Skocz do zawartości

Golf 8 i jego problemy


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Na pewno nietuzinkowy i w koncu na miare Citroena :) :ok:

Ale niestety gama silnikowa, wysoka cena i odwazna stylistyka raczej dosc mocno zaweza grono odbiorcow.

Rok czy dwa lata temu cena by szokowala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jest przypuszczalnie caly czas slawny 1,6THP, ktory jest niezlym kiblem ;]
 
Cieszyłem się jak dziecko, że po dwóch wymianach rozrządu do przebiegu zdaje się 56 tys., czyszczeniu dolotow z nagaru przy 36 tys i później jeszce raz, wymianie pompy wtryskowej, silnik nie eksplodowal przed szkodą calkowita przy przebiegu 96 tyś km
  • Lubię to 1
  • Haha 5
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rado_ napisał:

Cieszyłem się jak dziecko, że po dwóch wymianach rozrządu do przebiegu zdaje się 56 tys., czyszczeniu dolotow z nagaru przy 36 tys i później jeszce raz, wymianie pompy wtryskowej, silnik nie eksplodowal przed szkodą calkowita przy przebiegu 96 tyś km emoji56.png

Skoro, a tak zakładam, wszyscy byli cali po szkodzie całkowitej, to chyba był znak niebios, że ten egzemplarz już powinien wylecieć z tego świata ;)

 

Cieszyć się tylko, że auto było na gwarancji i uznawali wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, a tak zakładam, wszyscy byli cali po szkodzie całkowitej, to chyba był znak niebios, że ten egzemplarz już powinien wylecieć z tego świata
 
Cieszyć się tylko, że auto było na gwarancji i uznawali wady...
Pompa juz po gwarancji. Doloty raz sam czyscilem. Nie mniej wszyscy cali, problem z głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał:

Pompa juz po gwarancji. Doloty raz sam czyscilem. Nie mniej wszyscy cali, problem z głowy emoji846.png


Koledze przy przebiegu około 27kkm pękł w tym silniku tłok. Naprawił i sprzedał. Ktoś się Pewnie ucieszył że kupił wypasiony 2 letni samochód za atrakcyjną cenę…

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajoma, wiele lat temu, kupiła strucla - dosłownie - 207 cc za cenę ok. 28 tys zł, podczas gdy rynkowo był wart ok 40-50 tys. zł z tym motorem. Świecił się check, jeździła przez 3 lata i sprzedała z zyskiem.

 

Człowiek się boi, żeby tylko się coś nie wysypało, a inni jeżdżą i jakoś się im udaje..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

A znajoma, wiele lat temu, kupiła strucla - dosłownie - 207 cc za cenę ok. 28 tys zł, podczas gdy rynkowo był wart ok 40-50 tys. zł z tym motorem. Świecił się check, jeździła przez 3 lata i sprzedała z zyskiem.

 

Człowiek się boi, żeby tylko się coś nie wysypało, a inni jeżdżą i jakoś się im udaje..

 

Jak kupowałem grand vitare 1 to jakieś dziwne dźwięki czasem z tyłu było słychać, gość mówił że może most, raczej dlatego ją sprzedał... przez przypadek okazało się że to koronka od absu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bielaPL said:

 

Jak kupowałem grand vitare 1 to jakieś dziwne dźwięki czasem z tyłu było słychać, gość mówił że może most, raczej dlatego ją sprzedał... przez przypadek okazało się że to koronka od absu

Od szwagra wziąłem Astrę F sedan, tłukło się z tyłu tak niemiłosiernie że nie wiem, szukałem, bujałem, stukałem, a tu we wnęce na koło zapasowe, pod kołem było kilka baterii AA. ;] 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, AstraC napisał:

Od szwagra wziąłem Astrę F sedan, tłukło się z tyłu tak niemiłosiernie że nie wiem, szukałem, bujałem, stukałem, a tu we wnęce na koło zapasowe, pod kołem było kilka baterii AA. ;] 

 

miękka hybryda? ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.12.2021 o 22:12, prawoimotoryzacja napisał:

Tu się cos wiesza, tu znowu błędy jakieś elektroniki, ale żeby nie działał poziom paliwa?

