Skocz do zawartości

Mercedes GLC - który silnik ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

tak sobie wymyśliłem babski samochód (wg AK :) ) I raczej nie coupe - zamierzam wrócić do nurkowania, bagażnik lubię mieć.

Który silnik sugerujecie ?

300 e jakoś mnie zainteresował (tylko YT, nie mam własnych doświadczeń).

Ma być wygodnie, nie musi być szybko. Od tego mam inne auta.

Dojazdy do pracy , ruch nie typowo miejski, raczej wielopasmowe drogi z prędkościami 50-100 km/h (bez autostrad).

Może być wolniej ale oszczędniej :) 

 

Nauczony doświadczeniem wolę Was zapytać. 

Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Czołem,

tak sobie wymyśliłem babski samochód (wg AK :) ) I raczej nie coupe - zamierzam wrócić do nurkowania, bagażnik lubię mieć.

Który silnik sugerujecie ?

300 e jakoś mnie zainteresował (tylko YT, nie mam własnych doświadczeń).

Ma być wygodnie, nie musi być szybko. Od tego mam inne auta.

Dojazdy do pracy , ruch nie typowo miejski, raczej wielopasmowe drogi z prędkościami 50-100 km/h (bez autostrad).

Może być wolniej ale oszczędniej :) 

 

Nauczony doświadczeniem wolę Was zapytać. 

Pomożecie ?

IMHO warto poczekać na nowego GLC , który będzie w 22 (choć pewnie obecnego i tak trudno kupić). Przymierzałem się do niego i wnętrze mi mocno nie podpasowało .. trąciło myszką. Obok stała nowa C-klasa i robiła świetne wrażenie. Nowe GLC ma mieć podobne wnętrze.

Odnośnie silników to konfigurowałem 2.0tb, bo nie lubię diesla a jeźdzą podobnie. Potem jeszcze w E-klasie siedziałem ;) i zrobił jeszcze fajniesze wrażenie, kawał fury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sherif napisał:

IMHO warto poczekać na nowego GLC , który będzie w 22 (choć pewnie obecnego i tak trudno kupić). Przymierzałem się do niego i wnętrze mi mocno nie podpasowało .. trąciło myszką. Obok stała nowa C-klasa i robiła świetne wrażenie. Nowe GLC ma mieć podobne wnętrze.

Odnośnie silników to konfigurowałem 2.0tb, bo nie lubię diesla a jeźdzą podobnie. Potem jeszcze w E-klasie siedziałem ;) i zrobił jeszcze fajniesze wrażenie, kawał fury.

a, widzisz , nie wiedziałem o nowym - warto pytać .

 

trąci myszką taka myszka ?  Pamiętaj, że jeżdżę terenówkami (głównie), więc mam inne podejście wzór ergonomii :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mati1.6dohc napisał:

a, widzisz , nie wiedziałem o nowym - warto pytać .

 

trąci myszką taka myszka ?  Pamiętaj, że jeżdżę terenówkami (głównie), więc mam inne podejście wzór ergonomii :) 

 

Tak, to ten. Nawet sam sprzedawca radził poczekać, bo będzie dużo fajniejszy.

W Aninie masz salon, jeszcze nie dawno mieli oba auta na stanie obok siebie, więc można porównać. Oczywiści tu i tu tablety dominują, takie czasy.

Na zdjeciach te nowe wnętrze wygląda przekombinowane, ale w rzeczywistości jest dużo lepiej i tak nie razi :ok:.

 

BTW. Pomysł z Mach E upadł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Tak, to ten. Nawet sam sprzedawca radził poczekać, bo będzie dużo fajniejszy.

W Aninie masz salon, jeszcze nie dawno mieli oba auta na stanie obok siebie, więc można porównać. Oczywiści tu i tu tablety dominują, takie czasy.

Na zdjeciach te nowe wnętrze wygląda przekombinowane, ale w rzeczywistości jest dużo lepiej i tak nie razi :ok:.

 

BTW. Pomysł z Mach E upadł ?

 Tak. Nie chcę elektryka. Znaczy chcę, ale to chyba jeszcze nie czas . Zakładam FV, ale mogą być ogólne kłopoty z prądem i się wystraszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mati1.6dohc napisał:

Czołem,

tak sobie wymyśliłem babski samochód (wg AK :) ) I raczej nie coupe - zamierzam wrócić do nurkowania, bagażnik lubię mieć.

