Skocz do zawartości

Trochę o boxach tuningowych, reklamie i smrodzie


r1sender

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, r1sender napisał:

 

Ale, że co?

Że test z dupy zrobili i Duda ich zaorał? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Igorek napisał:

Taki, garażowy pudelek. Wojna dwóch "specjalistów" mogących zaimponować kompletnym laikom.

Specjalistami to oni akurat są niezłymi w swoich dziedzinach. Problem w tym że idzie o kasę. A w takich sprawach ludzie robią dużo głupsze rzeczy. Szkoda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Specjalistami to oni akurat są niezłymi w swoich dziedzinach. Problem w tym że idzie o kasę. A w takich sprawach ludzie robią dużo głupsze rzeczy. Szkoda.

Nie śledzę ich skrupulatnie ale na tyle co zdążyłem poznać to Michu jest wodolejcą- gwiazdorem, który godzinami potrafi opowiadać o rzeczach oczywistych i skupia się w swym przekazie na zaznajomieniu laików ze specyfiką pracy warsztatu. Taki warsztatowy kołcz, po którego obejrzeniu filmików kierowca będzie trochę mniej zielony w temacie ale najprawdopodobniej zacznie dużo bardziej przeszkadzać swojemu mechanikowi podejmując głupie dyskusje.

Dudę znam bardzo mało, wiem, że brał udział w jakiś tvn-owych produkcji o kupowaniu tanich samochodów aby łatwo, lekko i przyjemnie zarabiać na nich. Serial oderwany od rzeczywistości, jak przystało na tvn. Obecnie widać, że prowadzi sklep z najpopularniejszymi akcesoriami dla motoryzacji, w którym wszystko musi mieć jego logo, więc zdecydowanie chodzi o wciskanie własnej marki i trzepanie kasy na wierzących ślepo w niego.

Pierwszy zdecydowanie nie jest specjalistą od motoryzacji. A jeśli drugi ma jakieś poprzednio nabyte doświadczenie w motosporcie, jak zaznaczył @Filipfm, to jest ono zupełnie niepowiązane z tym, czego dotyczy ta sprawa.

Obaj widać, że kreują się na ekspertów ale lecą po tematach bardzo pobieżnie. Pytanie oczywiście kto to łyknie? Ale skoro jeden wypuszcza przepłacony zestaw kluczy to dlaczego drugi niemiałby zarabiać na innym produkcie brandowanym własną gębą? Któryś zaczął wojnę, drugi będzie się bronił a finał z tego taki, że uformują się dwie grupy fanbojów- klientów, które będą ze sobą walczyć kto ma lepsze, a każdy normalny człowiek, nie potrzebujący internetowych autorytetów, sięgnie po zupełnie inny produkt, zupełnie innej marki, w normalnej cenie.

  • Lubię to 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, Igorek napisał:

Dudę znam bardzo mało, wiem, że brał udział w jakiś tvn-owych produkcji o kupowaniu tanich samochodów aby łatwo, lekko i przyjemnie zarabiać na nich. Serial oderwany od rzeczywistości, jak przystało na tvn.

 

 

 

Chyba mylisz człowieków :)

Jak dobrze kojarzę produkcje TVNturbo z Dudą, to 

101 napraw - pokazuje czynności eskploatacyjne, tuningowe i jakieś proste naprawy

101 gazetow - zastosowanie dupereli w większości z Chin 😄

Duda Garage - praca nad projektami w jego firmie

Klimek vs Duda - dwa projekty i głosowanie widzów

Duda vs Szafranski - kontynuacja poprzedniego, po zmianie jedego z uczestników

 

To o czym piszesz to chyba bardziej wojny samochodowe

 

13 minut temu, Igorek napisał:

 

Obecnie widać, że prowadzi sklep z najpopularniejszymi akcesoriami dla motoryzacji, w którym wszystko musi mieć jego logo, więc zdecydowanie chodzi o wciskanie własnej marki i trzepanie kasy na wierzących ślepo w niego.

 

trochę się wypromował w TV i poszedł w handel akcesoriami ze swoim logo. Ale rajdownie prowadzi od kilkudziesięciu lat

 

 

13 minut temu, Igorek napisał:

A jeśli drugi ma jakieś poprzednio nabyte doświadczenie w motosporcie, jak zaznaczył @Filipfm, to jest ono zupełnie niepowiązane z tym, czego dotyczy ta sprawa.

