Skocz do zawartości

Trochę o boxach tuningowych, reklamie i smrodzie


r1sender

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pawel_78 napisał:

Nie mam tyle czasu by to oglądać.
Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu  czy oszukiwanie czujników) .
Czy ktoś tam mówi o tym?
No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie...

Masz na myśli okres gwarancji czy ogólnie? 

To już dobrowolnie popsuć/naprawić własnej rzeczy nie mogę?

Ile za to grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, el_guapo napisał:

 

Chodzi o homologację z którą auto wyjeżdża z fabryki - ta homologacja to m.in. kW wpisane w DR. W teorii podnosząc moc boxem/mapą zmieniasz warunki homologacji. Żeby było po bożemu, auto z boxem/mapą powinieneś poddać powtornej homologacji. 

Zdecydowana większość aut wyjeżdża bez homologacji na paliwo jakim jest LPG i odpukać przynajmniej na razie nie trzeba robić nowej homologacji na auto (chociaż ponoć są takie pomysly).

Styka homologacja na instalację.

* Nie tykam tematu gwarancji jako oczywistej sprawy.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZUBERTO napisał:

Zdecydowana większość aut wyjeżdża bez homologacji na paliwo jakim jest LPG i odpukać przynajmniej na razie nie trzeba robić nowej homologacji na auto (chociaż ponoć są takie pomysly).

Jak wprowadzano dodatki bio do paliw tez nikt nie zjaknął sie o ew potrzebie homologacji benzyny z etanolem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delco napisał:

Jak wprowadzano dodatki bio do paliw tez nikt nie zjaknął sie o ew potrzebie homologacji benzyny z etanolem ;) 

Dopisz, że w konkretnym aucie, bo sama z siebie na pewno ma jakąś homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janusz napisał:

Nie żebym bronił tych produktów, bo nawet testu całego nie oglądałem, ale wydaje mi się, że w przypadku tych produktów różnicę może robić to, czego "gołym okiem" nie widać, czyli soft

Oglądałeś w ogóle te filmy?

Różnic nie widać też na hamowni to może napisz gdzie konkretnie trzeba szukać:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ZUBERTO napisał:

Dopisz, że w konkretnym aucie, bo sama z siebie na pewno ma jakąś homologację.

oczywista oczywistość ;) podobnie jak z żarnikami ksenonowymi - mimo ze same w sobie mają jakąś homologacje włozenie ich do Żuka  nie jest rozsądne - także dlatego że na pewno, świeca gorzej niz H4 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igorek napisał:

Jakieś czyli konkretnie jakie jest to  przełożenie?

 

takie, ze aut, którymi zdobywasz wielokrotnie mistrzostwo kraju i Europy na seryjnym sterowniku nie robisz ;) a temat map silnika, strojenia i sterowników jest dość mocno wpisany w naturę aut wyczynowych :)

 

Czy to seryjne auto na seryjnym silniku tylko jakoś dziwnie oklejone? :) (jakies tam archiwa z 2007)

 

 

Edyta. Nie bronie Dudy jako handlowca, bo faktycznie sporo chinszczyzny sie przewija przez jego sklep. Ale akurat o strojeniu silników i mechanice ma gość pojęcie

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałeś w ogóle te filmy?
Różnic nie widać też na hamowni to może napisz gdzie konkretnie trzeba szukać:hehe:
Przecież napisałem, że nie oglądałem całego. Napisałem wyraźnie, że nie wiem, czy się różnią, ale Duda mówił, soft sami piszą, tak więc zakładam, że tak jest. Trzeba było by porównać soft obu sterników.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Jakiis model BMW wie ze jesteś na hamowni i powiadomi centrale :phi:  Wiec pewnie w jakimś nietypowym aucie w jakimś sterowniku może coś sie zapisać. To bez znaczenia. W moich autach z modyfikowanym programem wbrew co tutaj piszą nie miałem problemu z naprawami gwarancyjnymi. Ba w Fordzie puszczałem oko do kierownika i mówiłem softu nie dotykać.

