Skocz do zawartości

Wracają szyby na korbki 


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z niedoborem półprzewodników VAG (konkretnie Skoda) obcina wyposażenie standardowe i dodatkowe.

Do tego stopnia, że w zamawianych do produkcji egzemplarzach mogą się pojawić korbki zamiast elektrycznie otwieranych szyb z tyłu :totalszok:

 

Poniżej przykład wyposażenia które znika już na pewno - nie tylko z aut do produkcji, ale może się nie pojawić w już zamówionych egzemplarzach.

266018241_4608796559168122_2484218177320498002_n.jpg.a6ae4a85be3d6f9673ed564858c95ac3.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, slawekw napisał:

W związku z niedoborem półprzewodników VAG (konkretnie Skoda) obcina wyposażenie standardowe i dodatkowe.

 

Potwierdzam, kolega w Skodzie też usłyszał że wszystko można zamówić, ale nie będzie tego i tego i tego ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, komor said:

 

Potwierdzam, kolega w Skodzie też usłyszał że wszystko można zamówić, ale nie będzie tego i tego i tego ;]

 

Wygalda na to, ze jak chcesz miec te gadzety to musisz wziac najdrozsza wersje L&K ;]

To chyba dosc powsechna praktyka, ze kompnenty ida tam, gdzie jest najwiekszt zysk na sztuce :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z niedoborem półprzewodników VAG (konkretnie Skoda) obcina wyposażenie standardowe i dodatkowe.
Do tego stopnia, że w zamawianych do produkcji egzemplarzach mogą się pojawić korbki zamiast elektrycznie otwieranych szyb z tyłu :totalszok:
 
Poniżej przykład wyposażenia które znika już na pewno - nie tylko z aut do produkcji, ale może się nie pojawić w już zamówionych egzemplarzach.
266018241_4608796559168122_2484218177320498002_n.jpg.a6ae4a85be3d6f9673ed564858c95ac3.jpg
A gdzie tu cos o szybach?


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ja sobie pojeżdżę jeszcze że 3 lata starą Octavią , potem kupię nowa octę" golasa " i przerzucę ze starej do nowej : elektryczne szyby , czujniki parkowania itp itd....

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Jak plastik będzie za drogi to i korbki zabiorą. ;l

Korbki były zmorą projektantów wnętrza więc raczej nam to nie grozi.

Chodziło o zapewnienie miejsca na obrót co predestynowało określony kształt boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

To jest kuźwa fenomen, nagle wszystkiego brakuje....

 

Tyle ludzi na COVID poumierało, że nie ma komu robic, czy jednak lepiej obciac produkcje o polowe i podniesc cene 3 razy bo i tak kupia...

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Wygalda na to, ze jak chcesz miec te gadzety to musisz wziac najdrozsza wersje L&K ;]

To chyba dosc powsechna praktyka, ze kompnenty ida tam, gdzie jest najwiekszt zysk na sztuce :ok:

 

 

to samo miałem napisać zanim forum padło ;)

jest jeszcze opcja że masz iść po VW 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest efekt filozofii "just in time" budowanej od dwóch dekad. I jak połączysz wszystkie zbiegi okolicznosci to masz co dziś. Jak był Covid w Chinach to pozamykali wszystko. Statki jeszcze płynęły. Później Chiny się otworzyły i US i EU się zamknęła....kanał sueski...I masz pol roku jak nie więcej obsuwy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, slawekw napisał:

W związku z niedoborem półprzewodników VAG (konkretnie Skoda) obcina wyposażenie standardowe i dodatkowe.

Do tego stopnia, że w zamawianych do produkcji egzemplarzach mogą się pojawić korbki zamiast elektrycznie otwieranych szyb z tyłu :totalszok:

 

Poniżej przykład wyposażenia które znika już na pewno - nie tylko z aut do produkcji, ale może się nie pojawić w już zamówionych egzemplarzach.