Który silnik sugerujecie ?

300 e jakoś mnie zainteresował (tylko YT, nie mam własnych doświadczeń).

Ma być wygodnie, nie musi być szybko. Od tego mam inne auta.

Dojazdy do pracy , ruch nie typowo miejski, raczej wielopasmowe drogi z prędkościami 50-100 km/h (bez autostrad).

Może być wolniej ale oszczędniej :) 

 

Nauczony doświadczeniem wolę Was zapytać. 

Pomożecie ?

300e czyli hybrydowa benzyna, 300de tez w sumie spoko, mogę polecić 👍🏻

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chojny napisał:


 

A co się dzieje? Do tej pory widziałem raczej pochlebne opinie. 

GLE 350 de

W uproszczeniu - elektronika sie sypie, mechanika nie az tak ale rowniez ma problemy, zlozenie w calosc na poziomie Dacia.

Silnik diesla jest za maly do tego auta, elektryczny jest strasznie pradozerny.

Laweta kocha to auto, a serwis to porazka (ale to zalezy od miejsca)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kiwal napisał:

GLE 350 de

W uproszczeniu - elektronika sie sypie, mechanika nie az tak ale rowniez ma problemy, zlozenie w calosc na poziomie Dacia.

Silnik diesla jest za maly do tego auta, elektryczny jest strasznie pradozerny.

Laweta kocha to auto, a serwis to porazka (ale to zalezy od miejsca)

 

Nie wygląda zachęcająco :(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wycieczkę do merca.

Na nowe glc (lift) faktycznie czekają jak na zbawienie (rozmowa telefoniczna).

diesla odradzają bo "niemodny".

elektryki promują jak nie wiem co ale o wątpliwościach nie będę tu pisał, jest forum fanów EV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał:
18 godzin temu, chojny napisał:
 
Nie wygląda zachęcająco emoji20.png

Tak to jest z tym wynalazkami.

 

Idea genialna.

 

W mieście na elektryku, na trasie diesel o dużym zasięgu i niskim spalaniu, dwa motory i osiągi godne GTi kiedyto potrzebne. 

 

BMW w swoich hybrydach benzynowych nie ma zbiorników tylko pipety. 

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 12:48, mati1.6dohc napisał:

Czołem,

tak sobie wymyśliłem babski samochód (wg AK :) ) I raczej nie coupe - zamierzam wrócić do nurkowania, bagażnik lubię mieć.

Który silnik sugerujecie ?

300 e jakoś mnie zainteresował (tylko YT, nie mam własnych doświadczeń).

Ma być wygodnie, nie musi być szybko. Od tego mam inne auta.

Dojazdy do pracy , ruch nie typowo miejski, raczej wielopasmowe drogi z prędkościami 50-100 km/h (bez autostrad).

Może być wolniej ale oszczędniej :) 

 

Nauczony doświadczeniem wolę Was zapytać. 

Pomożecie ?

W maju 2022 premiera nowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma GLC w wersji coupe. Diesel, nie pamiętam pojemności ale coś około 200KM. Jeśli chodzi o auto to jest mega zadowolony. Od nowości przejechał autem jakieś 130kkm i większych problemów z autem nie było, spalanie coś około 9l/100km. Wszystko ładnie, pięknie ale w okolicy 15-20kkm miał na gwarancji wymienianą skrzynię biegów. Podobno jakaś wadliwa seria była... Tak się składa, że rok temu kupił również GLC dla żony tylko benzyna. I tutaj jest duży problem ze spalaniem. Jak żona rozwozi dzieci do przedszkola, szkoły czy na zakupy to tego spalania się nie odczuwa. Ale jak ostatnio z nim rozmawiałem i musiał zostawić na 2-3 tygodnie swoje auto w serwisie (szkoda parkingowa) i zaczął jeździć tą benzynką po autostradach to lekko licząc spalanie blisko x2.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

W maju 2022 premiera nowego modelu.


tak, już wiem.

powiem tak: siedziałem przed chwilą w nowej C i starym GLC. 
to nowe mi nie pasuje jakoś..

