Skocz do zawartości

Top 10 sprzedazy aut w pazdzierniku w EU


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Widac, ze braki w dostawach  dosc mocno wywrocily rynek motoryzacyjny w EU ;]

https://www.motocaina.pl/artykul/francuskie-samochody-hitem-sprzedazy-co-najchetniej-kupuja-europejczycy-414366.html

Pierwsze 4 miejsca zajmuja auta z Francji i nawet Fiat sie zalapal do dziesiatki, z dwoma dosc "zabytkowymi" modelami ;)

Widac ludzie biora co tylko jest na stocku :ok:

 

TOP-10-najchetniej-kupowanych-samochodow-w-Europie.jpg

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

Widac, ze braki w dostawach  dosc mocno wywrocily rynek motoryzacyjny w EU ;]

https://www.motocaina.pl/artykul/francuskie-samochody-hitem-sprzedazy-co-najchetniej-kupuja-europejczycy-414366.html

Pierwsze 4 miejsca zajmuja auta z Francji i nawet Fiat sie zalapal do dziesiatki, z dwoma dosc "zabytkowymi" modelami ;)

Widac ludzie biora co tylko jest na stocku :ok:

 

TOP-10-najchetniej-kupowanych-samochodow-w-Europie.jpg

 

Tym razem to jest antyranking bo widać na co ludzie decydują się w ostatniej kolejności i komu najwięcej niesprzedawalnego w normalnych okolicznościach badziewia zostało na placach.

:lol:

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, angrius napisał:

Clio to badziew? Chyba nim nie jeździłeś. 

 

Calkiem przyjemny samochod jak rowny rok temu mozna bylo go wyrwac za 58tys z lpg. Na wyprzedazy w marcu byly jeszcze po 60 i staly i staly. A teraz widac ze ludzie wykupuja i clio byle by nie czekac na wirtualne auto miesiacami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ile tych Renault miales? ;] Tyle samo co Stelvio? ;)

 

Ani jednego ale kiedyś prawie zamówiłem Latitude. Na szczęście w porę ostrzegli mnie ludzie, którzy mieli.

:skromny:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dark_Knight said:

 

Ani jednego ale kiedyś prawie zamówiłem Latitude. Na szczęście w porę ostrzegli mnie ludzie, którzy mieli.

:skromny:

 

Tak myslalem ;] Faktycznie mozesz zatem uchodzi za experta od sieci dilereskiej i serwisow Renault :ok:

To Latitude to chyba nawet nie bylo konstrukcja Renault, tylko jakis klon koreanskiego wynalazku...

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Tak myslalem ;] Faktycznie mozesz zatem uchodzi za experta od sieci dilereskiej i serwisow Renault :ok:

 

Obserwując przygody znajomego uznałem, że ja sobie takich nerwów nie powinienem fundować.

 

 

Teraz, Maciej__ napisał:

To Latitude to chyba nawet nie bylo konstrukcja Renault, tylko jakis klon koreanskiego wynalazku...

 

Dokładnie to Samsung. I dlatego je wybrałem, bo wierzyłem że Koreańczycy lepiej auta składają od Francuzów. Ale serwis przecież jest ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

Widac, ze braki w dostawach  dosc mocno wywrocily rynek motoryzacyjny w EU ;]

https://www.motocaina.pl/artykul/francuskie-samochody-hitem-sprzedazy-co-najchetniej-kupuja-europejczycy-414366.html

Pierwsze 4 miejsca zajmuja auta z Francji i nawet Fiat sie zalapal do dziesiatki, z dwoma dosc "zabytkowymi" modelami ;)

Widac ludzie biora co tylko jest na stocku :ok:

 

TOP-10-najchetniej-kupowanych-samochodow-w-Europie.jpg

ale jakie potężne spadki sprzedaży :totalszok: Nie dziwi, że branża a problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, bergerac said:

ale jakie potężne spadki sprzedaży :totalszok: Nie dziwi, że branża a problemy.

 

Gdzies mi sie rzucilo w oczy, ze w skali calej EU to -30% w pazdzierniku...