 

 

Wydaje mi sie, ze budowanie 1000 konnych potworów do wyścigów górskich i potem jazda nimi, troche buduje pojęcia o tym czym jest tuning silnika i map :)

 

Jak dobrze pamietam, to jest ponad 10krotnym Mistrzem Polski w GSMP i ma na koncie kilka tytułów mistrza europy. W autach budowanych przez jego zespół w jego firmie 😄 

 

9 minut temu, volf6 napisał:

Myślisz, ze osobiście pisz soft i ''strategie'' (to chyba jego ulubione słowo w tym temacie) do swoich boksów

 

Oczywiscie, ze nie robi wszystkiego osobiscie. Ma cały zespół pracujący nad projektami, które buduje. Co nie zmienia faktu, że osoby, które wyrosły na motorsporcie, szczególnie jeżeli działali sami i budowali auta dla siebie, to ich wiedza jest naprawdę szeroka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Igorek napisał:

Taki warsztatowy kołcz, po którego obejrzeniu filmików kierowca będzie trochę mniej zielony w temacie ale najprawdopodobniej zacznie dużo bardziej przeszkadzać swojemu mechanikowi podejmując głupie dyskusje.

Generalnie się zgadzam. Tylko wodolejstwo też trzeba umieć robić. Z drugiej strony koleżance za wymianę hamulców w niezależnym warsztacie policzyli więcej niż w ASO Toyoty. Pomijając sens wymiany co roku tarcz i klocków w 90 KM Toyocie. Któryś z kolegów dostał tu niższą wycenę w ASO Subaru dla 240 KM Forestera. Więc może takie programy też są potrzebne żeby złodziei trochę temperować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin79

To co który skończył nie jest istotne. Chodzi o fakt, że ludzie swoimi buziami proponują coś co jest mało transparentne. Jednego i drugiego obserwuje rzesza ludzi i przy swoich wyborach sugeruje się ich opiniami. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box jest zabawką, kupowanie za 900 czy 1200 zł, czegoś co w produkcji kosztuje 100 zł pewnie razem z opakowaniem i wysyłką, to czysta naiwność. Rozumiem wzburzenie Dudy, że ktoś próbuje urwać jego kurze złote jaja, no ale tematu się nie da obronić - to nie jest żaden zaawansowany komputer, tylko urządzenie do oszukiwania fabrycznego sterownika silnika 😄

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marcin79 napisał:

Koles sam mowi ze ....

1 nie jest po zadnej szkole mechanicznej

2 warsztat ma od 7 lat

 

Dziękuję.  

I co z tego, czy powiedzial nieprawde? Przeciez to nie on testowal, tylko koles, ktory zajmuje sie profesjonalnie takimi rzeczami.

A tlumaczenie Dudy jest zenujace.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, r1sender napisał:

@Marcin79

To co który skończył nie jest istotne. Chodzi o fakt, że ludzie swoimi buziami proponują coś co jest mało transparentne. Jednego i drugiego obserwuje rzesza ludzi i przy swoich wyborach sugeruje się ich opiniami. 

Jeden i drugi robi kase na yt ... jak widać zasięgiem nawet weszli na ak 😅😇 

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zinger napisał:

I co z tego, czy powiedzial nieprawde? Przeciez to nie on testowal, tylko koles, ktory zajmuje sie profesjonalnie takimi rzeczami.

A tlumaczenie Dudy jest zenujace.

Ale mi to lata co jeden i drugi o sobie gada 😆, nie jestem targetem ... no chyba ze zaczną hejtowac elektryki to jestem ZA 😅😆

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Filipfm napisał:

 

 

 

 

Chyba mylisz człowieków :)

Jak dobrze kojarzę produkcje TVNturbo z Dudą, to 

101 napraw - pokazuje czynności eskploatacyjne, tuningowe i jakieś proste naprawy

101 gazetow - zastosowanie dupereli w większości z Chin 😄

Duda Garage - praca nad projektami w jego firmie

Klimek vs Duda - dwa projekty i głosowanie widzów

Duda vs Szafranski - kontynuacja poprzedniego, po zmianie jedego z uczestników

 

