Skocz do zawartości

Auto w leasingu a wypłata z oc sprawcy


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawiliśmy auto po ostatnim wypadku przy pracy ;] a dzis kierowca autobusu spowodował kolizję i mam plandekę do klejenia.

Jak to się normalnie załatwią czy leasingowanym aucie? Zgłosić szkodę leasingowi a oni sobie załatwią resztę, czy zgłaszam tak jakby to było moje auto?

Policja oczywiście była, mam dane sprawcy i numer notatki. Leasing w PKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, swienty napisał:

Naprawiliśmy auto po ostatnim wypadku przy pracy ;] a dzis kierowca autobusu spowodował kolizję i mam plandekę do klejenia.

Jak to się normalnie załatwią czy leasingowanym aucie? Zgłosić szkodę leasingowi a oni sobie załatwią resztę, czy zgłaszam tak jakby to było moje auto?

Policja oczywiście była, mam dane sprawcy i numer notatki. Leasing w PKO.

 

 

 

Zgłaszasz do leasingu, dostaniesz pewnie jakieś upoważnienie i będziesz sam się ze wszystkim użerał.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, swienty napisał:

 

Ale jak to, skoro wina nie była po naszej stronie? :hmm:

W umowie było zapisane że ma być rozliczane z AC, to zbierałem oświadczenia do OC, zgłaszałem z AC, dając zebrane dane (oświadczenie OC, numer zgłoszenia :milicja:) i nie wnikałem zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem do leasingu i ubezpieczenia. Trzeba podać masę informacji typu kto, kiedy, o której czy policja orzekła winę kamerkowca. Oczywiście oświadczenie o tym czy jesteś płatnikiem VAT.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do leasingu zgłosić . leasing wyda upoważnienie dla ubezpieczalni komu ma wypłacić kasę . potem zgłosić szkodę w ubezpieczalni , wstawić pojazd do warsztatu i naprawić bezgotówkowo . leasing raczej nie zgodzi się na wypłatę kasę Tobie ale może się udać . oczywiście jeśli jesteś płatnikiem VAT to odszkodowanie wypłacone będzie netto , vat dopłacisz Ty warsztatowi .

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piter19731 napisał:

oczywiście jeśli jesteś płatnikiem VAT to odszkodowanie wypłacone będzie netto , vat dopłacisz Ty warsztatowi .

 

Czyli przy dużym odszkodowaniu za osobówkę jest się w plecy pół vatu? U mnie problemu nie ma bo auto ciężarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piter19731 napisał:

do leasingu zgłosić . leasing wyda upoważnienie dla ubezpieczalni komu ma wypłacić kasę . potem zgłosić szkodę w ubezpieczalni , wstawić pojazd do warsztatu i naprawić bezgotówkowo . leasing raczej nie zgodzi się na wypłatę kasę Tobie ale może się udać . oczywiście jeśli jesteś płatnikiem VAT to odszkodowanie wypłacone będzie netto , vat dopłacisz Ty warsztatowi .

Naprawialem z OC sprawcy, niczego nie musialem doplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalezy od leasingu. Ja mam w VFS, naprawialem szkode z OC sprawcy, zglosilem do leasingu, dostalem od nich upowaznienie i dalej juz dzialasz sam. Oddalem auto do ASO i odebralem jak bylo zrobione. Nie kojarze, zeby bylo jakos specjalnie duzo papierologi, calosc odbyla sie dosyc sprawnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 09:40, swienty napisał:

Czyli przy dużym odszkodowaniu za osobówkę jest się w plecy pół vatu?

nie wiem jak z osobowymi bo zawsze walczymy z "dużymi " . aaaa  i chodzi oczywiście o firmy vatowskie. osoba prywatna czy nie vatowcy dostaną odszkodowanie brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 20:14, swienty napisał:

Naprawiliśmy auto po ostatnim wypadku przy pracy ;] a dzis kierowca autobusu spowodował kolizję i mam plandekę do klejenia.

Jak to się normalnie załatwią czy leasingowanym aucie? Zgłosić szkodę leasingowi a oni sobie załatwią resztę, czy zgłaszam tak jakby to było moje auto?

Policja oczywiście była, mam dane sprawcy i numer notatki. Leasing w PKO.

Zgłaszasz do leasingu, ale jednocześnie do swojej firmyubezpieczeniowej, aby w postępowaniu ULS (Uproszczona Likwidacja Szkody) rozliczyła się z ubezpieczalnią sprwcy. Leasingowi podajesz adres i nazwę warsztatu, który będzie likwidował szkodę, aby leasing wystawił upoważnienie do odbioru odszkodowania. 

Procedura może nieco różnić sie między ubezpieczycielami, ale w ten właśnie sposób likwidowałem szkodę z OC sprawcy w swoim leasingowanym samochodzie. Iczywiście na miejscu zdarzenia była policja, która wskazała sprawcę, a ten przyjął mandat. Brak tych dwóch może nieco wydłużyć procedurę likwidacji szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.