Skocz do zawartości

"Porzucone - popsute" auta na pasach awaryjnych na autostradzie


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu obserwuje, ze niektore auta ktore zalicza awarie na autostradzie potrafia stac na pasie awaryjnym po kilka ladnych godzin. Czesto sa obstawione pacholkami, wiec jakies sluzby sie tym interesowaly...

Czy nie powinny byc obligatoryjnie zwozone laweta, przynajmnie na najblizszy MOP?

Ja rozumiem, ze to dodatkowe koszty dla wlasciciela, ale takie stojace auto, szczegolnie po zmierzchu to jednak realne zagrozenie. Obserwacja glownie z A2+S8, gdzie dosc regularnie jezdze rano i wracam wieczorem, wic stoja minimum 7-8h.

Reguluja to jakies przepisy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Oscar_ said:

A2 to ogólnie jest stan umysłu ;)

Nie wiem czym to jest spowodowane.

 

Tak, ale ja po prostu A2 czesto jezdze w obie strony tego samego dnia i mam okazje to zaobserwowac.

Mysle, ze na innych jest podobnie, bo widac, ze sluzby obstawia auto pacholkami i maja gdzies ile bedzie tam stalo :no:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Na autostradzie szwagier nie pomoże. Tzn pomóc może, ale myślę, że taniej wyjdzie laweta niż mandat za holowanie na autostradzie

 

Jakiś czas temu wyprzedzałem takich szwagrów

To, że holowali to jeszcze pół biedy, bo sądząc po numerach do pierwszego zjazdu. Jechali z włączonymi awaryjnymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Majkiel said:

 

Jakiś czas temu wyprzedzałem takich szwagrów

To, że holowali to jeszcze pół biedy, bo sądząc po numerach do pierwszego zjazdu. Jechali z włączonymi awaryjnymi ;)

 

Z daleka widzisz, że kosmici. Więc włączasz czujność. I o to chodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angrius napisał:

Na autostradzie szwagier nie pomoże. Tzn pomóc może, ale myślę, że taniej wyjdzie laweta niż mandat za holowanie na autostradzie

Myślę że prawdopodobieństwo mandatu u nas za takie coś jest bliskie 0, co powoduje że nie jest to odosobniony widok wraz z innymi koparkami czy :b_26:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, komandos80 napisał:

jaki mandat?

"Zgodnie z zapisami Prawa o ruchu drogowym, a dokładniej rzecz biorąc — art. 31 ust. 2 pkt 2 jest to zabronione. Ustawa jasno mówi, że „zabrania się holowania na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych”

Ale nie umiem się doszukać dokładnej kwoty mandatu za to :nie_wiem:

Edytowane przez komor
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/6/2021 at 10:33 PM, grogi said:

Po to są autostrady platne, żeby było też assistance w cenie dla każdego. Jest to w interesie wszystkich zainteresowanych stron: operatora, zepsutego użytkownika oraz każdego innego użytkownika autostrady. 

 

Koszt dla operatora absolutnie pomijalny, a bardzo istotnie podniesiony poziom bezpieczeństwa na takiej drodze.

 

Tez tak uwazam, ale problem w tym, ze to chyba kompletnie w PL tak nie dziala.

Ciekawe czy jest jakas roznica na platnych odcinkach, bo ten co ja obserwuje jest darmowy poki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 22:33, grogi napisał:

Po to są autostrady platne, żeby było też assistance w cenie dla każdego. Jest to w interesie wszystkich zainteresowanych stron: operatora, zepsutego użytkownika oraz każdego innego użytkownika autostrady. 

 

Koszt dla operatora absolutnie pomijalny, a bardzo istotnie podniesiony poziom bezpieczeństwa na takiej drodze.

 

Nie wygłupiaj się - takie coś byłoby sensowne i mądre, a więc absolutnie niemożliwe do zrealizowania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 22:33, grogi napisał:

Po to są autostrady platne, żeby było też assistance w cenie dla każdego. Jest to w interesie wszystkich zainteresowanych stron: operatora, zepsutego użytkownika oraz każdego innego użytkownika autostrady. 

 

Koszt dla operatora absolutnie pomijalny, a bardzo istotnie podniesiony poziom bezpieczeństwa na takiej drodze.

Akurat w naszym kraju i tym bardziej rządzonym przez mafię autostrady płatne są po to żeby brać kasę. Przy okazji jest kolejna rzecz na której można zrobić wał -> pobór opłat ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gorącej Itali jak mi wysprzęglik w megance padł, to mnie policja sholowała do pierwszego punktu SOS i wezwała lawetę. Nie pytali czy mam AC, OC, CD czy USB. Na koniec zaznaczyli tylko że mam nie odjeżdżać i grzecznie czekać ;]. 110 euro zapłaciłem za podwózkę lawetą do serwisu reno.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartolomej napisał:

W gorącej Itali jak mi wysprzęglik w megance padł, to mnie policja sholowała do pierwszego punktu SOS i wezwała lawetę.

U nas nie do pomyślenia, stanęli by co najwyżej za Tobą, może nawet na bombach. 