To o czym piszesz to chyba bardziej wojny samochodowe

 

 

trochę się wypromował w TV i poszedł w handel akcesoriami ze swoim logo. Ale rajdownie prowadzi od kilkudziesięciu lat

 

 

 

 

Wydaje mi sie, ze budowanie 1000 konnych potworów do wyścigów górskich i potem jazda nimi, troche buduje pojęcia o tym czym jest tuning silnika i map :)

 

Jak dobrze pamietam, to jest ponad 10krotnym Mistrzem Polski w GSMP i ma na koncie kilka tytułów mistrza europy. W autach budowanych przez jego zespół w jego firmie 😄 

 

 

Oczywiscie, ze nie robi wszystkiego osobiscie. Ma cały zespół pracujący nad projektami, które buduje. Co nie zmienia faktu, że osoby, które wyrosły na motorsporcie, szczególnie jeżeli działali sami i budowali auta dla siebie, to ich wiedza jest naprawdę szeroka. 

Jak wejdziesz na stronę Dudy to masz jakieś sklepik z dyskusyjnymi akcesoriami, wszystko okraszone jego logo. Jakichkolwiek by nie miał sukcesów telewizyjnych czy wynikających ze sportów motorowych to spodziewałbym się po takim specjaliście więcej niż m.in.  pasta do mycia rąk, latarka czy wycieraczki na szybę. Konkretnie oczekiwałbym produktów dobrze przemyślanych, nawiązujących do jego sukcesów czy świeżego podejścia, a jest bazarek chiński z tą różnicą, że wszędzie umieszcza własny znak.

 To podobnie jakby Hołowczyc zaczął sprzedawać w tv mango jakąś niewidzialna wycieraczkę na szybę czy niesamowity zestaw do usuwania rys z lakieru a my teraz będziemy się nad tym pochylać bo przecież Hołowczyc taki dobry rajdowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcindzieg napisał:

Generalnie się zgadzam. Tylko wodolejstwo też trzeba umieć robić. Z drugiej strony koleżance za wymianę hamulców w niezależnym warsztacie policzyli więcej niż w ASO Toyoty. Pomijając sens wymiany co roku tarcz i klocków w 90 KM Toyocie. Któryś z kolegów dostał tu niższą wycenę w ASO Subaru dla 240 KM Forestera. Więc może takie programy też są potrzebne żeby złodziei trochę temperować.

Ale że co, że michu zdemaskował złodzieja sprzedającego super box czy popierasz jego umiejętność opowiadania o historiach warsztatowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi to już gwiazdy których obserwują miliony... Styl prowadzenia materiałów każdy ma inny. 

Ale jedno jest faktem pisanie do 30% gdy przeciętnie jest to ok 15% jest sporym nadużyciem. 

IMHO cała gówno burza niekoniecznie dobrze wpłynie na sprzedaż boxów Dudy i innych akcesoriów. 

Ale generalnie nie jestem targetem takich boxów ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r1sender napisał:

@Marcin79

To co który skończył nie jest istotne. Chodzi o fakt, że ludzie swoimi buziami proponują coś co jest mało transparentne. Jednego i drugiego obserwuje rzesza ludzi i przy swoich wyborach sugeruje się ich opiniami. 

Kończyłem samochodówkę i uwierz mi, że jeśli człowieka kręcą takie tematy to można się dowiedzieć bardzo dużo rzeczy, którymi bardzo długo można potem zadziwiać innych. Tylko trzeba mieć do tego pasję a nie przelecieć kilka lat szkoły zaliczając przedmioty i machając potem dyplomem.

Nie twierdzę, że nie da się być dobrym mechanikiem bez odpowiedniej szkoły, natomiast pewne rzeczy trzeba będzie nadrabiać długo o ile ma się myślenie pozwalające na pracę w takim zawodzie.

