Skocz do zawartości

Sprzedaż I-XI.2021


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

https://magazynauto.pl/wiadomosci/slaby-listopad-ale-toyota-zalicza-rekord-wszech-czasow,aid,1715
Wydaje mi się, że wzrost sprzedaży Toyoty to głównie dostępność modeli, nie mieli aż takich opóźnień jak cała reszta producentów.
Dziwi wysoka pozycja Skody, z jej problemami z produkcją (chyba, że aż tak wysokie stoki mieli na początku roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, AstraC said:

https://magazynauto.pl/wiadomosci/slaby-listopad-ale-toyota-zalicza-rekord-wszech-czasow,aid,1715
Wydaje mi się, że wzrost sprzedaży Toyoty to głównie dostępność modeli, nie mieli aż takich opóźnień jak cała reszta producentów.
Dziwi wysoka pozycja Skody, z jej problemami z produkcją (chyba, że aż tak wysokie stoki mieli na początku roku).

 

Fajnie widac, jak szybko diesel zszedl na margines sprzedazy ;]

  • Lubię to 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Maciej__ said:

 

Fajnie widac, jak szybko diesel zszedl na margines sprzedazy ;]

Pytanie czy to ludzie przestali kupować, czy producenci oferować. ;] 
Bo jak się czegoś nie oferuje to się nie sprzedaje! ;] 
Coś jak z VANami - jest moda na SUV'y pojawiają się nowe i sprzedaż rośnie, VANów nie ma nowych to ich sprzedaż spada - no cóż za zaskoczenie. Samospełniająca się przepowiednia. ;] 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AstraC napisał:

Pytanie czy to ludzie przestali kupować, czy producenci oferować. ;] 
Bo jak się czegoś nie oferuje to się nie sprzedaje! ;] 
Coś jak z VANami - jest moda na SUV'y pojawiają się nowe i sprzedaż rośnie, VANów nie ma nowych to ich sprzedaż spada - no cóż za zaskoczenie. Samospełniająca się przepowiednia. ;] 


Zlosliwie nie chcieli produkować Vanów, chociaż stały kolejki po nie.

Tak było, nie kłamie.

  • Lubię to 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

https://magazynauto.pl/wiadomosci/slaby-listopad-ale-toyota-zalicza-rekord-wszech-czasow,aid,1715
Wydaje mi się, że wzrost sprzedaży Toyoty to głównie dostępność modeli, nie mieli aż takich opóźnień jak cała reszta producentów.
Dziwi wysoka pozycja Skody, z jej problemami z produkcją (chyba, że aż tak wysokie stoki mieli na początku roku).

Dzisiaj byłem w Toyocie zobaczyć Highlandera, ludzi sporo. Sprzedawca powiedział mi, że mieli duże stocki i wszystko się wyprzedało w ostatnich tygodniach. Nawet najdroższe wersje, których sprzedawali zwykle mało. Obecnie na wszystko trzeba czekać, np Highlander produkowany w US - ok 6m, ale nie przewidują opóźnień. W Lexusie podobnie, też kilka aut na olbrzymi salon :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Fajnie widac, jak szybko diesel zszedl na margines sprzedazy ;]

 

a możesz kupić corollę (lidera sprzedaży) czy yaris diesla ?

Koreańczycy też maja tylko chyba "na sztukę"

dacia i skoda tu ew jeszcze można rozważać diesla 

właśnie do firmy zamówiliśmy kolejne dwa dustery dci ;)

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, kravitz said:


Zlosliwie nie chcieli produkować Vanów, chociaż stały kolejki po nie.

Tak było, nie kłamie.

Wiadomo - zdanie człowieka, który mówi, że drugi się upokarza jeżdżąc VANem to tak jakby brzęcząca mucha. :smirk:
Bo wiadomo, modnie jeżdżąc Golf'em się nie upokarzasz bo jest taki... zasadniczo taki sam, ale bardziej, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

https://magazynauto.pl/wiadomosci/slaby-listopad-ale-toyota-zalicza-rekord-wszech-czasow,aid,1715
Wydaje mi się, że wzrost sprzedaży Toyoty to głównie dostępność modeli, nie mieli aż takich opóźnień jak cała reszta producentów.
Dziwi wysoka pozycja Skody, z jej problemami z produkcją (chyba, że aż tak wysokie stoki mieli na początku roku).