W sytuacjach których byłem świadkiem na "zachodzie",  :milicja: zabezpieczała, spychała czy jak Ciebie holowała jeżeli tylko był komplet kół. Nasi staną na lewym pasie i będą rozliczać zdarzenie, tak w 90% przypadków widocznych. Przejechanie kilometra czy dwóch do najbliższego węzła, stacji czy MOP raczej nie wchodzi w grę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur_W_wa napisał:

U nas nie do pomyślenia, stanęli by co najwyżej za Tobą, może nawet na bombach. 

W sytuacjach których byłem świadkiem na "zachodzie",  :milicja: zabezpieczała, spychała czy jak Ciebie holowała jeżeli tylko był komplet kół. Nasi staną na lewym pasie i będą rozliczać zdarzenie, tak w 90% przypadków widocznych. Przejechanie kilometra czy dwóch do najbliższego węzła, stacji czy MOP raczej nie wchodzi w grę. 

Auto zabrane na lawetę, a my w 4 osoby wewnątrz... 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 17:25, Maciej__ napisał:

Od jakiegos czasu obserwuje, ze niektore auta ktore zalicza awarie na autostradzie potrafia stac na pasie awaryjnym po kilka ladnych godzin. Czesto sa obstawione pacholkami, wiec jakies sluzby sie tym interesowaly... 

 

Tak, obsługa autostrady. 

 

W dniu 6.11.2021 o 17:25, Maciej__ napisał:

Czy nie powinny byc obligatoryjnie zwozone laweta, przynajmnie na najblizszy MOP? 

 

Powinny i co? Służby na A/S (zresztą nie tylko) powinny pracować przy stosownym zabezpieczeniu i co? Kogo to interesuje? Mam jednak wrażenie, że na A1 zarządzanej przez Gdańsk Transport Company jest wyraźnie lepiej niż na części zarządzanej przez GDDKiA. 

 

W dniu 6.11.2021 o 17:25, Maciej__ napisał:

Ja rozumiem, ze to dodatkowe koszty dla wlasciciela, ale takie stojace auto, szczegolnie po zmierzchu to jednak realne zagrozenie.

 

Kogo interesuje bezpieczeństwo? Słyszysz ten wrzask suwerena, że mu samochód odholowali na jego koszt, a mógł stać? 

 

W dniu 6.11.2021 o 17:25, Maciej__ napisał:

Obserwacja glownie z A2+S8, gdzie dosc regularnie jezdze rano i wracam wieczorem, wic stoja minimum 7-8h. 

 

Na A2 to jeden burdel jest. Widziałem nawet samochód zostawiony na lewarku - bez koła. Pewnie ze szwagrem pojechali naprawiać :facepalm:

 

W dniu 6.11.2021 o 17:25, Maciej__ napisał:

Reguluja to jakies przepisy?

 

Przyznam szczerze, że nie wiem. Zarządcy jakby co mają lawety i mogą odholować do MOP lub dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur_W_wa napisał:

U nas nie do pomyślenia, stanęli by co najwyżej za Tobą, może nawet na bombach. 

W sytuacjach których byłem świadkiem na "zachodzie",  :milicja: zabezpieczała, spychała czy jak Ciebie holowała jeżeli tylko był komplet kół.

 

Wiedząc ilu u nas jest krzykaczy, nie mogą dotykać samochodów, bo zaraz ich ktoś pozwie do sądu o odszkodowanie za zniszczenie mienia, albo inne duperele. Podjął byś się takiego ryzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, blue_ napisał:

 

Wiedząc ilu u nas jest krzykaczy, nie mogą dotykać samochodów, bo zaraz ich ktoś pozwie do sądu o odszkodowanie za zniszczenie mienia, albo inne duperele. Podjął byś się takiego ryzyka?

Nie przesadzajmy, :milicja: potrafią sprawdzać luzy kierownicy i działanie hamulca, to kwestia jednego zapisu w PRD i nikt nic nie będzie krzyczał przy spychaniu. A już czekania ns pasie bo są dwie rysy to wogóle nie rozumiem. I często u nas rozliczenie tych rys następuje na tymże pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bartolomej napisał:

W gorącej Itali jak mi wysprzęglik w megance padł, to mnie policja sholowała do pierwszego punktu SOS i wezwała lawetę. Nie pytali czy mam AC, OC, CD czy USB. Na koniec zaznaczyli tylko że mam nie odjeżdżać i grzecznie czekać ;]. 110 euro zapłaciłem za podwózkę lawetą do serwisu reno.

 

Jak padł wysprzęglik to jak to się objawiło i jakie były skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ArekMiz napisał:

 

Jak padł wysprzęglik to jak to się objawiło i jakie były skutki?

Objawy:

"Miękki" pedał sprzęgła. Zgłaszany w serwisie- tak ma być padła odpowiedź.

Skutki:

Pedał w podłodze, brak możliwości zmiany biegów. 

Przejechałem bez sprzęgła ok.100 km, ruszałem z dwójki na start/stop, i przy odpowiednich obrotach zmieniałem bieg na wyższy. Niestety korek przed tunelem mnie pokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.