Skocz do zawartości

fani renault


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.

jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rado_ napisał:

Nic takiego, po prostu w imię ekologii i zwiększonych zyskow producentów wracamy do początków motoryzacji. Za kilkanascie lat będziesz mile wspominał siedzenie na fotelu tak taniego Reno.

bliżej mi do roweru niż do takiego wozidła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcinas napisał:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.

jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809

 

Nie wiem, wolałbym półtora Dustera za to... ;] albo 2 grube lochy w140 i w220 S500 :phi:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Marcinas said:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków.ibk.html#f34e246809

 

 

Wodotryski za 130kPLN to byly kilka ladnych lat temu ;]

Cena to glownie efekt mody na podniesione SUVy i Crossovery.
Podobnie wyposazone Megane bedzie pewnie z 20-30kPLN tansze.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Wodotryski za 130kPLN to byly kilka ladnych lat temu ;]

Cena to glownie efekt mody na podniesione SUVy i Crossovery.
Podobnie wyposazone Megane bedzie pewnie z 20-30kPLN tansze.

 

stało takie megane za 90 z hakiem i gdyby była to wersja kombi to uznałbym to za dobrą ofertę.

oczywiście silnik i wyposażenie prawie to samo co w arkana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.
jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809
 
To proste. To pierwsze auto dla Kowalskiego które skopiowało bryłę z BMW X6. Czyli masz cenę Kadjara + dodatek za nowość i powiew świeżości

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten wynalazek ze 2 razy. Osobiscie posiadam: 

"17 Marca

Witam  Zdradziłem koreańską myśl techniczną na rzecz francuskiej.  Auto opłacone, dzisiaj będą tablice, a w piątek już będę jeżił po prawie 5miesiącach czekania od złożenia zamówienia. Captur rok produkcji 2021, wersja Intens + dodatki, 1,3 Tce 140 KM"

 3

 Różnica  tylnej częci auta. Wole swojego Captura, bo ma bardziej funkcjonalny tył (wiecej sie zmieści po złożeniu siedzeń). Reszta w środku jest taka sama albo bardzo podobna. Auto wg. dziennikarzy motoryzacyjnych ma to być Megane na szczudłach.

 

Edytowane przez rdzawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Zgłupiałeś, Duster za ponad 80? :phi:

 

Bardziej za 95kpln, diesla ze wszystkim :phi:

Ale, że od zeszłego roku nie robię tyle kilometrów, a budżetu na pojazd nie zmieniłem miesięcznego to spalanie 30-40l na 100km mnie nie rusza przy obecnych cenach LPG czy nawet benzyny :hush:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, biniu said:

Też nie wiem co tam tyle kosztuje. A jedno strefowej klimy to już za te pieniądze zupełnie nie ogarniam. Takie czasy. Wolę mojego kadjara. 

 

Za chwile ma byc nowy model Kadjara i pewnie cena pojdzie sporo do gory ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Za chwile ma byc nowy model Kadjara i pewnie cena pojdzie sporo do gory ;]

 

A to już różnie piszą ,jedni że Kadjar ma mieć następcę ,a inni że wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej cena będzie sporo wyższa ,to raczej pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, stalan said:

A to już różnie piszą ,jedni że Kadjar ma mieć następcę ,a inni że wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej cena będzie sporo wyższa ,to raczej pewne.

 

Tak, czytalem gdzies ze maja chyba przy okazji zmienic nazwe na inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nic nie ma takiego, ale teraz modele z generacji na generację z różnych względów drożeją, teraz bo ekologia, a teraz bo półprzewodniki. Jest drogo, a będzie drożej. Ford za rok produkcji 2022 pobiera dopłatę już. 😕

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcinas napisał:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.

jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809

 

 

Nic nie ma. Ale wejściowo Arkana kosztuje ok. 110 kPLN. Przyłóż do tego Yarisa Cross za 80 kPLN. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcinas napisał:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.

jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809

 

To po to, żeby Megane za 90k wydał Ci się atrakcyjny. Albo duster za 80. I działa!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, fosfor said:

To po to, żeby Megane za 90k wydał Ci się atrakcyjny. Albo duster za 80. I działa!

I każda kolejna generacja jest droższa, często dużo bardziej elektronicznie skomplikowane, było ok jak półprzewodników było po sufit za grosze to pchali bądź ile, a teraz tak dobrze nie ma. Zauważ że nawet tutaj pisali o części wyposażenia które powoduje wydłużenie czasu dostawy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, AstraC napisał:

I każda kolejna generacja jest droższa, często dużo bardziej elektronicznie skomplikowane, było ok jak półprzewodników było po sufit za grosze to pchali bądź ile, a teraz tak dobrze nie ma. Zauważ że nawet tutaj pisali o części wyposażenia które powoduje wydłużenie czasu dostawy.

a jednoczesnie np talisman nie mowi mi, jak konczy sie plyn spryskiwacza ani nie ostrzega o rozladowywaniu aku. Mondeo z 2008 roku to robił.

  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marcinas napisał:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln. siedziałem w salonie 1,5 godziny czekając na wymianę rury od turbo w mojej dacii i za cholerę nie znalazłem żadnych wodotrysków. silnik 1.3 taki jak w mojej dacii, pakiet z nawigacją i kontrolą pasa ruchu i coś tam jeszcze. bagażnik mały, pasażer z tyłu też za wygodnie nie ma. felgi fajne, opony duże, linia a szczególnie tył taki sobie.

jakby ktoś nie widział, to takie cudo https://www.otomoto.pl/oferta/renault-arkana-1-3-tce-intens-140km-od-reki-okazja-ID6Edibk.html#f34e246809

 

Tu już musiałbyś odbyć dyskusję z posiadaczami np BMW X6, dlaczego za takie pieniądze (bodajże min 300.000 zł) kupują samochód z tak mało praktyczną karoserią, istotnie pomniejszającą wnętrze.

