Skocz do zawartości

C4GP II brak zasilania sterownika silnika


tomcioc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy może ktoś powiedzieć jak można sprawdzić gdzie ginie zasilanie na sterowniku silnika.(diagnostyka Lexią i Bosh w warsztacie samochodowym)

Pojawia sie to jako usterka silnika przy odpalaniu,lecz czasami odpalam i jest wszystko ok.

Wygląda to tak jak by gdzieś styku nie było albo kabelek sie przetarł i czasem nie stykało.

Usterka pojawiła się z miesiàc temu. Błedu nie idzie skasować.

Sprawdzałem styki, połączenia pod maską przy sterowniku oraz przy pompie abs. Wszystko wygląda OK.

Samochód pracuje bez najmniejszego problemu, nic wsumie sie nie dzieje oprócz tego komunikatu. Jedyne co to nie działa wtedy start&stop.

Szukałem w necie i ponoć to moze być problem z Can ale szczerze nie wiem gdzie szukać.

Samochód z 2014 1.6 ehdi 115hp, 280tys przebiegu. Polski salon, nie bity... nic do tej pory sie nie działo.

Będe wdzięczny za podpowiedź gdzie moge pogrzebać bo w ciemno nie chce pół samochodu rozebrać a tym bardziej czegoś popsuć bardziej niż jest teraz.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj i dziś rano jeszcze pojawił się nowy problem.

Brak podswietlania, jakiejkolwiel reakcji na przyciskach w obu lewych drzwiach.

Dopiero po zgaszeniu szło zamknać szybę a gdy sie próbowalo złozyc lusterka podswietlanie w przyciskach gaslo.

 

To faktycznie moze być padający BSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomcioc napisał:

To faktycznie moze być padający BSM?

W starszych modelach były to objawy padającego modułu komfortu. Najczęściej zimne luty.

Kumaty elektryk lub elektronik był sobie z tym w stanie poradzić. Ale tak czy siak ostatecznie kończyło się wymianą BSM gdy uszkodzeniu ulegała elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zarówno BSI oraz BSM.

Wygladają jak nowe. Polączenia, styki, czy Piny jak nowe. Nawet kurzu nie ma za bardzo. 

Jedna rzecz wsumie teraz nie działa,  nie da sie zlozyc lusterek. Jak próbuje to przygasa podswietlanie przycisków. Pojawił sie nowy komunikat o awarii ukladu elektrycznego. Ale to może przez to że odpinałem aku i moduły.

Szczerze to pojecia nie mam. Chyba pozosraje mi szukać dobrego mechanika. 

P.S czy zna ktos kumatego mechanika z okolic Pszczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BSM nic nie zobaczysz jest on sklejany na stałe, a w nim są przekaźniki lutowane do płytki i te luty puszczają,

mi ostatnio moje auto odwaliło właśnie psikusa z BSM i naprawiłem za pomocą kawałka przewodu przylutowanego

do bezpieczników, auto od tygodnia jeździ

zrobiłem to według tego filmiku klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Waldek40 napisał:

w BSM nic nie zobaczysz jest on sklejany na stałe, a w nim są przekaźniki lutowane do płytki i te luty puszczają,

mi ostatnio moje auto odwaliło właśnie psikusa z BSM i naprawiłem za pomocą kawałka przewodu przylutowanego

do bezpieczników, auto od tygodnia jeździ

zrobiłem to według tego filmiku klik

Na filmiku problem c4 mk1.

U mnie nie ma problemu z odpalaniem, ani żadnych innych złych obiawów oprócz tych lusterek.

 

Tak czy siak dziękuje za pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Aku wymienione kompletnie bez sensu. Pseudo warsztat samochodowy sie poddał a przy okazji chciał wyrwać ile się da wymyślając cuda i wianki...

Prawie 1000zł i jazdy, nerwó bez sensu.

 

Co do usterki lusterek wiinna wiązka w drzwiach kierowcy. Prowizorycznie naprawiłem(lut i koszulka) ale musze wymienic na nową,bo wiecej przewodów popękanych a miejsce nie naprawialne po mojemu. Jeśli ktoś ma nr częsci to poproszę. Pomijając fakt że Francuzi mocno skomplikowali tak prostą rzecz jak łacznik w drzwiach to naprawa zajęla mi ok 2h. 

 

Co do usterki silnika to podejrzewam że pada kondensator systemu start stop.

Błąd P1AA1.

Jutro sie do niego dobieram i chyba wymienie jesli wszytko w koło niego bedzie ok.

Tu moje pytanie czy potrzeba go kodować?

 

 

20211206_183932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel od akumulatora tak średnio wygląda. Miernik pokazuje że jest przejście ale nie wiem czy to może powodować wyłączanie start stop? Znalazłem gdzieś w necie ze drugi błąd który mam P0560 to może być brak np masy, za duża rezystancja w instalacji oraz problem alternator, akumulator. Nic konkretnego i nie wiem czy rozbierać samochód na czynniki pierwsze i sprawdzać połączenia, masy... a dostęp w rym modelu do czegokolwiek to porażka.

 

Reasumując.

Aku nowy

Pojawiaa sie problem przy uruchamianiu z start stop

Samochód działa bez problemu

Błdedy to P0560 ora A1AA1.

Ma może ktoś schematy do tego modelu chociaż?

 

Pozdrawiam

20211207_175403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Awaria wreszcie usunięta.

Troche mi to zajęło ale zrobiłe.

Sererwis nie bardzo się kwapił do naprawy.

Problemem nie było zasilanie sterownika silnika a uszkodzony przewód od kondensatora rozruchu.

Dokładanie we wtyczce(załącznik) utlenił się przewód przy jednym z pinów. Cięźkie do namierzenia bo przewód trzymał się na "uszczelnieniach" wtyczki.

 

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam

 

 

20220427_181328.jpg

20220427_181315.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.