Skocz do zawartości

Jakie tarcze?


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuje wymienić tarcze i klocki w Tipo. Czy ktoś ma i poleca tarcze Mikody zwykle lub nawiercane? Obecny komplet z Textara mi się kończy i dziękuję za propozycję tego producenta. Czy może ktoś coś innego poleca? Zbyt dużego wyboru nie ma w tym rozmiarze poza Brembo, ATE, Textar, Metelli i Mikoda. Metelli założyłem parę kompletów i bez zastrzeżeń, tylko że tarcze Metelli nie są lakierowane w tym rozmiarze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann Coat Z. :ok: 

 

Jest dostępny z tego co widzę w katalogu.

 

Przykładowa oferta:

https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-zimmermann-230-2385-20-10109384311

 

Mikody miałem kiedyś w Citroenie C4 ph1 i ogólnie były spoko, ale jeśli miałbym wybór a nie chciał Textara to wziąłbym ATE, albo tego Zimmermann'a.

 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, steyr napisał:

Cześć,

 

potrzebuje wymienić tarcze i klocki w Tipo. Czy ktoś ma i poleca tarcze Mikody zwykle lub nawiercane? Obecny komplet z Textara mi się kończy i dziękuję za propozycję tego producenta. Czy może ktoś coś innego poleca? Zbyt dużego wyboru nie ma w tym rozmiarze poza Brembo, ATE, Textar, Metelli i Mikoda. Metelli założyłem parę kompletów i bez zastrzeżeń, tylko że tarcze Metelli nie są lakierowane w tym rozmiarze.

 

Mikody malowane, nacinane i nawiercane miałem w Grande Punto, W Uno mam zwykłe wentylowane.

Farba w Mikodach była taka sobie, zaczęła złazić w miejscu styku z felgą, w Uniaku sam malowałem i się trzyma ;)

Nie wiem jak same nawiercane, ale po przesiadce z fabrycznych ma nacinane i nawiercane była poprawa skuteczności, ale też szybciej się zużywały tarcze oraz klocki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmermann Coat Z. :ok: 
 
Jest dostępny z tego co widzę w katalogu.
 
Przykładowa oferta:
https://allegro.pl/oferta/tarcza-hamulcowa-zimmermann-230-2385-20-10109384311
 
Mikody miałem kiedyś w Citroenie C4 ph1 i ogólnie były spoko, ale jeśli miałbym wybór a nie chciał Textara to wziąłbym ATE, albo tego Zimmermann'a.
 
One są malowane? Pisze w aukcji że pokryte. A klocki do tego co byś polecił?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mikody malowane, nacinane i nawiercane miałem w Grande Punto, W Uno mam zwykłe wentylowane.
Farba w Mikodach była taka sobie, zaczęła złazić w miejscu styku z felgą, w Uniaku sam malowałem i się trzyma
Nie wiem jak same nawiercane, ale po przesiadce z fabrycznych ma nacinane i nawiercane była poprawa skuteczności, ale też szybciej się zużywały tarcze oraz klocki.
 
To już wolę zwykle, na zwykłych klocki z przodu u mnie wytrzymują ok 50kkm. Z tyłu na org dojadę pewnie do 150kkm.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, steyr napisał:

One są malowane? Pisze w aukcji że pokryte. A klocki do tego co byś polecił?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Są pokryte powłoką antykorozyjną, szare są takie.

 

Co bym wziął z klocków: Textar, ATE, Galfer (teraz to jest SDT Brakes) - ale pewnie nie będzie do Twojego, Ferodo. Zawsze biorę Textara i się nie zawiodłem, w drugiej linii jak nie miałem, albo nie mam, to biorę ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Są pokryte powłoką antykorozyjną, szare są takie.
 
Co bym wziął z klocków: Textar, ATE, Galfer (teraz to jest SDT Brakes) - ale pewnie nie będzie do Twojego, Ferodo. Zawsze biorę Textara i się nie zawiodłem, w drugiej linii jak nie miałem, albo nie mam, to biorę ATE.
Teraz mam komplet Textara. Zaczęły piszczeć po 8kkm, obecnie 48kkm. Klocki są poodklejane na obrzeżach, hamowanie powyżej 120kmh to po 2-3s nagłego hamowania zaczyna się szuranie i trzęsie autem. Parokrotnie przy nagłym hamowaniu musiałem wspomagać się w ostatniej fazie hamowania ręcznym bo tak spada wydajność hamowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, steyr napisał:

Teraz mam komplet Textara. Zaczęły piszczeć po 8kkm, obecnie 48kkm. Klocki są poodklejane na obrzeżach, hamowanie powyżej 120kmh to po 2-3s nagłego hamowania zaczyna się szuranie i trzęsie autem. Parokrotnie przy nagłym hamowaniu musiałem wspomagać się w ostatniej fazie hamowania ręcznym bo tak spada wydajność hamowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

To bierz ATE :ok: 

 

Ceramicznych niestety nie znalazłem do Ciebie.

 

Kiedyś brałem różne, TRW, RH, Mintex - ale zawsze pylenie było mocne, ATE mam sprawdzone i też pylą, ale przynajmniej (dla mnie) jest gwarancja, że pasują dobrze i nie rozlatują się przedwcześnie :ok: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w marcu komplet na przód Mikoda/ Sieger. Polecam nie piszczy nie pyli mocno, hamuje dobrze. Przejechałem ok 10 tyś. Teraz zamawiam na tył ten sam komplet. Dobry stosunek ceny do jakości 

Tarcze gładkie, bez nacięć i nawiercania.