Jak sytuacja szybko nie wroci do normy to pewnie czesc dilerow sie bedzie musiala zwinac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bartekm napisał:

Ta ok ;l 1.2 tce szczególnie ;]

 

Nie wiem, nie miałem. Wyżej mi zarzucono, że skoro nie miałem to się nie mogę z przekonaniem wypowiadać. A tymczasem nie miałem też nigdy np. infekcji chlamydią ale to mi nie przeszkadza wiedzieć, że jest nie fajna i nie chcieć jej nigdy mieć żeby się przekonać.

;]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, angrius napisał:

Clio to badziew? Chyba nim nie jeździłeś. 

 

Ja jeździłem w tym roku przez dwa tygodnie. Auto z wypożyczalni. Fajne takie, babskie, niestety nie miało silnika. Nie wiem co tam było, na pewno coś wolnossącego, zdychało na byle górce, rozpędzenie do 100 km/h trwało wieczność i był spory hałas. Ale pewnie z lepszym silnikiem to całkiem sympatyczne miejskie wozidełko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A co masz teraz? Akurat ten Pug 2008 to bardzo fajne auto :ok:

 

 

Od dłuższego czasu (~7kkm) P308 blueHDI 130KM, bo nie ma Toyot Hybryd na stoku, którą chciałem. 

Generalnie nie mogę przywiązać się do auta, bo średnio co 3-4mce następuje zmiana.

Zdaje się że ten P2008 też jest tylko "na chwilę".

 

Plus jest taki że w ciągu ostatnich 18m-cy objeździłem chyba z 8 aut.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, el_guapo said:

 

Od dłuższego czasu (~7kkm) P308 blueHDI 130KM, bo nie ma Toyot Hybryd na stoku, którą chciałem. 

Generalnie nie mogę przywiązać się do auta, bo średnio co 3-4mce następuje zmiana.

Zdaje się że ten P2008 też jest tylko "na chwilę".

 

Plus jest taki że w ciągu ostatnich 18m-cy objeździłem chyba z 8 aut.

 

Ciekawe podejscie do polityki aut sluzbowych macie w firmie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, el_guapo napisał:

 

Od dłuższego czasu (~7kkm) P308 blueHDI 130KM, bo nie ma Toyot Hybryd na stoku, którą chciałem. 

Generalnie nie mogę przywiązać się do auta, bo średnio co 3-4mce następuje zmiana.

Zdaje się że ten P2008 też jest tylko "na chwilę".

 

Plus jest taki że w ciągu ostatnich 18m-cy objeździłem chyba z 8 aut.

Jak można co 3-4 m-ce zmieniać auta? Wyjezdzasz roczny limit wtedy? Czy poprostu nie nadają się już potem do użytku? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Ciekawe podejscie do polityki aut sluzbowych macie w firmie :)

 

 

To wynajem krótkoterminowy z SIXT'a. Z kolei SIXT (tego nie rozgryzłem do końca) daje nam nowe auto (P308 miał 400km na liczniku, Duster miał 8km, Scala, 100km) daje nam auta na ok 3 max 6 m-cy. Np. tym P308 zrobiłem 8kkm i mi go zabierają, bo "SIXT musi go zwrócić do leasingobiorcy", ale z kolei kolega jeździ jakimś VW już chyba z 10 m-cy.  Jeżeli będę miał fantazję, mogę zmieniać auto i co miesiąc - sęk w tym, że przy podpisywaniu umowy w 2020r. faktycznie można było wybierać-przebierać w autach, teraz nie mają nic, albo bardzo wąski wachlarz modeli, przykład to te Corolle Hybrydy, które kiedyś stały, a teraz są "białym krukiem".

Odgrzebując w pamięci:

Duster Privilage - jakieś 2mce

Skoda Scala - jakieś 3mce

Megane IV HB Limited - jakieś 3mce

Megane IV Kombi Limited - jakiś 1mc

P208 (bida z nędzą) - jakieś 2tyg dopóki SIXT nie zapełnił placu autami C/C+

Toyota HRV - jakiś 1miesiąc

...

