Skocz do zawartości

Citroen C4 II: przed- czy polift?


tasiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców modelu, czy ten na foto to przed lift (2010-2014) czy polift?

(Próbuję robić małe CSI szukając sprawcy kolizji. Mam pięknie nagrane auto, twarz, niestety nie mam numerów bo na tablicy zrobił się odblask)

 

c4.png.5309bdbc067d7da6845cbf6f36efe44f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tasiorek napisał:

Pytanie do znawców modelu, czy ten na foto to przed lift (2010-2014) czy polift?

(Próbuję robić małe CSI szukając sprawcy kolizji. Mam pięknie nagrane auto, twarz, niestety nie mam numerów bo na tablicy zrobił się odblask)

 

c4.png.5309bdbc067d7da6845cbf6f36efe44f.png

Słabe to zdjęcie ale z tego co widzę, to przedlift

Zwróć uwagę na "łyżwę" od światła postojowego, która jest też światłem dziennym przy wyłączonych mijania

Na twoim zdjęciu samochód ma lampy, gdzie w tym miejscu jest jeszcze kierunkowskaz.

Poniżej samochód z 2016 roku

1622795279_C4polift.jpg.ca1520c6eba6e73ca3610ca732d8ac5a.jpg

Edytowane przez Igorek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tasiorek napisał:

Pytanie do znawców modelu, czy ten na foto to przed lift (2010-2014) czy polift?

(Próbuję robić małe CSI szukając sprawcy kolizji. Mam pięknie nagrane auto, twarz, niestety nie mam numerów bo na tablicy zrobił się odblask)

 

c4.png.5309bdbc067d7da6845cbf6f36efe44f.png

 

Jak już go znajdziesz to jest to na 100% wersja Exusive (znaczki na błotnikach i fabryczne przyciemnienie tyłu) oraz na 99% na kseononach. Ja nie potrafię rozpoznać z tej fotki czy to przed czy polift.

 

 

@tasiorek - poszukaj do kiedy była oferowana wersja Exclusive, bo coś mi świta że polifty już miały inne nazewnictwo. Jeśli tak to masz odpowiedź.

Edytowane przez Piotrus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Igorek napisał:

Słabe to zdjęcie ale z tego co widzę, to przedlift

Zwróć uwagę na "łyżwę" od światła postojowego, która jest też światłem dziennym przy wyłączonych mijania

Na twoim zdjęciu samochód ma lampy, gdzie w tym miejscu jest jeszcze kierunkowskaz.

Poniżej samochód z 2016 roku

1622795279_C4polift.jpg.ca1520c6eba6e73ca3610ca732d8ac5a.jpg

IMO tam nie widać kierunku a auto ma ksenony czyli wygląda tak jak to poniżej (nie ma znaczenia lift/polift - lampy są te same, szary to polift a czerwony przedlift)

298253630_Screenshot_20211216-232318_SamsungInternet.jpg.76ada099b027b9857088ba8a9b16d3a2.jpg

 

6331329_Screenshot_20211216-231731_SamsungInternet.jpg.5702f8c0fab2fa5251b33115599fb0df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Piotrus napisał:

IMO tam nie widać kierunku a auto ma ksenony czyli wygląda tak jak to poniżej (nie ma znaczenia lift/polift - lampy są te same, szary to polift a czerwony przedlift)

298253630_Screenshot_20211216-232318_SamsungInternet.jpg.76ada099b027b9857088ba8a9b16d3a2.jpg

 

6331329_Screenshot_20211216-231731_SamsungInternet.jpg.5702f8c0fab2fa5251b33115599fb0df.jpg

 

A ja widzę różnicę w lampach. Przedlift i polift:

 

C4przedlift2.jpg.52858d64a11b0b131142160a5755abd0.jpg800551406_C4poliftAE.jpg.2fea121ba1b1d816c2b1fc646b301007.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał:

OK, bo mam już jakiś trop. Czy ksenony w polifcie nie posiadały dziennych świateł LED?

 

Chyba nie, ale pamiętaj że tam jest żarówka 21w/5W którą zawsze można podmienić na led.

 

Na mobile.de nie ma żadnego C4 w wersji exclusive po lifcie, więc z tego powodu ja bym przychylał się że to jest przedlift, tak jak Ty na początku napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrus napisał:

 

@tasiorek - poszukaj do kiedy była oferowana wersja Exclusive, bo coś mi świta że polifty już miały inne nazewnictwo. Jeśli tak to masz odpowiedź.

