Skocz do zawartości

Montaż fotelika na miejscu pasażera. Interpretacja instrukcji obsługi


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Powiększyła się rodzinka i chciałbym starsze dziecko (3l.) przenieść na fotel pasażera. Żona z tyłu z niemowlakiem w nosidełku tak aby miała kontrolę nad maluchem.

Staram się zrozumieć instrukcję producenta w której są informacje jak wyłączyć poduszkę z chwilą przewozu fotelika skierowanym tyłem do kierunku jazdy a na kolejnej stronie jest informacja że montaż fotelików jest zabroniony.

Wg mnie są jakieś rozbieżności w instrukcji.  Może ktoś coś podpowie, można montować fotelik z przodu czy nie?

Samochód Duster 2, fotelik Jolie Bold.

 

IMG_20211120_233445.jpg

IMG_20211120_233515.jpg

IMG_20211120_233701.jpg

IMG_20211121_010226.jpg

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyłem do kierunku jazdy (np nosidełko), to wyłączasz poduchę i montujesz fotelik.

Jak przodem do kierunku jazdy (foteliki dla starszych dzieci) to fotel na maska do tyłu, zagłówek w górę i montujesz, poduszkę zostawiasz włączoną.

 

Z przodu mało które auto ma iso-fix, więc montujesz na pasach - pamiętaj, że zasadniczo jest to rozwiązanie zapewniające niższe bezpieczeństwo niż montaż na iso-fix.

 

Ja też zmierzam starszego szkodnika z przodu wozić, jak będzie dzidzi :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik z isofix musi mieć nogę. Tylko wtedy nie używa się pasów z przodu.

 

Większość fotelików dla starszych dzieci ma isofix i toptheter czyli pas montowany do zaczepu z tylu kanapy/podłogi . Wtedy można używać pasow fotelika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy przy pojawieniu się drugiego dziecka postanawiają pierwsze przesadzić z bezpiecznego fotelika wpinanego w isofixy na przednie siedzenie do fotelika zapinanego pasami.

 

Cóż, ich wybór.

:pukpuk:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

Fotelik z isofix musi mieć nogę. Tylko wtedy nie używa się pasów z przodu.

 

Większość fotelików dla starszych dzieci ma isofix i toptheter czyli pas montowany do zaczepu z tylu kanapy/podłogi . Wtedy można używać pasow fotelika. 

 

Ten fotelik ma Isofix i toptheter które były wykorzystane z tyłu. Niestety z przodu nie ma isofixa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy przy pojawieniu się drugiego dziecka postanawiają pierwsze przesadzić z bezpiecznego fotelika wpinanego w isofixy na przednie siedzenie do fotelika zapinanego pasami.

 

Cóż, ich wybór.

:pukpuk:

 

 

W takim razie jakie rozwiązanie proponujesz? Żona w bagażniku żeby widziała czy u malucha jest wszystko ok? Czy ma siedzieć z przodu i nie będzie jak zareagować albo uspokoić dziecka które jedzie tyłem do kierunku jazdy? Bo raczej po środku między spory fotelik od starszej córki a nosidełko z bazą Isofix się nie zmieści. 

Zdaję sobie sprawę że z tyłu jest bezpieczniej i dodatkowo jest system Isofix oraz toptheter ale chyba nie mam pola manewru. 

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

Może chodzi i Isofix? Jak masz wyłącznik poduszki to na pasach można montować. 
 

Mialem zastępczego Mini i nie było możliwości wyłączenia poduszki, co potwierdził mi serwis. 

 

W przypadku montażu za pomocą isofixa jest osobna tabela i te same info. 

 

Mnie zastanawia wpis przy montażu pasem -fotel bez poduszki i wyłączoną poduszką - X. IMG_20211121_135328.jpg.1faebfbe563a2b04bbb1ca8af1d8ccf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukass186 napisał:

 

W takim razie jakie rozwiązanie proponujesz? Żona w bagażniku żeby widziała czy u malucha jest wszystko ok? Czy ma siedzieć z przodu i nie będzie jak zareagować albo uspokoić dziecka które jedzie tyłem do kierunku jazdy? Bo raczej po środku między spory fotelik od starszej córki a nosidełko z bazą Isofix się nie zmieści. 

