Skocz do zawartości

Nowy S-cross 2022


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Ciężko powiedzieć, było 220 liniowo od 1500 do 5500, teraz jest 235 w przedziale 2000-3000. Tak podają w papierach, dziwne to. Nic nie moge znaleźć o pozostałym zakresie obrotów. Podejrzewam, że doliczyli ten śmieszny moment od elektrycznego silniczka, ale to działa tylko podczas ruszania i tylko przez chwilę, cała ta miękka hybryda jest absolutnie bez sensu. Subiektywnie - jedzie gorzej, przyspiesza gorzej, gorzej reaguje na pedał gazu. 

Czyli sprzedając swojego S-Crossa 2017 i kupując "nowy" model otrzymałbym ten sam samochód, ale z gorszymi osiągami i idiotycznym wystającym tabletem, czyli po prostu gorszą wersję mojego auta. Zupełnie bez sensu.

Trochę szkoda, że to tak wyszło, bo to chyba jedyny czterocylindrowy nieschrzaniony silnik turbo na rynku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mmaciejosss napisał:

Prawda jest taka , że obecnie jest 129km i "elektryczek" dodaje +10kW "chwilowo" więc mamy nadal ponad 140km. Co do momentu , było 220Nm a jest 235Nm. W realu ponoć jak "hamowali" to hybryda miała 150km/250Nm więc raczej powinna się lepiej odpychać a w szczególności z niższych obrotów gdzie elektryczek "działa" i daje +50 Nm

 

A jednak odpycha się gorzej i na dodatek ten "kop" od silniczka elektrycznego czuć dosłownie przez sekundę, potem się kończy. 

 

Zresztą nawet tu widać:

 

https://zeperfs.com/en/duel7241-8623.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartekm napisał:

Trochę szkoda, że to tak wyszło, bo to chyba jedyny czterocylindrowy nieschrzaniony silnik turbo na rynku. :(

 

Nadal nie jest zły, cztery cylindry, ładna moc, tylko po co było go dławić? No wiadomo, normy ekologiczne, zreszta cała ta bezsensowna technologia miękkiej hybrydy też jest tylko po to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wladmar napisał:

 

A jednak odpycha się gorzej i na dodatek ten "kop" od silniczka elektrycznego czuć dosłownie przez sekundę, potem się kończy. 

 

Zresztą nawet tu widać:

 

https://zeperfs.com/en/duel7241-8623.htm

 

 

W S cross hybrid waży 130kg więcej ? Pewnie dlatego taka różnica . W Vitarze ponoć +15Kg  dlatego efekt inny - lepszy 

 

Wg tego https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/vitara/iii/suv-facelifting/silnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020/?vs=suzuki%2Fvitara%2Fiii%2Fsuv%2Fsilnik-benzynowy-1.4-boosterjet-140km-2015-2018&c1=31598&c2=13908

 

Hybryda(MH) nawet lżejsza 

Edytowane przez mmaciejosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mmaciejosss napisał:

W S cross hybrid waży 130kg więcej ? Pewnie dlatego taka różnica . W Vitarze ponoć +15Kg  dlatego efekt inny - lepszy 

 

Wg tego https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/vitara/iii/suv-facelifting/silnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020/?vs=suzuki%2Fvitara%2Fiii%2Fsuv%2Fsilnik-benzynowy-1.4-boosterjet-140km-2015-2018&c1=31598&c2=13908

 

Hybryda(MH) nawet lżejsza 

 

Hm, ciekawe, trzeba by to dokładniej sprawdzić. Jeżeli nowy S-Cross waży o 130 kg więcej, to byłaby odpowiedź, dlaczego jest bardziej ospały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wladmar napisał:

 

A jednak odpycha się gorzej i na dodatek ten "kop" od silniczka elektrycznego czuć dosłownie przez sekundę, potem się kończy. 

 

Zresztą nawet tu widać:

 

https://zeperfs.com/en/duel7241-8623.htm

 

 

80-180 to przepaść :panic: coś popsuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wladmar napisał:

 

Ale to zwykły S-Cross, nie mild-hybrid. 