20211207_174850.jpg

No więc nie wiem czy będe się z tej decyzji cieszył czy nie. Na służbówkę wybrałem sobie Golfa 8. Nówkię trafić ciężko, ale znalazłem osobę chętną na cesję leasingu młodej sztuki.  Wersja bida (life) z paroma dodatkami. Cena takiej konfiguracje w salonie na ten moment 140 kpln.8] Zobaczymy jak to się będzie sprawowało.

Pierwsze wrażenie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lupus napisał:

No więc nie wiem czy będe się z tej decyzji cieszył czy nie. Na służbówkę wybrałem sobie Golfa 8. Nówkię trafić ciężko, ale znalazłem osobę chętną na cesję leasingu młodej sztuki.  Wersja bida (life) z paroma dodatkami. Cena takiej konfiguracje w salonie na ten moment 140 kpln.8] Zobaczymy jak to się będzie sprawowało.

Pierwsze wrażenie OK.

 

Benzyna czy diesel?

Miałem jazdę próbną Golfem 8 z 1.5 130km manual. Nie urzekł mnie.

Nie to żeby był totalnie zły, po prostu średni. W bezpośrednim porównaniu z T-roc 1.5 150km przegrywał- jeździłem jednym po drugim w tym samym salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sowik85 napisał:

 

Benzyna czy diesel?

Miałem jazdę próbną Golfem 8 z 1.5 130km manual. Nie urzekł mnie.

Nie to żeby był totalnie zły, po prostu średni. W bezpośrednim porównaniu z T-roc 1.5 150km przegrywał- jeździłem jednym po drugim w tym samym salonie.

Diesel. jedzie jak to 2,0 TDI jeździ. Natomiast auto kupiło mnie wypozażeniem. Navi, systemy asystujące, fotel ergoactiv itd...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Benzyna czy diesel?

Miałem jazdę próbną Golfem 8 z 1.5 130km manual. Nie urzekł mnie.

Nie to żeby był totalnie zły, po prostu średni. W bezpośrednim porównaniu z T-roc 1.5 150km przegrywał- jeździłem jednym po drugim w tym samym salonie.

T-Roc jest strasznie głośny w trasie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Lupus said:

  Wersja bida (life) z paroma dodatkami. Cena takiej konfiguracje w salonie na ten moment 140 kpln.8] Zobaczymy jak to się będzie sprawowało.

Pierwsze wrażenie OK.

 

Hmmm, nie przesadziles cos z cena? Za 133 mozna miec nowke R-line z DSG wg aktualnego cennika...

Life dodatkowo wystepuje chyba tylko z manualem.

 

image.png.604ce217f9300afe131d5b4a62329cd0.png

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, nie przesadziles cos z cena? Za 133 mozna miec nowke R-line wg aktualnego cennika...

 

image.png.604ce217f9300afe131d5b4a62329cd0.png

No więc uwaga:

Life 2,0 TDI 115 KM z następującymi dodatkami:

lakierem metalik ;]

pakietem buissnes

fotelem ergoActive

pakietem zimowym

instalacją telefoniczną komfort

kamerą cofania

keyless acces

nawigacją

dywanikami

i na koniec najważniejszym: wykłądziną bagażnika;l

Daje nam po przeklikaniu konfiguratora taką cenę:

image.png.3cbe47916509461e268093da5c149908.png

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Lupus said:

No więc uwaga:

Life 2,0 TDI 115 KM z następującymi dodatkami:

lakierem metalik ;]

pakietem buissnes

fotelem ergoActive

pakietem zimowym

instalacją telefoniczną komfort

kamerą cofania

keyless acces

nawigacją

dywanikami

i na koniec najważniejszym: wykłądziną bagażnika;l

Daje nam po przeklikaniu konfiguratora taką cenę:

 

Albo ktos mial wyjatkowa fantazje, albo wzial jakas dziwna konfiguracje ze stocku z dobrym rabatem ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Albo ktos mial wyjatkowa fantazje, albo wzial jakas dziwna konfiguracje ze stocku z dobrym rabatem ;]

 

Opcja nr 2.

