Skocz do zawartości

Wtyki anetnowe


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Z ciekawostek życia...
Zmierzyłem multimetrem pierwsza obróbkę nieprawidłową kabla (foto) i pomiar wyszedł 1. Potem obrobilem zgodnie ze sztuką i multimetr już 1 nie wskazywał...
Czy jak na multimetrze jest 1 to uznajemy to za prawidłowe i tak może zostać? a35f4321c36e3b882922d8cbd4f7faa7.jpg

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na zdjęciu to jest obraz nędzy i rozpaczy w zarabianiu końcówek przewodu.
:) ja wiem... Tylko co z tym miernikiem i wskazaniami

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Z ciekawostek życia...
Zmierzyłem multimetrem pierwsza obróbkę nieprawidłową kabla (foto) i pomiar wyszedł 1. Potem obrobilem zgodnie ze sztuką i multimetr już 1 nie wskazywał...
Czy jak na multimetrze jest 1 to uznajemy to za prawidłowe i tak może zostać? a35f4321c36e3b882922d8cbd4f7faa7.jpg

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

To na zdjęciu wygląda kiepsko.

Widać że oplot styka się z kablem sygnałowym.

Obcięcie izolacji niechlujne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech chodzilo mi o to że z tą brzydka obróbką miernik pokazuje wartość 1. Z ładną obróbka jak na filmie były jakieś przebicia i nie było 1. Czy pomiar tej ciągłości i wartość 1 oznacza że będzie to działać dobrze mimo złej obróbki. Czy i tak będzie kibel?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ociec napisał:

Strzeliłem z pamięci.

W prostych miernikach jest chyba takie ustawienie, gdzie nie podaje Omów tylko 0 i 1

Nie wiem o jakich miernikach prostych piszesz, ale wartość 0 albo bliska jemu czyli 0,X oznacza zwarcie a wartość 1 na pierwszej pozycji wyświetlacza to właśnie obwód otwarty.

Być może są takie gdzie jest odwrotnie czyli tak jak napisałeś ale ja się nie spotkałem stąd prośba o fotkę, symbol czy inne oznaczenie tego multimetru;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze, że nie wiemy jak autor wątku użył miernika i na jakim zakresie i co dokładnie zobaczył na wyświetlaczu to uważam, że dalsza dyskusja że na tym poziomie jest bez sensu ;).

Czy mierzył żyłę do żyły (na obu końcach), ekran do ekranu czy też żyłę do ekranu? Jaki zakres był ustawiony na mierniku? Gdzie ta nieszczęsna jedynka na wyświetlaczu: przy pomiarze oporu z lewej strony (rozwarcie) czy z prawej strony (rezystancja przewodu)? 

Edytowane przez GoldFinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GoldFinger napisał:

Mając na uwadze, że nie wiemy jak autor wątku użył miernika i na jakim zakresie i co dokładnie zobaczył na wyświetlaczu to uważam, że dalsza dyskusja że na tym poziomie jest bez sensu ;).

Czy mierzył żyłę do żyły (na obu końcach), ekran do ekranu czy też żyłę do ekranu? Jaki zakres był ustawiony na mierniku? Gdzie ta nieszczęsna jedynka na wyświetlaczu: przy pomiarze oporu z lewej strony (rozwarcie) czy z prawej strony (rezystancja przewodu)? 

mierzyłem jak na filmiku ale może wieczorem nagram i wrzucę... będzie jaśniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 16:58, volf6 napisał:

Nie wiem o jakich miernikach prostych piszesz, ale wartość 0 albo bliska jemu czyli 0,X oznacza zwarcie a wartość 1 na pierwszej pozycji wyświetlacza to właśnie obwód otwarty.

