Skocz do zawartości

Rolety okienne dachowe i zwykłe.


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję namiar na dobrej jakości rolety okienne, wewnętrzne, całkowicie zaciemniające. 

Przerobiłem już sporo, ale olbrzymi problem mam z dachowymi oknami. Wymieniałem już dwa razy, ostatnie wyszły mnie po 150 sztuka i wytrzymały rok. Teraz stoję przed decyzją czy kupić na wszystkie okna oryginały Fakro (400 zł sztuka) czy może nadal szukać dobrej jakości produktów innej firmy. 

 

Może macie dobrego, zaufanego sprzedawcę na Allegro, albo kogoś godnego polecenia ze Śląska kto podjedzie i zamontuje swój produkt?

 

Mam do opędzenia cztery okna dachowe i trzy zwykłe. Niestety na etapie budowy nie pomyślałem żeby górę zrobić również z zewnętrznymi i teraz muszę kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Fakro zewn i wew.

Wewn są znacznie tańsze, wybrałem do sypialni takie które dają 100% zaciemnienia. Po 6 latach przetarł się sznureczek prowadzący. Bez problemu dostałem w serwisie wraz z rolkami. Łatwo się je montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sherif napisał:

Mam Fakro zewn i wew.

Wewn są znacznie tańsze, wybrałem do sypialni takie które dają 100% zaciemnienia. Po 6 latach przetarł się sznureczek prowadzący. Bez problemu dostałem w serwisie wraz z rolkami. Łatwo się je montuje.

zrób fotke takiej rolety wew. Tyle rolet w oknach dachowych zamontowałem i zadnej sznurków nie miałem . Górna kaseta prowadnice i rura nawojowa ze spręzyna i tyle . o sznurkach pierwsze słysze . A ciekawy jestem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, demoneczek napisał:

zrób fotke takiej rolety wew. Tyle rolet w oknach dachowych zamontowałem i zadnej sznurków nie miałem . Górna kaseta prowadnice i rura nawojowa ze spręzyna i tyle . o sznurkach pierwsze słysze . A ciekawy jestem 🙂

Tam jest sznurek który to napina:

20211207_192819.jpg.d57ce4c1c028d5438b79253095ef7127.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, luccass napisał:

A tych dachowych to w jakim celu głównie potrzebujesz?

Żeby obniżyć temperaturę w pokoju. U mnie zewnętrzna roleta z fakro dała jakieś 3-4 st C mniej  w pomieszczeniu - wyraźnie odczuwalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby obniżyć temperaturę w pokoju. U mnie zewnętrzna roleta z fakro dała jakieś 3-4 st C mniej  w pomieszczeniu - wyraźnie odczuwalne.
 
U mnie do obniżenia temperatury świetnie sprawdza się zewnętrzna markiza. Nie zaciemnia jakoś bardzo pomieszczenia, a temperatura odczuwalnie niższa w pomieszczeniu. Ja mam Velux, ale Fakro widzę też ma w ofercie.
https://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/akcesoria-zewnetrzne/markizy-amz/

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luccass napisał:

U mnie do obniżenia temperatury świetnie sprawdza się zewnętrzna markiza. Nie zaciemnia jakoś bardzo pomieszczenia, a temperatura odczuwalnie niższa w pomieszczeniu. Ja mam Velux, ale Fakro widzę też ma w ofercie.
https://www.fakro.pl/okna-dachowe/akcesoria-do-okien-dachowych/akcesoria-zewnetrzne/markizy-amz/

tapatalked
 

 

Też mam taka markizę w pralni od dwóch lat.

Pod względem ograniczenia skutków upału - super, wyraźnie czuć różnicę. Brat ma mieszkanie na poddaszu i ma takie w kuchni i dwóch pokojach - też zadowolony, jego markizy mają już z 6 lat albo i więcej i wciąż służą.

Niestety mają jeden mankament - należy je złożyć podczas mocniejszego wiatru. Kilka razy nie złożyłem i burzę przeżyły, ale raz z jednego zaczepu się odczepiła - byłem w domu i ją złożyłem.

