Skocz do zawartości

Fiat Bravo 2 Stuki w zawieszeniu w deszczowe dni


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

W zawieszeniu przednim słychać Stuki w deszczowe dni. Gdy na dworze jest sucho Stuki ustają. Zawieszenie sprawdzane na stacji diagnostycznej i przez mechanika nic nie wykryto.

 

Jakieś pomysły co może dawać taki efekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, badyl1982 napisał:

W zawieszeniu przednim słychać Stuki w deszczowe dni. Gdy na dworze jest sucho Stuki ustają. Zawieszenie sprawdzane na stacji diagnostycznej i przez mechanika nic nie wykryto.

 

Jakieś pomysły co może dawać taki efekt? 

 

Może coś z alternatorem ? Jak jest wilgoć to coś stuka i zaraz padnie ? Czy już był wymieniany ?

  • Haha 4
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, badyl1982 napisał:

Alternator nie był wymienany. Stuki są z zawieszenia. 

Musisz się przywyczaić do tego forum. Powyższa odpowiedź to jest z poziomu naszej władzy. Niby na temat, ale konkretnie z d…y i nic nie wnoszącego oprócz oczywiście polaryzacji środowiska forumowego. O!

 

W Bravo lubiły się stosunkowo szybko poddawać łożyska mcpershona. Jak kręcisz na postoju to jest cisza?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, stig napisał:

W Bravo lubiły się stosunkowo szybko poddawać łożyska mcpershona. Jak kręcisz na postoju to jest cisza?

 

Dla pewności posprawdzałem dzisiaj zawieszenie po swojemu. Luzów brak.

 

Zrobiłem też test, bo podejrzewam jak Ty, że mogą to być łożyska mcpershona. Pojechałem na myjnie i nalałem wody w okolice łożysk, stuki pojawiły sie. To chyba właściwy trop. 

 

Dzięki 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

Może coś z alternatorem ? Jak jest wilgoć to coś stuka i zaraz padnie ? Czy już był wymieniany ?

Nie slyszalem zeby w bravo 2 padl komus alternator. Skonczcie z tym p...leniem o alternatorach bo rzy...c sie chce

Edytowane przez norbert123
  • Lubię to 1
  • Haha 3
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem zeby w bravo 2 padl komus alternator. Skonczcie z tym p...leniem o alternatorach bo rzy...c sie chce
Mówisz pobór oleju myślisz opel, mówisz rdza myślisz ford albo mazda, mówisz pęknięty alternator myślisz fiat.
Proste.
A merytorycznie to takie stuki to na 99% łożysko górnego mocowania amortyzatora.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, norbert123 napisał:

Nie slyszalem zeby w bravo 2 padl komus alternator. Skonczcie z tym p...leniem o alternatorach bo rzy...c sie chce

Pewnie padł @PawelWaw, przecież po co miałby kłamać;l

 

 

48 minut temu, BOGUS napisał:

A merytorycznie to takie stuki to na 99% łożysko górnego mocowania amortyzatora.

Tam jest łożysko wymienialne czy występuje w komplecie z mocowaniem/poduszką amortyzatora?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, norbert123 napisał:

Nie slyszalem zeby w bravo 2 padl komus alternator. Skonczcie z tym p...leniem o alternatorach bo rzy...c sie chce

Na szczęście wątek o alternatorach pojawił się na HP i to jest idealne miejsce ! 👍😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 11:55, badyl1982 napisał:

W zawieszeniu przednim słychać Stuki w deszczowe dni. Gdy na dworze jest sucho Stuki ustają. Zawieszenie sprawdzane na stacji diagnostycznej i przez mechanika nic nie wykryto.

 

Jakieś pomysły co może dawać taki efekt? 


A jakie światła są? Ksenony moze?

 

W AR159 miałem takie stuki, bo jakiś diwajs przymocowany do wahacza się jakos dziwnie urwał.

O ile pamietam to był jakiś kawałek blaszki, ale dawało jakby ktoś młotkiem w przegrodę z przodu stukał ;]
 

PS. O alternator widze ze już ktoś pytał, wiec temat jakby zamknięty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:


A jakie światła są? Ksenony moze?

 

W AR159 miałem takie stuki, bo jakiś diwajs przymocowany do wahacza się jakos dziwnie urwał.

O ile pamietam to był jakiś kawałek blaszki, ale dawało jakby ktoś młotkiem w przegrodę z przodu stukał ;]
 

PS. O alternator widze ze już ktoś pytał, wiec temat jakby zamknięty ;]

W 159 myślałem już, że mam przedni górny wahacz do wymiany a okazało się, że żona zostawiła bidon w schowku który na zakrętach się w nim przemieszczał…

Także gratuluje diagnozy skoro stukało ci mocowanie na tylnym wahaczu i teraz to podciągasz do innego konstrukcyjnie zawieszenia i hałasów zlokalizowanych z przodu 👍

Mało tego - autor na sugestie górnych łożysk po testach raczej je potwierdza.

To przeoczyłeś….i jak zwykle okazji do ponarzekania sobie nie odmówiłeś 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, stig napisał:

W 159 myślałem już, że mam przedni górny wahacz do wymiany a okazało się, że żona zostawiła bidon w schowku który na zakrętach się w nim przemieszczał…

Także gratuluje diagnozy skoro stukało ci mocowanie na tylnym wahaczu i teraz to podciągasz do innego konstrukcyjnie zawieszenia i hałasów zlokalizowanych z przodu 👍

Mało tego - autor na sugestie górnych łożysk po testach raczej je potwierdza.

To przeoczyłeś….i jak zwykle okazji do ponarzekania sobie nie odmówiłeś 🤣


Sorki, nie rozumiem wywodu.

W AR159 ten regulator do ksenonow był z przodu a nie z tylu.

Nie wiem dlaczego piszesz o tylnym wahaczu.

Nie wiem jakie oświetlenie ma Bravo, nie wiem jakie zawieszenie ma Bravo.

Dalem podpowiedz co u mnie w innym aucie stukało pomimo sprawnego zawieszenia.

 

Czy w ogóle można tutaj pisac cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kravitz napisał:


Sorki, nie rozumiem wywodu.

W AR159 ten regulator do ksenonow był z przodu a nie z tylu.

Nie wiem dlaczego piszesz o tylnym wahaczu.

Nie wiem jakie oświetlenie ma Bravo, nie wiem jakie zawieszenie ma Bravo.

Dalem podpowiedz co u mnie w innym aucie stukało pomimo sprawnego zawieszenia.

 

Czy w ogóle można tutaj pisac cokolwiek?

Można tylko nie o alternatorze 👍 🤣
Wcześniej już było pisane w czym rzecz.

Ps. Alfa wielowahacz przód i tył, Bravo mcpherson i belka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, volf6 napisał:

Pewnie padł @PawelWaw, przecież po co miałby kłamać;l

 

 

Tam jest łożysko wymienialne czy występuje w komplecie z mocowaniem/poduszką amortyzatora?

 

nie altek byl ok w moim bravo2, padla jedynie skrzynia, w ASO... panie to sie zdarza

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 11:55, badyl1982 napisał:

W zawieszeniu przednim słychać Stuki w deszczowe dni. Gdy na dworze jest sucho Stuki ustają. Zawieszenie sprawdzane na stacji diagnostycznej i przez mechanika nic nie wykryto.

 

Jakieś pomysły co może dawać taki efekt? 

Jakie to BRAVO-rocznik?

Sprawdź amortyzatory i łożyska amorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.