Ale faktycznie ja przy konfigurowaniu takiej sztuki poszedł bym w wyższą wersję + mniej dodatków a i tak chyba było by lepiej wyposażone i tańsze niż ten.

Niestety z racji tego co się teraz dzieje i tego że auto szybko było potrzebne jak to sie mówi "na bezrybiu i rak ryba" poszedłom w to i zobaczymy...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Albo ktos mial wyjatkowa fantazje, albo wzial jakas dziwna konfiguracje ze stocku z dobrym rabatem ;]

 


W dzisiejszych czasach najprawdopodobniej opcja nr 3 konfiguracja ze stocku bez rabatu bo i tak jest kolejka chętnych. 🥳

 

Moje auto ma również dziwna konfiguracje wersja FR 1.5 mhev z DSG panorama felgi 18”, ogrzewana kierownica i fotele, czujniki parkowania przód i tył, navi, oświetlenie ambientowe. Brakuje bliss, aktywny tempomat, automatyczne światła drogowe, nie ma też dostępu bezkluczykowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Hmmm, nie przesadziles cos z cena? Za 133 mozna miec nowke R-line z DSG wg aktualnego cennika...

Life dodatkowo wystepuje chyba tylko z manualem.

 

image.png.604ce217f9300afe131d5b4a62329cd0.png

A tak BTW. Znajdź mi w konfiguratorze Varianta R Line z dieslem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, czachabrava said:

A ktory crossover w tych pieniadzach jest lepiej wyciszony? W porownaniu do takiego dustera to jest super. A nie zestawiajmy trocka z pelnowymiarowymi kompaktami. 

 

CX-30 jest podobniez bardzo dobrze wyciszone, ale nie sprawdzalem w praktyce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czachabrava napisał:

 

Jak dla mnie wygluszenie jest na identycznym poziomie. W tych crossoverach b duzo zalezy od glosnosci opon. 

Mnie t roc pod względem wygłuszenia w trasie bardzo mocno rozczarował. Od ok.110 km/h słychać gluchy odgłos powietrza od maski/komory silnika. Podobny efekt jest w Aronie 1.0 tsi. Czegoś takiego nie ma w Kamiq. Karoq to już w ogóle inna liga. Świetnie się jeździ z prędkościami 140 km/h. To samo Ateca - wyciszenie super.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie t roc pod względem wygłuszenia w trasie bardzo mocno rozczarował. Od ok.110 km/h słychać gluchy odgłos powietrza od maski/komory silnika. Podobny efekt jest w Aronie 1.0 tsi. Czegoś takiego nie ma w Kamiq. Karoq to już w ogóle inna liga. Świetnie się jeździ z prędkościami 140 km/h. To samo Ateca - wyciszenie super.
Jako że jeżdżę arona 1.0 juz 2 lata to się nie zgodzę że już od 110km/h jakieś dźwięki dochodzą od maski, komory silnika. Owszem szum powietrza staje się znacząco słyszalny od ok 130km/ i dochodzi on od miejsca łączenia dachu z szybą czołową.
I jest lepiej niż np w vitarze tylko tam dźwięk dochodzi z okolic słupka A i szyby bocznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, BOGUS napisał:

Jako że jeżdżę arona 1.0 juz 2 lata to się nie zgodzę że już od 110km/h jakieś dźwięki dochodzą od maski, komory silnika. Owszem szum powietrza staje się znacząco słyszalny od ok 130km/ i dochodzi on od miejsca łączenia dachu z szybą czołową.
I jest lepiej niż np w vitarze tylko tam dźwięk dochodzi z okolic słupka A i szyby bocznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Tez jeżdżę od czasu do czasu i jest tak jak napisał @prawoimotoryzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Mnie t roc pod względem wygłuszenia w trasie bardzo mocno rozczarował. Od ok.110 km/h słychać gluchy odgłos powietrza od maski/komory silnika. Podobny efekt jest w Aronie 1.0 tsi. Czegoś takiego nie ma w Kamiq. Karoq to już w ogóle inna liga. Świetnie się jeździ z prędkościami 140 km/h. To samo Ateca - wyciszenie super.

