Skocz do zawartości

Nowy Opel Grandland


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 

  • Lubię to 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.
Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]
Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:
https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/
 
Nie raz już się odgrażali, że opel będzie marką premium...jak widać już pierwsze kroki podjęte - cena. Hehe...

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maciej__ napisał:

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 


Pytanie jakie ceny zaprezentuje konkurencja, bo sądzę, że wszystko będzie po prostu w cholerę drogie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Maciej__ said:

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 

Zdechnie Opel. No cóż innego można powiedzieć, od kiedy to jest farbowane PSA to nie ma sensu do nich iść. Póki mieli swoje, to przynajmniej było to inne, ktoś lubił ktoś nie, ale było inne, czy choćby swego czasu najlepiej wycenione 200KM na rynku w Astrze K. Ale to już minęło, będą jak francuskie gruzy, niby ładne, starzeć się wizualnie w turbo tempie, i takie trochę "nie chciane". Vide 1.2T...
Pytałem w Fordzie o Tourneo Connect -> tylko 1.5TDCi 120KM - mówie oszaleli, poszedłem do Toyoty ProAce City - czyli któreś tam wcielenie PSA - 1.2T 130KM - i oszaleli tak samo. 🤣 A gorzej, że nic nie ma. 😕 Jakby było 1.5EB w Fordzie 150KM to z uśmiechem bym szarpał... Jakby było 1.5/1.6T 150-180KM w wielu markach to bym wybrał, ale już te 1.2T... niby bez dramatu, ale z drugiej to niutki uciekają, bo turbo to nie do końca to samo.
2.5 R4 w Fordzie z hybrydą, bo już np. 2.0TDCi wstrzymali zamówienia w S-MAX'ach, a na PL rynku podobno Galaxego już wycofali(ale przecież i tak silniki takie same). 😕 Zresztą diesel jest be, i zaraz eko terroryści zabronią dieslem to miasta wjeżdżać, potem noPb, a na koniec hybrydom. 😕 Quo Vadis świecie?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 

Pewnie na rynek niemiecki,

A jak nie pójdzie, to u nas będą promocje :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Olas1 said:


Pytanie jakie ceny zaprezentuje konkurencja, bo sądzę, że wszystko będzie po prostu w cholerę drogie. 

 

To, ze bedzie drozej to jest pewne, ale taki VAG czy Korea ma chociaz jakis sensowny wybor silnikow...

A w PSA postawili wszystko na jednego, dosyc kulawego i niemrawego konia ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 

 

Za to te 300KM to promocja wręcz. Pytanie czy francuskie 300KM jeździ jak prawdziwe 300KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

To, ze bedzie drozej to jest pewne, ale taki VAG czy Korea ma chociaz jakis sensowny wybor silnikow...

A w PSA postawili wszystko na jednego, dosyc kulawego i niemrawego konia ;]

 

 


A możesz kupić nowego VAGa? Czy tylko zapłacić za miejsce kolejce oczekujących? 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej__ napisał:

Opel zaprezentowal nowego Grandlanda w PL.

Co ciekawe wycenili go wyzej niz Puga 3008, wiec chyba Opel ma aspiracje byc jeszcze bardziej premium ;]

Obawiam sie, ze za wiele tego na ulicach nie bedzie, bo cennik jest wg mnie dosc absurdalny, bez 140-150kPLN nie ma co podchodzic, za auto z silnikem 1,2T :hehe:

https://francuskie.pl/nowy-opel-grandland-juz-na-polskim-rynku-jaka-cena/

 

W tej cenie to już można mieć nieźle wyposażoną nową Sportage z silnikiem 1.6 i to do wyboru tgdi, crdi, hybrydą...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, komandos80 napisał:

da sie, kolega w pazdzierniu znalazl Tiguana na otomoto, zamowil, a dzis jego samochod jest juz wyprodukowany i plynie z Meksyku.

 

Daj znać ile realnie trzeba czekać na takie auto. Ciekawy jestem. Zapewne to co produkowane w Europie to stoi, reszta może się produkować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Olas1 napisał:

 

Daj znać ile realnie trzeba czekać na takie auto. Ciekawy jestem. Zapewne to co produkowane w Europie to stoi, reszta może się produkować.  

dealer obiecuje, ze do konca roku samochod przyplynie i bedzie gotowy do odbioru.

czyli, jesli wszystko dobrze pojdzie, to w 3 m-ce sie powinno udac (od kupna do odbioru)

ciekawe kiedy dealer zamowil to auto do produkcji i ile to ogloszenie wisialo na otomoto zanim kolega je znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komandos80 napisał:

dealer obiecuje, ze do konca roku samochod przyplynie i bedzie gotowy do odbioru.

czyli, jesli wszystko dobrze pojdzie, to w 3 m-ce sie powinno udac (od kupna do odbioru)

ciekawe kiedy dealer zamowil to auto do produkcji i ile to ogloszenie wisialo na otomoto zanim kolega je znalazl.