Aktualnym P308 jeżdżę od lipca 2021, więc jak na razie najdłużej :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucash napisał:

Jak można co 3-4 m-ce zmieniać auta? Wyjezdzasz roczny limit wtedy? Czy poprostu nie nadają się już potem do użytku? ;) 

 

Limit mam miesięczny, natomiast mogę w jednym miesiącu zrobić 0km, a w następnym 2x limit.

Z tym nienadawaniem to trochę masz racji ;) - Megane IV HB ktoś mi zahaczył na parkingu, odebrałem Megane IV kombi i następnego dnia "nie zauważyłem" TIRa z naczepą - efekt to tylny błotnik i -400zł mandatu (musiała przyjechać Policja, bo auto z wypożyczalni). Od tamtej pory, odpukać, bez przygód. SIXT raportuje, że auta po nas są wyjątkowo zadbane i niezapuszczone :skromny:

 

Zamiast tego P2008 1.2 130KM alternatywnie mogę wziąć: i30 wolnossaka, Astrę K 1.2 130KM(?), Tipo wolnossaka...więc chyba ten P2008 będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, el_guapo said:

 

To wynajem krótkoterminowy z SIXT'a. Z kolei SIXT (tego nie rozgryzłem do końca) daje nam nowe auto (P308 miał 400km na liczniku, Duster miał 8km, Scala, 100km) daje nam auta na ok 3 max 6 m-cy. Np. tym P308 zrobiłem 8kkm i mi go zabierają, bo "SIXT musi go zwrócić do leasingobiorcy", ale z kolei kolega jeździ jakimś VW już chyba z 10 m-cy. 

 

Pewnie jakies kombinacje z rabatami ;] Kupuja duza pule aut z wysokim rabatem, ktorych nie moga odsprzedac przez X czasu.

Przez 6-12 msc zarabiaja na wynajmie, a pozniej auta wracaja do dilera albo ida za granice...

Jak kiedysz szukalem Golfa VII to dilerzy VW mieli sporo aut po Sixt wlasnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja jeździłem w tym roku przez dwa tygodnie. Auto z wypożyczalni. Fajne takie, babskie, niestety nie miało silnika. Nie wiem co tam było, na pewno coś wolnossącego, zdychało na byle górce, rozpędzenie do 100 km/h trwało wieczność i był spory hałas. Ale pewnie z lepszym silnikiem to całkiem sympatyczne miejskie wozidełko. 
Mam prawie zabytkowe 1.6 16V to już jedzie.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wladmar napisał:

 

Ja jeździłem w tym roku przez dwa tygodnie. Auto z wypożyczalni. Fajne takie, babskie, niestety nie miało silnika. Nie wiem co tam było, na pewno coś wolnossącego, zdychało na byle górce, rozpędzenie do 100 km/h trwało wieczność i był spory hałas. Ale pewnie z lepszym silnikiem to całkiem sympatyczne miejskie wozidełko. 

Jeździłem ze 130KM z turbo i dawało radę💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 16:04, el_guapo napisał:

 

To wynajem krótkoterminowy z SIXT'a.

To ja jeszcze bardziej się cieszę, że polityka flotowa u mnie spowodowała, że obecnie trwający leasing będzie trwał jeszcze 2,5 roku i nie muszę się głowić skąd wziąć kolejne auta do firmy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 09:31, Dark_Knight napisał:

 

Ani jednego ale kiedyś prawie zamówiłem Latitude. Na szczęście w porę ostrzegli mnie ludzie, którzy mieli.

:skromny:

 

 

 

No to faktycznie jesteś doświadczony, mam obecnie 2 renówki, miałem wcześniej jeszcze 2 i żadnych problemów z samochodem ani ASO nie miałem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, r1sender napisał:

No to faktycznie jesteś doświadczony, mam obecnie 2 renówki, miałem wcześniej jeszcze 2 i żadnych problemów z samochodem ani ASO nie miałem. 

 

Jest też na tym forum jeden szczęśliwy użytkownik Fiata.

;)

 

A ja do Twojego ASO to miałbym trochę daleko.

;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 00:23, Dark_Knight napisał:

Tym razem to jest antyranking bo widać na co ludzie decydują się w ostatniej kolejności i komu najwięcej niesprzedawalnego w normalnych okolicznościach badziewia zostało na placach.