To chyba jest dobry trop. Znalazłem jakieś cenniki i w 2010 były Attraction, Seduction i Exclusive a w 2015 FEEL, MORE LIFE i SHINE.

Dzięki!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Chyba nie, ale pamiętaj że tam jest żarówka 21w/5W którą zawsze można podmienić na led.

 

Na mobile.de nie ma żadnego C4 w wersji exclusive po lifcie, więc z tego powodu ja bym przychylał się że to jest przedlift, tak jak Ty na początku napisałeś.

Nie ma wersji exclusive bo ta wersja przestała istnieć wraz z faceliftem. Nie wiem jakie nazewnictwo było w PL ale w GB najwyższą wersją było Flair. Póki co nie znalazłem żadnego modelu Flair z ksenonami ale jest film, na którym auto jest poliftowe, ma ksenony i nie posiada bocznego światła LED służącego za lampę dzienną. Trochę to dziwne, bo facelift był opisywany właśnie jako dodanie tego światła.

Na filmie widać to 6:50-6:52

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tasiorek napisał:

W sumie zagadka już chyba rozwiązana nie mniej jednak dopiero teraz zauważyłem jaki się beznadziejnej jakości obrazek wkleił. Tu jest link do filmu gdzie chyba widać lepiej:

 

Po lampie tylnej dużo lepiej widać, że jest to przedlift.

Nie podejmuję się ocenić jak ten człowiek może być sprawcą ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Igorek napisał:

Nie podejmuję się ocenić jak ten człowiek może być sprawcą ;]

Wyjazd z parkingu oznaczonego jako strefa ruchu. Czyli włączanie się do ruchu (niestety małżonka patrzyła w prawo żeby przepuścić pojazdy z tamtej strony). Pan chyba zdawał sobie z tego sprawę bo odjechał gdy żona chciała zadzwonić na policję.

 

Tak czy siak dzięki za pomoc. I tak pewnie nic to nie da ale zawsze można powiedzieć że się próbowało. A mimo prawie zerowej prędkości to szkód będzie pewnie na parenaście koła... ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tasiorek napisał:

Wyjazd z parkingu oznaczonego jako strefa ruchu. Czyli włączanie się do ruchu (niestety małżonka patrzyła w prawo żeby przepuścić pojazdy z tamtej strony). Pan chyba zdawał sobie z tego sprawę bo odjechał gdy żona chciała zadzwonić na policję.

 

Tak czy siak dzięki za pomoc. I tak pewnie nic to nie da ale zawsze można powiedzieć że się próbowało. A mimo prawie zerowej prędkości to szkód będzie pewnie na parenaście koła... ehh...

Nie można wrzucić tego na fejsa z prośbą o poinformowanie tego pana aby zgłosił się sam i zaoszczędził sobie kłopotów związanych z ucieczka z miejsca zdarzenia?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Igorek napisał:

Nie można wrzucić tego na fejsa z prośbą o poinformowanie tego pana aby zgłosił się sam i zaoszczędził sobie kłopotów związanych z ucieczka z miejsca zdarzenia?

Jest wrzucone na różne grupy z okolicy. Niestety twarzy publikować nie można więc jest zamazana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Nie ma wersji exclusive bo ta wersja przestała istnieć wraz z faceliftem. Nie wiem jakie nazewnictwo było w PL ale w GB najwyższą wersją było Flair. Póki co nie znalazłem żadnego modelu Flair z ksenonami ale jest film, na którym auto jest poliftowe, ma ksenony i nie posiada bocznego światła LED służącego za lampę dzienną. Trochę to dziwne, bo facelift był opisywany właśnie jako dodanie tego światła.

Na filmie widać to 6:50-6:52

 

 

 

"exclusive" wyszedł z użytku w 2016 roku na rzecz "Shine" lecz nigdy nawet mu nie próbował dorównać.

także polifty C4II(B7) jak najbardziej mogą być exclusive.

nie wiem jak w GB/UK, bo tam to nawet w latach wcześniejszych, np. w modelu C4Picasso nie występował exclusive tylko VTR+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tasiorek said:

Wyjazd z parkingu oznaczonego jako strefa ruchu. Czyli włączanie się do ruchu (niestety małżonka patrzyła w prawo żeby przepuścić pojazdy z tamtej strony). Pan chyba zdawał sobie z tego sprawę bo odjechał gdy żona chciała zadzwonić na policję.