 

a, mam pod domem EQC. Ale dziwne. Jazda spoko, znam EV - ślicznie zapitala.

nagłośnienie jakieś dziwne, muszę poszukać ustawień. Pasażerowie mają mdłości 😁

Auto za 385 tys, jestem lekko rozczarowany. W sumie nie wiem dlaczego. Jakoś tak.

z przyjemnością jutro odstawię 😂

Nie piszę tak, żeby się dowartościować. Zwyczajnie nie mój klimat w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pejus1982 napisał:

Mój brat ma GLC w wersji coupe. Diesel, nie pamiętam pojemności ale coś około 200KM. Jeśli chodzi o auto to jest mega zadowolony. Od nowości przejechał autem jakieś 130kkm i większych problemów z autem nie było, spalanie coś około 9l/100km. Wszystko ładnie, pięknie ale w okolicy 15-20kkm miał na gwarancji wymienianą skrzynię biegów. Podobno jakaś wadliwa seria była... Tak się składa, że rok temu kupił również GLC dla żony tylko benzyna. I tutaj jest duży problem ze spalaniem. Jak żona rozwozi dzieci do przedszkola, szkoły czy na zakupy to tego spalania się nie odczuwa. Ale jak ostatnio z nim rozmawiałem i musiał zostawić na 2-3 tygodnie swoje auto w serwisie (szkoda parkingowa) i zaczął jeździć tą benzynką po autostradach to lekko licząc spalanie blisko x2.

Tak, czytałem o spalaniu benz. Wymaga poprawek w serwisie. Ludzie piszą o 15 litrach przy 130km/h

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pejus1982 napisał:

Mój brat ma GLC w wersji coupe. Diesel, nie pamiętam pojemności ale coś około 200KM. Jeśli chodzi o auto to jest mega zadowolony. Od nowości przejechał autem jakieś 130kkm i większych problemów z autem nie było, spalanie coś około 9l/100km. Wszystko ładnie, pięknie ale w okolicy 15-20kkm miał na gwarancji wymienianą skrzynię biegów. Podobno jakaś wadliwa seria była... Tak się składa, że rok temu kupił również GLC dla żony tylko benzyna. I tutaj jest duży problem ze spalaniem. Jak żona rozwozi dzieci do przedszkola, szkoły czy na zakupy to tego spalania się nie odczuwa. Ale jak ostatnio z nim rozmawiałem i musiał zostawić na 2-3 tygodnie swoje auto w serwisie (szkoda parkingowa) i zaczął jeździć tą benzynką po autostradach to lekko licząc spalanie blisko x2.

 

jeśli diesel 200KM pali 9 litrów na setkę a benzyna 18 to albo oba są popsute, ale z kierowcą coś mocno nie tak. Albo tak beznadziejny konstrukcyjnie samochód.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maro_t napisał:

 

jeśli diesel 200KM pali 9 litrów na setkę a benzyna 18 to albo oba są popsute, ale z kierowcą coś mocno nie tak. Albo tak beznadziejny konstrukcyjnie samochód.

 Stosunkowa duża masa auta, bryła auta niczym kiosk z gazetami, szerokie opony plus wiecznie spóźniony młody biznesman za kierownicą i takie mamy spalanie 😀 Niestety to nie 1.9 TDI który to wręcz produkuje paliwo. Jeśli chodzi o GLC z silnikiem benzynowym to tak obiektywnie pisząc bliżej tych 15l niż 18l. 

Edytowane przez pejus1982
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rado_ napisał:
5 godzin temu, wujek napisał:
Ja bym rozważył GLB to nowy model, duży wybór silników i wielki bagażnik.
 

Tylko, ze to jakby klasa nizej

Ale w srodku IMO jest lepiej glownie przez to, ze to nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pejus1982 napisał:

 Stosunkowa duża masa auta, bryła auta niczym kiosk z gazetami, szerokie opony plus wiecznie spóźniony młody biznesman za kierownicą i takie mamy spalanie 😀 Niestety to nie 1.9 TDI który to wręcz produkuje paliwo. Jeśli chodzi o GLC z silnikiem benzynowym to tak obiektywnie pisząc bliżej tych 15l niż 18l. 

 

Dalej coś jest nie tak chyba że gościu gniecie non stop 200 kmh.