 

 

Serio ? Z tą hamownią w sensie ;] . Świat się kończy :( . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał:

 

takie, ze aut, którymi zdobywasz wielokrotnie mistrzostwo kraju i Europy na seryjnym sterowniku nie robisz ;) a temat map silnika, strojenia i sterowników jest dość mocno wpisany w naturę aut wyczynowych :)

 

Czy to seryjne auto na seryjnym silniku tylko jakoś dziwnie oklejone? :) (jakies tam archiwa z 2007)

 

 

Edyta. Nie bronie Dudy jako handlowca, bo faktycznie sporo chinszczyzny sie przewija przez jego sklep. Ale akurat o strojeniu silników i mechanice ma gość pojęcie

No to zapytam jeszcze raz bo nie potrafię tego odgadnąć z filmu jaki wkleiłeś: jak jego produkt, który sprzedaje i o którym mowa w tym wątku, ma się do jego doświadczenia? Co takiego lepszego charakteryzuje jego box w porównaniu do v-tech, który z pewnością ma jakąś wyrobioną markę? Czy stroił sam swojego boxa i jeśli tak, to dlaczego wyszło to tak słabo? To ma być to jego pojęcie o strojeniu silników? Bo ja widzę, że gość kupuje od innych i po umieszczeniu dumnie swojego logo podbija cenę aby łapać naiwniaków. Jeśli cokolwiek było robione z charakterystyką to efekt jest taki, że lepiej chyba aby jednak tam łap nie wsadzał. A jak Ty to widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam jeszcze raz bo nie potrafię tego odgadnąć z filmu jaki wkleiłeś: jak jego produkt, który sprzedaje i o którym mowa w tym wątku, ma się do jego doświadczenia? Co takiego lepszego charakteryzuje jego box w porównaniu do v-tech, który z pewnością ma jakąś wyrobioną markę? Czy stroił sam swojego boxa i jeśli tak, to dlaczego wyszło to tak słabo? To ma być to jego pojęcie o strojeniu silników? Bo ja widzę, że gość kupuje od innych i po umieszczeniu dumnie swojego logo podbija cenę aby łapać naiwniaków. Jeśli cokolwiek było robione z charakterystyką to efekt jest taki, że lepiej chyba aby jednak tam łap nie wsadzał. A jak Ty to widzisz?
Pomijając kwestię, że generalnie podejrzewam, że masz rację, to ocena skuteczności boksa na podstawie jednego samochodu też nie ma sensu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał:

Przecież napisałem, że nie oglądałem całego. Napisałem wyraźnie, że nie wiem, czy się różnią, ale Duda mówił, soft sami piszą, tak więc zakładam, że tak jest. Trzeba było by porównać soft obu sterników.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież nikt nie twierdzi/twierdził, że softy są takie same. Chodzi o to, ze ten Dudy daje tyle/to samo co ten tańszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie twierdzi/twierdził, że softy są takie same. Chodzi o to, ze ten Dudy daje tyle/to samo co ten tańszy
Duda mówił, że korzysta z hardware v-techa, bo uważa, że jest super, a sam robi (pisze) software. Więc tu nie ma żadnej tajemnicy. Pytanie tylko ile prawdy z tym software.
Jeśli chodzi o różnicę której nie widać, to masz mnóstwo przykładów z telefonami. Masz jakieś pixele ze średnią optyką robiące rewelacyjne zdjęcia i inne modele z dobrą optyką robiące przeciętne. Ta różnica to software.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janusz napisał:

Jeśli chodzi o różnicę której nie widać, to masz mnóstwo przykładów z telefonami. Masz jakieś pixele ze średnią optyką robiące rewelacyjne zdjęcia i inne modele z dobrą optyką robiące przeciętne. Ta różnica to software.

Często dokładnie z tą samą optyką.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, janusz napisał:

nie widać, to masz mnóstwo przykładów z telefonami. Masz jakieś pixele ze średnią optyką robiące rewelacyjne zdjęcia i inne modele z dobrą optyką robiące przeciętne. Ta różnica to softwar

Przecież sprawdzili na hamowni, moc porównywalna a jedynie temperatura spalin nieco wyższa co raczej jest na minus. 