 

Dealerzy zamawiają auta w ciemno, więc to norma. Zobaczymy jak dopłynie. Daj znać 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komandos80 napisał:

da sie, kolega w pazdzierniu znalazl Tiguana na otomoto, zamowil, a dzis jego samochod jest juz wyprodukowany i plynie z Meksyku.

Jest jeszcze szansa, że zatonie po drodze. :phi:

Czego nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, komandos80 said:

da sie, kolega w pazdzierniu znalazl Tiguana na otomoto, zamowil, a dzis jego samochod jest juz wyprodukowany i plynie z Meksyku.

Najprawdopodobniej jest to samochód, który był zamówiony wcześniej przez dealer'a, a do pewnego momentu można zmieniać dowolnie specyfikację i na tym obecnie niektórzy dealerz'y bazują. Zresztą w Fordzie jeden dealer mi uczciwie powiedział - mamy zamówione S-MAX'y, ale nie da rady ich obejrzeć bo albo już sprzedany albo już mamy kolejki po następne. Także tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AstraC napisał:

Najprawdopodobniej jest to samochód, który był zamówiony wcześniej przez dealer'a, 

no przeciez to napisalem :P

ale co mnie to interesuje jako klienta. Jak dla mnie to dealer mogl go sobie dwa lata temu zamawiac. Dla mnie istotne jest to, ze trafiam na ogloszenie w pazdzierniku, a w grudniu mam nowy samochod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, komandos80 said:

no przeciez to napisalem :P

ale co mnie to interesuje jako klienta. Jak dla mnie to dealer mogl go sobie dwa lata temu zamawiac. Dla mnie istotne jest to, ze trafiam na ogloszenie w pazdzierniku, a w grudniu mam nowy samochod :)

No pewnie - ja też jestem za tym, ale coraz trudniej i o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AstraC napisał:

No pewnie - ja też jestem za tym, ale coraz trudniej i o to.

jak pod koniec wrzesnia bylem w lexusie to sprzedawca powiedzial, ze ma 7szt UXow, ktore sa juz wyprodukowane i plyna z Japonii, a do odbioru maja byc w grudniu.

moglem brac, ale najpierw sie chcielismy z zona przejechac, a na jazde bylismy umowieni nastepnego dnia.

Niestety przez ten jeden dzien wszystkie sie sprzedaly (w tym 3, ktore byly w paskudnym zielonym kolorze), a przeciez lexus UX to dosyc rzadko spotykany w Polsce model.

Wiec jak widac okazje szybko znikaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, komandos80 said:

jak pod koniec wrzesnia bylem w lexusie to sprzedawca powiedzial, ze ma 7szt UXow, ktore sa juz wyprodukowane i plyna z Japonii, a do odbioru maja byc w grudniu.

moglem brac, ale najpierw sie chcielismy z zona przejechac, a na jazde bylismy umowieni nastepnego dnia.

Niestety przez ten jeden dzien wszystkie sie sprzedaly (w tym 3, ktore byly w paskudnym zielonym kolorze), a przeciez lexus UX to dosyc rzadko spotykany w Polsce model.

Wiec jak widac okazje szybko znikaja :)

Jeszcze jak chcesz SUV'a to coś znajdziesz, poszukasz to znajdziesz.
Jedna rzecz mnie ciekawi, podobno sytuacja się na tyle poprawia, że... wszystko zaczyna iść na bieżąco z produkcją, ale jeszcze muszą nadrobić z 8 miesięcy, ciekawe czy się uda czy coś znowu klęknie gdzieś. 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/29/2021 at 5:47 PM, gumcio said:

Nie raz już się odgrażali, że opel będzie marką premium...jak widać już pierwsze kroki podjęte - cena. Hehe...

Mam znajomego, który jest zakochany w Oplach i mu nie przeszło nawet gdy Opel stał się francuski. On zawsze, kiedy ktoś powie coś złego o Oplu lub sobie zażartuje z Opla, to mówi, że przed wojną Opel był konkurencją dla Mercedesa..... no to może im podpowiedział i będą szli z cenami w kierunku Mercedesa ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Manx napisał:

On zawsze, kiedy ktoś powie coś złego o Oplu lub sobie zażartuje z Opla, to mówi, że przed wojną Opel był konkurencją dla Mercedesa.

 

O, znam takiego, który jakąkolwiek krytykę pod adresem Renault kwituje, że Renault rządzi w Formule 1 i znają się na autach, żaden inny producent im do pięt nie sięga, taka to technika i inżynieryjne mistrzostwo. Co prawda nie jest w stanie wytłumaczyć co ma Formuła 1 do jego Clio, no ale niech mu będzie.  