Tak , wiem ale wg testu 0-100 to niecałe 9s a 80-180 ponad 33s gdzie samo 180-200 będzie najdłużej trwało. Hybryda być może gorzej . To są auta by taniej jeździć ( czasami deko taniej ) Moja Vitara po mieście przy krótkich trasach i dość ciężkiej nodze pali od 6.8-7.4l. (Fabia 1.2 64km paliła 8.5-9 l ale jak już piszę nie jadę o kropelce . Jak dla mnie jest bardzo dobrze jak na dużą budę ale dość lekką. Jak się nauczymy wykorzystać"elektryczka" to będzie spalał minimalnie mniej i pewnie to tak jest w MH , może 0,5-1l ale zawsze coś. No i na niskich obrotach czuć że dodałeje te obiecywane 50Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/27/2021 at 5:56 PM, wladmar said:

Byłem w salonie, macałem, jeździłem. Będę porównywał do mojej wersji z 2017, 1.4 140 KM, 4WD, automat.

 

1. To nie jest nowe auto, to jest facelifting faceliftingu. Wygląd zewnętrzny - kwestia gustu, więc nie ma co komentować. W środku wystający tablet (czego ja nie toleruję), reszta bez większych zmian. Generalnie o ile w 2017 wnętrze było dosyć ascetyczne, ale jednak wygodne, intuicyjne i proste, ale mające wszystko co trzeba (co jak dla mnie jest zaletą), to w nowym... No jest wręcz regres. 

2. Silnik ten sam, ale o zmniejszonej mocy (zresztą dokładnie tak samo już było w przypadku mild-hybrid, więc bez zmian). Niby ta miękka hybryda coś tam daje przy ruszeniu (przez sekundę silnik elektryczny wspomaga jednostkę główną), ale absolutnie nie daje nic podczas normalnej jazdy. Przełożenie skrzyni jest identyczne, więc 15% mniejsza moc jest odczuwalna. Przyspiesza gorzej. 

Podsumowując - nowa wersja kosztuje o 20 kzł więcej, a oferuje mniej. Nie widzę sensu kupowania tego, bo o ile 4 lata temu było to auto bezkonkurencyjne (jak się chciało mieć coś wysokiego, z mocnym silnikiem, klasycznym automatem i 4WD), to teraz.... niby też konkurencja jest droższa, ale już naprawde lepiej dołożyć 20% ceny i mieć Kię Sportage. Albo Tucsona. Jednak w przypadku S-Crossa teraz dostajemy odgrzewany kotlet z 2013 roku, na dodatek z wykastrowanym silnikiem. 

Jestem na nie. 

 

Jak tak dalej pojdzie to Suzuki bedzie mialo problemy, zeby konkurowac nawet z Dacia :(

Juz teraz nowe Sandero wyglada pod wieloma wzgledami lepiej niz Swift.

Mysle ze kolejna generacja Dustera tez bedzie ciekawsza i nowoczesnijesza od tego liftingu S-cross.

Vitara powoli zaczyna robic dosc wiekowa a nastepcy nie widac.

Dziwna polityka i pomysl na marke :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jak tak dalej pojdzie to Suzuki bedzie mialo problemy, zeby konkurowac nawet z Dacia :(

Juz teraz nowe Sandero wyglada pod wieloma wzgledami lepiej niz Swift.

Mysle ze kolejna generacja Dustera tez bedzie ciekawsza i nowoczesnijesza od tego liftingu S-cross.

Vitara powoli zaczyna robic dosc wiekowa a nastepcy nie widac.

Dziwna polityka i pomysl na marke :nie_wiem:

Poczytaj jeszcze co ma np Vitara w premium czyli już dobrej wersji a czego nie ma Duster w najbogatszej. Duster kilka silników do wyboru w tym na LPG które spokojnie wciąga po mieście w przeciętnych korkach 10-12l więc mała korzyść kupna LPG z tylko 100km. ... Vitara tylko jeden silnik ale solidny i 4 cylindrowy potrafiący wolno  jadąc spalić poniżej 5l.  , nie mi to oceniać ale Vitara choć mniejsza to mi bardziej pasuje niż Duster , a w środku podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jak tak dalej pojdzie to Suzuki bedzie mialo problemy, zeby konkurowac nawet z Dacia :(

Juz teraz nowe Sandero wyglada pod wieloma wzgledami lepiej niz Swift.

Mysle ze kolejna generacja Dustera tez bedzie ciekawsza i nowoczesnijesza od tego liftingu S-cross.

Vitara powoli zaczyna robic dosc wiekowa a nastepcy nie widac.

