Skocz do zawartości

"żarówki" LED - szlag mnie trafia !!!


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, bielaPL napisał:

jest gdzieś wątek o twoim capri?

Wiele lat temu, może z 10+, opisywałem na MK moje Capri i początek jego remontu. ale nie mam pojęcia, czy zostało to przeniesione wraz z przesiadką na nowy engine forum.

A co chcesz wiedzieć o moim Capri? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bielaPL napisał:

jest gdzieś wątek o twoim capri?

Wiele lat temu, może z 10+, opisywałem na MK moje Capri i początek jego remontu. ale nie mam pojęcia, czy zostało to przeniesione wraz z przesiadką na nowy engine forum.

A co chcesz wiedzieć o moim Capri? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartłomiej napisał:

Wiele lat temu, może z 10+, opisywałem na MK moje Capri i początek jego remontu. ale nie mam pojęcia, czy zostało to przeniesione wraz z przesiadką na nowy engine forum.

A co chcesz wiedzieć o moim Capri? 🙂

pooglądać sobie ;) od 20 lat włażę na capri.pl i sobie oglądam ogłoszenia hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bielaPL napisał:

pooglądać sobie ;) od 20 lat włażę na capri.pl i sobie oglądam ogłoszenia hehe

 

Pooglądać najlepiej jest na żywo. jakby co, możemy się ustawić jakoś w Wawie, czasami przyjeżdżam również i Capri.

Mój profil na c.pl to "Bartłomiej", ale daaaawno już nie wrzucałem tam zdjęć czy opisów.

Na priv mogę Ci podesłać link do galerii zdjęć mojego auta. (zabrzmiało trochę narcystycznie :blush: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mati_lecha napisał:

Udało się to jakoś zgrabnie wkomponować?

W Sorento 1gen w miejscu mocowania dolnego zderzaka do oczek w ramie idealnie wyszło.

Fachoffcy mówią, że jak amerykan wygląda :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.11.2021 o 11:01, janusz napisał:

Wolę dobrze ustawione retrofity na drodze, niż homolohowane "z obrony przeciwlotniczej". Też mam ledy zarówno w samochodzie jak i moto (też mają swoje wady). Większość z nas świadomie łamie przepisy (przecież w Polsce większość uważa, że można legalnie jechać plus 10 do ograniczenia, bo mandatów nie dają). Co więcej Ci chcący jechać przepisowo często spotykają się z agresją drogową z tego tytułu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Żeby każdy tak oslepiał jak ja swoimi retrofitami led... 

IMG_20211208_185409.jpg

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie dotarły moje zakupy, niedługo będę testował czy te są lepszej jakości
 
IMG_20211220_152716.jpg.abd347a53d57e69a425898f0cfd3e6cd.jpg
 
Testuj i pisz, polecane kiedyś oparte o 4014smd niestety, padły szybko. Choć świeciły bardzo zacnie.
Głównie ciekaw jestem tych trójkątnych. Te walcowe mam, se tak swieca.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 19:06, wlad napisał:

Gdy widze jakies prawie nowe Audi [z tych po 2000 roku] gdzie tablica rejestracyjna swieci jakby byla neonem a swiatla glowne jak swieczki to zastanawiam sie co autor mial na  mysli.Skad wzial sie ten kult oswietlenia tablic rejestracyjnych diodami?

Też mnie to zawsze śmieszy.

W moim Mondeo wymieniłem tradycyjne W5W przy tablicy na LED, nie że chce żeby mi się tablica świeciła, wręcz odwrotnie. Problemem jest przegrzewająca się oprawka żarówki, nadpala się i topi. Jazda z dłużej włączonymi światłami na tablicy powoduje topienie się oprawek :facepalm: Znalazłem takie dość słabe żarówki, które lekko podświetlają i nie wypalają oprawki :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 17:58, Bartłomiej napisał:

Cholery już dostaję!

Chciałem sobie powymieniać klasyczne żaróweczki na ich zamienniki LEDowe. Chodzi o takie duperele typu podświetlenie tablicy rejestracyjnej czy oświetlenie bagażnika. Dają one zazwyczaj więcej światła, co w kilku miejscach by się nawet i przydało. Robię to sukcesywnie, jak mi się coś przepali, to szukam "nowoczesnych zamienników". Nieszczęściem moim jest to, że mam samochody z wykrywaniem przepalonych żarówek, więc nie mogę tam wrzucić byle czego, żeby mi nie zapalało komunikatu o przepalonych żarówkach.

 

No i tytułowy szlag mnie już trafia, bo ciągle nie mogę znaleźć porządnych LEDów, które by nie gryzły z 'CANBUS'em w moim leciwym W203. Raz mi się udało takie znaleźć, ale po miesiącu jeżdżenia w roli oświetlenia tablicy szlag je trafił. A inne znowu nie powodują błędu ale za to nobliwie migają z częstotliwością 0.5Hz.