Co według Ciebie mieliby jeszcze zrobić-rajd dookoła świata?:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Igorek napisał:

No to zapytam jeszcze raz bo nie potrafię tego odgadnąć z filmu jaki wkleiłeś: jak jego produkt, który sprzedaje i o którym mowa w tym wątku, ma się do jego doświadczenia?

 

Myslalem, ze jestem na forum motoryzacyjnym. Ale jak widac nie do konca 😄 

To jeszcze raz, napiszę powoli. Gość od kilkudziesięciu już lat buduje auta wyczynowe, które się m.in. stroi na niefabrycznych sterownikach. Więc ma (on i jego team) pojęcie o temacie zarządzania osiągami silników

 

 

24 minuty temu, Igorek napisał:

Co takiego lepszego charakteryzuje jego box w porównaniu do v-tech, który z pewnością ma jakąś wyrobioną markę?

 

Czy cos pisalem, ze jest lepszy od Vtecha? Co wiecej, sam podkresla, ze hardware ma wlasnie od nich i rozni sie softem.

 

24 minuty temu, Igorek napisał:

Czy stroił sam swojego boxa i jeśli tak, to dlaczego wyszło to tak słabo?

 

Pytaj Dudę. Ja nie wiem - podejrzewam, ze osobiscie tego nie robił. Dlaczego tak wyszło? Jeden z powodów? Mierzenie zgrzanego auta. Nie wiem czy byłeś kiedyś na hamowni i stroiłeś auto.

Moj sadzomiot spędził na rolkach ponad 3h i widziałem jak to wygląda po kilku pomiarach. 

 

 

24 minuty temu, Igorek napisał:

 

To ma być to jego pojęcie o strojeniu silników?

 

No tak, tu na AK pewnie kazdy by to zrobil lepiej 😄 

 

 

24 minuty temu, Igorek napisał:

Bo ja widzę, że gość kupuje od innych i po umieszczeniu dumnie swojego logo podbija cenę aby łapać naiwniaków.

 

Nadal chyba nie rozumiesz jak działa świat. Cena produkcji to jedno, jakieś R&D to drugie, trzecie to obsługa posprzedażna, czwarte to brand. 

 

 

 

24 minuty temu, Igorek napisał:

Jeśli cokolwiek było robione z charakterystyką to efekt jest taki, że lepiej chyba aby jednak tam łap nie wsadzał. A jak Ty to widzisz?

 

j.w. juz sam fakt nierownych warunków hamowania tych boxow to powod do zastanowienia (są seryjne auta, które potrafią srogo ciąć parametry jak sie je zbyt długo katuje na rolkach, bo ten wentylator to jednak nie to samo co opływ powietrza w trakcie jazdy).
I znowu wrócę do tego - ja nie mowie, ze jego produkt w postaci boxa, czy chinskich latarek z logo to cud swiata. 

 

Staram sie obailc teze, ze Duda to celebryta z tvn turbo i youtube bez pojęcia o technologii

 

I na tym zakoncze dyskusje 😄 miłego dnia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawdzili na hamowni, moc porównywalna a jedynie temperatura spalin nieco wyższa co raczej jest na minus. 
Co według Ciebie mieliby jeszcze zrobić-rajd dookoła świata?:phi:
Dla mnie nic nie muszą robić, bo nie jestem targetem ani Dudy, ani v-techa. Piszę tylko, że tak samo opakowany produkt wcale nie musi być tym samym produktem. To, że ktoś chce zapłacić więcej za taki sam produkt, albo nawet gorszy to jego sprawa. Duda może chcieć więcej zarobić, albo ze względu na mniejszą skalę ma wyższe koszty, nie interesuje mnie to.
Nawet dyski twarde wychodzące z jednej fabryki różnią się znacznie ceną w zależności od przeznaczenia. "Serwerowe" są znacznie droższe od "PCtowych", a różnią się "tylko reżimem kontroli jakości". Czyli płacisz dużo więcej za mniejsze prawdopodobieństwo awarii.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Filipfm napisał:

Edyta. Nie bronie Dudy jako handlowca, bo faktycznie sporo chinszczyzny sie przewija przez jego sklep. Ale akurat o strojeniu silników i mechanice ma gość pojęcie

 

Tego raczej nikt nie kwestionuje. Chodzi o fejkowy marketing i te liczby z dupy wzięte..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał:

