Jump to content

Meriva B - spryskiwacze, recyrkulacja (obieg wewnętrzny)

storky
 Share

Recommended Posts

Panowie, jak w temacie. W Meriva B wysiadły przednie spryskiwacze (tył ok), a dodatkowo szyby całkowicie parują od wewnątrz. Nie pomaga ani nadmuch zimny, ani ciepły ani klima. 

Jeśli chodzi o spryskiwacze: brak mi pomysłu.

Jeśli chodzi o parowanie wnętrza: prawdopodobnie uszkodzone sterowanie klapą recyrkulacji (obiegu powietrza). Pytanie: gdzie szukać tego elementu? W okolicach filtra kabinowego? W komorze silnika?

Pozdrawiam i liczę na pomoc. W obecnych warunkach pojazd nie do użytku.

Jeśli słyszysz pompkę, to zdejmij wężyk i dyszy przy szybie i sprawdź, czy płyn leci. Jeśli tak, to dysze do wymiany/czyszczenia. Jeśli nie, to zaworek przy pompce.

Klapa od obiegu wewnętrznego jest nad filtrem kabinowym.

• Like 1

Dziękuję, jest jak napisałeś. Dysze spryskiwaczy do wymiany. Wyglądają jakby zaśniedziałe, a przy demontażu urwałem króciec jednego (niska temperatura). 

Klapa obiegu wewnętrznego zlokalizowana. 

Jeszcze raz dziękuję!

Jestem tu od 2006 roku (dawniej fiat Punto, żółte forum autokacik) i zawsze to forum rozwiązywało problemy :)

Dla potomności, wymiana filtra kabinowego i dostęp do klapy recyrkulacji:

bMkE0Un75pQ

Dodam tylko, że nie potrzeba tej plastikowej łyżki do zatrzasków paneli. Wystarczy bok konsoli środkowej złapać za dolną krawędź i z wyczuciem odrywać zgodnie z ruchem zegara. Odkręcając schowek uwaga: czwarty (prawy dolny) wkręt jest ukryty pod bocznym panelem konsoli, w którym zamontowany jest przełącznik airbag pasażera - trzeba go odchylić aby mieć dostęp do ostatniego wkrętu o którym wspomniałem.

Wymiana dysz spryskiwaczy:

Edited by storky
  • Like 1