Skocz do zawartości

Skuter, dla kogoś kto nie jeździł 2oo


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Taki pomysł mi zaświtał. Warszawa, korki, chęć poczucia wiatru we włosach, choć jestem łysy 👨‍🦲

W życiu jeździłem kilka razy na Simsonie kolegi oraz wiele razy na wsi u wujka na motorowerze.

Ostatnio jakieś 30 lat temu.

Prawko tylko kat  B

 

No właśnie, zawsze podobały mi się skutery.

Nie jestem fanem siedzenia w smarach, rozgrzebywania silnika i doktoryzowania się ze skrzyni biegów. W aucie tylko wlewam paliwo i płyn, nawet na wymiany żarówek jeździłem na serwis, obecnie nie muszę no wszystko led 😉

Dla kogoś takiego jak ja to za czym się rozglądać? Czy od razu mi wybijecie z głowy ze jednak przy moturze to jednak cały czas coś tam robic trzeba i tak żeby tylko jeździć to się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cinek napisał:

Jakiś nowy Chińczyk, tylko żeby gabarytowo być duży, na bank coś znajdziesz do kilku tysięcy

 

 

Poważnie 😲

Jak zakładałem wątek to niemal byłem pewien jednej z pierwszych odpowiedzi wręcz przeciwnej. Weź coś sprawdzonego - Honda, Yamaha, Vespa a nie chińszczyznę 😲

I bardziej myślałem właśnie na początek o kilkuletnim jakiś takim właśnie skuterze. Tylko zupełnie nie wiem, nawet nie znam nikogo kto ma skuter. Baaa, nawet nikt z moich znajomych nie ma motocykla więc zupełnie nie mam kogo zapytać.

 

A jakbyś miał wskazać jakieś konkretne modele z tej chińszczyzny to co to by było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elephant napisał:

 

 

Poważnie 😲

Jak zakładałem wątek to niemal byłem pewien jednej z pierwszych odpowiedzi wręcz przeciwnej. Weź coś sprawdzonego - Honda, Yamaha, Vespa a nie chińszczyznę 😲

I bardziej myślałem właśnie na początek o kilkuletnim jakiś takim właśnie skuterze. Tylko zupełnie nie wiem, nawet nie znam nikogo kto ma skuter. Baaa, nawet nikt z moich znajomych nie ma motocykla więc zupełnie nie mam kogo zapytać.

 

A jakbyś miał wskazać jakieś konkretne modele z tej chińszczyzny to co to by było?

Ja bym zastosował prostą kalkulację wielkość skutera i jego cena.

Chińczyk nie jest wcale taki zły póki nowy. Fakt że piorunem tracą na cenie i po jakimś czasie się sypią ale też są proste w ogarnięcie a części kosztują psie pieniądze.

Jak chcesz używkę to faktycznie coś markowego, Honda albo coś z Włoch...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Poważnie
Jak zakładałem wątek to niemal byłem pewien jednej z pierwszych odpowiedzi wręcz przeciwnej. Weź coś sprawdzonego - Honda, Yamaha, Vespa a nie chińszczyznę
I bardziej myślałem właśnie na początek o kilkuletnim jakiś takim właśnie skuterze. Tylko zupełnie nie wiem, nawet nie znam nikogo kto ma skuter. Baaa, nawet nikt z moich znajomych nie ma motocykla więc zupełnie nie mam kogo zapytać.
 
A jakbyś miał wskazać jakieś konkretne modele z tej chińszczyzny to co to by było?
To ja tylko powiem, że brałbym 125, a nie jakąś 50. Co konkretnie, to już może ktoś z forum co tym jeździ doradzi. No i pamiętaj, że do ceny musisz doliczyć ciuchy, przynajmniej jakieś podstawowe motocyklowe. Z punktu widzenia oszczędności pieniędzy zakup nie ma raczej sensu, bardziej dla przyjemności i ewentualnie oszczędności czasu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Elephant said:

Taki pomysł mi zaświtał. Warszawa, korki, chęć poczucia wiatru we włosach, choć jestem łysy 👨‍🦲

W życiu jeździłem kilka razy na Simsonie kolegi oraz wiele razy na wsi u wujka na motorowerze.