Duda mówił, że korzysta z hardware v-techa, bo uważa, że jest super, a sam robi (pisze) software. Więc tu nie ma żadnej tajemnicy. Pytanie tylko ile prawdy z tym software.
Jeśli chodzi o różnicę której nie widać, to masz mnóstwo przykładów z telefonami. Masz jakieś pixele ze średnią optyką robiące rewelacyjne zdjęcia i inne modele z dobrą optyką robiące przeciętne. Ta różnica to software.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 Blacharz mechanik pisze sam soft? Może sie w Boshu zatrudni bo odwala robote paru zespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Blacharz mechanik pisze sam soft? Może sie w Boshu zatrudni bo odwala robote paru zespołów.
Nie znam gościa wcale, może ma ludzi którzy klepią soft. Podejrzewam, że to ten sam soft co v-techa, może być tak, że się z nimi dogadał i musiał "coś" w nim zmienić, żeby móc sprzedawać pod swoją "marką". Przecież publicznie się nie przyzna, że sprzedaje to samo, tylko drożej.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Filipfm napisał:

 

Myslalem, ze jestem na forum motoryzacyjnym. Ale jak widac nie do konca 😄 

To jeszcze raz, napiszę powoli. Gość od kilkudziesięciu już lat buduje auta wyczynowe, które się m.in. stroi na niefabrycznych sterownikach. Więc ma (on i jego team) pojęcie o temacie zarządzania osiągami silników

 

 

 

Czy cos pisalem, ze jest lepszy od Vtecha? Co wiecej, sam podkresla, ze hardware ma wlasnie od nich i rozni sie softem.

 

 

Pytaj Dudę. Ja nie wiem - podejrzewam, ze osobiscie tego nie robił. Dlaczego tak wyszło? Jeden z powodów? Mierzenie zgrzanego auta. Nie wiem czy byłeś kiedyś na hamowni i stroiłeś auto.

Moj sadzomiot spędził na rolkach ponad 3h i widziałem jak to wygląda po kilku pomiarach. 

 

 

 

No tak, tu na AK pewnie kazdy by to zrobil lepiej 😄 

 

 

 

Nadal chyba nie rozumiesz jak działa świat. Cena produkcji to jedno, jakieś R&D to drugie, trzecie to obsługa posprzedażna, czwarte to brand. 

 

 

 

 

j.w. juz sam fakt nierownych warunków hamowania tych boxow to powod do zastanowienia (są seryjne auta, które potrafią srogo ciąć parametry jak sie je zbyt długo katuje na rolkach, bo ten wentylator to jednak nie to samo co opływ powietrza w trakcie jazdy).
I znowu wrócę do tego - ja nie mowie, ze jego produkt w postaci boxa, czy chinskich latarek z logo to cud swiata. 

 

Staram sie obailc teze, ze Duda to celebryta z tvn turbo i youtube bez pojęcia o technologii

 

I na tym zakoncze dyskusje 😄 miłego dnia

Oho, widzę, że trafiłem na internetowego specjalistę :)

 

Tak, to jest forum motoryzacyjne i fajnie abyś trzymał poziom dyskusji a nie ciągle odnosił się jakim to specem od motosportu jest Duda a jakoś ciągle nie umiesz wskazać jego przewagi nad innymi. Ja nie jestem jego fanbojem i staram się spojrzeć na ofertę rynkową jego sklepiku. No i nie widzę tam nic wartego uwagi. No ale oczywiście mogę się :mast: jaki to musi być fachowiec a jego naklejka na czymkolwiek daje ekstra procenty do zajebistości. Przypominam, że to Ty budowałeś narrację o tym jak zdobywał pojęcie czym jest tunning silnika i map budując 1000 konne potwory do wyścigów górskich. To Ty przywoływałeś jego sukcesy rajdowe. I to Ty nadal nie potrafisz konkretnie wskazać jakie to jego wspaniałe doświadczenia przekładają się na pojęcie o strojeniu.

 

Teraz suche fakty:

 

- Michu pokazał, że fizycznie to produkty są identyko

 

- V-tech na swojej stronie pisze: 

As the historical inventor of power chips (patents WO2008130257A1, P.360569) we produce them for many brands.