W aucie żony wymieniałem tarcze na Delphi i po ok 10 tyś biją.

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w marcu komplet na przód Mikoda/ Sieger. Polecam nie piszczy nie pyli mocno, hamuje dobrze. Przejechałem ok 10 tyś. Teraz zamawiam na tył ten sam komplet. Dobry stosunek ceny do jakości 
Tarcze gładkie, bez nacięć i nawiercania.
W aucie żony wymieniałem tarcze na Delphi i po ok 10 tyś biją.
Sieger to co klocki?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich zakupów to na przód Metelli lakierowane + klocki Textar  - przejechane 25 kkm bez zastrzeżeń. Tył Mikoda zwykłe z łożyskiem + klocki TRW - 10 kkm bez zastrzeżeń. Oba zestawy wybierałem pod kątem maksymalnej ekonomii zakupu, bo auto już wiekowe i nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steyr napisał:

Sieger to co klocki?

Tak, Mikoda sprzedaje w zestawie.

Kupowałem tu:

https://allegro.pl/oferta/tarcze-hamulcowe-mikoda-fiat-tipo-16-przod-11110617596

Klocki Mikoda, może w pudełku być Sieger:

https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-przod-fiat-tipo-2015-11183223117

 

Jako ciekawostkę napiszę, że 50tyś km temu montowałem na tył chińskie klocki Quaro za 60 PLN. Obecnie już się kończą. Jest to 3 komplet Quaro który użytkowałem w swoich autach, a polecił mi je sprzedawca w lokalnym sklepie. Nie miał reklamacji i klienci chwalili. Nie pylą mocno, nie piszczą i w miarę normalne przebiegi między wymianami 

Edytowane przez robciolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robciolas napisał:

Jest to 3 komplet Quaro który użytkowałem w swoich autach, a polecił mi je sprzedawca w lokalnym sklepie. Nie miał reklamacji i klienci chwalili

 

Quaro to i @ZUBERTO chyba katuje w Insigni, może już ma jakieś zdanie wyrobione :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Quaro to i [mention=144869]ZUBERTO[/mention] chyba katuje w Insigni, może już ma jakieś zdanie wyrobione :ok:
 
Quadro zamontowałem parę zestawów klocków, też znajomi sobie chwalą. Do Tipo niestety nie mają w ofercie klocków Quaro ceramiki.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, analyzer64 napisał:

Quaro to i @ZUBERTO chyba katuje w Insigni, może już ma jakieś zdanie wyrobione :ok:

Mam ceramiczne i jestem zadowolony choć w sklepie stacjonarnym w detalu już takie tanie jak w necie nie były i gdybym znał cenę to w życiu bym ich za 1 razem nie założył.

Zadowolony jestem do tego stopnia, że zmieniając tył też kazałem je założyć, niestety nie było akurat w hurtowni.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, steyr napisał:

Zamówiłem cały komplet z ATE u znajomego, przynajmniej jak będą problemy to nie będę miał daleko z reklamacjaemoji38.png mam nadzieję że będą lepsze niz Textary obecne.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Myślę, że będziesz zadowolony :ok:

 

Widzę, że to Tipo masz dość mocno dłubnięte, można z jakiegoś innego fiata przeszczepić większe tarcze i zaciski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Myślę, że będziesz zadowolony :ok:
 
Widzę, że to Tipo masz dość mocno dłubnięte, można z jakiegoś innego fiata przeszczepić większe tarcze i zaciski?
Mocno to jakby miał ponad 200km to by można było powiedzieć, a tak to zrobiony standardowo po $$$. Myślę że wystarcza fabryczne, to nie jest auto do ścigania się tylko rodzinny wózek.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 12:35, steyr napisał:

Teraz mam komplet Textara. Zaczęły piszczeć po 8kkm, obecnie 48kkm. Klocki są poodklejane na obrzeżach, hamowanie powyżej 120kmh to po 2-3s nagłego hamowania zaczyna się szuranie i trzęsie autem. Parokrotnie przy nagłym hamowaniu musiałem wspomagać się w ostatniej fazie hamowania ręcznym bo tak spada wydajność hamowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Uuu, u mnie zestaw Textara-klocek tarcza latają w lekkim kompakcie z ubiegłego wieku i niezalekkim busie. Nie wiem co wcześniej było w tych autach ale odczucia na Textarach są dużo lepsze. I pylenie w miarę .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2021 o 12:04, chojny napisał:

 

:lol:

 

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :cfaniak2:

Możesz się śmiać, ale w Lancerze (zwykłym 1.8, żadne Evo) dopiero nawiercane nacinane SP performance się nie krzywiły - prawdopodobnie tarcza za mała do masy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:


 

O tak, to dziurki zrobiły robotę ;)

Nie wiem czy dziurki, czy inny skład stali tarczy z dziurkami, tego nie jestem w stanie sprawdzić. Ale tarcze fabryczne i dwa inne markowe zestawy poddawały się w ciągu 10 tys. km.

Wiem, że siedzisz w motosporcie i nie polemizuję z Twoim doświadczeniem. Dorzucam tylko swój przykład do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.