Skocz do zawartości

Miał ktoś okazje porównać te auta?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Clio III RS

Civic UFO Type R

BMW e46 330i

 

Ktoś miał okazje się przejechać którymś z tych aut (najlepiej wszystkimi ;) ) i może opisać swoje wrażenia? Jak się siedzi, jak się prowadzi, jak odczucia z jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 ze słabszym M54 przejechałem 85 kkm, tym mocniejszym 330i też wiele razy jechałem, miałem też okazję pojeździć UFO typeR. Ogólnie z tych trzech, co wymieniłeś w każdych warunkach BMW będzie najszybsze, a szczególnie powyżej pewnej prędkości. Będzie przy tym najbardziej komfortowe i najlepiej trzymać się drogi, więc wybór oczywisty. Chyba, że oczekujesz hałasu, zwróconych twarzy przechodniów w Twoją stronę, gumowego układu kierowniczego, to jak najbardziej Civic może się nadać. Do Clio trzeba wsiąść i się przymierzyć, mnie tam nie pasuje pozycja za kierownicą. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 dość często, UFO type R dwa razy. E46 to normalne auto na co dzień z zapasem mocy. Type R po 100 km chciałem wyjść i jechać dalej komunikacją. No ale ja nie lubię hałasu i sztywnego zawieszenia. Nawet na wolnych obrotach było słychać charakterystyczne buczenie, plus dużo gorsze wyciszenie.

Choć jeśli ktoś lubi takie zabawy, to całkiem fajne rodzinne auto, sporo się zmieści. Pytanie do czego miałoby służyć?

 

Clio mi tu rozmiarem w ogóle nie pasuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem te 3 auta bo każde są w okolicach 30-40 tys zł

Auto na dojazdy do roboty, żeby było radośnie ;) , rozmiar nie ma znaczenia ale widzę że bejca będzie się dobrze sprawdzać mimo oficjalnie mniej usportowionego charakteru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Auto na dojazdy do roboty, żeby było radośnie ;) , rozmiar nie ma znaczenia ale widzę że bejca będzie się dobrze sprawdzać mimo oficjalnie mniej usportowionego charakteru...

Kolega z pracy przez kilka lat miał E46 330xi. Auto miał w świetnym stanie, mimo to często się psuło. Miałem wrażenie, że brakuje mu mocy i słabo jedzie jak na 3.0. W tamtym czasie ja miałem Outbacka H6 i wydawał się być znacznie zrywniejszy - jeździliśmy naprzemiennie raz moim raz jego. W BMW z tyłu dość ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 13:19, bielaPL napisał:

Clio III RS

Civic UFO Type R

BMW e46 330i

 

Ktoś miał okazje się przejechać którymś z tych aut (najlepiej wszystkimi ;) ) i może opisać swoje wrażenia? Jak się siedzi, jak się prowadzi, jak odczucia z jazdy?

Porównać nie, ale jak widać też jeżdżę sobie typkiem do pracy.

Auto sztywne jak na dzisiejsze standardy, ale mnie nie przeszkadza. Drogi mam w okolicy bdb a w gorszą infrastrukturę drogową Poznania nie mam potrzeby się zapuszczać. Plus zawieszenia to taki, że moje dziecko nie ma w tym aucie choroby lokomocyjnej 😎

Padają też tu widzę negatywy co do głośności - na pewno seria nie ryczy tak jak każdy sobie wyobraża a pewnie bierze się to z tego, że prawie każdy Type R ma luźny wydech. U mnie jest kolektor 4-2-1 i dalej seria. Wydech absolutnie nie męczy. Na postoju bardzo cichy.

Osiagi - na tle obecnych aut z turbo wypada słabo w codziennym normalnym użytkowaniu. Jednak pazury nawet seria pokazuje powyżej 5krpm. U mnie 230KM i 230Nm i to jest moim zdaniem minimum żeby nie było wstydu. 
Siedzi się ok, ale dość wysoko. Świetne fotele Recaro, mega wygodne choć mój brat uważa, że za ciasne siedziska. Ja nie podzielam, ale jak widać zależy też od tylka.

Po za tym ma super cechy praktyczne. Dużo miejsca z tylu jak na kompakt oraz świetny bagażnik i otwór do niego jak w kombi (wchodzi 65” Tv w kartonie …)

 

70518FB9-DE61-4794-A231-71D5A16BB141.jpeg

Edytowane przez stig
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bielaPL napisał:

Podałem te 3 auta bo każde są w okolicach 30-40 tys zł

Auto na dojazdy do roboty, żeby było radośnie ;) , rozmiar nie ma znaczenia ale widzę że bejca będzie się dobrze sprawdzać mimo oficjalnie mniej usportowionego charakteru...

Ja pitole, już nie orientuję się w obecnych cenach tych aut, ale jakieś 3 lata temu taka 330i w dobrym stanie kosztowała 20-25 kzł. 

Takie mocniejsze e46 dobrze się sprawdzi na co dzień, zawieszenie jest dość komfortowe, ja miałem na felgach 17" i zawias z M Pakietu, a lepiej wybierała dziury, niż Golf 7 na felgach 16". Nie wiem, jak oni to robili, że auto prowadziło się idealnie nawet przy dużych prędkościach i zmianach przeciążeń, a przy tym było tak mało betonowe. Jak się trafi dobry stan, to brać, takie R6 już chyba nie stanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.