Why not have a complete offer of them in your shop, with your brand, but with our support and production?

We ensure you about our discretion. Nobody will know, that your products are produced in our factory. 

We can develop any version for you – starting from basic, budget power chips, via fully tunable with maps like in WinOls, and even with Android/iPhone apps to control them via Bluetooth. Everything is possible.
We prepare everything: products, manuals (videos, PDFs) with your watermark, packages, applications for Windows and Android/iPhone.

 

- Duda pod względem obiecanki/ cena za nie to rzeczywiście wypada najlepiej ale w świecie liczą się wyniki a nie obiecanki a realne pomiary to go tylko pogrążają. 

 

-a Ty niezmiennie się upierasz, że facet ma doświadczenie i nie jest tylko celebrytą.

 

Może i ma doświadczenie, może i nie jest tylko celebrytą ale obecna oferta jego bazarku to sprzedaż kolorowych motoryzacyjnych gadżetów za ponadprzeciętną cenę podjaranym młodzieńcom. Nie moja sprawa czy Cię to kręci. Moja ocena tylko jest taka, że trzeba być naprawdę ślepo zapatrzonym i mieć problemy z postrzeganiem faktów, żeby dać się złapać na takie prymitywne manipulacje.

 

Pewnie to zabrzmi brutalnie ale muszę to napisać: dla dobra tej dyskusji dobrze byłoby abyś zszedł na ziemię w swojej fascynacji dla Dudy bo cokolwiek on ma pozytywnego na swoim koncie to nijak mu to nie pomaga w sprzedawaniu cudzych produktów ze swoją naklejką w otoczce och-ów i ach-ów! Wszystko wskazuje na to, że jego powerbox to opychany z dużą marżą produkt konkurencji z własną naklejką i najbardziej oderwanymi od rzeczywistości obietnicami. Dość słabo jak taki autorytet. Możesz się nadal młodzieńczo facetem zachwycać ale nijak to nie pomoże w obronie jego reputacji.

 

Kończąc dyskusję: jeśli Duda ma rzekomo pojęcie o technologii to niech się wycofa ze swoją ofertą powerboxów bo zupełnie ona temu zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Kończąc dyskusję: jeśli Duda ma rzekomo pojęcie o technologii to niech się wycofa ze swoją ofertą powerboxów bo zupełnie ona temu zaprzecza.


Ej no nie pisz, że Ty byś "zarżnął przysłowiową kurę znoszącą złote jaja". Większość "celebrytów" sprzedaje (reklamuje) towary "wątpliwej" jakości.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Igorek napisał:

Teraz suche fakty:

 

- Michu pokazał, że fizycznie to produkty są identyko

 

oho, odkryl oczywiste. Sam Duda to mowi i absolutnie tego nie ukrywa :) z tą uwagą, że mówimy o hardware :) przytaczany tu w wątku przykład, ze ten hardware zamontowany w innym telefonie robi inne zdjęcia. A co więcej, ten sam telefon z innym softem moze robic lepsze/gorsze zdjęcia.

 

6 minut temu, Igorek napisał:

- Duda pod względem obiecanki/ cena za nie to rzeczywiście wypada najlepiej ale w świecie liczą się wyniki a nie obiecanki a realne pomiary to go tylko pogrążają. 

 

Widac nie czytales mojego posta :) pomiar pomiarowi nie rowny. Nawet na tej samej hamowni przy innych warunkach moze dawac inne wyniki - i hamownia ma parmetry korekty, zeby to wyszlo porownywalne, ale samo auto moze przechodzić w inne nastawy jak jest za gorąco. 

 

27 minut temu, Igorek napisał:

-a Ty niezmiennie się upierasz, że facet ma doświadczenie i nie jest tylko celebrytą.

 

Może i ma doświadczenie, może i nie jest tylko celebrytą ale obecna oferta jego bazarku to sprzedaż kolorowych motoryzacyjnych gadżetów za ponadprzeciętną cenę podjaranym młodzieńcom. Nie moja sprawa czy Cię to kręci. Moja ocena tylko jest taka, że trzeba być naprawdę ślepo zapatrzonym i mieć problemy z postrzeganiem faktów, żeby dać się złapać na takie prymitywne manipulacje.