 

Niedawno STOP mi się przepalił, na szczęście tylko jeden. Szukam na alledrogo żarówki P21 i nawet jeśli w opisie jest zaznaczony CANBUS, to znowu w opiniach kupujących widać, że albo się gryzą z ww, albo padają po miesiącu używania.

 

Czy macie może jakieś sprawdzone namiary na LEDy wszelakiej maści, ale uczciwie zrobione i nie powodujące błędu przepalonej żarówki?

Please help !!!

https://pl.aliexpress.com/item/32983148782.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0foMggwr - oczojebne

białe mam do świateł wstecznego - jasno jak w dzień - mam w octavii III - musiałem przekodowywać VCDS-em oraz w Chevim Sparku - zero problemów

zółte mam do kierunków (co do błedów w O3 to j.w.) - ale w sparku nie chodziły wogóle...

za to czerwona w sparku pięknie robi za przeciwmgielne tył

 

ale nie gwarantuję jak będzie u Ciebie....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Właśnie dotarły moje zakupy, niedługo będę testował czy te są lepszej jakości

 

IMG_20211220_152716.jpg.abd347a53d57e69a425898f0cfd3e6cd.jpg

 

ta po prawej nieco lepsza od serii ale dupy nie urywa - miałem i testowałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DZIDA napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/32983148782.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0foMggwr - oczojebne

białe mam do świateł wstecznego - jasno jak w dzień - mam w octavii III - musiałem przekodowywać VCDS-em oraz w Chevim Sparku - zero problemów

zółte mam do kierunków (co do błedów w O3 to j.w.) - ale w sparku nie chodziły wogóle...

za to czerwona w sparku pięknie robi za przeciwmgielne tył

 

ale nie gwarantuję jak będzie u Ciebie....

 

 

Dokładnie te kupiłem, białe, idealnie ta sama oferta. I odradzam z całego serca. Kupiłem 5 sztuk, dwie założyłem w jeden samochód, dwie w drugi a jedną odstąpiłem koledze. I jemu spaliła się po około miesiącu, Mi pierwsza padła po około roku, druga niedługo potem. Żaliłem się na forum na ich jakość to dostałem instrukcję "naprawy", która poskutkowała takim nagrzewaniem się żarówki, że szedł z niej dym. Obecnie jadę na dwóch ostatnich, które jeszcze działają ale jedna już coś swiruje, jakby włączała się z opóźnieniem bo jest rozbłysk po chwili cofania i lepiej widać. Także jeszcze raz- gorąco odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te kupiłem, białe, idealnie ta sama oferta. I odradzam z całego serca. Kupiłem 5 sztuk, dwie założyłem w jeden samochód, dwie w drugi a jedną odstąpiłem koledze. I jemu spaliła się po około miesiącu, Mi pierwsza padła po około roku, druga niedługo potem. Żaliłem się na forum na ich jakość to dostałem instrukcję "naprawy", która poskutkowała takim nagrzewaniem się żarówki, że szedł z niej dym. Obecnie jadę na dwóch ostatnich, które jeszcze działają ale jedna już coś swiruje, jakby włączała się z opóźnieniem bo jest rozbłysk po chwili cofania i lepiej widać. Także jeszcze raz- gorąco odradzam.
Czyli zależy jak się trafi egzemplarz....

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.12.2021 o 16:09, WaWeR napisał:

Testuj i pisz, polecane kiedyś oparte o 4014smd niestety, padły szybko. Choć świeciły bardzo zacnie.
Głównie ciekaw jestem tych trójkątnych. Te walcowe mam, se tak swieca.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

ehh, rzeźbienia w gównie ciąg dalszy. Zarówno jedne jak i drugie tak na oko nie są jaśniejsze niż standardowa żarówka. Dodatkowo te trójkątne są niepoprawnie wykonane bo bolce mocujące są umieszczone na trzonku odrobinę niżej niż powinny być i żarówka nie wchodzi wystarczająco głęboko w gniazdo. Skutkuje to przerywaniem świecenia, konieczne jest podgięcie blaszki zasilającej w gnieździe. Ostatecznie założyłem dwie te walcowate. Nie testowałem podczas jazdy w nocy ale cudów nie będzie.

 

Lewa lampa klasyczna żarówka, prawa trójkątny LEDIMG_20211228_161723.jpg.e9558b66d06b8187233edba336905e16.jpg

 

Lewa lampa walcowy LED, prawa trójkątny LEDIMG_20211228_161927.jpg.4a8a4455825b115129b7eac173932cf9.jpg

 

Lewa lampa walcowy LED, prawa klasyczna żarówka

IMG_20211228_162153.jpg.c2124eda01fc5d591e7f9b48c8fa9bbc.jpg

 

I problem z jakością wykonania trójkątnego LEDa, konkretnie chodzi o umieszczenie bolców na boku oprawkiIMG_20211228_162637.jpg.f670dc79d1900043acf6dc9af63529da.jpg

 

 

Edytowane przez Igorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.