A co do kreowania się na autorytet do polecania to niestety prawda. Ludzie mają pieniądze i nie potrafiąc czegoś wybrać idą za głosem swojego idola. Ostatnio było nagłośnionych jakiś kilka grubych akcji gdzie instagramerki wciskały swoim fanom jakieś produkty od fikcyjnych firm albo wielokrotnie przepłacone no czyste oszustwo. Przy nich to michu czy Duda jeszcze nie wypadają tak najgorzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Igorek napisał:

Jak wejdziesz na stronę Dudy to masz jakieś sklepik z dyskusyjnymi akcesoriami, wszystko okraszone jego logo. Jakichkolwiek by nie miał sukcesów telewizyjnych czy wynikających ze sportów motorowych to spodziewałbym się po takim specjaliście więcej niż m.in.  pasta do mycia rąk, latarka czy wycieraczki na szybę. Konkretnie oczekiwałbym produktów dobrze przemyślanych, nawiązujących do jego sukcesów czy świeżego podejścia, a jest bazarek chiński z tą różnicą, że wszędzie umieszcza własny znak.

 

Monetyzuje swoja popularnosc. Pewnie wiekszosc osob go kojarzy z tvn turbo a nie dokonaniami w motorsporcie. 

 

Ale chyba dyskutujemy nie o latarce a o boxie do silnika :) a tu juz doswiadczenie w budowie rajdowej i ich strojeniu ma jakies przelozenie

 

35 minut temu, Igorek napisał:

To podobnie jakby Hołowczyc zaczął sprzedawać w tv mango jakąś niewidzialna wycieraczkę na szybę czy niesamowity zestaw do usuwania rys z lakieru a my teraz będziemy się nad tym pochylać bo przecież Hołowczyc taki dobry rajdowiec.

 

Reklamowal chipsy 😄  niezdrowe

Reklamowal piwo - niezdrowe

Reklamowal ubezpieczenia - zdziercy ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Box jest zabawką, kupowanie za 900 czy 1200 zł, czegoś co w produkcji kosztuje 100 zł pewnie razem z opakowaniem i wysyłką, to czysta naiwność.

 

Skoro to taka marża to wejdź w temat 😄 10 sprzedanych boxów i już masz średnią AK zrobioną ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Igorek napisał:

Ale że co, że michu zdemaskował złodzieja sprzedającego super box czy popierasz jego umiejętność opowiadania o historiach warsztatowych?

Że jak nie rozumiesz to mi się nie chce tłumaczyć. Zaproponuję tylko zrobienie czegoś własnego i pokazanie tym dyletantom jak to się robi. Bo krytykować każdy umie. Klawiatura wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle czasu by to oglądać.
Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu  czy oszukiwanie czujników) .
Czy ktoś tam mówi o tym?
No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

Skoro to taka marża to wejdź w temat 😄 10 sprzedanych boxów i już masz średnią AK zrobioną ;)

Nie mam swojej rozpoznawalnej marki, do której mogę podpiąć sprzedaż tego typu gadżetów. A stopień skomplikowania tego urządzenia jest na pewno nie większy niż czegoś takiego: https://allegro.pl/oferta/centrala-komputer-sterownik-kme-nevo-4-cylindry-10899474989

A za ile to sprzedają widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Nie mam swojej rozpoznawalnej marki, do której mogę podpiąć sprzedaż tego typu gadżetów. A stopień skomplikowania tego urządzenia jest na pewno nie większy niż czegoś takiego: https://allegro.pl/oferta/centrala-komputer-sterownik-kme-nevo-4-cylindry-10899474989

A za ile to sprzedają widać.

 

 

Zawsze ktos cos sprzeda drozej niz inny. Czasem kryje sie za to lepsza jakosc, czasem tylko brand. Welcome to the real world :ganja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

Monetyzuje swoja popularnosc. Pewnie wiekszosc osob go kojarzy z tvn turbo a nie dokonaniami w motorsporcie. 

 

Ale chyba dyskutujemy nie o latarce a o boxie do silnika :) a tu juz doswiadczenie w budowie rajdowej i ich strojeniu ma jakies przelozenie

Jakieś czyli konkretnie jakie jest to  przełożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

Że jak nie rozumiesz to mi się nie chce tłumaczyć. Zaproponuję tylko zrobienie czegoś własnego i pokazanie tym dyletantom jak to się robi. Bo krytykować każdy umie. Klawiatura wszystko przyjmie.