Ostatnio jakieś 30 lat temu.

Prawko tylko kat  B

 

No właśnie, zawsze podobały mi się skutery.

[...] 

Dla kogoś takiego jak ja to za czym się rozglądać? Czy od razu mi wybijecie z głowy ze jednak przy moturze to jednak cały czas coś tam robic trzeba i tak żeby tylko jeździć to się nie da.

 

Nie wiem, jak skutery, bo nie lubię :phi: ale jeśli chcesz dobrze, to tylko jakiś japończyk.

Maksymalna pojemność (125ccm), maksymalna moc.

Skuterem jeździ się trochę inaczej, więc co kto lubi ;) natomiast zdecydowanie polecam parę godzin szkolenia u fachowców :ok: prowadzonych od zera. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza 125 żadna 50. Oszczedność finansowa zadna no chyba ze chcesz jeździc co najmniej z 5 lat bo koszt motoru i ciuchów (przynajmniej kurtka i rękawiczki) to dość sporo wiec aż tyle nie zaoszczędzisz na paliwie.

Co do chińczyków to osobiście odradzam jak nie lubisz dłubać samemu. Z markowych to wiadomo Honda Yamaha Suzuki. Sam mam Honde rebel ( nie skuter) i poza płynami i częściami eksploatacyjnymi nie robiłem nic a ma juz 25 lat i ponad 60 tys przelotu (prawie 30 moje) Mam też od roku Yamahe  YBR na gaźniku i jest podobnie. Przy tym spalanie ok 2,5 l  to prawie zadne.  Ze skuterów to moge polecić Suzuki Burgman kolega ma i nie narzeka. Całe lato do roboty lata i tylko paliwo leje a przy tym ma schowek wiec mozna schowac kask lub jakies drobne zakupy czy śniadanie do pracy.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Taki pomysł mi zaświtał. Warszawa, korki, chęć poczucia wiatru we włosach, choć jestem łysy
W życiu jeździłem kilka razy na Simsonie kolegi oraz wiele razy na wsi u wujka na motorowerze.
Ostatnio jakieś 30 lat temu.
Prawko tylko kat  B
 



Ja bym jeszcze dodał może, żebys przed podjęciem decyzji wybrał się do jakiejś szkoły doskonalenia, czy nauki jazdy. Pojeździj trochę, pooglądaj, pogadaj z ludźmi i podejmij decyzję. Jak nie jesteś przekonany, to być może zrezygnujesz, albo odwrotnie spodoba się i "wysuplasz" trochę więcej kasy niż planowałeś. Tak, czy siak masz większą szansę na dobrą decyzję.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sugestie.

Odnośnie pojemności - tak patrzę na 125cm. Przeglądam sobie otomoto i podobają mi się wizualnie np. Yamaha NMAX125, Honda PCX czy Suzuki Burgman. To dobry kierunek?

Może faktycznie poszukam jakiejś szkoły aby spróbować najpierw, pojeździć 3-4 godziny :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za sugestie.
Odnośnie pojemności - tak patrzę na 125cm. Przeglądam sobie otomoto i podobają mi się wizualnie np. Yamaha NMAX125, Honda PCX czy Suzuki Burgman. To dobry kierunek?
Może faktycznie poszukam jakiejś szkoły aby spróbować najpierw, pojeździć 3-4 godziny :hmm:
Jeśli ma być skuter, to wg mnie dobry kierunek.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Elephant napisał:

Dzięki panowie za sugestie.

Odnośnie pojemności - tak patrzę na 125cm. Przeglądam sobie otomoto i podobają mi się wizualnie np. Yamaha NMAX125, Honda PCX czy Suzuki Burgman. To dobry kierunek?

Może faktycznie poszukam jakiejś szkoły aby spróbować najpierw, pojeździć 3-4 godziny :hmm:


Z tych Yamaha lub Honda to bardzo dobry wybór. Lekkie, ale praktycznie jednoosobowe sprzęty. Jeżeli tak masz je zamiar traktować to jest to bardzo dobry wybór. 
Z tych 2 wziąłbym ten, który jest dostępny i jest tańszy, no i oczywiście bardziej się podoba :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Elephant napisał:

Odnośnie pojemności - tak patrzę na 125cm. Przeglądam sobie otomoto i podobają mi się wizualnie np. Yamaha NMAX125, Honda PCX czy Suzuki Burgman. To dobry kierunek?