Dziwna polityka i pomysl na marke :nie_wiem:

 

Generalnie wydaje się, że odpuszczą sobie rynek europejski, podobnie jak pozostali producenci japońscy (no poza Toyotą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Generalnie wydaje się, że odpuszczą sobie rynek europejski, podobnie jak pozostali producenci japońscy (no poza Toyotą). 
Chyba zaczęli dość mocną współpracę z toyotą, więc może zostaną jako "dacia" dla toyoty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janusz napisał:

Chyba zaczęli dość mocną współpracę z toyotą, więc może zostaną jako "dacia" dla toyoty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

W Europie. W Azji, a szczególnie w Indiach mają się świetnie bez żadnej Toyoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mmaciejosss napisał:

No i na niskich obrotach czuć że dodałeje te obiecywane 50Nm.

To jest świetna sprawa w mieście.

Rodzice mają od 2 miesiecy Vitarę Mild Hybrid, to z jaką lekkoscią auto "wstaje" na 2 i 3 biegu już od ~1200rpm jest super. Bardzo elastyczny motor, odejściem z niskich obrotów potrafi zaskoczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze co ma np Vitara w premium czyli już dobrej wersji a czego nie ma Duster w najbogatszej. Duster kilka silników do wyboru w tym na LPG które spokojnie wciąga po mieście w przeciętnych korkach 10-12l więc mała korzyść kupna LPG z tylko 100km. ... Vitara tylko jeden silnik ale solidny i 4 cylindrowy potrafiący wolno  jadąc spalić poniżej 5l.  , nie mi to oceniać ale Vitara choć mniejsza to mi bardziej pasuje niż Duster , a w środku podobne 
10-12 czego, gazu? To ile wciagnie benzyny, ze gaz przy takim spalaniu się nie opłaca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duster spali 10-12 gazu to vitara łyknie lekko 7-8 benzyny
Cudów nie ma, jeżdżąc tylko po mieście żony swift pali prawie 8, gdzie na trasie wręcz produkuje paliwo - robi spokojnie niskie 4 litry.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goden napisał:

Jak duster spali 10-12 gazu to vitara łyknie lekko 7-8 benzyny

i dokładnie mamy takie wyniki ze znajomym  u mnie z ostatnich 6kkm średnie spalanie 7.2 , cięzki but , wg tankowań wychodzi 7-7,3 do pierwszego odbicia , u znajomego Duster na LPG też nie całkiem w mieście bo trasa codzienna to 23km , troszkę trasy bez świateł , reszta miasto  spalanie tak jak pisałem min. 10l a max 12l gazu . Vitara w podobnych warunkach 7-8  ( bliżej 8 ) pewnie by wyszło ( nie wiem nie sprawdzałem ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mmaciejosss napisał:

i dokładnie mamy takie wyniki ze znajomym  u mnie z ostatnich 6kkm średnie spalanie 7.2 , cięzki but , wg tankowań wychodzi 7-7,3 do pierwszego odbicia , u znajomego Duster na LPG też nie całkiem w mieście bo trasa codzienna to 23km , troszkę trasy bez świateł , reszta miasto  spalanie tak jak pisałem min. 10l a max 12l gazu . Vitara w podobnych warunkach 7-8  ( bliżej 8 ) pewnie by wyszło ( nie wiem nie sprawdzałem ) 

Weź mi koncówkę roztołkuj, bo nie czaję.

Porównujesz 10-12l LPG w Dusterze do 7-8l czego w Vitarze?

Chyba nie do LPG skoro na noPb pali Ci 7-7,3 (dodatkowo niby coś tam dopluwając se na starcie z elektryka)?

Poza tym Duster przypadkiem nie jest cięższy od Vitary, co w mieście się bardzo liczy przy ciągłym rozpędzaniu?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, mmaciejosss said:

i dokładnie mamy takie wyniki ze znajomym  u mnie z ostatnich 6kkm średnie spalanie 7.2 , cięzki but , wg tankowań wychodzi 7-7,3 do pierwszego odbicia , u znajomego Duster na LPG też nie całkiem w mieście bo trasa codzienna to 23km , troszkę trasy bez świateł , reszta miasto  spalanie tak jak pisałem min. 10l a max 12l gazu . Vitara w podobnych warunkach 7-8  ( bliżej 8 ) pewnie by wyszło ( nie wiem nie sprawdzałem ) 

 

Zamiencie sie na auta ze znajomym i wtedy porownujcie spalanie, bo inaczej to nie ma sensu na roznych trasach...