 

Raczej mysle, ze mogl byc po spozyciu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tasiorek napisał:

Jest wrzucone na różne grupy z okolicy. Niestety twarzy publikować nie można więc jest zamazana. 

Nie możesz podzielić się filmikiem z kimś całkowicie zaufanym? Takim co nigdy byś nie podejrzewał, że okaże się świnią i upubliczni? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Igorek napisał:

Nie możesz podzielić się filmikiem z kimś całkowicie zaufanym? Takim co nigdy byś nie podejrzewał, że okaże się świnią i upubliczni? ;]

Hehe mówisz, że mój znajomy Dimitri Niepadumał obywatel Ukrainy mógł nie wiedzieć że nie można publikować wizerunku bez zgody prokuratury? ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 11:52, Igorek napisał:

Nie można wrzucić tego na fejsa z prośbą o poinformowanie tego pana aby zgłosił się sam i zaoszczędził sobie kłopotów związanych z ucieczka z miejsca zdarzenia?

Uwielbiam takie wpisy

normalnie gość perfidnie spierniczył a ty go będziesz prosił aby się sam zgłosił

 

idziesz na policję, masz nagranie, pewnie w okolicy jest kamera jakiegoś monitoringu, mają na filmie autora facjatę sprawcy.
za ucieczkę z miejsca dostanie regres od ubezpieczyciela i będzie miał nauczkę na przyszłość

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4thelement napisał:

Uwielbiam takie wpisy

normalnie gość perfidnie spierniczył a ty go będziesz prosił aby się sam zgłosił

 

idziesz na policję, masz nagranie, pewnie w okolicy jest kamera jakiegoś monitoringu, mają na filmie autora facjatę sprawcy.
za ucieczkę z miejsca dostanie regres od ubezpieczyciela i będzie miał nauczkę na przyszłość

Przeczytałeś cały wątek? Streszczenie: gębę widać, auto widać ale numery nieczytelne.

Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić sprawcy pomimo dostarczenia namiarów. Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić kierowcy pojazdu wyposażonego w tachograf, gdzie istnieje zapisana historia kto kiedy prowadził. A Ty wierzysz, że odnajdą gościa z samochodu bez widocznego numeru rejestracyjnego? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał:

Przeczytałeś cały wątek? Streszczenie: gębę widać, auto widać ale numery nieczytelne.

Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić sprawcy pomimo dostarczenia namiarów. Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić kierowcy pojazdu wyposażonego w tachograf, gdzie istnieje zapisana historia kto kiedy prowadził. A Ty wierzysz, że odnajdą gościa z samochodu bez widocznego numeru rejestracyjnego? ;]

Na tym filmie nie widać ale na jakimś monitoringu może by było widać. 

Druga rzecz czy się będzie chciało policjantom szukać tych monitoringów i samego sprawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 4thelement napisał:

idziesz na policję, masz nagranie, pewnie w okolicy jest kamera jakiegoś monitoringu, mają na filmie autora facjatę sprawcy.
za ucieczkę z miejsca dostanie regres od ubezpieczyciela i będzie miał nauczkę na przyszłość

Tak też zostało zrobione. Natomiast nie ma się co łudzić - ranga tej sprawy jest pewnie na równi z brakiem papieru toaletowego w kabinie numer 3 na 2gim piętrze KMP ;) 

 

1 godzinę temu, ochkarol napisał:

Druga rzecz czy się będzie chciało policjantom szukać tych monitoringów i samego sprawcy. 

Jakoś w to wątpię. Ile się dało to zrobiłem: dostarczyłem im przynajmniej model samochodu, bo że Citroen to widzieli ale co dalej....

 

image.png.b4cc807f8d68cbd23614082aa55ee5ea.png

 

Tyle udało mi się wycisnąć z filmu. Mój mózg oczywiście widzi co to za litery ale to może być autosugestia (w sumie na innych klatkach podpowiadał mi pierwsze cyfry;)

Nawet spędziłem jeden wieczór na przeklejaniu podejrzanych trafów na stronę UFG ale nie trafiłem więc albo jednak myliłem się co do odczytu albo nie trafiłem odpowiedniej kombinacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 00:40, Igorek napisał:

Czy ksenony w polifcie nie posiadały dziennych świateł LED?

 

W polifcie nie było ksenonów...