 

Popatrz jeszcze na Honda Forza i Yamaha X-max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Olas1 napisał:


Z tych Yamaha lub Honda to bardzo dobry wybór. Lekkie, ale praktycznie jednoosobowe sprzęty. Jeżeli tak masz je zamiar traktować to jest to bardzo dobry wybór. 
Z tych 2 wziąłbym ten, który jest dostępny i jest tańszy, no i oczywiście bardziej się podoba :) 

Honda PCX to mój faworyt. Na plus dość duże obręcze, co powinno przekładać się na lepsze prowadzenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olas1 napisał:


Lekkie, ale praktycznie jednoosobowe sprzęty.

 

I tu cenna informacją, te wymienione to są jednoosobowe? Bo pewnie nieraz na miasto z żonką lepiej byłoby skoczyć skuterkiem niż autem, może przy okazji żonkę z pracy zabrać.

Więc dobrze gdyby ta druga osoba się zmieściła. To bie ma być podróż długa, skuter turystyczny, ale 10-15-20 km aby dało się nieraz w 2 osoby podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Elephant napisał:

 

I tu cenna informacją, te wymienione to są jednoosobowe? Bo pewnie nieraz na miasto z żonką lepiej byłoby skoczyć skuterkiem niż autem, może przy okazji żonkę z pracy zabrać.

Więc dobrze gdyby ta druga osoba się zmieściła. To bie ma być podróż długa, skuter turystyczny, ale 10-15-20 km aby dało się nieraz w 2 osoby podjechać.

Musicie się przymierzyć (nie wiem jakie macie gabaryty), ale generalnie da się w dwie osoby. Jeśli planujesz w dwie, to pomyśl o kufrze z oparciem dla żony, na pewno będzie Ci wdzięczna. 

IMG_20181006_152840.jpg

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I tu cenna informacją, te wymienione to są jednoosobowe? Bo pewnie nieraz na miasto z żonką lepiej byłoby skoczyć skuterkiem niż autem, może przy okazji żonkę z pracy zabrać.
Więc dobrze gdyby ta druga osoba się zmieściła. To bie ma być podróż długa, skuter turystyczny, ale 10-15-20 km aby dało się nieraz w 2 osoby podjechać.
No i jeszcze, żeby nie edytować dopiszę parę uwag. Nie zabieraj plecaczka (pasażera) dopóki sam nie poczujesz się w miarę pewnie, zanim posadzisz żonę z tyłu wyjaśnij jej jak się zachowywać (a właściwie bardziej jak się nie zachowywać, bo to nie auto i każdy ruch grozi konsekwencjami) i pierwsze wspólne jazdy zróbcie w bezpiecznym miejscu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, janusz napisał:

No i jeszcze, żeby nie edytować dopiszę parę uwag. Nie zabieraj plecaczka (pasażera) dopóki sam nie poczujesz się w miarę pewnie, zanim posadzisz żonę z tyłu wyjaśnij jej jak się zachowywać (a właściwie bardziej jak się nie zachowywać, bo to nie auto i każdy ruch grozi konsekwencjami) i pierwsze wspólne jazdy zróbcie w bezpiecznym miejscu.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Jasna sprawa, na razie będę obserwował temat i się rozglądał po OLX. Pewnie wiosną spróbuje poszukać jakiejś szkółki i odbyć jakieś jazdy.

A co do żony to spokojnie muszę, bo nawet jeszcze nie wie że planuje zakupić coś takiego ;l Jeszcze nie wiem jak to przyjmie ;l

Edytowane przez Elephant
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elephant napisał:

 

I tu cenna informacją, te wymienione to są jednoosobowe? Bo pewnie nieraz na miasto z żonką lepiej byłoby skoczyć skuterkiem niż autem, może przy okazji żonkę z pracy zabrać.

Więc dobrze gdyby ta druga osoba się zmieściła. To bie ma być podróż długa, skuter turystyczny, ale 10-15-20 km aby dało się nieraz w 2 osoby podjechać.