W sypialni rozważam pełnoprawną roletę zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Majkiel napisał:

Niestety mają jeden mankament - należy je złożyć podczas mocniejszego wiatru. Kilka razy nie złożyłem i burzę przeżyły, ale raz z jednego zaczepu się odczepiła - byłem w domu i ją złożyłem.

 

Mam oryginalne markizy Roto, podczas burzy nawet nie drgnęły ;]

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Też mam taka markizę w pralni od dwóch lat.

Pod względem ograniczenia skutków upału - super, wyraźnie czuć różnicę. Brat ma mieszkanie na poddaszu i ma takie w kuchni i dwóch pokojach - też zadowolony, jego markizy mają już z 6 lat albo i więcej i wciąż służą.

Niestety mają jeden mankament - należy je złożyć podczas mocniejszego wiatru. Kilka razy nie złożyłem i burzę przeżyły, ale raz z jednego zaczepu się odczepiła - byłem w domu i ją złożyłem.

W sypialni rozważam pełnoprawną roletę zewnętrzną.

Ja mam od 6 lat elektryczne zewn markizy Fakro. Okna duże 160x80 x2, markizy przeżyły niejeden grat i wichurę. Nic im się nie stało. Moje mają prowadnice przykręcane do okna w których chodzą. Są bardzo masywne, więc nie wiem co musiałoby się stać aby wiatr je zerwał. Być może są róźne modele ..

Rolety są lepsze, ale .. są droższe i wyglądają znacznie gorzej. W Markizach można też wybrać materiał w zależności od % przepuszczania światła. Latem markiza jest wystarczająca, zaciemnia i nie nagrzewa wnętrza. Znacznie więcej daje niż wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 10:27, luccass napisał:

A tych dachowych to w jakim celu głównie potrzebujesz?

tapatalked
 

 

Ciężko mi się śpi bez zaciągniętych, dzieci też przyzwyczajone do zaciemnienia na noc - a w zasadzie na poranek, żeby światło nie budziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 22:31, sherif napisał:

Mam Fakro zewn i wew.

Wewn są znacznie tańsze, wybrałem do sypialni takie które dają 100% zaciemnienia. Po 6 latach przetarł się sznureczek prowadzący. Bez problemu dostałem w serwisie wraz z rolkami. Łatwo się je montuje.

 

Mocno się nad nimi zastanawiam, ale kurde, 400 zeta za kawałek szmatki trochę mnie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Ja mam od 6 lat elektryczne zewn markizy Fakro. Okna duże 160x80 x2, markizy przeżyły niejeden grat i wichurę. Nic im się nie stało. Moje mają prowadnice przykręcane do okna w których chodzą. Są bardzo masywne, więc nie wiem co musiałoby się stać aby wiatr je zerwał. Być może są róźne modele ..

Rolety są lepsze, ale .. są droższe i wyglądają znacznie gorzej. W Markizach można też wybrać materiał w zależności od % przepuszczania światła. Latem markiza jest wystarczająca, zaciemnia i nie nagrzewa wnętrza. Znacznie więcej daje niż wew.

 

 

 

@luccass; @ccLot; @Majkiel; @komor

 

Wiecie że ja do tej pory nie miałem pojęcia o takim produkcie jak markizy do okien dachowych? 

Zawsze myślałem że są rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a markizy to tylko coś na taras. Jak teraz przeglądam, to wychodzi że to jest chyba to czego najbardziej potrzebuję. Zrobię próbny zakup jednej oryginalnej i zbadam temat.

 

Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bizz napisał:

 

 

 

@luccass; @ccLot; @Majkiel; @komor

 

Wiecie że ja do tej pory nie miałem pojęcia o takim produkcie jak markizy do okien dachowych? 

Zawsze myślałem że są rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a markizy to tylko coś na taras. Jak teraz przeglądam, to wychodzi że to jest chyba to czego najbardziej potrzebuję. Zrobię próbny zakup jednej oryginalnej i zbadam temat.

 

Dzięki!!

 

Jakbyś przejeżdżał koło Knurowa, to możesz wpaść i obadać jak wygląda i działa taka markiza zewnętrzna Fakro AMZ.

Mam wersję która przepuszcza 10%, ale są też takie , które mają "1 % prześwitu względnego".

