Skocz do zawartości

Kocioł gazowy viessmann


kamileeek

Rekomendowane odpowiedzi

 
Witam, pytanko do osób które mają kotły dwufunkcyjne np viessmann.
Chodzi o ciepła wodę w kranie, czy to normalne że temperatura wody się waha? Tzn czasami leci bardzo gorąca a za chwilę praktycznie zimna jakby pięć nie grzał? Ustawiane różne temperatury, cały czas są te wahania. Czy te kotły tak działają?
 
Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka
 
 
 

Edytowane przez kamileeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kamileeek napisał:

 

Witam, pytanko do osób które mają kotły gazowe jednofunkcyjne np viessmann.

Chodzi o ciepła wodę w kranie, czy to normalne że temperatura wody się waha? Tzn czasami leci bardzo gorąca a za chwilę praktycznie zimna jakby pięć nie grzał? Ustawiane różne temperatury, cały czas są te wahania. Czy te kotły tak działają?

 

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jednofunkcyjny to z zasobnikiem powinien być, wiec takie numery nie powinny występować. Chyba, ze masz jednak dwufunkcyjny…

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednofunkcyjny to z zasobnikiem powinien być, wiec takie numery nie powinny występować. Chyba, ze masz jednak dwufunkcyjny…
 
Krawiec
Masz rację pomyliłem się, to jest dwufunkcyjny bez zasobnika. Poprawiam juz

Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamileeek napisał:

Czy te kotły tak działają?

Nie miałem za wiele do czynienia z dwufunkcyjnymi, ale w pracy mieliśmy DeDietrich i też ta temperatura na wyjściu mocno się wahała. Po odpaleniu bywało i 55 stopni, za chwilę leciało 45, a ustawione na kotle było chyba 40. Kociol zaraz obok umywalki i tak obserwowałem to dziwne zachowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie normalne, aczkolwiek podgrzewacze przepływowe mogą reagować ze zwłoką. Wieśman raczej nie ma w ofercie kotłów dwufunkcyjnych bez zasobnika. 

Sprawdź wymiennik, może już czas go wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 21:15, kamileeek napisał:

 
Witam, pytanko do osób które mają kotły dwufunkcyjne np viessmann.
Chodzi o ciepła wodę w kranie, czy to normalne że temperatura wody się waha? Tzn czasami leci bardzo gorąca a za chwilę praktycznie zimna jakby pięć nie grzał? Ustawiane różne temperatury, cały czas są te wahania. Czy te kotły tak działają?
 
Wysłane z mojego RMX2086 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

to chyba zalezy od tego jak duzo w chwili obecnej zuzywasz wody w zasobniku bo moze przeplyw masz taki ze piec nie nadaza nagrzewac wody na biezaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 21:15, kamileeek napisał:

Chodzi o ciepła wodę w kranie, czy to normalne że temperatura wody się waha? Tzn czasami leci bardzo gorąca a za chwilę praktycznie zimna jakby pięć nie grzał?

Tak działają kotły bez zasobnika.

Zawsze jest pewien próg zadziałania, zwłoka grzania.

Ja swój kocioł 2 F przerobiłem na 1F zasobnikowy.

Ale nim go przerobiłem, to pomontowałem baterie termostatyczne i nauczyłem rodzinę, że jak chce się mieć ciepła wodę bez przerw, to trzeba ją odkręcić i nie wolno zakręcać "na chwilę".

 

Dołożenie zbiornika 180 l + sterownik rozwiązało problem.

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tutaj też był temat z vieśmanem, aaaaaaaaaaaaa

 

11 godzin temu, mPh napisał:

to chyba zalezy od tego jak duzo w chwili obecnej zuzywasz wody w zasobniku

O jakim zasobniku mowa?

 

8 godzin temu, maras77 napisał:

Ja swój kocioł 2 F przerobiłem na 1F zasobnikowy.

Ale to co - musi być dodatkowa pompka, która wymusza obieg w wężownicy zasobnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, exor napisał:

 

Ale to co - musi być dodatkowa pompka, która wymusza obieg w wężownicy zasobnika?

 

Nie, ogarnia.to pompa obiegowa z kotła. Potrzebujesz tylko zaworu trojdroznego i sterownika. Sporo kotlów ma.to wbudowane, trzeba.sprawdzic w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maras77 napisał:

Nie, ogarnia.to pompa obiegowa z kotła. Potrzebujesz tylko zaworu trojdroznego i sterownika. Sporo kotlów ma.to wbudowane, trzeba.sprawdzic w instrukcji

Każdy kocioł ma zawór trójdrogowy.... 

Przecież CWU nie miesza się z wodą kotłową tylko przechodzi przez wymiennik płytowy.

Pozostaje tylko kwestia sterowania.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, krawiec napisał:

Każdy kocioł ma zawór trójdrogowy.... 

Przecież CWU nie miesza się z wodą kotłową tylko przechodzi przez wymiennik płytowy.

Pozostaje tylko kwestia sterowania.

 

Krawiec

Nie kazdy, bo 1F nie maja, a dodatkowo nie zawsze mozesz uzyc tego wewnetrznego do grzania zbiornika CWU.

 

Ja na taki przyklad musialem dokładac dodatkowy zawor poza kotlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maras77 napisał:

Nie kazdy, bo 1F nie maja, a dodatkowo nie zawsze mozesz uzyc tego wewnetrznego do grzania zbiornika CWU.

 

Ja na taki przyklad musialem dokładac dodatkowy zawor poza kotlem.

Są kotły 1F bez możliwości grzania CWU?

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Raczej nie normalne, aczkolwiek podgrzewacze przepływowe mogą reagować ze zwłoką. Wieśman raczej nie ma w ofercie kotłów dwufunkcyjnych bez zasobnika. 
Sprawdź wymiennik, może już czas go wyczyścić


Jak nie ma jak ma. Vitodens 050 np. Posiadam taki osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

 


Ja nie ma jak ma. Vitodens 050 np. Posiadam taki osobiście.

 

To jest wyrób vissmanopodobny, najtańszy, dla deweloperki, nie traktujmy go jak pełnoprawnego viessmana ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bochumil napisał:
9 minut temu, zet napisał:
Po porostu nigdy nie zwracałem na ten kocioł uwagi emoji6.png

Droższe nie gwarantują bezawaryjności. Np w Vitopendach 100 szwankował zawór trójdrożny.

Ja mam doświadczenie z 111, 200 i 222 i najstarsze chodzą 11 lat bez jakiejkolwiek awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.