 

15 na autostradzie przy 130-150 to nie pali nawet mój Grand Cherokee z HEMI, który ma to wszystko co napisałeś tylko w jeszcze większej skali niż GLC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

 Stosunkowa duża masa auta, bryła auta niczym kiosk z gazetami, szerokie opony plus wiecznie spóźniony młody biznesman za kierownicą i takie mamy spalanie 😀 Niestety to nie 1.9 TDI który to wręcz produkuje paliwo. Jeśli chodzi o GLC z silnikiem benzynowym to tak obiektywnie pisząc bliżej tych 15l niż 18l. 

TSI też jest podobne, Wrocław->Wawa w 2.30h i spalanie wyszło 10l/100 😄

Przy 15/100 to trzeba tankować w trasie...

Edytowane przez pakuu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pakuu1 napisał:

TSI też jest podobne, Wrocław->Wawa w 2.30h i spalanie wyszło 10l/100 😄

Przy 15/100 to trzeba tankować w trasie...

Tak sobie w mapy wpisałem od centrum do centrum to wychodzi 355km z czego 335 na autostradzie , czyli lekko ponad przepisową prędkość , ale aby tak wyszło to przelotowa pewnie 160-180 . Wynik 10/100 spory bo .... Jaki silnik i auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mmaciejosss napisał:

Tak sobie w mapy wpisałem od centrum do centrum to wychodzi 355km z czego 335 na autostradzie , czyli lekko ponad przepisową prędkość , ale aby tak wyszło to przelotowa pewnie 160-180 . Wynik 10/100 spory bo .... Jaki silnik i auto ?

Golf Variant 7fl '18 1.4TSI 125KM

Przelotowa czasem miała 2 z przodu, ale trafiło się że droga praktycznie pusta lub uczęszczana przez auta z limitem ustawionym na 250 km.h :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pakuu1 napisał:

Golf Variant 7fl '18 1.4TSI 125KM

Przelotowa czasem miała 2 z przodu, ale trafiło się że droga praktycznie pusta lub uczęszczana przez auta z limitem ustawionym na 250 km.h :)

 

 

Z takim słabym silnikiem prędkość w okolicy 200 to już okolice vmax, nie dziwne że tyle pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pakuu1 napisał:

Golf Variant 7fl '18 1.4TSI 125KM

Przelotowa czasem miała 2 z przodu, ale trafiło się że droga praktycznie pusta lub uczęszczana przez auta z limitem ustawionym na 250 km.h :)

 

Octavia 2 z tym silnikiem na trasie potrafiła 10-11 spalić.to nie były oszczędne silniki a przelotowo to tak 140-160-180 w 4 osoby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, mmaciejosss said:

Tak sobie w mapy wpisałem od centrum do centrum to wychodzi 355km z czego 335 na autostradzie , czyli lekko ponad przepisową prędkość , ale aby tak wyszło to przelotowa pewnie 160-180 . Wynik 10/100 spory bo .... Jaki silnik i auto ?

 

Ale droga nie jest pusta i kazde spowolnienie trzeba nadrabiac...

Zeby miec srednia na poziomie 140=150km/h to trzeba trzymac 180-200 gdzie tylko sie da, chyba ze w nocy bez ruchu.

10l przy takiej jezdzie to rewelacyjne spalanie :ok:

 

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrus napisał:

 

Dalej coś jest nie tak chyba że gościu gniecie non stop 200 kmh.

 

15 na autostradzie przy 130-150 to nie pali nawet mój Grand Cherokee z HEMI, który ma to wszystko co napisałeś tylko w jeszcze większej skali niż GLC.


Ale nie pisałem że brata Mercedes jeździ tylko po autostradach… Auto dziennie jest odpalane co najmniej kilkanaście razy bo ma firmę w kilku miejscach i są to często krótkie odcinki robione po mieście. Jakieś pół godziny temu jechałem tym jego GLC diesel i średnie spalanie z ostatnich 60kkm to dokładnie 9.3l/100km - dane z komputera.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale nie pisałem że brata Mercedes jeździ tylko po autostradach… Auto dziennie jest odpalane co najmniej kilkanaście razy bo ma firmę w kilku miejscach i są to często krótkie odcinki robione po mieście. Jakieś pół godziny temu jechałem tym jego GLC diesel i średnie spalanie z ostatnich 60kkm to dokładnie 9.3l/100km - dane z komputera.
Całkiem spoko jak na podjezdzanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pejus1982 napisał:

Ale jak ostatnio z nim rozmawiałem i musiał zostawić na 2-3 tygodnie swoje auto w serwisie (szkoda parkingowa) i zaczął jeździć tą benzynką po autostradach to lekko licząc spalanie blisko x2.