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
[mention=132729]luccass[/mention]; [mention=130252]ccLot[/mention]; [mention=138756]Majkiel[/mention]; [mention=148179]komor[/mention]
 
Wiecie że ja do tej pory nie miałem pojęcia o takim produkcie jak markizy do okien dachowych? 
Zawsze myślałem że są rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a markizy to tylko coś na taras. Jak teraz przeglądam, to wychodzi że to jest chyba to czego najbardziej potrzebuję. Zrobię próbny zakup jednej oryginalnej i zbadam temat.
 
Dzięki!!
Jeśli chodzi o zapewnienie samego zaciemnienia, to raczej się nie sprawdzi. To przede wszystkim ochrona przed nagrzewaniem pomieszczenia. Ja swoje wyciągam na wiosnę i chowam po lecie. Póki co wichury nie zrobiły na nich wrażenia. 2min i gotowe, ale jednak nie jest to czynność, która chciałbym robić każdego dnia...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 21:16, bizz napisał:

Potrzebuję namiar na dobrej jakości rolety okienne, wewnętrzne, całkowicie zaciemniające. 

Przerobiłem już sporo, ale olbrzymi problem mam z dachowymi oknami. Wymieniałem już dwa razy, ostatnie wyszły mnie po 150 sztuka i wytrzymały rok. Teraz stoję przed decyzją czy kupić na wszystkie okna oryginały Fakro (400 zł sztuka) czy może nadal szukać dobrej jakości produktów innej firmy. 

 

Może macie dobrego, zaufanego sprzedawcę na Allegro, albo kogoś godnego polecenia ze Śląska kto podjedzie i zamontuje swój produkt?

 

Mam do opędzenia cztery okna dachowe i trzy zwykłe. Niestety na etapie budowy nie pomyślałem żeby górę zrobić również z zewnętrznymi i teraz muszę kombinować. 

Mam w pokojach u dzieciaków wewnętrzne zaciemniające Fakro. Zamontowane w zasadzie na początku - w chwili oddania pokojów do użytku. W tym roku wymieniałem sznurki bo oryginalne się przetarły. Koszt jakieś 2 zł i 20 minut na okno.

Sam montaż rolety banalny.

Jak już zostało napisane - markiza nie da Ci pełnego zaciemnienia do "da w kość" w lecie gdy chcesz mieć ciemno przed zachodem słońca.

 

Ja spisałem sobie modele rolet jakie są mi potrzebne i wyrywałem na OLX po sztuce w dobrych cenach. Ty pewnie chcesz machnąć wszystko od razu i zapomnieć.

Koszt jest wyższy ale przyznam, że wykonanie/jakość super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bizz napisał:

Wiecie że ja do tej pory nie miałem pojęcia o takim produkcie jak markizy do okien dachowych? 

Zawsze myślałem że są rolety zewnętrzne i wewnętrzne, a markizy to tylko coś na taras. Jak teraz przeglądam, to wychodzi że to jest chyba to czego najbardziej potrzebuję. Zrobię próbny zakup jednej oryginalnej i zbadam temat.

 

Dzięki!!

 

Tylko, że markiza nie robi ciemności, lekko zaciemnia, ale jej celem jest ochrona przed słońcem. Nie wiem czy skuteczniejsza w ochronie przed nagrzewaniem jest markiza czy roleta zewnętrzna. Przy markizie masz dalej jasno i jednocześnie nie przechodzi praktycznie ciepło przez nią. Roleta zrobi Ci noc.

 

Rolety wewnętrzne to jedynie w celu osłonięcia okna nocą/rano, przed nagrzewaniem to one nie chronią.

Edytowane przez komor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majkiel napisał:

 

Jakbyś przejeżdżał koło Knurowa, to możesz wpaść i obadać jak wygląda i działa taka markiza zewnętrzna Fakro AMZ.

Mam wersję która przepuszcza 10%, ale są też takie , które mają "1 % prześwitu względnego".