266018241_4608796559168122_2484218177320498002_n.jpg.a6ae4a85be3d6f9673ed564858c95ac3.jpg

 

Taki news że od 3 tygodni jest to w cenniku na stronie skody i w konfiguratorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Wygalda na to, ze jak chcesz miec te gadzety to musisz wziac najdrozsza wersje L&K ;]

To chyba dosc powsechna praktyka, ze kompnenty ida tam, gdzie jest najwiekszt zysk na sztuce :ok:

 

 

W sumie najdroższa jest RS do którego nie można zamontować np lepszego audio i na forach kodiaqa to najbardziej wq...a userów bo L&k ma max 200 koni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec
10 minut temu, Kiwal napisał:

To jest efekt filozofii "just in time" budowanej od dwóch dekad. I jak połączysz wszystkie zbiegi okolicznosci to masz co dziś. Jak był Covid w Chinach to pozamykali wszystko. Statki jeszcze płynęły. Później Chiny się otworzyły i US i EU się zamknęła....kanał sueski...I masz pol roku jak nie więcej obsuwy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ej, ale nawet na za pół roku tego się nie da zamówić...nie ma... i nie będzie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krawiec napisał:

Ej, ale nawet na za pół roku tego się nie da zamówić...nie ma... i nie będzie.

 

Krawiec

 

To jeden ze sposobów dla fabryk żeby pozbyć się nieskończonevo backordera, który u niektórych podobno jest już na ponad rok produkcji. Nie przyjmują kolejnych zamówień przez 6 miesięcy bo i tak mają co robić na kolejne 12.Nie mówię o półprzewodnikach tylko bardziej o mechanicznych częściach ale tam pewnie jest podobnie.

 

Z Taiwanu mam u jednego dostawcy np leadtime 18 mcy i wiesz co, zamawiam i czekam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale nawet na za pół roku tego się nie da zamówić...nie ma... i nie będzie.
 
Krawiec
Żeby za pół roku było u ciebie to by musiało już na statku być ładowanym.
A przed tobą klienci z poprzednich 6-12 miesięcy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, angrius napisał:

Cena w górę, wyposażenie w dół. Proste

 

Przypomina mi się kawał o góralach, że oni by chcieli, żeby cepry dutki przysłali, ale żeby sami nie przyjeżdżali...

 

Będzie tak samo w moto. Zapłać za więcej, odbierz mniej...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AstraC napisał:

Ale w TV twardo reklamy samochodów, właśnie Skodę widziałem. :lol:

Po co się reklamować jak i tak nie ma jak kupić?

 

Żebyś wiedział, czego by mogło Ci brakować, gdyby dało się kupić... ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w TV twardo reklamy samochodów, właśnie Skodę widziałem.
Po co się reklamować jak i tak nie ma jak kupić?
Kupić cały czas możesz, tylko odbiór później.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czachabrava napisał:

Chyba jaja sobie robią producenci, co miesiąc cenniki w górę, terminy na grom wie kiedy i teraz jeszcze możesz dostać auto w konfiguracji co akurat będzie miała fabryka na stanie...


 

Ceny w górę, rabaty w dół.
 

W sierpniu zamawiałem auto, koleżanka chciała takie samo jak moje i…. +24tys. pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, chojny napisał:


 

Ceny w górę, rabaty w dół.
 

W sierpniu zamawiałem auto, koleżanka chciała takie samo jak moje i…. +24tys. pln. 

 

Rabatow to nie ma, nawet teraz trzeba dogadywac gwarancje ceny 😄 Dilerzy sie tym szczyca, ze mozesz wynegocjowac takie warunki. Ja mialem zamawiac kolejne auto, ale po tym jak odbilo sprzedawcom to poczekam jak oni jeszcze przyjda w łaske po kase jak sie to wszystko uspokoi. Rok temu jeszcze byla calkiem inna rozmowa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, chojny said:


 

Ceny w górę, rabaty w dół.
 

W sierpniu zamawiałem auto, koleżanka chciała takie samo jak moje i…. +24tys. pln. 

Różnie to bywa, rabat da się dorwać, gwarancję ceny też, tylko odbiór daleki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

Z ciekawości, marka i model?

Ford też wydłuża, z tego co się zorientowałem. :hmm:


 

VW Passat. Fabryka w Emden właśnie stanęła do 10 stycznia. Czekam na info czy zdążyli wyprodukować bo zaczęli w ubiegłym tygodniu czy gnije na linii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, chojny said:


 

VW Passat. Fabryka w Emden właśnie stanęła do 10 stycznia. Czekam na info czy zdążyli wyprodukować bo zaczęli w ubiegłym tygodniu czy gnije na linii. 

Raczej nie spodziewam się, że gnije na linii, rozpoczęte samochody raczej składają, chyba że brakło komponentów, no to złożyli co się dało i stoi na placu niekompletny. :(

Czekam na info z Forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AstraC napisał:

Raczej nie spodziewam się, że gnije na linii, rozpoczęte samochody raczej składają, chyba że brakło komponentów, no to złożyli co się dało i stoi na placu niekompletny. :(

Czekam na info z Forda.


