Skocz do zawartości

Hola!


adamm_mk1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

chwale się odebrałem autko, które bardzo fajnie wyglada i bardzo mi się podoba i jest nim Seat Leon Sportstourer w wersji FR. Silnik 1.5 eTsi z DSG. Jeżeli chodzi o przesiadkę ze starego auta Mondeo MK4 jest to przepaść pod względem, obsługi (tablety). Silnik potrafi być oszczędny jak się jeździ delikatnie, ale też jak się trochę przyciśnie to już cudów nie ma. Seat mimo obniżonego i twardszego zawieszenia oraz kół 18 cali i opon o niskim profilu niestety prowadzi się przy dynamicznej jeździe gorzej od poczciwego Forda na 16 calach w kombi z dieslem. Mam nadzieje, że będzie się dobrze sprawować.

 

 

585EAD83-CDBF-4117-A253-C21C68791231.jpeg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2021 o 21:35, adamm_mk1 napisał:

Dzień dobry,

 

chwale się odebrałem autko, które bardzo fajnie wyglada i bardzo mi się podoba i jest nim Seat Leon Sportstourer w wersji FR. Silnik 1.5 eTsi z DSG. Jeżeli chodzi o przesiadkę ze starego auta Mondeo MK4 jest to przepaść pod względem, obsługi (tablety). Silnik potrafi być oszczędny jak się jeździ delikatnie, ale też jak się trochę przyciśnie to już cudów nie ma. Seat mimo obniżonego i twardszego zawieszenia oraz kół 18 cali i opon o niskim profilu niestety prowadzi się przy dynamicznej jeździe gorzej od poczciwego Forda na 16 calach w kombi z dieslem. Mam nadzieje, że będzie się dobrze sprawować.

 

 

585EAD83-CDBF-4117-A253-C21C68791231.jpeg

 

comment_1QYODpCNb1oBVAaBtIU0A5wABm3t5ww6.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Odważnie. Nie wieszają się multimedia? 


Multimedia to nie jest duży problem. Applecar play znalazłem już sposób żeby działał. Trzeba na wyłączonym zapłonie podłączy auto kablem i działa 9/10 razy na pozostałe trzeba wyłączyć i włączyć multimedia. Gorzej jest z reszta, np jadąc w trasie była awaria telefonu alarmowego, awaria halogenu prawego, który świeci i działa ale błąd jest, ostatnio też awaria Star&stop i front assist który raz widzi auto przed nami i reaguje raz nie widzi, przez co system jest  bezużyteczny. Dodatkowo jeszcze światła mijania raz świecą mega krótko raz normalnie. Iście hiszpański temperament.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adamm_mk1 napisał:


Multimedia to nie jest duży problem. Applecar play znalazłem już sposób żeby działał. Trzeba na wyłączonym zapłonie podłączy auto kablem i działa 9/10 razy na pozostałe trzeba wyłączyć i włączyć multimedia. Gorzej jest z reszta, np jadąc w trasie była awaria telefonu alarmowego, awaria halogenu prawego, który świeci i działa ale błąd jest, ostatnio też awaria Star&stop i front assist który raz widzi auto przed nami i reaguje raz nie widzi, przez co system jest  bezużyteczny. Dodatkowo jeszcze światła mijania raz świecą mega krótko raz normalnie. Iście hiszpański temperament.

CZyli wszystkim po rowno VW, Seat i Skoda maja z tym problemy. Oby jakas aktualizacja rozwiazala problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wujek napisał:

CZyli wszystkim po rowno VW, Seat i Skoda maja z tym problemy. Oby jakas aktualizacja rozwiazala problem.


Dziś pierwszy serwis zobaczymy co na to powiedzą. Oprócz tych błędów to auto bardzo fajne.

 

Edit:

 

Akcja naprawcza zastosowana podobno pacjent wyleczony. Czas pokaże 🙂
 

AB9CE188-0B81-4CCB-8702-2595E98D9962.jpeg

Edytowane przez adamm_mk1
Serwis
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
W dniu 27.05.2022 o 07:02, Janosik z Pogranicza napisał:

I jak?


Błędu z halogenami brak. Osłona słupka A od strony kierowcy jest już 3, gdyż poprzednia jak i fabryczna deformowała sie i odkształcała. Dodatkowo był wyciek w układzie dolotowym, wymienili rurę na nowa. Zaktualizowany sterownik silnika akcja serwisowa. Jeździć i obserwować dalej 😜
 

edit.

 

Po aktualizacji lusterka się nie opuszczają samoczynnie podczas cofania 🥰🥰🥰. W poniedziałek dzwonię do serwisu. Chyba tylko Fiat był równie niezawodny co upierdliwy 🤣🤣🤣🤣🤣

Edytowane przez adamm_mk1
Dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Janosik z Pogranicza napisał:

jak to wyglądało? Masz fotkę?

 

Fotki nie mam. Stojąc na zewnątrz od strony kierowcy widać było, że słupek w pewnym miejscu puchnie i robi się górka. To samo można było zobaczyć w środku. Nie było to mega widoczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kurde szkoda że nie masz fotki. Ja miałem chyba podobną akcję ze słupkiem ale nie jestem pewien czy chodzi o to samo bo nie mogę zobaczyć porównania.



__________________________________
https://samozatrudniony.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące później...
W dniu 22.10.2023 o 18:44, 62545tomasz napisał(a):

i jak po roku?
Ja pozbywam się o4 więc prawie leon;), 170 kkm i dramat auto;), multimedia, jakość wykończenia w środku itp

 

 

A z poważniejszych awarII? i jaki silnik i skrzynia. 

Co po O4 będzie wg Ciebie lepsze bo nie bardzo jest na co zmienic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jakubek napisał(a):

Z tym samym pijącym olej TSI ?

Z jeszcze gorszymi multimediami ?

Masochizm ?

zaskocze Cię;)
1.5 tsi evo 2 - inny silnik niż w o4;)

lepsze mutlimedia, stabilne, 10 kkm za mną i wszstko ok;)

nie masochizm, a wreszcie relax i odpoczynek za kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 11:49, jakubek napisał(a):

Z tym samym pijącym olej TSI ?

Z jeszcze gorszymi multimediami ?

Masochizm ?

Silnik jak silnik ale Ateca ma jeszcze stare multimedia i sterowanie klima to ogromny plus. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.01.2024 o 15:19, jakubek napisał(a):

A zapytam całkiem poważnie : czym tak bardzo się różnią te silniki ? W czym evo 2 jest inny ?

nie wiem;)
w octavce nie miałem pracy na 2 cylindrach
w seacie nie ma pokrywy silnika tej z tworzywa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.