 

trzy podobne auta w zestawieniu liderów 

- rav4 

- tucson - nowy model ?

i ciekawostka 

- sportage - stary model - były dobre ceny, a jak będzie z nową jednak trochę droższą ?

nowe modele korea już zbliżone cenowo do japan :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koonrad napisał:

 

a możesz kupić corollę (lidera sprzedaży) czy yaris diesla ?

Koreańczycy też maja tylko chyba "na sztukę"

dacia i skoda tu ew jeszcze można rozważać diesla 

właśnie do firmy zamówiliśmy kolejne dwa dustery dci ;)

 

Auta które analizuje mają diesla. Np Volvo - słabszy i dopłata +11kzł. Kia Sorento też jest - słabszy, więcej pali i też coś koło tego jest dopłaty. Kto bogatemu zabroni :).

Toyota to ogólnie wywołuje u mnie śmiech, np konfigurator Highlander i wybór silnika :phi: - jest jeden, dwie wersje wyposażenia, kilka kolorów i praktycznie zero opcji. Hak można sobie u dealera domówić ... ale konfigurator jest na stronie jakby się kto pytał ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, AstraC said:

Pytanie czy to ludzie przestali kupować, czy producenci oferować. ;] 
Bo jak się czegoś nie oferuje to się nie sprzedaje! ;] 
Coś jak z VANami - jest moda na SUV'y pojawiają się nowe i sprzedaż rośnie, VANów nie ma nowych to ich sprzedaż spada - no cóż za zaskoczenie. Samospełniająca się przepowiednia. ;] 

 

Mam wrazenie, ze mylisz przyczyny ze skutkiem...'

W pewnym momencie vany zaczely sie sprzedawac coraz gorzej, wiec producenci przestali inwestowac w nowe generacje.

Czesc niedobitkow jezcze byla w ofercie, ale to tylko kwestia czasu. Citroen w tym roku skonczyl oferowac C4 Picasso i nastepct nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mam wrazenie, ze mylisz przyczyny ze skutkiem...'

W pewnym momencie vany zaczely sie sprzedawac coraz gorzej, wiec producenci przestali inwestowac w nowe generacje.

Czesc niedobitkow jezcze byla w ofercie, ale to tylko kwestia czasu. Citroen w tym roku skonczyl oferowac C4 Picasso i nastepct nie bedzie.

 

Z vanów chyba już tylko smax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał:

 

Z vanów chyba już tylko smax.


Może nowy VW Multivan zapełni lukę. 
Też dojeżdżam 10 letniego vana i wypatruję godnego następcy.

 

Byle się dało rowery i narty do środka upchnąć i komfort jazdy był lepszy niż w dostawczaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Mam wrazenie, ze mylisz przyczyny ze skutkiem...'

W pewnym momencie vany zaczely sie sprzedawac coraz gorzej, wiec producenci przestali inwestowac w nowe generacje.

Czesc niedobitkow jezcze byla w ofercie, ale to tylko kwestia czasu. Citroen w tym roku skonczyl oferowac C4 Picasso i nastepct nie bedzie.

 

Ale to w EU

Jak już jesteśmy przy toyocie 

https://www.toyota.com/sienna/2022/

Kia

https://www.kia.com/us/en/carnival-mpv

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, gregj said:


Może nowy VW Multivan zapełni lukę. 
Też dojeżdżam 10 letniego vana i wypatruję godnego następcy.