Zdaję sobie sprawę że z tyłu jest bezpieczniej i dodatkowo jest system Isofix oraz toptheter ale chyba nie mam pola manewru. 

Kupujesz lusterko na zagłówek i widać co się dzieje. Można też usiąść na środku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dark_Knight napisał:

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy przy pojawieniu się drugiego dziecka postanawiają pierwsze przesadzić z bezpiecznego fotelika wpinanego w isofixy na przednie siedzenie do fotelika zapinanego pasami.

 

 

U mnie jak pojawiło się pierwsze dziecko to żona jeździła z miesiąc lub dwa z tyłu. Gdy pojawiło się drugie to dzieci jeździły z tyłu. Gdy pojawiło się trzecie to (niespodzianka ;]) także cała trójca jeździła z tyłu ;). Większych problemów, płaczów nie stwierdziłem (tak wiem - na starość skleroza nie pozwala na szczegółowe wspomnienia).

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GoldFinger napisał:

 

U mnie jak pojawiło się pierwsze dziecko to żona jeździła z miesiąc lub dwa z tyłu. Gdy pojawiło się drugie to dzieci jeździły z tyłu. Gdy pojawiło się trzecie to (niespodzianka ;]) także cała trójca jeździła z tyłu ;). Większych problemów, płaczów nie stwierdziłem (tak wiem - na starość skleroza nie pozwala na szczegółowe wspomnienia).

 

U mnie nikt dorosły nigdy z żadnym z dzieci z tyłu nie jeździł. Nawet że szpitala wracali z tyłu sami. Żadnych problemów nie stwierdzono, nie zostali też dzięki temu przyzwyczajeni do czegoś, od czego potem trzeba by ich odzwyczajać. 

:ok:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukass186 napisał:

 

W takim razie jakie rozwiązanie proponujesz?

 

Posadzić dorosłych z przodu a dzieci z tyłu, normalnie.

 

5 godzin temu, Lukass186 napisał:

Żona w bagażniku żeby widziała czy u malucha jest wszystko ok?

 

Fajny pomysł z tym bagażnikiem. Nie wymyśliłbym tego ale mi się podoba. Koniecznie zrób zdjęcia. 

 

 

5 godzin temu, Lukass186 napisał:

Czy ma siedzieć z przodu i nie będzie jak zareagować albo uspokoić dziecka które jedzie tyłem do kierunku jazdy?

 

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć,  że w normalnym aucie nie ma z tym problemu. A tak malutkim jak Duster tym bardziej. 

 

 

5 godzin temu, Lukass186 napisał:

Bo raczej po środku między spory fotelik od starszej córki a nosidełko z bazą Isofix się nie zmieści. 

Zdaję sobie sprawę że z tyłu jest bezpieczniej i dodatkowo jest system Isofix oraz toptheter ale chyba nie mam pola manewru. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dark_Knight said:

 

Posadzić dorosłych z przodu a dzieci z tyłu, normalnie.

 

 

Fajny pomysł z tym bagażnikiem. Nie wymyśliłbym tego ale mi się podoba. Koniecznie zrób zdjęcia. 

 

 

 

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć,  że w normalnym aucie nie ma z tym problemu. A tak malutkim jak Duster tym bardziej. 

 

 

 

Całkowicie się zgadzam. Najpierw jedne jeździł sam, a potem już we 3, tylko od razu u mnie we 3 jeździli. I żadnych problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/21/2021 at 1:49 PM, Lukass186 said:

W takim razie jakie rozwiązanie proponujesz? Żona w bagażniku żeby widziała czy u malucha jest wszystko ok?

 

A jak rozwiązać ten dramatyczny problem, kiedy z dziećmi będziesz jechał sam?! Kto zareaguje na atak pteranodonów ?

Edytowane przez grogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.