 

Obys miał racje, w poniedziałek nam mieć info od dilera jak sytuacja. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego nasz narodowy samochód elektryczny tak epatuje swym wyposażeniem w broszurach https://aszdziennik.pl/136085,klamki-zderzaki-i-szyby-co-jeszcze-znajdziemy-w-polskim-samochodzie-elekt

 

U innych może nie być dachu lub wycieraczek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, kenickie said:

 

Spoko, teraz nie będzie korbki, tylko będzie wystawać tuleja z kwadratem 3/8". "Specjalna grzechotka z przedłużką", będzie płatna osobno. ;)

 

 

To raczej w samochodzie od Apple 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Rabatow to nie ma, nawet teraz trzeba dogadywac gwarancje ceny 😄 Dilerzy sie tym szczyca, ze mozesz wynegocjowac takie warunki. Ja mialem zamawiac kolejne auto, ale po tym jak odbilo sprzedawcom to poczekam jak oni jeszcze przyjda w łaske po kase jak sie to wszystko uspokoi. Rok temu jeszcze byla calkiem inna rozmowa. 

wczoraj byłem w salonie Suzuki 

 

nowa Vitara wyposażenie Premium  biała za 95koła , oczywiście bez rabatu , bo "mają" ,czerwona z czarnym dachem ponad 98 "bo mają"

w styczni płaciłem 80.750 "bo mieli czarną " 

 

S-Cross z automatem lakier met. za 112 z ,,,,,   .Generalnie drogo ale "mają" coś na magazynach i w 2dni odbierasz nowe ( nawet rejestrację w tym czasie załatwią za dodatkowe 130zł bez stania i umawiania się w kolejce ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, analyzer64 napisał:

Dopóki szyby w prądzie są z przodu to nie ma czym się przejmować ;]

Mam z tyłu elektryczne ale nie wiem ile razy w roku z tego korzystałem. Chyba tylko w lato, by szybko przewietrzyć. ;]

 

I dla mnie wystarczy takie zastosowanie. To jest "must have". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, rafciojuve said:

I dla mnie wystarczy takie zastosowanie. To jest "must have". :)

 

Dla Ciebie must have, dla innego nie. 

 

Jeśli tak przyciętych wersji fabryka może wyprodukować 10% procent więcej, to będą to robić. Sprzeda się w tej chwili wszystko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 07:27, czachabrava napisał:

Chyba jaja sobie robią producenci, co miesiąc cenniki w górę, terminy na grom wie kiedy i teraz jeszcze możesz dostać auto w konfiguracji co akurat będzie miała fabryka na stanie...

Komuno wróć...

A Zientarski w radiu opowiada, że Toyoty stoją na placu i rdzewieją... tfu, czekają na klientów.

Edytowane przez OPAL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 13:30, AstraC napisał:

Raczej nie spodziewam się, że gnije na linii, rozpoczęte samochody raczej składają, chyba że brakło komponentów, no to złożyli co się dało i stoi na placu niekompletny. :(

Czekam na info z Forda.


 

Jednak utknął w produkcji i gnije na linii do 10 stycznia conajmniej… 

Edytowane przez chojny
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, chojny said:


 

Jednak utknął w produkcji i gnije na linii do 10 stycznia conajmniej… 

Swoją drogą współczuję, bo jak już idzie produkcja to człowiek myśli że to już załatwione, a tu pyk i stoi na linii. Mistrzowie planowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 21:14, Polarny napisał:

Coś tym silniczkiem musi jeszcze sterować, np. decydować żeby wyłączyć silniczek gdy szyba się już domknie.

wiem wiem, wszyscy zapragnelismy bajeruf no i teraz mamy.

 

W prostych autach jest tylko silniczek, nie ma elektroniki i dziala. Wole to niz korbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 21:26, krawiec napisał:

To jest kuźwa fenomen, nagle wszystkiego brakuje....

 

Tyle ludzi na COVID poumierało, że nie ma komu robic, czy jednak lepiej obciac produkcje o polowe i podniesc cene 3 razy bo i tak kupia...

 

Krawiec

To jest znak, że Europa juz jest rynkiem drugiego priorytetu.

Części idą do USA i Azji, a do Eu, jak wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.