Kanapy maja dwuosobowe, ale z racji gabarytów komfortowo tam nie będzie drugiej osobie. Na krótki dystanse ok. Idź do salonu i usiądź na obu. Wybierz to co Ci bardziej odpowiada. W Yamaha porówna nmax do xmax i zobaczysz co znaczy dwuosobowa kanapa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Elephant napisał:

Taki pomysł mi zaświtał. Warszawa, korki, chęć poczucia wiatru we włosach, choć jestem łysy 👨‍🦲

W życiu jeździłem kilka razy na Simsonie kolegi oraz wiele razy na wsi u wujka na motorowerze.

Ostatnio jakieś 30 lat temu.

Prawko tylko kat  B

 

No właśnie, zawsze podobały mi się skutery.

Nie jestem fanem siedzenia w smarach, rozgrzebywania silnika i doktoryzowania się ze skrzyni biegów. W aucie tylko wlewam paliwo i płyn, nawet na wymiany żarówek jeździłem na serwis, obecnie nie muszę no wszystko led 😉

Dla kogoś takiego jak ja to za czym się rozglądać? Czy od razu mi wybijecie z głowy ze jednak przy moturze to jednak cały czas coś tam robic trzeba i tak żeby tylko jeździć to się nie da.

 

ja tam jestem fanem nowych ;) nie wiem jaki masz budżet i wzrost... najtańszy bezproblemowy to będzie kymco agility, tylko przy 180cm jest już trochę ciasno, ale spokojnie te godzinke na miescie wytrzymasz, jak chcesz cos wygodniejszego to tak jak pisałeś np burgman jeden z większych

pcx to gabarytowo mały skuter... niestety

kymco downtown jest spory ale już drogi, równie dobrze można wziąć fajnego X-maxa 

 

co do leżenia pod skuterem, największą udręką dla Ciebie mogą być serwisy olejowe co 2-3 tys km, ale może ten przebieg wystarczy Ci na sezon i nie odczujesz tego jakoś mocno, z drugiej strony jak złapiesz bakcyla i będziesz non stop latał i wymyslał powody to zrobisz więcej... ;) 

 

aha i polecam pełny strój... mimo że to tylko skuter

raz długi but uratował nogę bo podczas przeciskania lewą stroną w korku noga zawinęła mi się między krawężnik a obudowę skutera

no i raz jak przywaliłem w tył auta (nie spadając ze skutera) to kolanem rozwaliłem osłonę nóg - tu dobrze że miałem ochraniacze na kolana bo tak to kolano by było do roboty

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Taki pomysł mi zaświtał. Warszawa, korki, chęć poczucia wiatru we włosach, choć jestem łysy
W życiu jeździłem kilka razy na Simsonie kolegi oraz wiele razy na wsi u wujka na motorowerze.
Ostatnio jakieś 30 lat temu.
Prawko tylko kat  B
 
No właśnie, zawsze podobały mi się skutery.
Nie jestem fanem siedzenia w smarach, rozgrzebywania silnika i doktoryzowania się ze skrzyni biegów. W aucie tylko wlewam paliwo i płyn, nawet na wymiany żarówek jeździłem na serwis, obecnie nie muszę no wszystko led
Dla kogoś takiego jak ja to za czym się rozglądać? Czy od razu mi wybijecie z głowy ze jednak przy moturze to jednak cały czas coś tam robic trzeba i tak żeby tylko jeździć to się nie da.
Przejdź się do kilku wypożyczalni i pojeździj po kilka godzin różnymi opcjami, także motocyklami 125ccm i sprawdź, co Ci pasuje. Dlaczego również motocyklami? Bo może zechcesz kiedyś pojechać na wycieczkę za miasto, a skuterem się umęczysz. Do motocykla też możesz zamontować kufer centralny z oparciem, w którym zmieścisz 2 kaski lub niemałe zakupy, a jak się uprzesz, to i boczne. Mam znajomych, co Hondą Varadero 125w dwie osoby Polskę zjeździli.