Ta Twoja ciezka noga i 7l w miescie to brzmi jak zart, albo mamy inna definicje ciezkiej nogi ;]

Tutaj gosc rapprtuje ok 8l/100 w Dusterze:

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zamiencie sie na auta ze znajomym i wtedy porownujcie spalanie, bo inaczej to nie ma sensu na roznych trasach...
Ta Twoja ciezka noga i 7l w miescie to brzmi jak zart, albo mamy inna definicje ciezkiej nogi ;]
Tutaj gosc rapprtuje ok 8l/100 w Dusterze:
 
 
Jeszcze kwestia miasta. Przy rozgrzanym aucie możliwe. Nie wiem jak mild, bo normalną hybrydą taki wynik, to nic dziwnego.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Zamiencie sie na auta ze znajomym i wtedy porownujcie spalanie, bo inaczej to nie ma sensu na roznych trasach...

Ta Twoja ciezka noga i 7l w miescie to brzmi jak zart, albo mamy inna definicje ciezkiej nogi ;]

Tutaj gosc rapprtuje ok 8l/100 w Dusterze:

 

 

Nie rozumiem tych zachwytów Dacią, przecież to taki Fiat, że 2x brzydszy, tylko z silnikiem Renault tfu tfu ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, bartekm said:

Nie rozumiem tych zachwytów Dacią, przecież to taki Fiat, że 2x brzydszy, tylko z silnikiem Renault tfu tfu ;]

 

 

Ja się nie zachwycam jakoś, ale trzeba przyznać, że z każdą kolejną generacją robią duże postępy :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Weź mi koncówkę roztołkuj, bo nie czaję.

Porównujesz 10-12l LPG w Dusterze do 7-8l czego w Vitarze?

Chyba nie do LPG skoro na noPb pali Ci 7-7,3 (dodatkowo niby coś tam dopluwając se na starcie z elektryka)?

Poza tym Duster przypadkiem nie jest cięższy od Vitary, co w mieście się bardzo liczy przy ciągłym rozpędzaniu?

 

12l w gazie w Duster  do 8l w benzynie w Vitarze 

 

Co do wagi w innym poście

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/vitara/iii/suv-facelifting/silnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020/?vs=dacia%2Fduster%2Fii%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.0-tce-lpg-100km-od-2021&c1=31598&c2=33386

 

Duster ponad 200kg więcej przy sporo słabszym silniku  . Na innym forum są wątki gdzie średnie spalanie Vitary wychodzi 6l ale ja nie mam aż tak lekkiej nogi o czym pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaciejosss napisał:

12l w gazie w Duster  do 8l w benzynie w Vitarze 

 

Co do wagi w innym poście

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/vitara/iii/suv-facelifting/silnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020/?vs=dacia%2Fduster%2Fii%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.0-tce-lpg-100km-od-2021&c1=31598&c2=33386

 

Duster ponad 200kg więcej przy sporo słabszym silniku  . Na innym forum są wątki gdzie średnie spalanie Vitary wychodzi 6l ale ja nie mam aż tak lekkiej nogi o czym pisałem

No ja mam z 5 kkm średnia ok 6.1. teraz bliżej 6.2, we wrześniu bliżej 5.9. tyle że to nie miasto, a podmiejskie górki. W mieście w sumie pali podobnie, o ile nie mniej, bo jak wyjezdzam z Krakowa to średnie spalanie zazwyczaj jest mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam z 5 kkm średnia ok 6.1. teraz bliżej 6.2, we wrześniu bliżej 5.9. tyle że to nie miasto, a podmiejskie górki. W mieście w sumie pali podobnie, o ile nie mniej, bo jak wyjezdzam z Krakowa to średnie spalanie zazwyczaj jest mniejsze
Jakie auto? Ja w s-cross z 4 kkm miałem 5,8 a chwilę wcześniej 5,7, ale nie nazwałbym tego dynamiczną jazdą, chociaż jak trzeba to "depnę".

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mmaciejosss napisał:

12l w gazie w Duster  do 8l w benzynie w Vitarze 

 

Co do wagi w innym poście

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/suzuki/vitara/iii/suv-facelifting/silnik-hybrydowy-1.4-boosterjet-48v-shvs-140km-od-2020/?vs=dacia%2Fduster%2Fii%2Fsuv-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.0-tce-lpg-100km-od-2021&c1=31598&c2=33386

 

Duster ponad 200kg więcej przy sporo słabszym silniku  . Na innym forum są wątki gdzie średnie spalanie Vitary wychodzi 6l ale ja nie mam aż tak lekkiej nogi o czym pisałem

Czyli taka Vitara z 8l noPb spokojnie mogłaby łyknąć 10l LPG, a zważywszy 200kg różnicy różnica prawie się zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janusz napisał:

Jakie auto

Vitara 1.4 Hybrid. Co do spalania to jest jeszcze aspekt ukształtowania terenu, pisałem już o tym chyba na Motokaciku. Ostatnio na Wigilię jechaliśmy w okolice Krzeszowic, po płaskim. Spalanie spadało w oczach, podejrzewam że w okolice poniżej 5 l. Taki też wynik miałem w okolicach Grójca czy Góry Kalwarii. Po drugiej stronie Krakowa (Wieliczka) nie da się zejść poniżej 5.7, za dużo górek. Takie porównania komu ile pali są obarczone dużym błędem z uwagi na masę zmienych. Jeżdżę raczej eko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bartekm napisał:

Nie rozumiem tych zachwytów Dacią, przecież to taki Fiat, że 2x brzydszy, tylko z silnikiem Renault tfu tfu ;]

 

 

ja się zaczynam zachwycać, bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo będzie to jedyny samochód, na który jeszcze będze mnie stać. Również dlatego, że Fiat jakby ostatnio nie chce produkować i sprzedawać samochodów ;]

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maro_t napisał:

 

ja się zaczynam zachwycać, bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo będzie to jedyny samochód, na który jeszcze będze mnie stać. Również dlatego, że Fiat jakby ostatnio nie chce produkować i sprzedawać samochodów ;]

To smutna prawda.... Ale co by nie mówić,  po wejściu do pierwszego Dustera aż mnie odrzuciło (zresztą Sandero to samo, kupiliśmy żonie Corsę), tak ostatnio siadłem do tego nowego i jest całkiem przyzwoicie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maro_t napisał:

 

ja się zaczynam zachwycać, bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo będzie to jedyny samochód, na który jeszcze będze mnie stać. Również dlatego, że Fiat jakby ostatnio nie chce produkować i sprzedawać samochodów ;]

To druga strona medalu, niemniej ja mam silne postanowienie, niczego co ręka Reanult dotknęła nie kupię ;] i raczej unikam 3 cylindrowych wynalazków, dzięki temu nic nie zostaje praktycznie :hehe:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pito napisał:

To smutna prawda.... Ale co by nie mówić,  po wejściu do pierwszego Dustera aż mnie odrzuciło (zresztą Sandero to samo, kupiliśmy żonie Corsę), tak ostatnio siadłem do tego nowego i jest całkiem przyzwoicie.

 

Ale nadal nie ma skrzyń, nie ma silników (1.3 to bardzo ryzykowny wynalazek), nie ma dwustrefowej klimy, LEDów (może już teraz są)... Duster nie jest konkurentem nawet dla tego odgrzewanego S-Crossa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wladmar said:

 

Ale nadal nie ma skrzyń, nie ma silników (1.3 to bardzo ryzykowny wynalazek), nie ma dwustrefowej klimy, LEDów (może już teraz są)... Duster nie jest konkurentem nawet dla tego odgrzewanego S-Crossa. 

 

A czemu ten 1,3 niby ryzykowny i co w nim nietypowego?

I ja nie odnosilem sie do obecnego Dustera, tylko kolejnej generacji, ktora pewnie bedzie kolejny raz mocno poprawiona :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A czemu ten 1,3 niby ryzykowny i co w nim nietypowego?

I ja nie odnosilem sie do obecnego Dustera, tylko kolejnej generacji, ktora pewnie bedzie kolejny raz mocno poprawiona :ok:

 

Mokry pasek rozrządu. Rozwarstwia się, gubi kawałki i zapycha smok oraz kanały. 

A jak będzie kolejna wersja to zobaczymy. Póki co Duster nadal jest najtańszym rozwiązaniem jak ktoś chce 4WD i nie ma innych wymagań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wladmar said:

 

Mokry pasek rozrządu. Rozwarstwia się, gubi kawałki i zapycha smok oraz kanały. 

A jak będzie kolejna wersja to zobaczymy. Póki co Duster nadal jest najtańszym rozwiązaniem jak ktoś chce 4WD i nie ma innych wymagań. 

 

Chyba pomyliles z 1,2 Puretech od PSA ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A czemu ten 1,3 niby ryzykowny i co w nim nietypowego?

I ja nie odnosilem sie do obecnego Dustera, tylko kolejnej generacji, ktora pewnie bedzie kolejny raz mocno poprawiona :ok:

https://megane.com.pl/topic/82422-uszczelka-pod-głowicą/

Ej, bądź czlowiek. Daj silnikowi szansę się wykazać, jak ja kupowałem tfu tce tfu, to też nikt nie mówił, że to padaka.  A potem się zaczęło :palacz: a poważnie, to ja bym poczekał, a nuż im wyszło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.