Być może są takie gdzie jest odwrotnie czyli tak jak napisałeś ale ja się nie spotkałem stąd prośba o fotkę, symbol czy inne oznaczenie tego multimetru;]

O takich co mają takie ustawienie z brzęczykiem. Wtedy nie pokazują wartości pomiarowych tylko  0  i  1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ociec napisał:

O takich co mają takie ustawienie z brzęczykiem. Wtedy nie pokazują wartości pomiarowych tylko  0  i  1

Pokazują a po drugie nadal uważasz, ze przy wskazaniu 1 jest zwarcie a przy 0 obwód otwarty?  Tu właśnie zrobiłeś gafę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra poradziłem sobie w końcu z wtykami. Jest ok. Teraz wychodzi że antena która zamocowalem odbiera z zakłóceniami. Ma za słaby sygnał. Antena jest umieszczona na strychu pod dachówka betonowa. Chce do niej założyć wzmacniacz. Pytanie który/jaki bo jest tego zatrzęsienie?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bielaPL napisał:

Dobra poradziłem sobie w końcu z wtykami. Jest ok. Teraz wychodzi że antena która zamocowalem odbiera z zakłóceniami. Ma za słaby sygnał. Antena jest umieszczona na strychu pod dachówka betonowa. 

A czemu nie wystawiasz anteny na zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie wystawiasz anteny na zewnątrz ?
Wyczytałem że na strychu powinno dać radę :). Na kominie nie założę bo mam lek wysokości :).

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bielaPL napisał:

Jeden ma satelitę a drugi raczej pokojówkę ale podpytam. Reszty brak ;)
 

Ja mam od 10 lat zwykła siatkowa ze wzmacniaczem na balkonie na piętrze.  Obsługuje 4 tv 😁

40 km od nadajnika 💪

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie takie urządzonko wzmacniasz spliter

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-antenowy-spliter-zasilacz-aws-144m-8300598131

image.png.a309049ba28309dffdfbee65af76d924.png

 

I jest informacja

Wzmacniacz posiada przełącznik umożliwiający podłączenie zasilania +12V po kablu do przedwzmacniacza zamontowanego przy antenie.

 

Przedwzmacniacz to z kolei coś takiego

https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-antenowy-ams-apl-108-28db-filtrlte-10775603120

image.png.94abf99c0aa09e87e7d5c7f882a90f0a.png

 

Czyli jak taka instalacja powinna wyglądać? Z anteny idzie kabel do przedwzmacniacza? Potem z przedwzmacniacza do tego zasilacza splitera i będzie git?

Co to jest ten przedwzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał:

 

Czyli jak taka instalacja powinna wyglądać? Z anteny idzie kabel do przedwzmacniacza? Potem z przedwzmacniacza do tego zasilacza splitera i będzie git?

Co to jest ten przedwzmacniacz?

Ja mam antenę ze wzmacniaczem a potem podłączone rozdzielacze pasywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał:

Czyli jak taka instalacja powinna wyglądać? Z anteny idzie kabel do przedwzmacniacza? Potem z przedwzmacniacza do tego zasilacza splitera i będzie git?

Zasadniczo tak

 

4 godziny temu, bielaPL napisał:

Co to jest ten przedwzmacniacz?

Teraz chyba nie zalecają montażu wzmacniacza w puszce antenowej to trzeba coś takiego...

 

Tylko to się stosuje jak nadajnik masz bardzo daleko i jest to ostateczność.

Lepiej zastosować antenę o większym zysku energetycznym albo umieścić ją wyżej niż montować kaskadowo wzmacniacze i wzmacniać również zakłócenia...

Jak daleko masz do nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

Zasadniczo tak

 

Teraz chyba nie zalecają montażu wzmacniacza w puszce antenowej to trzeba coś takiego...

 

Tylko to się stosuje jak nadajnik masz bardzo daleko i jest to ostateczność.

Lepiej zastosować antenę o większym zysku energetycznym albo umieścić ją wyżej niż montować kaskadowo wzmacniacze i wzmacniać również zakłócenia...

Jak daleko masz do nadajnika?

do nadajnika mam blisko 11km, problem jest z tym że antenę umieściłem na strychu, musiałbym ściągać jakiegoś gienka co mi wejdzie na dach i na komin to zamontuje, a chciałem tego uniknąć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

do nadajnika mam blisko 11km, problem jest z tym że antenę umieściłem na strychu, musiałbym ściągać jakiegoś gienka co mi wejdzie na dach i na komin to zamontuje, a chciałem tego uniknąć 

 

Przy takiej odległości to odbierasz na byle czym, ewentualnie bazuj na tym AWS 144 jak masz kilka odbiorników tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.