 

Wydaje mi sie ze cos musialo byc z egzemplarzem ktorym jezdziles. U mnie czegos takiego nie ma, a jestem wyczulony na takie odglosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie Golfa 8, ale chyba jednak tak.

 

Znajomy kupił nową Octavię. Przyznam, że wnętrze bardzo miłe, nawet bym powiedział rewelacyjne.

 

Ta Octavia ma chyba tak samo zrąbaną elektronikę jak Golf 8, pewnie nawet taką samą.

 

Znajomy twierdzi, że jakies informacje na desce że coś tam nie działa może nie są normą, ale raz na miesiąc to na pewno cos wyskoczy.

Miał jednak w grudniu taka ciekawą "niespodziankę"

Samochód się nie chciał otworzyć. Ma kluczyk zbliżeniowy. Musiał się wiec cos tam mocować z odkryciem zamka, bo podobno jest zakryty jakąś zaślepką (do potwierdzenia przez użytkowników Octavii). W końcu się dostał do środka, a auto totalnie martwe. Tak na amen.

Na nic nie reaguje, zero.

Samochód odebrany jako nowy we wrześniu, więc akumulator raczej nie powinien się wyładować.

 

Podjechała laweta, zabrala samochód.

Okazało się, że w serwisie samochód odpalił, ale po podłączeniu takiego boostera do odpalania samochodów z wyładowanym aku.

Co ciekawe sam aku....był naładowany. Zwyczajnie dodatkowe napięcie jakoś wzbudziło komputer i ten juz działał normalnie.

 

Zalecenie z serwisu: wozić kable do ładowania, pewnie pomoże zwyczajne podłączenie do innego samochodu. Mozna spróbować tez odpiać aku i podpiąć ponownie ;]

Sytuacja niepowtarzalna, więc nie gwarantują że to zadziała ;]

 

Zastanawiam się tak, co ja właściwie kupiłem. Mam odbiór we wrześniu, to może do tego czasu coś ogarną ;]

  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając dwa auta marki Renault życie nauczyło mnie kupować samochody po liftingu :) Niestety producenci zwykłych dupowozów czynią swoich klientów bardzo często beta testerami. To nie czasy Lexusa, który w LS robił baaardzo długie testy przed wprowadzeniem na rynek.

Edytowane przez pejus1982
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kravitz napisał:

Okazało się, że w serwisie samochód odpalił, ale po podłączeniu takiego boostera do odpalania samochodów z wyładowanym aku.

Co ciekawe sam aku....był naładowany. Zwyczajnie dodatkowe napięcie jakoś wzbudziło komputer i ten juz działał normalnie.

spytaj się czy wyzerował się przebieg

 

strasznie dziwna usterka, generalnie na forach G8 piszą o usterkach elektroniki, ale zwykle auto jeździ o własnych siłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 13:02, maro_t napisał:

 

ja w Astrze wyłączam ten środkowy tablet jak jest ciemno, bo właśnie nie lubię jak na mnie świeci. Szkoda że nie można wyregulować jego jasności osobno, tylko razem z podświetleniem zegarów i wszystkich innych przycisków. Niestety jak go wyłączam całkiem, to wyłącza też radio, ale da się ustawić tak, że wyświetla tylko godzinę na ciemnym tle i radio gra i to już jest dla mnie OK. Najgłupsze jest to, że jak jest wyłączony, a zadzwoni telefon, odbiorę przyciskiem na kierownicy, to ekran się włącza, wyświetla dane połączenia, a po rozłączeniu już nie gaśnie i znowu trzeba wyłączać przyciskiem. Na szczęście nie jestem handlarzem ani prezesem więc rzadko ktoś dzwoni.

W astrze K da się wygasić ekran tak aby radio grało ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lupus napisał:

W astrze K da się wygasić ekran tak aby radio grało ;)

 

całkiem? Wiem że jak przy włączonym radiu kliknie się zegarek w górnym rogu to wyświetla ciemny ekran z godziną na środku. Prawie jak wyłączone, bo nie oślepia, ale jednak włączone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maro_t napisał:

 

całkiem? Wiem że jak przy włączonym radiu kliknie się zegarek w górnym rogu to wyświetla ciemny ekran z godziną na środku. Prawie jak wyłączone, bo nie oślepia, ale jednak włączone ;)

Całkiem. Jest opcja "wyłącz wyświetlacz"w usstawieniach. Jak klikniesz wyświetlacz gasnie a radio gra. 

