jeszcze raz złapali to miałby ciepło)

 

Ktoś się orientuje czy jak wymieniają DR to tam są te gówniane lepki co przyklejają też na tablice rejestracyjne. Nadal tak to działa? Co w przypadku jeżeli tablic nie uda się sciągnąć? (Ok sciągnie się je z samochodu ale już do niczego się nie będą nadawały - mocny klej ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bengamin napisał:

To ja dodam coś od siebie. Wymieniać nie potrzeba bo dadzą drugą kartkę.

Problem jest inny bo poza granicami RP nie respektują i znam przypadek jak samochód w Austrii musiał być załadowany na lawete (inna sprawa że zjechał z lawety kilka zjazdów z autostrady dalej ale jakby go jeszcze raz złapali to miałby ciepło)

 

Ktoś się orientuje czy jak wymieniają DR to tam są te gówniane lepki co przyklejają też na tablice rejestracyjne. Nadal tak to działa? Co w przypadku jeżeli tablic nie uda się sciągnąć? (Ok sciągnie się je z samochodu ale już do niczego się nie będą nadawały - mocny klej ?)

Przy wymianie DR musisz przyjść do pani w okienku z tablicami w ręku . Chyba że pójdziesz powiesz jak się sprawa ma i da Ci te naklejki do ręki ( to zapewne zależy od jej dobrego humoru i twojego podejścia do dyskusji)

Edytowane przez Oscar_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.