 

Byle się dało rowery i narty do środka upchnąć i komfort jazdy był lepszy niż w dostawczaku

Sharan jest jeszcze, S-MAX, Galaxy, Touran czy jak to się tam nazywa.
Tak to zostają samochody pokroju Tourneo Connect (przyzwoity samochód bez wyboru silników :chory: , od marca to będzie farbowane Caddy), Caddy(2.0TDI 122KM :facepalm:), Toyota ProAce (i odpowiedniki z innych marek, ale znów bieda z silnikami 1.2T i jakiś dieselek słaby) itd., nie ma następców VANów.
Na razie dealerzy twierdzą, że S-MAX pożyje jeszcze bo Ford nie chce swojego flagowego produktu wycofać, ale czy to oznacza lifting nr. 2 obecnej wersji czy III tego nie wiedzą. :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Maciej__ said:

 

Mam wrazenie, ze mylisz przyczyny ze skutkiem...'

W pewnym momencie vany zaczely sie sprzedawac coraz gorzej, wiec producenci przestali inwestowac w nowe generacje.

Czesc niedobitkow jezcze byla w ofercie, ale to tylko kwestia czasu. Citroen w tym roku skonczyl oferowac C4 Picasso i nastepct nie bedzie.

Myślę, że jednak nie do końca. Prawda jest taka, że to moda na SUV'y zabiła VAN'y.
To tak jak obecne Tourneo Connet - fajny samochód 1.5TDCi 120KM i nic więcej, to jak to ma się sprzedawać?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, AstraC said:

Myślę, że jednak nie do końca. Prawda jest taka, że to moda na SUV'y zabiła VAN'y.

 

Jak zwal, tak zwal, ludzie przestali kupowac VANy bo wola kupowac SUVy.

Przeciez to nie producenci wykreowali taka mode, tylko popyt ze strony klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Maciej__ said:

 

Jak zwal, tak zwal, ludzie przestali kupowac VANy bo wola kupowac SUVy.

Przeciez to nie producenci wykreowali taka mode, tylko popyt ze strony klientow.

Jakto nie producenci.
Podam prosty przykład.
Kupując Grand C-MAX'a, cenowo był pomiędzy Focusem kombi, a Kugą - zgadnij czym się te samochody technicznie różnią? Przecież wszystko to (z grubsza wiadomo) Focus. A teraz po co im VAN w ofercie, jak nakręcili modę na SUV'a i ciągną z tego samego projektu więcej kasy? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, AstraC said:

Jakto nie producenci.
Podam prosty przykład.
Kupując Grand C-MAX'a, cenowo był pomiędzy Focusem kombi, a Kugą - zgadnij czym się te samochody technicznie różnią? Przecież wszystko to (z grubsza wiadomo) Focus. A teraz po co im VAN w ofercie, jak nakręcili modę na SUV'a i ciągną z tego samego projektu więcej kasy? :hmm:

 

No wlasnie, to KLIENCI glosowali portfelem i woleli kupowac drozsze SUVy niz VANy.

Dlaczego producenci mieliby z tego nie korzystac?

Gdyby klienci woleli VANy to SUVy by sie nie przyjely i szybko zniknely ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No wlasnie, to KLIENCI glosowali portfelem i woleli kupowac drozsze SUVy niz VANy.

Dlaczego producenci mieliby z tego nie korzystac?

Gdyby klienci woleli VANy to SUVy by sie nie przyjely i szybko zniknely ;]

 

Nie, to zmowa ;]

Przecież nikt by nie był tak głupi aby dopłacać do gorszego SUVa, skoro VAN jest aż tak dobry

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, rwIcIk said:

Zapychające się filtry.

Ludzie kupują benzynę do miasta, na krótkie odcinki i nawet nie wiedzą, że mają filtry.

 

 

NIe slyszalem o zapychajacych sie GPFach w noPB.

Szczerze mowiac nawet nie wiem czy mam u siebie i nigdy sie nad tym nie zastanawilem;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

NIe slyszalem o zapychajacych sie GPFach w noPB.