Poniżej 2017, mój jakby co. Ładny, nie?? 😄 

 

20210402_070811-01.jpeg

Edytowane przez Prezo
zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Prezo napisał:

 

W polifcie nie było ksenonów...

Poniżej 2017, mój jakby co. Ładny, nie?? 😄 

 

20210402_070811-01.jpeg

 

Twój nie ma Xenonów :)

Bo normalnie były dostępne i w przed i w po lifcie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prezo napisał:

 

 2015 lub 2016

 

Czyli po 2 lifcie :) zamykającym produkcję

Bo po 1 lifcie, gdy pojawiły się LEDowe hokeje jako dzienne, xenony były nadal

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jedrocha napisał:

 

Czyli po 2 lifcie :) zamykającym produkcję

Bo po 1 lifcie, gdy pojawiły się LEDowe hokeje jako dzienne, xenony były nadal

 

Nie zmienia to faktu że nie widziałem C4 po 2015 roku z xenonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Prezo napisał:

 

S&S :) czyli e-HDi były już i w 2014 czyli 1 lift

EURO6 BlueHDI fakt 2 lift tak jak i SMEG zamiast RT6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież wrzuciłem tylko jeden film, od MarekDrives. Pięknie widać, że są tam ksenony a samochód jest po lifcie. @Piotrus wrzucił dwa ogłoszenia z mobile.de, gdzie na drugim jest pięknie pokazany samochód poliftowy z ksenonami, a dodatkowo po raz kolejny doskonale widać, że dzienne są realizowane nadal z żarówki (najwyraźniej lift nie objął LEDowego dziennego 

 

mobile.jpg.9e95280115fc4323514d22eec79e0dd1.jpg

Edytowane przez Igorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prezo napisał:

 

To takie półlifty można powiedzieć 😄 

Aczkolwiek jest, zgadza się.

Lampy z tyłu niby nowe, z przodu stare, ALE ksenony.

Radio i wnętrze stare.

 

:);)

 

Co Ty pier...., chciałeś z nowymi tylnymi lampami i xenonem z przodu, no to masz.

To, że Twoje auto nie ma xenonów, nie oznacza że żadne inne mieć nie może :)

Jak widać wersja SHINE - czyli już najbogatsza (brak już w ofercie exclusive)

Kolejne brednie piszesz, a którym przeczy wyposażenie auta z linka:

- data 1 rejestracji 05/2016;

- silnik PT 1.2 - 131PS;

- skrzynia biegów EAT6 (hydrauliczna - nie ETG6/MCP);

- nowy wzór felg ALU 17";

- lampy tylne nowy zwór;

- radio nowe - dotykowe SMEG;

- klamki nowe z dekorem chromowanym;

- kierownica pod SMEGa - brak dolnych sterowań;

- centralny włącznik zapłonu S&S;

- wyłącznik - ECO off (czyli S&S).

 

Zdobądź VIN to sobie i wszystkim udowodnisz...

 

 

 

Edytowane przez jedrocha
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, jedrocha said:

 

:);)

 

Co Ty pier...., chciałeś z nowymi tylnymi lampami i xenonem z przodu, no to masz.

To, że Twoje auto nie ma xenonów, nie oznacza że żadne inne mieć nie może :)

Jak widać wersja SHINE - czyli już najbogatsza (brak już w ofercie exclusive)

Kolejne brednie którym przeczy wyposażenia auta z linka:

- data 1 rejestracji 05/2016

- silnik PT 1.2 - 131PS

- nowy wzór felg ALU 17";

- lampy tylne nowy zwór;

- radio nowe - dotykowe SMEG;

- klamki nowe z dekorem chromowanym;

- kierownica pod SMEGa - brak dolnych sterowań;

- centralny włącznik zapłonu S&S;

- wyłącznik - ECO off (czyli S&S).

 

Zdobądź VIN to sobie i wszystkim udowodnisz...

 

 

 

 

A to nie bylo przypadkiem tak, ze w Exclusive xenon byl fabrycznie a do Shine trzeba bylo dodatkowo dolozyc?

W zwiazku z czym tych drugich jest ich wielokrotnie mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie bylo przypadkiem tak, ze w Exclusive xenon byl fabrycznie a do Shine trzeba bylo dodatkowo dolozyc?

W zwiazku z czym tych drugich jest ich wielokrotnie mniej ?