To znaczy nie mogę krytykować kogoś za niewłaściwe postępowanie bez zrobienia tego samego w sposób lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Igorek napisał:

To znaczy nie mogę krytykować kogoś za niewłaściwe postępowanie bez zrobienia tego samego w sposób lepszy? 

Ale Ty krytykujesz całokształt tego co robią. To, że się teraz kłócą o kasę to nie znaczy że nie robią kupy fajnych rzeczy. A jak się komuś jedzie od "specjalistów" to jakieś pojęcie na te tematy trzeba jednak mieć. Nie mówiąc o krytyce sprzedaży gadżetów. To akurat fajnie podsumował kiedyś Andrzej Grabowski. Jak mu kolega zarzucił że gra Kiepskiego. I że on by w życiu takiej roli nie przyjął. Wtedy Grabowski zapytał czy ktoś mu zaproponował taką rolę. Jak usłyszał negatywną odpowiedź to odpowiedział - to jak Ci zaproponują to sobie odrzuć :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał:

Ale Ty krytykujesz całokształt tego co robią. To, że się teraz kłócą o kasę to nie znaczy że nie robią kupy fajnych rzeczy. A jak się komuś jedzie od "specjalistów" to jakieś pojęcie na te tematy trzeba jednak mieć. Nie mówiąc o krytyce sprzedaży gadżetów. To akurat fajnie podsumował kiedyś Andrzej Grabowski. Jak mu kolega zarzucił że gra Kiepskiego. I że on by w życiu takiej roli nie przyjął. Wtedy Grabowski zapytał czy ktoś mu zaproponował taką rolę. Jak usłyszał negatywną odpowiedź to odpowiedział - to jak Ci zaproponują to sobie odrzuć :)

Fajnie, że Ci się podobają :ok: Ja jestem z takimi tematami związany trochę bardziej niż oglądanie czyjejś pracy na ekranie i na mnie wrażenia nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle czasu by to oglądać.
Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu  czy oszukiwanie czujników) .
Czy ktoś tam mówi o tym?
No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie...
A możesz podać jakieś źródło do tego twierdzenia? Bo mi się wydawało, że tuning jest legalny (ale oczywiście można utracić gwarancję). Skoro ingerencja w sterownik jest nielegalna, to czy można kogoś "ścigać" za sprzedawanie takich usług (produktów)?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janusz napisał:

A możesz podać jakieś źródło do tego twierdzenia? Bo mi się wydawało, że tuning jest legalny (ale oczywiście można utracić gwarancję). Skoro ingerencja w sterownik jest nielegalna, to czy można kogoś "ścigać" za sprzedawanie takich usług (produktów)?

Podejrzewam że chodzi o normy spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcindzieg napisał:

Podejrzewam że chodzi o normy spalin.

 

Chodzi o homologację z którą auto wyjeżdża z fabryki - ta homologacja to m.in. kW wpisane w DR. W teorii podnosząc moc boxem/mapą zmieniasz warunki homologacji. Żeby było po bożemu, auto z boxem/mapą powinieneś poddać powtornej homologacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi o normy spalin.
Nie o to pytam, bo rozumię, że tuning może wymagać dodatkowych czynności "legalizacyjnych" takich jak badanie techniczne, wpis do dowodu rejestracyjnego, wyższa składka ubezpieczeniową itp.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chodzi o homologację z którą auto wyjeżdża z fabryki - ta homologacja to m.in. kW wpisane w DR. W teorii podnosząc moc boxem/mapą zmieniasz warunki homologacji. Żeby było po bożemu, auto z boxem/mapą powinieneś poddać powtornej homologacji. 
Ok, ale nie o to pytalem. Czy producent samochodu zabrania dokonywania tuningu? Takie było pytanie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janusz napisał:

dokonywania tuningu

 

Poczytaj warunki gwarancji - na 99,9% znajdziesz zapisy o ingerencji w mechanikę/elektronikę jako podstawy do nieuznania odpowiedzialności producenta za awarię. Oczywiście możesz się sądzić czy perforacja dachu była wynikiem zamontowania szerszych opon, ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Poczytaj warunki gwarancji - na 99,9% znajdziesz zapisy o ingerencji w mechanikę/elektronikę jako podstawy do nieuznania odpowiedzialności producenta za awarię. Oczywiście możesz się sądzić czy perforacja dachu była wynikiem zamontowania szerszych opon, ale czy warto?
Utrata gwarancji to normalna sprawa przy tego rodzaju ingerencji, ale ja nie o tym.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, janusz said:

A możesz podać jakieś źródło do tego twierdzenia? Bo mi się wydawało, że tuning jest legalny (ale oczywiście można utracić gwarancję). Skoro ingerencja w sterownik jest nielegalna, to czy można kogoś "ścigać" za sprzedawanie takich usług (produktów)?