 

Cała dyskusja zaczęła się od tego, ze ktos powiedział, ze to gość co w TVN turbo prowadzi program jak kupic auto, podpicowac i sprzedac z zyskiem. 

I do tego sie odnoszę, bo nie kazdy moze miec swiadomosc, co jest podstawowym zrodlem jego wiedzy o motoryzacji :) 

 

I rozdzielmy dwa tematy - wycieraczki i zapaszki (duda garage) - czyli faktycznie monetyzacja popularnosci z TV od Duda Motorsport, czyli firmy, ktora sie zajmuje budowa aut do sportu. 

 

I nigdzie nie napisalem, ze jego box jest lepszy, gorszy, warty swojej ceny czy nie.

 

32 minuty temu, Igorek napisał:

Pewnie to zabrzmi brutalnie ale muszę to napisać: dla dobra tej dyskusji dobrze byłoby abyś zszedł na ziemię w swojej fascynacji dla Dudy bo cokolwiek on ma pozytywnego na swoim koncie to nijak mu to nie pomaga w sprzedawaniu cudzych produktów ze swoją naklejką w otoczce och-ów i ach-ów!

 

Dalej nie rozumiesz, ze urządzenie składa się z hardware i software :P

Troche jakbś mówił,  że każdy artysta sprzedaje cudze produkty ze swoją naklejką w otoczce och-ów i ach-ów, bo płytka CD wygląda tak samo 😄 

 

32 minuty temu, Igorek napisał:

Wszystko wskazuje na to, że jego powerbox to opychany z dużą marżą produkt konkurencji z własną naklejką i najbardziej oderwanymi od rzeczywistości obietnicami. Dość słabo jak taki autorytet. Możesz się nadal młodzieńczo facetem zachwycać ale nijak to nie pomoże w obronie jego reputacji.

 

Marża to prawo każdego sprzedawcy. Wiele części, które możesz kupić w serwisie w kartoniku z logo producenta, robi ktoś inny 😄 i czasem nawet to sprzedaje pod swoją marką taniej. Czasem o nieco innych parametrach jakościowych/wytrzymałościowych 😄  

 

38 minut temu, Igorek napisał:

Kończąc dyskusję: jeśli Duda ma rzekomo pojęcie o technologii to niech się wycofa ze swoją ofertą powerboxów bo zupełnie ona temu zaprzecza.

 

Mysle, ze Duda siedzi właśnie w Ryglicach i rozważa Twoją propozycję 😄 

 

Dałem się ponieść. Miałem nie dyskutować już dalej, bo to jak gra w szachy z gołębiem 😄 

 

Miłego dnia i weź się za marketing! Wyprodukuj te boxy za 100zł i opychaj za pół ceny tego dylentanta 

 

PS. jego syn, zdobył w tym sezonie ME CEZ w klasie w wyscigach gorskich 😄 ale pewnie nie dał sobie auta zbudowac u ojca, bo ten przeciez nie ma pojęcia o technologii 😄 

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, janusz napisał:


 

 


Ej no nie pisz, że Ty byś "zarżnął przysłowiową kurę znoszącą złote jaja". Większość "celebrytów" sprzedaje (reklamuje) towary "wątpliwej" jakości.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Życie pokazuje, że jest jak piszesz. Wtedy pojawia się drugi celebryta, który podważa jakość produktu tego pierwszego (to już zaistniało) i wchodzi z własnym, lepszym (to jeszcze nie). A potem następuje wojna ich wyznawców miedzy sobą (formują się już, pierwsze jednostki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie pokazuje, że jest jak piszesz. Wtedy pojawia się drugi celebryta, który podważa jakość produktu tego pierwszego (to już zaistniało) i wchodzi z własnym, lepszym (to jeszcze nie). A potem następuje wojna ich wyznawców miedzy sobą (formują się już, pierwsze jednostki).
Celebryci dogadują się w celu maksymalizacji zysków, a przedstawienia robią dla wyznawców

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ZUBERTO said:

Zdecydowana większość aut wyjeżdża bez homologacji na paliwo jakim jest LPG i odpukać przynajmniej na razie nie trzeba robić nowej homologacji na auto (chociaż ponoć są takie pomysly).

