Skocz do zawartości

Nagrzewnica do garażu


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że kupiłem widlaka i mam zamiar trochę przez zimę go przyszykować to szukam nagrzewnicy do garażu.

Użytkuje ktoś coś takiego? https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-webasto-8kw-12v-ogrzewanie-postojowe-11559564286

Do tej pory miałem olejaka 2kW + dmuchawa budowlana 2kW ale długo się nagrzewa, kolejnej już nie podłączę bo będzie wywalało bezpiecznik. :phi: Zużycie paliwa to tak średnio mnie interesuje, bo w tygodniu będzie to chodziło jakieś 5-6h i tyle. 

Tutaj jak się odpali na maxa to godzina i powinna być odczuwalna różnica. Takie ogrzewanie przyda się nawet jak coś w aucie zamarznie, 12v podłączę wszędzie. :oki: 

Jak radzicie, brać? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zet napisał:

ja bym wolał gazową nagrzewnicę, ze względu na prostotę działania

 

Webato poza elektroniką jest proste, niedawno rozbierałem na czynniki pierwsze taki piecyk z ciężarówki. Prosta sprawa. Dodatkowo webasto zajmuje mniej miejsca a nie chce mi się uganiać z butlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, swienty napisał:

 

Webato poza elektroniką jest proste, niedawno rozbierałem na czynniki pierwsze taki piecyk z ciężarówki. Prosta sprawa. Dodatkowo webasto zajmuje mniej miejsca a nie chce mi się uganiać z butlami.

 

Jeśli jesteś przekonany i akurat pasuje Ci odprowadzenie spalin i masz dostęp do oleju opałowego to śmiało dawaj ognia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał:

Jako że kupiłem widlaka i mam zamiar trochę przez zimę go przyszykować to szukam nagrzewnicy do garażu.

Użytkuje ktoś coś takiego? https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-webasto-8kw-12v-ogrzewanie-postojowe-11559564286

Do tej pory miałem olejaka 2kW + dmuchawa budowlana 2kW ale długo się nagrzewa, kolejnej już nie podłączę bo będzie wywalało bezpiecznik. :phi: Zużycie paliwa to tak średnio mnie interesuje, bo w tygodniu będzie to chodziło jakieś 5-6h i tyle. 

Tutaj jak się odpali na maxa to godzina i powinna być odczuwalna różnica. Takie ogrzewanie przyda się nawet jak coś w aucie zamarznie, 12v podłączę wszędzie. :oki: 

Jak radzicie, brać? ;] 


Wielu karawaningowców używa „chińskiego webasto”, mało się słyszy złych opinii. Do okazjonalnego używania będzie ok. Mówią, że to głośne jest niestety. A potrzebujesz aż 8kw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Olas1 napisał:

Wielu karawaningowców używa „chińskiego webasto”, mało się słyszy złych opinii.

 

Do samochodu czegoś takiego na pewno bym nie założył. Wyłącznie webasto/eberspacher.

 

6 minut temu, Olas1 napisał:

Mówią, że to głośne jest niestety. A potrzebujesz aż 8kw? 

 

8 to raczej sporo za dużo, ale ma to swój plus - przy pełnej mocy szybko się nagrzeje :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, swienty napisał:

 

Do samochodu czegoś takiego na pewno bym nie założył. Wyłącznie webasto/eberspacher.

8 to raczej sporo za dużo, ale ma to swój plus - przy pełnej mocy szybko się nagrzeje :] 


Mam dokładnie takie samo podejście. Widzę, że na AliExpress jest odrobine taniej, ale też chyba wezmę z PL z fakturą 👍

Z godnych polecenia jeszcze ruski Planar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olas1 napisał:


Mam dokładnie takie samo podejście. Widzę, że na AliExpress jest odrobine taniej, ale też chyba wezmę z PL z fakturą 👍

Z godnych polecenia jeszcze ruski Planar. 

 

Przy zakupach na fakturę vat nie warto bawić się w aliexpress, cena w polsce wyjdzie taka sama.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie chińskie webasto drugi sezon w garażu, sprawdza się. Ja kupowałem w wersji "klocki" nie kompaktowej.

Kupowałem na Ali z przesyłką z DE, zapłaciłem 460,- pln i po 3 dniach przyjechało DHL-em.

Grzeje dobrze, na wylocie powietrza temperatura około 90 - 95 stopni, u mnie wisi nad sufitem podwieszanym więc specjalnie go nie słychać.

Jedyna wada to słabe pompki paliwa, potrafią się zawiesić i nie pompują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, alster napisał:

Mam takie chińskie webasto drugi sezon w garażu, sprawdza się. Ja kupowałem w wersji "klocki" nie kompaktowej.

Kupowałem na Ali z przesyłką z DE, zapłaciłem 460,- pln i po 3 dniach przyjechało DHL-em.

Grzeje dobrze, na wylocie powietrza temperatura około 90 - 95 stopni, u mnie wisi nad sufitem podwieszanym więc specjalnie go nie słychać.

Jedyna wada to słabe pompki paliwa, potrafią się zawiesić i nie pompują.

 

Super, jak duży masz garaż i jak oceniasz tempo nagrzewania? ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż mam wolnostojący 36m2, słabo ocieplony. Od 0 do 16 stopni jakieś 3 godziny.

Fajną opcją jest pilot, jak mam coś robić w garażu to z domu odpalam pilotem i za jakiś czas idę do ciepełka

Resized_20201202_095846.jpeg.30c55c04a18f1fb2eca40f6953ded238.jpeg.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swienty napisał:

Jako że kupiłem widlaka i mam zamiar trochę przez zimę go przyszykować to szukam nagrzewnicy do garażu.

Użytkuje ktoś coś takiego? https://allegro.pl/oferta/nagrzewnica-webasto-8kw-12v-ogrzewanie-postojowe-11559564286

Do tej pory miałem olejaka 2kW + dmuchawa budowlana 2kW ale długo się nagrzewa, kolejnej już nie podłączę bo będzie wywalało bezpiecznik. :phi: Zużycie paliwa to tak średnio mnie interesuje, bo w tygodniu będzie to chodziło jakieś 5-6h i tyle. 

Tutaj jak się odpali na maxa to godzina i powinna być odczuwalna różnica. Takie ogrzewanie przyda się nawet jak coś w aucie zamarznie, 12v podłączę wszędzie. :oki: 

Jak radzicie, brać? ;] 

Miałem podobny dylemat ale w moim przypadku do wykorzystania był piecyk mokry, które chciałem sprzęgnąć z jakimś rodzajem grzejnika w postaci starej nagrzewnicy albo chłodnicy. Jednak porównując ceny prądu i paliwa ostatecznie wybrałem ogrzewanie elektryczne. Też się zastanów czy nie lepiej wyjdzie poprawić instalację niż inwestować w chiński piecyk, który jest na pewno mniej niezawodny od elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Igorek napisał:

Miałem podobny dylemat ale w moim przypadku do wykorzystania był piecyk mokry, które chciałem sprzęgnąć z jakimś rodzajem grzejnika w postaci starej nagrzewnicy albo chłodnicy. Jednak porównując ceny prądu i paliwa ostatecznie wybrałem ogrzewanie elektryczne. Też się zastanów czy nie lepiej wyjdzie poprawić instalację niż inwestować w chiński piecyk, który jest na pewno mniej niezawodny od elektryka.

 

Nie mogę ingerować w instalację bo garaż nie jest mój. Interesuje mnie szybkie nagrzanie pomieszczenia a dmuchawy 5kW nie zasilę z 230v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.