Skocz do zawartości

Najtańszy nowy Suv Hybryda


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie to nie. To nie moje dzieci wypadają na twarz na asfalt. 

;]

 

 

Moje też nie wypadają na twarz ;]

Ale fakt jest taki, że aby suv był wygodniejszy dla dzieci to trzeba go doposażyć. Nie jestem pewien nawet, czy każdego się da, nawet o progi aftermarketowe :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sowik85 napisał:

 

Moje też nie wypadają na twarz ;]

Ale fakt jest taki, że aby suv był wygodniejszy dla dzieci to trzeba go doposażyć. Nie jestem pewien nawet, czy każdego się da, nawet o progi aftermarketowe :hmm:

 

Da się, ale jeśli nie są dedykowane do modelu to zwykle głupio to wygląda.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Da się, ale jeśli nie są dedykowane do modelu to zwykle głupio to wygląda.
 
W audi są chowane, wyjeżdżają spod auta przy otwarciu drzwi. Bez sensu bo samochód wygląda lepiej z otwartymi.

Kolejny + progów - fotel tak się nie zuzywa, bez progów osoba zeslizguje się po zew boczku siedziska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 20:10, mmaciejosss napisał:

https://e.autokult.pl/43475,suzuki-vitara-z-pelna-hybryda-najtansze-takie-auto-na-rynku

 

Już ponoć w salonach . Szkoda że mocą okrojony i wynik 0-100km/h ponoć blisko 13s .Już wolę MH za 15kzł mniej i 9s do 100km/h 

 

Podawana moc silnika spalinowego 1,5 w Vitarze 102 KM, moc silnika elektrycznego 33 KM, moc wypadkowa 115 KM.

No i zastanawiam się po co to hybryda patrząc na porównanie 

 

https://media.suzuki.nl/documenten/specificatieprijslijsten/Vitara/index.html?_ga=2.143173877.1109597547.1602491115-1859090299.1601896112

 

Spalanie to samo . Moc mniejsza  , osiągi słabe , mniejszy bagażnik ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mmaciejosss said:

No i zastanawiam się po co to hybryda patrząc na porównanie 

https://media.suzuki.nl/documenten/specificatieprijslijsten/Vitara/index.html?_ga=2.143173877.1109597547.1602491115-1859090299.1601896112

Spalanie to samo . Moc mniejsza  , osiągi słabe , mniejszy bagażnik ....

 

Po to, ze jak nie bede mieli hybryd i EV to za chwile nie dadza rady sprzedawac spalinowych ;]

Jeszcze troche to pewnie juz nie bedzie innych niz hybrydy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W jakim sensie sie nie sprawdzaja?
To ma malo palic w jezdzie miejsko podmiejskiej i miec niska emisje w testach WLTP.
 
I ile osób z tego skorzysta? Więcej waży, więcej kosztuje, więcej śmieci do recyclingu. Na trasie więcej wyemituje co2 niż czysta pb. O ile ev będzie miało jakiś sens to taki stwór jest fajny tylko na papierze i dla wąskiej grupy osób.
Mi to rybka bo zadatkowalem dziś dizla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, hefi said:

I ile osób z tego skorzysta? Więcej waży, więcej kosztuje, więcej śmieci do recyclingu. Na trasie więcej wyemituje co2 niż czysta pb. O ile ev będzie miało jakiś sens to taki stwór jest fajny tylko na papierze i dla wąskiej grupy osób.
Mi to rybka bo zadatkowalem dziś dizla emoji23.png

 

NIe wiem ile, nie ja wymyslilem, zeby normy zalezaly od emisji CO2.

Hybrydy Toyoty kreca bez problemow po 400-500kkm+, wiec to akurat dosc trwale rozwiazanie.

Wiekszosc ludzi jezdzi jednak glownie wkolo komina, wiec akurat moze miec sens.

To tylko na AK wszsycy co weekend robia 1000km z przyczepa i srednia 150km/h :hehe:

PS. Kupuj diesla, bo to moze byc juz jedna z ostatnich okazji ;]

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, grogi said:

Ostatni raz jak sprawdzałem, to normy od co2 nie zależały.

 

Normy Euro nie, ale juz normy na emisje Co2 jednak chyba zaleza, obecna norma sredniej emisji 95g/km  ;]

I to z tego wynika wysyp wszelkiej masci hybryd.

 

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2022 at 12:14 AM, sowik85 said:

 

Moja 5cio letnia córka wysiadając ze Skody Karoq ma dość dużą wysokość do pokonania. O ile dla rodzica jest łatwiej "zanurkować" do środka aby dopiąć pasy itp, to dziecko wcale nie ma łatwiej.