Ale co teraz nowego jest gabarytów Varadero (ja przy 190cm czułem się na niej bardzo komfortowo), to nie doradzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

No i jak @Elephant, kupiłeś już pierdzikółko? 🙂

 

Ja stałem przed podobnym dylematem w 2018 roku. Na początku 2019 kupiłem Hondę PCX z 2015 roku.

Uwielbiam ten skuter, śmigam sobie nim po Wawie. Przed pandemią woziłem nim jeszcze żonkę do pracy, więc potwierdzam, że jak najbardziej nadaje się do jazdy z pasażerem.

Robiłem nim również trasy po 200km - można, ale nie jest to moja ulubiona forma pokonywania takich odległości.

 

PCX jest wręcz stworzony do jazdy po mieście. Nowszy PCX MY2018 jest jeszcze fajniejszy.

Z innych patrzyłbym na Hondę NSS/Forza oraz Yamę N-Max. X-Max IMO jest za duży jak na przeciskanie się pomiędzy samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartłomiej napisał:

No i jak @Elephant, kupiłeś już pierdzikółko? 🙂

 

Ja stałem przed podobnym dylematem w 2018 roku. Na początku 2019 kupiłem Hondę PCX z 2015 roku.

Uwielbiam ten skuter, śmigam sobie nim po Wawie. Przed pandemią woziłem nim jeszcze żonkę do pracy, więc potwierdzam, że jak najbardziej nadaje się do jazdy z pasażerem.

Robiłem nim również trasy po 200km - można, ale nie jest to moja ulubiona forma pokonywania takich odległości.

 

PCX jest wręcz stworzony do jazdy po mieście. Nowszy PCX MY2018 jest jeszcze fajniejszy.

Z innych patrzyłbym na Hondę NSS/Forza oraz Yamę N-Max. X-Max IMO jest za duży jak na przeciskanie się pomiędzy samochodami.

 

Jakoś temat upadł, ale może dobrze że go odświeżyłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 07:01, bielaPL napisał:

 

 

 

co do leżenia pod skuterem, największą udręką dla Ciebie mogą być serwisy olejowe co 2-3 tys km, ale może ten przebieg wystarczy Ci na sezon i nie odczujesz tego jakoś mocno, z drugiej strony jak złapiesz bakcyla i będziesz non stop latał i wymyslał powody to zrobisz więcej... ;) 

 

 

Markowe skutery 125 maja serwis co przynajmniej 6kkm.Piaggio ma przykladowo co 10kkm.

Te 2-3 tys to raczej 50ccm-z racji braku wymiennego filtra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wlad napisał:

Markowe skutery 125 maja serwis co przynajmniej 6kkm.Piaggio ma przykladowo co 10kkm.

Te 2-3 tys to raczej 50ccm-z racji braku wymiennego filtra oleju.

miałem tylko kymco agility city 125 z 2014 roku i tam olej co 2kkm, może się pozmieniało na plus ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 14:52, bolekatepl napisał:

Tak jak koledzy pisza 125 żadna 50. Oszczedność finansowa zadna no chyba ze chcesz jeździc co najmniej z 5 lat bo koszt motoru i ciuchów (przynajmniej kurtka i rękawiczki) to dość sporo wiec aż tyle nie zaoszczędzisz na paliwie.

 

Jesli tak jak kolega jest przyzwyczajony wszelkie serwisy bedzie sie wykonywac u mechanika to wrecz 50ccm bedzie drozsze w eksploatacji niz 125.Spowodowane jest to glownie o wiele wieksza czestotliwoscia serwisu.No i oczywiscie sama trwalosc takiego silnika jest znacznie nizsza.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

miałem tylko kymco agility city 125 z 2014 roku i tam olej co 2kkm, może się pozmieniało na plus ;) 

To jest kwetia producenat-tez mialem Peugeota Tweeta z 2015 roku z silnikiem chyba SYMa-i tam mimo 125 byla wymiana co 2kkm.A mialem wczesniej Piaggio Beverly z 2006 roku i juz wtedy wymiana oleju byla co 6kkm.W Liberty mam wymiane co 10kkm a w SYMie Jet4 co 1kkm;]

Ale tak jak napisalem-markowe 125 maja wymienny filtr oleju i zwykle 6-10kkm miedzy wymianami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.