Skocz do zawartości

Wentylator dmuchawy/climatronic GP 1,4


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczął świrować mi nawiew tzn żyje swoim życiem i albo nie chodzi wcale albo chodzi jak mu pasuje. No i niby to do wymiany jest rezystor i nawet już taki zakupiłem Ale  jak zajrzałem pod spód to w ogóle mi to nie pasuje;p. Wygląda tak by do wymiany był cały wentylator, dobrze myślę?

IMG_20211218_115435.jpg

IMG_20211218_115441.jpg

IMG_20211218_115548.jpg

Edytowane przez Mr_Hyde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś obiło mi się o uszy że były 2 rezystory. Ten co kupiłeś to podstawowy. A ten co siedzi u ciebie to cała płytka do której wchodzą te 3 wtyczki. Odkrecasz 2 śrubki 6/7 rozmiar i targasz całość.

Ale po Vin w Moto sklepie powinien ci sprawdzic

Screenshot_20211219-122236.png

Screenshot_20211219-122242.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 13:31, Mr_Hyde napisał:

Od jakiegoś czasu zaczął świrować mi nawiew tzn żyje swoim życiem i albo nie chodzi wcale albo chodzi jak mu pasuje. No i niby to do wymiany jest rezystor i nawet już taki zakupiłem Ale  jak zajrzałem pod spód to w ogóle mi to nie pasuje;p. Wygląda tak by do wymiany był cały wentylator, dobrze myślę?

IMG_20211218_115435.jpg

IMG_20211218_115441.jpg

IMG_20211218_115548.jpg

Masz rezystor od manualnej klimy. Ja wymieniłem cały wentylator bo był w cenie rezystora. Przygotuj się na to że kostka może też okazać się wypalona i trzeba ją będzie wymienić. Jak poruszasz kablami to chodzi chwilę odpowiednio do ustawionej mocy? Jeśli tak to kostka do wymiany....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 20:48, cumel napisał:

Ja wymieniłem cały wentylator bo był w cenie rezystora.

No dokładnie, też zamówiłem cały wentylator. W święta spróbuję to podmienić i mam nadzieję że obędzie się bez konieczności wymiany wtyczek tak jak piszesz 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zaczął świrować mi nawiew tzn żyje swoim życiem i albo nie chodzi wcale albo chodzi jak mu pasuje. No i niby to do wymiany jest rezystor i nawet już taki zakupiłem Ale  jak zajrzałem pod spód to w ogóle mi to nie pasuje;p. Wygląda tak by do wymiany był cały wentylator, dobrze myślę?

Nie wiem czemu chcesz od razu wymienić cały wentylator i po co skoro sam silnik jest dobry . U mnie w Punto MY2014 świrował nawiew, raz chodził raz nie, oczywiście na 4 biegu zawsze działał (więc sam wentyl ok) a na pozostałych to już różnie. Wymiana rezystora + nowa kostka i wszystko śmiga bez problemu, problem już nie wrócił. . Jeśli ktoś chce to zrobić raz i mieć spokój na zawsze to radze po pierwsze polutuwac przewody przy samym zaciśniętym konektorze tam gdzie wychodzi goła miedź (oczywiście trzeba je wypiąć z kostki) , po drugie jeśli oryginalnie wychodzą z kostki 4 przewody i pin 4 był pusty to zmostkować piny 4-5 w miejscu lutowania z oryginalna wiązka i można zapomnieć o temacie na zawsze

P. S. to co napisałem odnosi się wersji manualnej z rezystorem 5 pinowym jak wyżej na zdjęciu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zeneq555 napisał:

Nie wiem czemu chcesz od razu wymienić cały wentylator i po co skoro sam silnik jest dobry .

zobacz ile kosztuje rezystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za nowy rezystor koło 30 zł i wątpię by cały nowy wentylator był niewiele droższy a używkę kupić i za chwilę wymieniać w niej rezystor (bo to część która najczęściej pada) to bez sensu. Ja oczywiście pisze o manualu bo takie zdjęcie rezystora było wyżej wstawione , u Ciebie jeśli jest automatyczna to też jest inne wszystko i takiego rezystora nie ma, jest inne sterowanie itd. trochę inna bajka. Odepnij kostki i przyjrzyj się stykom i przewodom czy nie są przypalone-ja widzę już na zdjęciu że pomarańczowy masz przypalony przynajmniej tak to wygląda













Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.