I tu przychodzi z pomocą VAN, wygodnie nurkować dla rodzica i niski krok dla bąbelka. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Maciej__ said:

 

NIe wiem ile, nie ja wymyslilem, zeby normy zalezaly od emisji CO2.

Hybrydy Toyoty kreca bez problemow po 400-500kkm+, wiec to akurat dosc trwale rozwiazanie.

Wiekszosc ludzi jezdzi jednak glownie wkolo komina, wiec akurat moze miec sens.

To tylko na AK wszsycy co weekend robia 1000km z przyczepa i srednia 150km/h :hehe:

PS. Kupuj diesla, bo to moze byc juz jedna z ostatnich okazji ;]

 

Ford już anulował S-Max'y diesle częściowo, prawdopodobnie z pozostałych jeszcze mogę część anulować, a dodatkowo już Mondeo i pochodne diesel nie da się zamówić, tylko hybryda 2.5 190KM(co ciekawe Mondeo ma inne baterie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Maciej__ said:

 

W jakim sensie sie nie sprawdzaja?

To ma malo palic w jezdzie miejsko podmiejskiej i miec niska emisje w testach WLTP.

 

Tak jest, jechałem Kugą FHEV, po obwodnicy Warszawy 6.5l, w mieście zaczęło spadać jeszcze, ja jestem za. ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, AstraC said:

Tak jest, jechałem Kugą FHEV, po obwodnicy Warszawy 6.5l, w mieście zaczęło spadać jeszcze, ja jestem za. ;)

 

Z tego co widzialem w testach chyba Petryna, to na autostradzie przy 140 raportowal ok 8-8,5l wiec nadal bardzo OK :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2022 o 16:31, wladmar napisał:

 

Ludzkość przez dziesiątki tysięcy lat funkcjonowała w ogóle bez samochodów, co to za argument? Świat idzie do przodu, SUVy są praktyczniejsze od niskich aut i tyle. Postęp. 

 

zależy co definiujesz poprzez praktyczność i jakie masz potrzeby. Dla mnie jest raczej odwrotnie. Żeby SUV zapewnił tyle miejsca czy możliwosci ładunkowych co zwykłe auto musi być klasę wyżej i dużo dużo droższy. Ja mam teraz kompakta kombi i trudno mi sobie wyobrazić bardziej praktyczne nadwozie. W środku wystarczająco dużo miejsca, bagaże zmieszczą się na każdy wyjazd, jak remontuję dom to małą szafę mogę w całości wywieźć teściom na działkę, pies jeździ w bagażniku i ma wystarczająco dużo miejsca. Żeby SUV spełnił takie warunki to by musiało być coś w rodzaju Sorento kosztujące 2 razy tyle co kompakt kombi. A i tak pod pewnymi względami będzie gorzej, bo pies będzie musiał wyżej wskakiwać do bagażnika, albo trzeba mu będzie jakoś pomagać. Do tego spalanie - większe gabaryty, masa, opór powietrza - to są realne litry na setkę więcej. Pchać to powietrze przed sobą i płacić za to, co w tym praktycznego? Owszem, są pewne plusy, jak to że łatwiej się wsiada, czy wspomniane krawężniki, ale nie pamiętam kiedy bym ostatnio parkował na krawężniku. Na serio, mogę zaryzykować, że Astrą nigdy mi się to nie zdarzyło, a ma już ponad 3 lata.

 

Na SUVy jest moda, bo wyglądają na większe, bardziej prestiżowe, bo się siedzi wyżej i ok, ja to rozumiem, ale nie są bardziej praktyczne. Mają plusy i minusy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Maciej__ said:

 

Z tego co widzialem w testach chyba Petryna, to na autostradzie przy 140 raportowal ok 8-8,5l wiec nadal bardzo OK :ok:

Gość robił test S-Max'a tutaj:

https://youtu.be/7TWHL33g3t4

Lepiej się go słucha i też podawał spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AstraC napisał:

I tu przychodzi z pomocą VAN, wygodnie nurkować dla rodzica i niski krok dla bąbelka. ;]

 

No właśnie, gdyby Golf Sportsvan był jeszcze w produkcji to na 100% bym nim jeździł. Idealnie wpasowywał się w nasze potrzeby. 

A że go już z 1.5 roku nie produkują a chcieliśmy nowe, to wyszła Skoda ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po to, ze jak nie bede mieli hybryd i EV to za chwile nie dadza rady sprzedawac spalinowych ;]
Jeszcze troche to pewnie juz nie bedzie innych niz hybrydy
 
Przecież to nie po to by klientów uszczęśliwić, tak samo z elektrykami.ptfu... Obym jak najdłużej mógł jeździć spalinowym.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.