 

 

Bardzo chętnie, a przejeżdżam prawie codziennie. Odezwę się jak skończę izolację czy kwarantannę, jeszcze się gubię w tych terminach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomkowski napisał:

Mam w pokojach u dzieciaków wewnętrzne zaciemniające Fakro. Zamontowane w zasadzie na początku - w chwili oddania pokojów do użytku. W tym roku wymieniałem sznurki bo oryginalne się przetarły. Koszt jakieś 2 zł i 20 minut na okno.

Sam montaż rolety banalny.

Jak już zostało napisane - markiza nie da Ci pełnego zaciemnienia do "da w kość" w lecie gdy chcesz mieć ciemno przed zachodem słońca.

 

Ja spisałem sobie modele rolet jakie są mi potrzebne i wyrywałem na OLX po sztuce w dobrych cenach. Ty pewnie chcesz machnąć wszystko od razu i zapomnieć.

Koszt jest wyższy ale przyznam, że wykonanie/jakość super.

 

Mogę szukać po OLX, ale póki co ani jednej w moim rozmiarze i kolorze. Wewnętrzny skąpiec nie pozwoli mi na zakup rolet po cenie rynkowej;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bizz napisał:

 

Mogę szukać po OLX, ale póki co ani jednej w moim rozmiarze i kolorze. Wewnętrzny skąpiec nie pozwoli mi na zakup rolet po cenie rynkowej;]

Poszukaj dobrze w necie, ja swoje Roto kupiłem od jakiegoś magika, który miał sklep internetowy, ceny znacznie lepsze niż cena rynkowa a markizy przyszły do mnie bezpośrednio z magazynu producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bizz napisał:

 

Mogę szukać po OLX, ale póki co ani jednej w moim rozmiarze i kolorze. Wewnętrzny skąpiec nie pozwoli mi na zakup rolet po cenie rynkowej;]

400 zł za Fakro. Phi... Zobacz na ceny Velux'a. Od razu kupiłem, 11 lat i dalej działają. W tym roku zmieniłem sznurki  w 2. Jedną kupiłem nawet z zasilaniem solarnym i żałuję że nie kupiłem wcześniej do sypialni. Jednak to jest wygoda. Nad markizą się zastanawiałem ale chyba lepiej kupić zewnętrzną roletę, pewnie dedykowaną od Fakro która ochroni przed gradem w razie czego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

Rolety wewnętrzne to jedynie w celu osłonięcia okna nocą/rano, przed nagrzewaniem to one nie chronią.

Chronią bo odbijają światło (mają powłokę od strony zewn), ale nie tak skutecznie jak markizy/rolety zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komor napisał:

Rolety wewnętrzne to jedynie w celu osłonięcia okna nocą/rano, przed nagrzewaniem to one nie chronią.

Może nie tak jak zewnętrzne, ale też chronią. W te czerwcowe upały 2 lata temu, z 29 stopni na drugi dzień spadło do 26. W tym roku nie pamiętam dnia żeby było nie do zniesienia w sypialni. Max to jakieś 25 - 26 stopni w największe upały. Przed montażem tyle to był standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markizy amz zewnętrzne Fakro też u mnie już parę lat dają radę....ale fakt jak są duże wichury to miota nimi jak szatan i zazwyczaj w końcu nie wytrzymuje nerwowo tego lopotania i pozwalam się jej zwinąć do kasety. Montaż banał. Idą na Ori występujące w oknie śruby pług&Play chyba że 4. ( wygodniej jednak jak się wylezie na dach albo ma jakąś drabinkę żeby do połowy wychylić się z okna. Siatka materiał jest bardzo solidny, nie jeden grad już przeżyły. Po latach nie widać po nich zużycia.

Minus dla Ciebie nie zaciemnia tak jak roleta wewnętrzna ( a już zwłaszcza ta taką dwustronna ze srebrnym od zewnątrz do tego w solidnej kasecie, z maskownica z boku i paskiem futerka na dole na styku

Teraz widzę i tak są tańsze niż kiedyś https://m.ceneo.pl/30669776?se=qJa3cZUpuQ13dw6a4C2MAMsuYNmaiX-8&gclid=CjwKCAiA78aNBhAlEiwA7B76pxxtm8i2odTDW2DJCI7KXLxBVioCT52jnAS1xFwY5SCICfi_c96sghoCancQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.