Szczerze mowiac nawet nie wiem czy mam u siebie i nigdy sie nad tym nie zastanawilem;]

 

Widać zależy od oprogramowania. Czy odpowiednio wcześnie ostrzeże i każe wypalić filtr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, rwIcIk said:

Widać zależy od oprogramowania. Czy odpowiednio wcześnie ostrzeże i każe wypalić filtr 

 

Ale znasz jakies konkretne przypadki czy tylko teoretyzujesz? :nie_wiem:

W GPF chyba nic sie dodatkowo nie wypala jak w dieslach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale znasz jakies konkretne przypadki czy tylko teoretyzujesz? :nie_wiem:

W GPF chyba nic sie dodatkowo nie wypala jak w dieslach...


polecam FB nowego tuscona, ostatnio dzień bez tego poniżej dniem straconym :] 

image.png.d73c97146425d01b8b15a436742b6174.png

Ja mam 2 sztuki 1.5tsi z GPF, jest spokój, nigdzie też nie widzałem zeby ktoś pisał o problemach. 
 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ale znasz jakies konkretne przypadki czy tylko teoretyzujesz? :nie_wiem:

W GPF chyba nic sie dodatkowo nie wypala jak w dieslach...

Nie. Ale diesla kupuje się w trasy. A benzynę do miasta i to potrafi być zgubne. 

Czytam fora Hyundai 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, TomekD000 said:

polecam FB nowego tuscona, ostatnio dzień bez tego poniżej dniem straconym :] 

 

To by pewnie tlumaczylo fobie @rwIcIk;]

Byc moze Hyundai cos spieprzyl z tym GPF, musze podpytac tescia czy ma jakies problemy w nowym Tucsonie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Maciej__ said:

 

No wlasnie, to KLIENCI glosowali portfelem i woleli kupowac drozsze SUVy niz VANy.

Dlaczego producenci mieliby z tego nie korzystac?

Gdyby klienci woleli VANy to SUVy by sie nie przyjely i szybko zniknely ;]

No wiesz, jakby nie było mody to byłoby znacznie lepiej na świecie. ;] No ale niestety jest, to jest takie wmawianie ludziom bzdur. Odnosi się to zasadniczo do wszystkiego, od ubioru, elektroniki poprzez samochody aż po domy i ich urządzanie. Jak to działa? Nie wiem sam do końca. ;]

36 minutes ago, kravitz said:

 

Nie, to zmowa ;]

Przecież nikt by nie był tak głupi aby dopłacać do gorszego SUVa, skoro VAN jest aż tak dobry

Napisałeś VAN, jak mogłeś się tak upokorzyć? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Maciej__ said:

 

To by pewnie tlumaczylo fobie @rwIcIk;]

Byc moze Hyundai cos spieprzyl z tym GPF, musze podpytac tescia czy ma jakies problemy w nowym Tucsonie.

Tata ma w Vitarze, ani razu się w tym temacie samochód nie odezwał. :hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Danielpoz. napisał:

To chyba dobrze😁

Dobrze będzie, jak przestaniemy ten dieslowy szrot z Niemiec utylizować na naszych drogach.

Udusić się idzie od smrodu tych motoryzacyjnych kibli. 

  • Lubię to 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, mrBEAN said:

Dobrze będzie, jak przestaniemy ten dieslowy szrot z Niemiec utylizować na naszych drogach.

Udusić się idzie od smrodu tych motoryzacyjnych kibli. 

A ja mam, sprawny i nie dymi. Więc co w nim złego? :hmm:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AstraC napisał:

A ja mam, sprawny i nie dymi. Więc co w nim złego? :hmm:

A gdzie coś o dymie przeczytałeś?

Jak nie śmierdzi to nic złego.

A żeby to sprawdzić to najlepiej jak będziesz jechał sobie pod górkę lasem na rowerze, lekko zdyszany, a ja Cię wyprzedzę Twoim "sprawny i nie dymi".

I wtedy ocenisz czy śmierdzi czy nie.

Zapraszam w wolnej chwili na weryfikację ;) 

  • Lubię to 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

A gdzie coś o dymie przeczytałeś?

Jak nie śmierdzi to nic złego.

A żeby to sprawdzić to najlepiej jak będziesz jechał sobie pod górkę lasem na rowerze, lekko zdyszany, a ja Cię wyprzedzę Twoim "sprawny i nie dymi".

