Skocz do zawartości

Renault Megane II wolno dochodzi do 90 stopni


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do rzeczy.

Temp na zewnatrz w obu obu przypadkach około 0 stopni ta sama trasa podobny ruch.

Renault megane II benzyna 1,6 16v silnik w pełni nagrzany po przejechaniu 7,5 km w 14 minut typowa jazda po mieście bez żadnych korków

Renault clio 2 benzyna 1,4 16v nagrzany w pełni po 4 km i 8 minutach jazdy.

Co jest nie tak z megane ? Węże sprawdzałem chłodne po 5-6 minutach jazdy po 8-9 leciutko ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czachabrava napisał:

Ale ze nagle Ci się ten czas nagrzewania wydłużył? Masz jakieś problemy?

Czy od tak porównałeś megane do clio i jeden nagrzewa sie szybciej jak drugi?

Po prostu jeżdżąc jednym i drugim na przemian zauważyłem taką różnice, oprócz tego żadnych problemów auto nie przysparza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 22:01, ochkarol napisał:

Termostat otwarty permanentnie? 

Jeżeli po 6 km węże od chłodnicy są chłodne to nie jest ciągle otwarty termostat lub jego brak.

Pytanie czy wcześniej było inaczej ub w innych Megankach z tym silnikiem jest inaczej.

Porównanie z Clio IMHO niewiele wnosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DamU napisał:

Jeżeli po 6 km węże od chłodnicy są chłodne to nie jest ciągle otwarty termostat lub jego brak. 

 

Może i tak ale założyłem, że warto sprawdzić, bo przy otwartym termostacie, obecnych temperaturach i jeździe 6 km bez stania w korkach może się płyn nie zagrzać do tego stopnia, że da się to wyczuć. 

44 minuty temu, DamU napisał:

Pytanie czy wcześniej było inaczej lub w innych Megankach z tym silnikiem jest inaczej.

Porównanie z Clio IMHO niewiele wnosi.

 

To też racja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 20:18, Gokart napisał:

Witam do rzeczy.

Temp na zewnatrz w obu obu przypadkach około 0 stopni ta sama trasa podobny ruch.

Renault megane II benzyna 1,6 16v silnik w pełni nagrzany po przejechaniu 7,5 km w 14 minut typowa jazda po mieście bez żadnych korków

Renault clio 2 benzyna 1,4 16v nagrzany w pełni po 4 km i 8 minutach jazdy.

Co jest nie tak z megane ? Węże sprawdzałem chłodne po 5-6 minutach jazdy po 8-9 leciutko ciepłe.

Raczej nie, miałem Megane 2ph1 2.0 i 6b i automat i szybko się nagrzewało mimo lpg.

Sprawdź termostat - po lekturze kilku Fiatów i doktoryzowaniu się w temacie to będzie odpowiedź - wymiana termostatu.

Tylko sprawdź temperatury otwarcia fabrycznego i zamienników :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 10:57, Pipper napisał:

Tylko sprawdź temperatury otwarcia fabrycznego i zamienników :piwko:

Doczytałem niedawno, że dla tego samego modelu pojazdu, na różne rynki są termostaty o różnych właśnie temperaturach pracy. Inny będzie na rynek skandynawski a inny dla Afryki. 

Mało kto się tym interesuje przy zakupie a teraz sprzedają niektórzy aby sprzedać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.