 

Często jeżdżę BMW X6, bo często jestem jedynym trzeźwym driverem z imprez. Pół Polski już tym pojazdem zjeździłem. Od strony jezdnej, super. Od strony ergonomii dla kierowcy, super. Od strony ergonomii dla pasażerów, tak sobie.

 

Dlaczego? Jest wiele filmików na YouTube dlaczego samochód o tak dziwnym kształcie powstał i dlaczego taki kształt stał się modny. To jest bryła dla bogatych ludzi, ceniących sobie ekstrawagancję.

 

Jeżeli nie czujesz się bogatym facetem, ceniącym sobie ekstrawagancję, mały jest sens, abyś się zastanawiał nad tego typu pojazdem. To jest bolid dla jednego kierowcy, no czasem plus pasażerka na weekend kochanków za miastem. Twórcy tego bolidu nie mają żadnych względów dla jakichś tam pasażerów i ich potrzeb bagażowych.

 

Renault zawsze miał estymę, aby doganiać klasę premium. IMO, model Arkana właśnie do tego służy.

 

Pytanie tylko, czy bogaty Dandys w ogóle na Arkana spojrzy, bo to wozidło jak na jego potrzeby będzie po prostu za tanie i za byle jakie. Pozostaje sprzedaż dla tych, którzy chcą mieć zadatki na bogatych Dandysów.

 

Przy modelu VelSatis, IMO bardzo udanym, Renault popełniło 2 błędy.

 

Wchodziło w klasę E zbyt ekstrawagancko (fajnie to wytłumaczył Clarkson, filmik jest dostępny na YouTube).

Poza tym, jak na prestiż marki, VelSatis był za drogi, bo sięgał cenowo pierwowzorom (Mercedes E, BMW 7).

 

IMO, obecnie Renault stara się oba błędy niwelować.

Wchodzi w segment dokładnie odzwierciedlając format pierwowzoru (tam jest jeszcze, oprócz BMW X6, podobnego kształtu Mercedes).

Z odpowiednio niższą ceną.

 

Pozostaje IMO ostatni element. Czy model zostanie „przyjęty do rodziny”. Jest to typowy problem bogatych dandysów, „czy przyjmą mnie do klubu, czy potraktują jako nowobogackiego pariasa-nuworysza”.

 

Pożyjemy, zobaczymy.

 

W każdym bądź razie, rozważanie walorów tego samochodu pod kątem jego praktyczności jest IMO bez sensu. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Artisan napisał:

W każdym bądź razie, rozważanie walorów tego samochodu pod kątem jego praktyczności jest IMO bez sensu. 

 

niestety w przypadku mojej rodziny i działalności rozważam tylko auta praktyczne. może jak będę miał wolny milion, to pomyślę nad ekstrawagancją :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcinas napisał:

niestety w przypadku mojej rodziny i działalności rozważam tylko auta praktyczne. może jak będę miał wolny milion, to pomyślę nad ekstrawagancją :) 

No właśnie… ;)

 

Ja też nie rozumiałem sensu BMW X6, ale rozwiedziony bogaty facet (kolega), z którym się czasem tym bolidem wożę uzmysłowił mi siłę tego samochodu w odbiorze społecznym, a w szczególności u płci przeciwnej.

 

Cóż począć…

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/5/2021 at 11:31 PM, spad said:

 

Nic nie ma. Ale wejściowo Arkana kosztuje ok. 110 kPLN. Przyłóż do tego Yarisa Cross za 80 kPLN. 

 

Do kompletu ma byc jeszcze Aygo w wersji Cross ;]

 

https://antyweb.pl/toyota-aygo-x-segment-a-jeszcze-nie-ginie-pojawi-sie-tam-teraz-crossover

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 17:20, Marcinas napisał:

napiszcie mi proszę, co takiego posiada model arkana że kosztuje 130 kpln

 

nie wiem czy zauważyłeś, ale dzisiaj już prawie wszystko co ma 4 koła, kierownicę i jest większe od Kii Picanto kosztuje prawie 100 tys. pln. Tutaj dopłacasz jeszcze za "crossovera coupe" i wychodzi 130. Prosta matematyka.

Edytowane przez maro_t
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 18:56, maro_t napisał:

 

nie wiem czy zauważyłeś, ale dzisiaj już prawie wszystko co ma 4 koła, kierownicę i jest większe od Kii Picanto kosztuje prawie 100 tys. pln. Tutaj dopłacasz jeszcze za "crossovera coupe" i wychodzi 130. Prosta matematyka.

Ale to nie jest logiczne ani racjonalne. Wybór auta zawsze mi się z tym kojarzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcinas napisał:

Ale to nie jest logiczne ani racjonalne. Wybór auta zawsze mi się z tym kojarzył. 

 

Arkana to model nie skierowany do firm tylko do prywatnego odbiorcy, a tam często rządzą emocje, co za tym idzie logika i racjonalne myślenie trochę się zagina w czasoprzestrzeni ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcinas napisał:

Ale to nie jest logiczne ani racjonalne. Wybór auta zawsze mi się z tym kojarzył. 

 

mnie też, bo już stary jestem ;]. Ale równie dobrze można wybierać emocjami, bo się podoba nadwozie "crossover coupe", ma ładny kolor i fajne LEDy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 10:08, fosfor napisał:

a jednoczesnie np talisman nie mowi mi, jak konczy sie plyn spryskiwacza ani nie ostrzega o rozladowywaniu aku. Mondeo z 2008 roku to robił.

No patrz, Laguna '95 mnie o tym mówiła. I to dosłownie! A, że po włosku? Che importa? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.