I wtedy ocenisz czy śmierdzi czy nie.

Zapraszam w wolnej chwili na weryfikację ;) 

 

Euro 6D też śmierdzi pod górę czy nie? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mrBEAN said:

A gdzie coś o dymie przeczytałeś?

Jak nie śmierdzi to nic złego.

A żeby to sprawdzić to najlepiej jak będziesz jechał sobie pod górkę lasem na rowerze, lekko zdyszany, a ja Cię wyprzedzę Twoim "sprawny i nie dymi".

I wtedy ocenisz czy śmierdzi czy nie.

Zapraszam w wolnej chwili na weryfikację ;) 

A śmiało. :ok:
A tutaj twój ekologiczny elektryk:
uid_ddf07fce0f988e637785c8f3c3eac0461621

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jarecki88 napisał:

 

Euro 6D też śmierdzi pod górę czy nie? ;)

Różnie bywa.

Z moich obserwacji 2-3 latki zaczynają już capić.

Im nowsze tym bardziej gryzący smród ale są takie co nic, a nic. Ale to zazwyczaj kwestia czasu i wyeksploatowania.

W mieście tego nie czuć tak, na czystszych terenach jest dramat jak diesel przejedzie. 

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mrBEAN said:

No to poszło mi w pięty! :phi:

 

LPG do Vectry i będziemy koledzy ;) 

To się nazywa hipokryzja.

A generalnie co do LPG, z takich dostępnych "na już" rozwiązań to chyba najczystsze paliwo? Dochodzi wydobycie, ale jako że u nas prąd z węgla to zasadniczo ten aspekt możemy pominąć.

I żebyś mnie źle nie zrozumiał. EV tak - jak bateria będzie się ładowała do 100% przez 15 minut, no maks 30, i bez zastanawiania się da 500km zasięgu. No i prąd będzie z atomu, a nie węgla, wtedy dla mnie EV będzie miał sens - choć i tak brak możliwości ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AstraC napisał:

To się nazywa hipokryzja.

A generalnie co do LPG, z takich dostępnych "na już" rozwiązań to chyba najczystsze paliwo? Dochodzi wydobycie, ale jako że u nas prąd z węgla to zasadniczo ten aspekt możemy pominąć.

I żebyś mnie źle nie zrozumiał. EV tak - jak bateria będzie się ładowała do 100% przez 15 minut, no maks 30, i bez zastanawiania się da 500km zasięgu. No i prąd będzie z atomu, a nie węgla, wtedy dla mnie EV będzie miał sens - choć i tak brak możliwości ładowania.

 

Jak nic kompletnie o EV nie napisałem, a ty się sam nakręcasz ;) 

O dieslach zdania nie zmienię, ŚMIERDZĄ okrutnie niestety. Jednie mniej, drugie bardziej, a jeszcze inne nie do wytrzymania, albo nieznacznie.

 

Do benzyny, a szczególnie z LPG nic nie mam, nawet szanuję i polecam. 

 

O EV już wszystko wiesz, także nie ma co się nawet rozwijać ;) 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AstraC napisał:

To się nazywa hipokryzja.

A generalnie co do LPG, z takich dostępnych "na już" rozwiązań to chyba najczystsze paliwo? Dochodzi wydobycie, ale jako że u nas prąd z węgla to zasadniczo ten aspekt możemy pominąć.

I żebyś mnie źle nie zrozumiał. EV tak - jak bateria będzie się ładowała do 100% przez 15 minut, no maks 30, i bez zastanawiania się da 500km zasięgu. No i prąd będzie z atomu, a nie węgla, wtedy dla mnie EV będzie miał sens - choć i tak brak możliwości ładowania.

Niestety ale zgodzę się z @mrBEAN, nawet kilkuletnie diesla potrafią tak capić, że aż flaki skręca. Silnik sam w sobie może i jest całkiem zdrowy ale z osprzętem to już różnie.

Wystarczy rowerem jechać w korku przed Swarzewem w kierunku Półwyspu, żeby tego doświadczyć. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.