IMG_20220130_171534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Karoq to już w ogóle inna liga. Świetnie się jeździ z prędkościami 140 km/h

 

Tak troszkę naciagane ;) Mam Karoqa, do 120km/h jest bdb, później zaczyna suę szum od słupków A. Ale nie jest to gwizd więc te 140km/h da radę jechać dość komfortowo. Ale powiedzieć, że jest cicho to jednak przesada.

W Karoku problemem są też fatalnie wyciszone nadkola- przy jeździe po kostce brukowej hałas jest duży a bagażnik działa jak pudło rezonansowe. Jak się zrobi cieplej to pokleję tam jakieś maty tłumiące bo dudnienie jest irytujące.

 

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz z akustyki, która mnie w tym aucie irytuje- tryb 2 cylindrowy, kiedy włącza się przy 110- 115km/h.

Wydech zaczyna burczeć i to wyraźnie słychać. 

Powyżej 120km/h już włącza się baaaardzo rzadko- za dużo mocy potrzebuje aby go aktywować.

Edytowane przez sowik85
Uzupełnienie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sowik85 napisał:

 

Tak troszkę naciagane ;) Mam Karoqa, do 120km/h jest bdb, później zaczyna suę szum od słupków A. Ale nie jest to gwizd więc te 140km/h da radę jechać dość komfortowo. Ale powiedzieć, że jest cicho to jednak przesada.

W Karoku problemem są też fatalnie wyciszone nadkola- przy jeździe po kostce brukowej hałas jest duży a bagażnik działa jak pudło rezonansowe. Jak się zrobi cieplej to pokleję tam jakieś maty tłumiące bo dudnienie jest irytujące.

Po co podklejać? Pianka montażowa wpuścić w nadkola 😂🤣😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lupus napisał:

Całkiem. Jest opcja "wyłącz wyświetlacz"w usstawieniach. Jak klikniesz wyświetlacz gasnie a radio gra.

 

dzięki. W te ustawienia to wchodziłem ostatnio ze 2 lata temu ;). Dobrze rozumiem, że jak wyświetlacz zgaśnie, a zadzwoni telefon, wyświetlacz się włączy, to potem żeby go znowu zgasić trzeba znowu wchodzić w ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maro_t napisał:

 

dzięki. W te ustawienia to wchodziłem ostatnio ze 2 lata temu ;). Dobrze rozumiem, że jak wyświetlacz zgaśnie, a zadzwoni telefon, wyświetlacz się włączy, to potem żeby go znowu zgasić trzeba znowu wchodzić w ustawienia?

A to pojęcia już nie mam bo z tej opcji nie korzystam. Pokazałem tylko ze się da ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 13:31, kravitz napisał:

Może nie w temacie Golfa 8, ale chyba jednak tak.

 

Znajomy kupił nową Octavię. Przyznam, że wnętrze bardzo miłe, nawet bym powiedział rewelacyjne.

 

Ta Octavia ma chyba tak samo zrąbaną elektronikę jak Golf 8, pewnie nawet taką samą.

 

[...]

 

Zastanawiam się tak, co ja właściwie kupiłem. Mam odbiór we wrześniu, to może do tego czasu coś ogarną ;]

Potwierdzam, w firmie 8x nowa Octavia i już w trzech tak było.

Jedna po weekendowym postoju zdechła, druga po tygodniowym ale hitem była trzecia, która tylko zjechała z lawety po dostawie od dilera i na drugi dzień zdechła 😄

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 08:58, Lupus napisał:

A to pojęcia już nie mam bo z tej opcji nie korzystam. Pokazałem tylko ze się da ;)

 

sprawdziłem to. Faktycznie ekran można wyłączyć w ustawieniach, ale wystarczy że potem chcesz sobie podgłośnić/ściszyć radio (nieważne czy przyciskiem na kierownicy, czy gałką) i ekran się już włącza. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.