Styka homologacja na instalację.

* Nie tykam tematu gwarancji jako oczywistej sprawy.

A tutaj się mylisz. Wbicie LPG do dowodu wymaga homologacji na każdy element instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grogi napisał:

A tutaj się mylisz. Wbicie LPG do dowodu wymaga homologacji na każdy element instalacji.

Czytałeś co napisałem?

Tylko nie zarzucaj mi, że piszę bez zrozumienia.

10 godzin temu, ZUBERTO napisał:

... nie trzeba robić nowej homologacji na auto (chociaż ponoć są takie pomysly).

Styka homologacja na instalację.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 bo strategie Dudy są lepsze od tych z v-techu.

 

Ale obiecał 30 % przyrostu a było raptem niewiele ponad 10% za 300 więcej.

 

Duda teraz to zwykły celebryta ,wybił się na tvn i teraz ma swoje pięć minut ,więc wciska te "swoje" produkty.

 

Dla przypomnienia ,na rynku nadal są dostępne chip-rezystory ,za ponad dwie stówki a realnie warte pięć złotych.

Więc Duda też chce z tego tortu coś urwać.

Edytowane przez damianX
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
Ale obiecał 30 % przyrostu a było raptem niewiele ponad 10% za 300 więcej.
 


Żeby nie skłamać to obiecał do 30%, a nie 30%. Więc przyrost o 0,5% też nie byłby kłamstwem. Taki zabieg marketingowy w stylu "nikt Wam nie da tyle, ile ja Wam obiecam". Równie dobrze mógł obiecać przyrost do 200%.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damianX napisał:

Ale obiecał 30 % przyrostu a było raptem niewiele ponad 10% za 300 więcej.

 

Obiecał, ale wyniki z hamowni mogłyby być zgoła inne, gdyby auto wjechało jako pierwsze na rolki z jego boxem.

 

Ja nie bronię ani jednego ani drugiego.

 

Jakoś nieszczególnie obu lubię, choć program na TVN Turbo z Dudą śledzę, podobnie jak i z Klimkiem, to tylko telewizja a rzeczywistość jest na pewno inna.

 

Każdy tuner po przyjeździe auta robionego przez innego tunera powie, że on by to zrobił lepiej, a teraz musi poprawiać.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obiecał, ale wyniki z hamowni mogłyby być zgoła inne, gdyby auto wjechało jako pierwsze na rolki z jego boxem.
 
Ja nie bronię ani jednego ani drugiego.
 
Jakoś nieszczególnie obu lubię, choć program na TVN Turbo z Dudą śledzę, podobnie jak i z Klimkiem, to tylko telewizja a rzeczywistość jest na pewno inna.
 
Każdy tuner po przyjeździe auta robionego przez innego tunera powie, że on by to zrobił lepiej, a teraz musi poprawiać.
Przecież widać, że obaj tak się "kopią", żeby sobie krzywdy nie zrobić. Robią sobie tymi "wojenkami" reklamę, a taki test nie ma innego celu niż zwiększenie oglądalności kanału. To nie były żadne w miarę rzetelne badania, tylko takie "show" dla widza. Chyba nigdzie nie pojawiła się informacja o niepewności pomiarowej hamowni, a to tylko jeden z wielu czynników mających wpływ na wynik. Przy takiej próbie pomiarowej mógł wystąpić zwyczajnie błąd pomiaru i cały test można sobie wsadzić... Pijam już fakt, że mało kto rozróżnia niepewność pomiaru od błędu i zdaje sobie sprawę, że jeden czy dwa pomiary to "trochę" mało, żeby na ich podstawie dokonywać werdyktu. Jedno auto, jeden box (mógł się trafić wadliwy)...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie ze nie rozumiem... wyniki na hamowni chyba nia zalezą od tego ktore to w kolejnoscia auto
Chodzi o to, że to było cały czas to samo auto. Miało podmieniane tylko boxy, mogło być "przegrzane" na ostatnich pomiarach.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, delco napisał:

Przyznam sie ze nie rozumiem... wyniki na hamowni chyba nia zalezą od tego ktore to w kolejnoscia auto

