Skocz do zawartości

Przedłużka do pasów


bnow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki powiedzmy "problem".

Fotelik dla syna jest na tyle szeroki, a zapięcie pasem jest na tyle głęboko, że każdorazowe zapinanie młodego to jakaś katorga.

Auto raczej duże, zresztą ten sam problem miałem w innych autach i to zapinanie było zawsze lekką gimnastyką.

Czy zna ktoś atestowaną przedłużkę?

Myślałem o czymś takim.

 

ALLEGRO

 

Gdy to zapięcie znajdzie się te kilka centymetrów wyżej będzie idealnie.

Nie chcę kupować jakiegoś szmelcu, które nie spełni swojej funkcji, gdy będzie taka potrzeba.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w kamperze, ale mi brakowało dobrych 10 cm żeby w ogóle zapiąć fotelik. Kupiłem takie coś:

https://allegro.pl/oferta/zapinka-przedluzka-pasa-przelotka-adapter-atest-11182711518

Sprawia solidne wrażenie, niczym nie odbiegało budową od mocowań oryginalnych, choć tak naprawdę działanie zweryfikować mógłby tylko wypadek. Ja uwieszony całym sobą i szarpiący na wszystkie strony nie byłem w stanie tego wypiąć. Dobrze spasowane, sprawnie działające wypinanie. Polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w jakimś tekście o fotelikach że trzeba uważać aby gniazdo zapięcia pasa (to z przyciskiem) nie stykało się z konstrukcją fotelika bo może to być niebezpieczne. Nie jestem pewien dlaczego, podejrzewam że ten element nie jest przystosowany do takiego obciążenia w wypadku i może się wypiąć.

W każdym razie przy wszelkiego rodzaju przedłużkach sprawdziłbym 10x czy na pewno da się prawidłowo zapiąć fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SorenLorenson napisał:

na tych przedłużkach jest info, że nie mają atestu i nie można ich stosować gdy pasem przypięty jest pasażer. Ja kupiłem ale nigdy tego nie zastosowałem.

 

No właśnie, wygląda na to, że chyba ciężko o przedluzke z atestem. Mam ten problem w 5, Arteonie, jak również Stelvio, czy X5... 🙂

Być może ten fotelik jest za szeroki. 

Musze sprawdzić co to za model. 

Edytowane przez bnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 12:07, bnow napisał:

Fotelik dla syna jest na tyle szeroki, a zapięcie pasem jest na tyle głęboko, że każdorazowe zapinanie młodego to jakaś katorga.

 

Hmm, ale pas sięga tylko klamra jest za blisko fotelika? 

Mam to samo i.... zrobiłem sobie dystans wkładając coś co miałem pod ręką, żeby odsunąć zapięcie od fotelika. Idealnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

 

Hmm, ale pas sięga tylko klamra jest za blisko fotelika? 

Mam to samo i.... zrobiłem sobie dystans wkładając coś co miałem pod ręką, żeby odsunąć zapięcie od fotelika. Idealnie się sprawdza.

 

Tak pas sięga spokojnie. Tylko fotelik jest przy samej klamrze, a klamra jest praktycznie na równi z kanapa. Muszę pokombinować z Twoim patentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bnow napisał:

 

Tak pas sięga spokojnie. Tylko fotelik jest przy samej klamrze, a klamra jest praktycznie na równi z kanapa. Muszę pokombinować z Twoim patentem. 

 

Ja miałem pod ręką klocek Młodego ;) Miał być na chwilę, jeździ dłuższą chwilę. Sprawdza się idealnie. Bez tego ten fotelik absolutnie nie nadawał się do używania w moim aucie. 

Pomoże i u Ciebie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

 

Ja miałem pod ręką klocek Młodego ;) Miał być na chwilę, jeździ dłuższą chwilę. Sprawdza się idealnie. Bez tego ten fotelik absolutnie nie nadawał się do używania w moim aucie. 

Pomoże i u Ciebie :oki:

W niektórych autach zapięcie nie wystaje ponad kanapę, a jest w niej schowane, tam za bardzo nie odsuniesz, chyba że naprawdę niewiele brakuje.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

W niektórych autach zapięcie nie wystaje ponad kanapę, a jest w niej schowane, tam za bardzo nie odsuniesz, chyba że naprawdę niewiele brakuje.

 

wiem, że chwilę z tym dystansem walczyłem ;] Też mam chyba na równo z kanapą, nie pamiętam, muszę się przyjrzeć ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki powiedzmy "problem".
Fotelik dla syna jest na tyle szeroki, a zapięcie pasem jest na tyle głęboko, że każdorazowe zapinanie młodego to jakaś katorga.
Auto raczej duże, zresztą ten sam problem miałem w innych autach i to zapinanie było zawsze lekką gimnastyką.
Czy zna ktoś atestowaną przedłużkę?
Myślałem o czymś takim.
 
ALLEGRO
 
Gdy to zapięcie znajdzie się te kilka centymetrów wyżej będzie idealnie.
Nie chcę kupować jakiegoś szmelcu, które nie spełni swojej funkcji, gdy będzie taka potrzeba.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.  
Znam ten problem.
Nawet kupiłem taką przedłużkę, a w sumie komplet 2. Jednej używałem najpierw ja i jak przeszła "testy" to strasza córka miała drugą, by było jej łatwiej.
Ale gdy ta używana codziennie się rozpadła to zabroniłem używania drugiej.


Gdy znajdziesz coś wartego uwagi to daj proszę znać.

Pozdrawiam
GOLDEN!!! 20211220_194335.jpg
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.