 

Nie, np. mój exclusive (11/2010 - 01/2011), nie ma fabrycznie xenonów.

Poziom exclusive - określał minimalne wyposażenie standardowe, ale nie wszystko z oferty :) po to były dostępne pakiety, że jak ktoś chciał to mógł sobie "dokupić".

Co z kolei w praktyce oznaczało, że niższa wersja podstawy z pakietami mogła być bogatsza od podstawowego exclusive. A wszystko się kręciło wokół polityki rabatowej na dany rynek :)

Ponadto od 2015, albo 2016 bodaj przestała funkcjonować nazwa exclusive, zastąpiona wersją shine, która w swojej podstawie nawet nie zbliżała się do podstawowego exclusive :)

Edytowane przez jedrocha
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Prezo napisał:

 

To takie półlifty można powiedzieć 😄 

Aczkolwiek jest, zgadza się.

Lampy z tyłu niby nowe, z przodu stare, ALE ksenony.

Radio i wnętrze stare.

O tym że ksenony nie zmieniły się po liftingu pisałem już na samym początku tego wątku. Co do wnętrza to przecież już jest nowe ?

 

Moje stare wygląda tak :

 

20210515_171501.jpg.5cd231e1a906231b537d4c1a17b2a88d.jpg20210515_171627.jpg.7ee0f6a6b73fad13d3143ba7f924a232.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A to nie bylo przypadkiem tak, ze w Exclusive xenon byl fabrycznie a do Shine trzeba bylo dodatkowo dolozyc?

W zwiazku z czym tych drugich jest ich wielokrotnie mniej ?

Exclusive wbrew chwytliwej nazwie w C4 B7 na PL to nie był niewiadomo jaki wypas. Z głowy największą różnicą były fotele z masażem (ale bez podgrzewania które w cenniku kosztowało około 500 PLN ale ktoś do mojego nie zamówił), przyciemniane szyby tył, czujniki parkowania przód + tył i elektryczny ręczny no i oczywiście chromowane listewki na zewnątrz, które występowały też w jakiejś wersji flotowej żeby podnieść jej prestiż.

 

Dopłata do ksenonów to była coś około 4 koła, navi 2 koła albo 4,7 za Denona i to chyba było wszystko z listy wyposażenia jakie można było dokupić jak brałem swojego pod koniec 2013. Niestety moje auto jak się zdecydował3m już jechało do dealera jako zamówiona demówka, więc nie miałem szansy nic w nim zmienić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 12/21/2021 at 11:18 PM, Igorek said:

Przeczytałeś cały wątek? Streszczenie: gębę widać, auto widać ale numery nieczytelne.

Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić sprawcy pomimo dostarczenia namiarów. Bywały przypadki, że policja nie potrafiła ustalić kierowcy pojazdu wyposażonego w tachograf, gdzie istnieje zapisana historia kto kiedy prowadził. A Ty wierzysz, że odnajdą gościa z samochodu bez widocznego numeru rejestracyjnego? ;]

A u mnie znaleźli winnego mając informację że ktoś na parkingu uszkodził samochód w okienku 45 minut i mając informację od ochrony że jakiś beżowy Mercedes, bo monitoring tam nie obejmował. Trzeba zgłaszać, choćby po to żeby zepsuć statystyki, inaczej nie wezmą się w ogóle do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

A u mnie znaleźli winnego mając informację że ktoś na parkingu uszkodził samochód w okienku 45 minut i mając informację od ochrony że jakiś beżowy Mercedes, bo monitoring tam nie obejmował. Trzeba zgłaszać, choćby po to żeby zepsuć statystyki, inaczej nie wezmą się w ogóle do pracy.

A więc spora dawka szczęścia. Ja dostałem kilka dni temu pismo o umorzeniu sprawy, oczywiście z powodu niewykrycia sprawcy. Chciałbym wierzyć, że nawet do tak błahych spraw podchodzi się z pełnym zaangażowaniem ale jakoś nie do końca mi się to udaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/17/2021 at 10:55 AM, tasiorek said:

W sumie zagadka już chyba rozwiązana nie mniej jednak dopiero teraz zauważyłem jaki się beznadziejnej jakości obrazek wkleił. Tu jest link do filmu gdzie chyba widać lepiej:

 

eeeeee......... to swiftem ? 8] 

 

jak oni to zrobili ? ;] 

 

a zdjecie strat masz ? ;] 

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.