 

Nie wiem czy filmik był wstawiany, ale Duda u siebie pokazywał wykresy, różna była temperatura otoczenia, różnica 5 stopni, do tego dodać nagrzany dolot i auto już ma mniej mocy wtedy. To tak jak np. w upał uturbiony silnik ma odczuwalnie mniej mocy niż w chłodny jesienny dzień czy w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, janusz napisał:

A Ty to kto? Jakiś Sienkiewicz, czy inny Mickiewicz, żeby Cię czytać emoji16.pngemoji6.png

Mimo, że nie mam polotu jak @Artisan to kto wie, co będzie za kilkaset lat? :phi:

Już teraz trochę ludzi musi mnie czytać. ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2021 o 13:20, marcindzieg napisał:

Robienie mapy to nie jest pisanie softu. Każdy gaziarz to robi. I masa amatorów.

 

Ja tylko chciałem powiedzieć lamerzy, że Duda nie pisze "softu" i nie robi "map" - to dla pospólstwa.  On jako wybitny tuner układa "STRATEGIE" :lol:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, el_guapo napisał:

 

Ja tylko chciałem powiedzieć lamerzy, że Duda nie pisze "softu" i nie robi "map" - to dla pospólstwa.  On jako wybitny tuner układa "STRATEGIE" :lol:

 

 

Przecież nikt na nowo koła nie będzie wymyslał, kiedy wszystko jest dostępne ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 16:56, Igorek napisał:

Jak wejdziesz na stronę Dudy to masz jakieś sklepik z dyskusyjnymi akcesoriami, wszystko okraszone jego logo. Jakichkolwiek by nie miał sukcesów telewizyjnych czy wynikających ze sportów motorowych to spodziewałbym się po takim specjaliście więcej niż m.in.  pasta do mycia rąk, latarka czy wycieraczki na szybę. Konkretnie oczekiwałbym produktów dobrze przemyślanych, nawiązujących do jego sukcesów czy świeżego podejścia, a jest bazarek chiński z tą różnicą, że wszędzie umieszcza własny znak.

 To podobnie jakby Hołowczyc zaczął sprzedawać w tv mango jakąś niewidzialna wycieraczkę na szybę czy niesamowity zestaw do usuwania rys z lakieru a my teraz będziemy się nad tym pochylać bo przecież Hołowczyc taki dobry rajdowiec.

Niezmiernie trudno jest zbudować „własną markę”.

Ja każdemu kibicuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, el_guapo napisał:

 

Ja tylko chciałem powiedzieć lamerzy, że Duda nie pisze "softu" i nie robi "map" - to dla pospólstwa.  On jako wybitny tuner układa "STRATEGIE" :lol:

 

 

https://wiki.barchetta-club.pl/naped/sterowanie/strategie-sterowania

https://www.bosmal.com.pl/434-prace_kalibracyjne_prowadzone_na_sterowniku_silnika_ecu

 

Posmiac sie mozna. Ale mozna też cos wczesniej poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filipfm napisał:

Ale mozna też cos wczesniej poczytac

 

Zacznij od SJP, a potem zastanów się czy aby na pewno, to słowo jest słusznie stosowane przez branżę. 

Ja wiem że brzmi dżezzie, ale już nie przesadzajmy, zwłaszcza w kontekście tego, że z założenia strategia jest przypisywana istotom myślącym, a silnik po prostu dział a wg. "schematu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, el_guapo napisał:

 

Zacznij od SJP, a potem zastanów się czy aby na pewno, to słowo jest słusznie stosowane przez branżę. 

Ja wiem że brzmi dżezzie, ale już nie przesadzajmy, zwłaszcza w kontekście tego, że z założenia strategia jest przypisywana istotom myślącym, a silnik po prostu dział a wg. "schematu".

 

 

Nie rozstrzygamy tu czy branza stosuje poprawne slowo. (Wiele branz ma swój slang. Nawet na AK taki znajdziesz). Tylko to czy slowo strategia ma zastosowanie w sterowaniu parametrami silnika. I okazuje sie ze branza stosuje to slowo wobec okreslonych procedur bezpieczeństwa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.