A gdzies słyszałem jak Toyota chwaliła sie że u nich nie ma problemów z dostepnoscia modeli - jakoś w tym zestawieniu tego nie widać - OK wiem że reklamy zazwyczaj mijaja sie z prawda - ale sadziłem że  choc luźny związek z rzeczywistoscia mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, delco napisał:

A gdzies słyszałem jak Toyota chwaliła sie że u nich nie ma problemów z dostepnoscia modeli - jakoś w tym zestawieniu tego nie widać - OK wiem że reklamy zazwyczaj mijaja sie z prawda - ale sadziłem że  choc luźny związek z rzeczywistoscia mają

 

Może jest tak, że Toyoty są dostępne a klienci i tak wolą szukać czegoś innego lub poczekać?

;]

 

 

Edytowane przez Dark_Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dark_Knight napisał:

Może jest tak, że Toyoty są dostępne a klienci i tak wolą szukać czegoś innego lub poczekać?

Biorac pod uwage ze jak słysze Zientarskiego to rzygam hybrydami to podana przez Ciebie opcja jest możliwa. Dodatkowo jakoś yaris cross do mnie nie premawia połączeniem cennika z osiagami . Bo ok moze kosztowac 120 tys ale wtedy poprzoszę 8s do 100 km/h. A jak dają 11 s do 100 km/h to poprosze 90 tys zł ;) (pisze o hybrydach)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delco napisał:

Biorac pod uwage ze jak słysze Zientarskiego to rzygam hybrydami to podana przez Ciebie opcja jest możliwa. Dodatkowo jakoś yaris cross do mnie nie premawia połączeniem cennika z osiagami . Bo ok moze kosztowac 120 tys ale wtedy poprzoszę 8s do 100 km/h. A jak dają 11 s do 100 km/h to poprosze 90 tys zł ;) (pisze o hybrydach)

 

A to prawda. Największym argumentem przeciw Toyotom są w moim przypadku... reklamy Toyoty. Dotyczy to też niestety Lexusa. Mam wrażenie, że w salonie nie potrafiłbym spojrzeć w oczy sprzedawcy, bo on widziałby we mnie durnia, który w te bzdury uwierzył.

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

A to prawda. Największym argumentem przeciw Toyotom są w moim przypadku... reklamy Toyoty. Dotyczy to też niestety Lexusa. Mam wrażenie, że w salonie nie potrafiłbym spojrzeć w oczy sprzedawcy, bo on widziałby we mnie durnia, który w te bzdury uwierzył.

 

Ja uwazam, ze w koncu nowa Corolla jest fajnym autem. Nowy Yaris tez. Widzialbym sie nawet w lexusie NX bo w koncu poszli o krok do przodu jesli chodzi o multimedia. No ale nie maja odpowiednio mocnego silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Ja uwazam, ze w koncu nowa Corolla jest fajnym autem. Nowy Yaris tez. Widzialbym sie nawet w lexusie NX bo w koncu poszli o krok do przodu jesli chodzi o multimedia. No ale nie maja odpowiednio mocnego silnika. 

 

Muszę się kiedyś przejechać tym RXem czy rzeczywiście jest tak słabo jak na papierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Szkoda czasu tam caly czas jest gladzik no i osiagi na poziomie 8 do 100. 

 

No właśnie jestem tego ciekaw. Niby 238KM a na papierze nie jedzie. Może wrażenia z jazdy będą lepsze? No i jakoś nie czuję żeby opona 235 na felgach 20 miała się sprawdzać w zakrętach.

:hmm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, delco napisał:

A gdzies słyszałem jak Toyota chwaliła sie że u nich nie ma problemów z dostepnoscia modeli - jakoś w tym zestawieniu tego nie widać - OK wiem że reklamy zazwyczaj mijaja sie z prawda - ale sadziłem że  choc luźny związek z rzeczywistoscia mają

 

7 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Może jest tak, że Toyoty są dostępne a klienci i tak wolą szukać czegoś innego lub poczekać?

;]

 

 

Panowie, widzieliście to i wiele miesięcy oczekiwania?

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.