 

@pejus1982 ja Twoją wypowiedź zrozumiałem tak, że to co podajesz dla benzyny to efekt jazdy z autostrady. W moim przypadku to autostrada obniża średnie spalanie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi teściowie mają od ponad roku GLC z silnikiem 2.0d. Jechałem nim kilka razy i jakoś mocy mi nie brakowało.. Świetna jest skrzynia 9b automat.

Co do spalania, to pewnie nikt mi nie uwierzy, ale komp pokładowy pokazuje 6.x litrów / 100km. Ale wiem, że teść jest mistrzem jazdy o kropelce i pedał przyspieszenia muska z delikatnością piórka.

Przez ten rok nie mieli żadnych problemów z tym autem. A sam samochód jest całkiem fajny, dość pojemny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym benzynowym GLC musi być popsute
XC60, 2 litry benzyna 211 koni, przy tempomacie na 150 spala poniżej 10, a przyjazdach krajówkami grubo poniżej 8 a właściwie bliżej 7.
 
Wspaniale. Jak oni to zrobili, że pb spała mniej / tyle samo co dizel o takiej samej pojemności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hefi napisał:

Wspaniale. Jak oni to zrobili, że pb spała mniej / tyle samo co dizel o takiej samej pojemności?

Niewiem, mam ponad 16 tysięcy przebiegu od nowości i spalanie za całość mam średnio 7,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ale droga nie jest pusta i kazde spowolnienie trzeba nadrabiac...

Zeby miec srednia na poziomie 140=150km/h to trzeba trzymac 180-200 gdzie tylko sie da, chyba ze w nocy bez ruchu.

10l przy takiej jezdzie to rewelacyjne spalanie :ok:

 

 

kilka razy miałem ochotę i pogoniłem Astrę na autostradzie. Oczywiście niemieckiej jak wiadomo. Z tym że ja nawet jak zasuwam to staram się uważać, nie mieć dużej różnicy prędkości z wyprzedzanymi ciężarówkami, nie siedzieć nikomu na zderzaku itd. Więc ciągłe zwalnianie i przyspieszanie, powiedzmy do tych 180-190km/h. Ostatnia taka przejażdżka, jakieś 250km, zatankowane przy samej autostradzie i but, w tym ostatnie 15km do celu poza autostradą przez wioski już bardzo spokojnie, pokazał 9,5 litra na setkę. Jakby tak faktycznie na pustej autostradzie trzymać długo pod 200km/h, to myślę że 12-13 litrów realnie by wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

kilka razy miałem ochotę i pogoniłem Astrę na autostradzie. Oczywiście niemieckiej jak wiadomo. Z tym że ja nawet jak zasuwam to staram się uważać, nie mieć dużej różnicy prędkości z wyprzedzanymi ciężarówkami, nie siedzieć nikomu na zderzaku itd. Więc ciągłe zwalnianie i przyspieszanie, powiedzmy do tych 180-190km/h. Ostatnia taka przejażdżka, jakieś 250km, zatankowane przy samej autostradzie i but, w tym ostatnie 15km do celu poza autostradą przez wioski już bardzo spokojnie, pokazał 9,5 litra na setkę. Jakby tak faktycznie na pustej autostradzie trzymać długo pod 200km/h, to myślę że 12-13 litrów realnie by wyszło

Dobry wynik u mnie przy takiej jeździe to 12 jak nic. Żeby mieć mniej nie mogę wciskać gazu do oporu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 14:14, Kiwal napisał:

GLE 350 de

W uproszczeniu - elektronika sie sypie, mechanika nie az tak ale rowniez ma problemy, zlozenie w calosc na poziomie Dacia.

Silnik diesla jest za maly do tego auta, elektryczny jest strasznie pradozerny.

Laweta kocha to auto, a serwis to porazka (ale to zalezy od miejsca)


mam nadzieję, że będę mógł się z Tobą niezgodzić 😉

wczoraj kupiliśmy GLE 350de

wcześniej mieliśmy kilka na jazdy próbne na dobę. I nic.

Tym GLE po 30 minutach wróciliśmy do salonu podpisywać dokumenty. Pan mercedes był zaskoczony 😂, że nie pojechaliśmy do domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.