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Manx said:

Mam znajomego, który jest zakochany w Oplach i mu nie przeszło nawet gdy Opel stał się francuski. On zawsze, kiedy ktoś powie coś złego o Oplu lub sobie zażartuje z Opla, to mówi, że przed wojną Opel był konkurencją dla Mercedesa..... no to może im podpowiedział i będą szli z cenami w kierunku Mercedesa ;) 

Jak ja kiedyś. ;] 
Wtedy choć trochę własnego pomysłu mieli, lepsze bądź gorsze, teraz to kopia, to bez sensu dopłacać.
Zresztą wtedy sprzedawali któreś Renault jako Vivaro i znajomy sprzedawca mi powiedział: "Co ja mam klientowi powiedzieć, jak pyta czemu Opel droższy od oryginału w Renault i czemu on ma wziąć Opla?". Widzę obrali ten kierunek i osobowe też tak potraktują. :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marcindzieg said:

Albo im się uda albo skończą marnie :)

Ale oni już się skończyli jak dla mnie. W sumie statystyki sprzedaży też o tym mówią. ;] 
Mam wrażenie, że Opel Inisgnią B, Astrą K, Corsą E wychodził na mniej więcej prostą, były to modele znacznie lepiej odbierane od poprzedników, no ale przytrafiło się PSA i to jest teraz tylko PSA z inną budą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AstraC napisał:

Mam wrażenie, że Opel Inisgnią B, Astrą K, Corsą E wychodził na mniej więcej prostą, były to modele znacznie lepiej odbierane od poprzedników, no ale przytrafiło się PSA i to jest teraz tylko PSA z inną budą.

Dawali bardzo dużo za niezłe pieniądze. I to się udawało. Taka Insignia udawała bardzo dobrze premium. Teraz francuską technikę i ceny premium. I to się raczej nie uda. Ale zobaczymy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, marcindzieg said:

Dawali bardzo dużo za niezłe pieniądze. I to się udawało. Taka Insignia udawała bardzo dobrze premium. Teraz francuską technikę i ceny premium. I to się raczej nie uda. Ale zobaczymy.

 

Zeby ocenic czy sie uda czy nie, to trzeba by znac konkretne plany PSA wzgledem Opla ;]

Na pewno nie celuja w segement tanich aut popularnych jak kiedys....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Zeby ocenic czy sie uda czy nie, to trzeba by znac konkretne plany PSA wzgledem Opla ;]

Na pewno nie celuja w segement tanich aut popularnych jak kiedys....

 

Ale to się nikomu nie udało. Musieli by chyba stworzyć nową markę. Ale nawet DS Citroena nie jest jakoś specjalnie rozchwytywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Ale to się nikomu nie udało. Musieli by chyba stworzyć nową markę. Ale nawet DS Citroena nie jest jakoś specjalnie rozchwytywany.

 

Nie trzeba dużo sprzedawać, aby dużo zarabiać. Kiedyś w Oplu rabatu rzędu 30% nikogo nie dziwiły, spytaj teraz o rabaty. 

Klienci kupują oczami, co mu się spodoba to kupi. Nie ma znaczenia, że pod blachą jest ta sama technika w tanim Citroenie czy drogim DSie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Olas1 napisał:

 

Nie trzeba dużo sprzedawać, aby dużo zarabiać. Kiedyś w Oplu rabatu rzędu 30% nikogo nie dziwiły, spytaj teraz o rabaty. 

Klienci kupują oczami, co mu się spodoba to kupi. Nie ma znaczenia, że pod blachą jest ta sama technika w tanim Citroenie czy drogim DSie. 

I poza AK nikt o tym nie wiedział. W związku z tym Toyota wyprodukowała Lexusa, Hyundai Genesisa a Pheaton okazał się ciekawostką bo klient szedł po Audi. Mimo identycznej techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

I poza AK nikt o tym nie wiedział. W związku z tym Toyota wyprodukowała Lexusa, Hyundai Genesisa a Pheaton okazał się ciekawostką bo klient szedł po Audi. Mimo identycznej techniki.

 

Za cholerę nie rozumiem o czym piszesz? Czego nie wiedział? Lexus nie odniósł sukcesu? Genesis (w USA) też nie? Pheaton to model VW, a nie osobna marka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Olas1 napisał:

 

Za cholerę nie rozumiem o czym piszesz? Czego nie wiedział? Lexus nie odniósł sukcesu? Genesis (w USA) też nie? Pheaton to model VW, a nie osobna marka.  

To źle zrozumiałem. Myślałem że chodzi Ci o coś dokładnie odwrotnego. Sorry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.