 

Z tuningiem silnika jest dokładnie taka sama sytuacja jak z Azjatyckimi HIDami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, el_guapo napisał:

 

Poczytaj warunki gwarancji - na 99,9% znajdziesz zapisy o ingerencji w mechanikę/elektronikę jako podstawy do nieuznania odpowiedzialności producenta za awarię. Oczywiście możesz się sądzić czy perforacja dachu była wynikiem zamontowania szerszych opon, ale czy warto?

To jest jak z kompem i dyskiem twardym w wiekszosci przypadkow przywracasz do tego co bylo i producent nic nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tuningiem silnika jest dokładnie taka sama sytuacja jak z Azjatyckimi HIDami. 
"Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu  czy oszukiwanie czujników) .
Czy ktoś tam mówi o tym?
No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie..."
O to dokładnie pytam, czy to jest prawda? A wszyscy odpowiadacie na pytanie, którego nie zadałem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Filipfm napisał:

 

 

 

 

Chyba mylisz człowieków :)

Jak dobrze kojarzę produkcje TVNturbo z Dudą, to 

101 napraw - pokazuje czynności eskploatacyjne, tuningowe i jakieś proste naprawy

101 gazetow - zastosowanie dupereli w większości z Chin 😄

Duda Garage - praca nad projektami w jego firmie

Klimek vs Duda - dwa projekty i głosowanie widzów

Duda vs Szafranski - kontynuacja poprzedniego, po zmianie jedego z uczestników

 

To o czym piszesz to chyba bardziej wojny samochodowe

 

 

Akurat od strony warsztatowej to wojny się niczym nie różnią od tych programów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filipfm napisał:

Zawsze ktos cos sprzeda drozej niz inny. Czasem kryje sie za to lepsza jakosc, czasem tylko brand.

No i spoko. Jeśli ktoś ma za to ochotę zapłacić to jego prawo. 

Ja tylko nie rozumiem skąd to oburzenie pana D. skoro czarno na białym widać, że to 2 identyczne produkty, tylko zapakowane w inne pudełka. 

A że nie warte nawet ceny tego tańszego to już moje prywatne zdanie i pozwolę sobie przy nim pozostać :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko. Jeśli ktoś ma za to ochotę zapłacić to jego prawo. 
Ja tylko nie rozumiem skąd to oburzenie pana D. skoro czarno na białym widać, że to 2 identyczne produkty, tylko zapakowane w inne pudełka. 
A że nie warte nawet ceny tego tańszego to już moje prywatne zdanie i pozwolę sobie przy nim pozostać :hehe:
Nie żebym bronił tych produktów, bo nawet testu całego nie oglądałem, ale wydaje mi się, że w przypadku tych produktów różnicę może robić to, czego "gołym okiem" nie widać, czyli soft.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujek napisał:

To jest jak z kompem i dyskiem twardym w wiekszosci przypadkow przywracasz do tego co bylo i producent nic nie zobaczy.

I nigdzie, ale to nigdzie nie będzie loga, że parametry pracy silnika były inne niż fabryczne ? Jesteś tego pewny ? :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sebaso napisał:

I nigdzie, ale to nigdzie nie będzie loga, że parametry pracy silnika były inne niż fabryczne ? Jesteś tego pewny ? :cfaniak:

Jakiis model BMW wie ze jesteś na hamowni i powiadomi centrale :phi:  Wiec pewnie w jakimś nietypowym aucie w jakimś sterowniku może coś sie zapisać. To bez znaczenia. W moich autach z modyfikowanym programem wbrew co tutaj piszą nie miałem problemu z naprawami gwarancyjnymi. Ba w Fordzie puszczałem oko do kierownika i mówiłem softu nie dotykać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.