Skocz do zawartości

Darmo dajo! Autostrady Czechy.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś bywa w Czechach to warto sobie trochę poklikać i załatwić darmowe użytkowanie płatnych dróg w Czechach, bo dla elektryków są darmowe, ale trzeba zarejestrować swój wóz w ich systemie. Bezterminowo na ten moment.

 

Najłatwiej wypełnić pdf'a online, podpisać go cyfrowo przez bank czy jak tam kto ma i lubi, wysłać wraz ze zdjęciem dowodu rejestracyjnego. Początkowo wysłałem samego pdf'a ale nie zaliczyli, więc dosłałem DR i wyciąg z homologacji. 

Bocik szybko odpisuje, także temat załatwiony w 24h. 

 

Doporučuji! :phi:

 

https://edalnice.cz/pl/zwolnienie-z-oplaty/index.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, mrBEAN said:

Doporučuji! :phi:

 

Dopreciule ;]

 

Wkurza mnie to udowadnianie, że się nie jest wielbłądem. Przed wyjazdem do Londynu, też musiałem składać wniosek online. A Warszawie raczej chyba też nie mogę jeździć buspasami...

Powinna być europejska baza samochodów EV, albo lepiej, żeby rejestracja każdego elektryka w Europie zaczynała się od jakieś litery, albo symbolu. Może nie dwie iskierki ;] ale jakaś grecka alfa czy omega. 

Albo taki :czacha: na cześć Bełchatowa. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HelixSv napisał:

 

Dopreciule ;]

 

Wkurza mnie to udowadnianie, że się nie jest wielbłądem. Przed wyjazdem do Londynu, też musiałem składać wniosek online. A Warszawie raczej chyba też nie mogę jeździć buspasami...

Powinna być europejska baza samochodów EV, albo lepiej, żeby rejestracja każdego elektryka w Europie zaczynała się od jakieś litery, albo symbolu. Może nie dwie iskierki ;] ale jakaś grecka alfa czy omega. 

Albo taki :czacha: na cześć Bełchatowa. 

 

a zielone blachy jak w PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 20:57, mrBEAN napisał:

Początkowo wysłałem samego pdf'a ale nie zaliczyli, więc dosłałem DR i wyciąg z homologacji.

 

Ty, ja nie dostałem do auta żadnej homologacji :panic:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

a zielone blachy jak w PL ?

Zielone są m.in w Czechach i na Węgrzech, tylko zapewne inny jest wymóg, bo przeważnie widziałem je na hybrydach.

Z drugiej strony jakiś czas temu dealer przekonywał mnie, że PLUGina też się da u nas na zielone zarejestrować :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone są m.in w Czechach i na Węgrzech, tylko zapewne inny jest wymóg, bo przeważnie widziałem je na hybrydach.
Z drugiej strony jakiś czas temu dealer przekonywał mnie, że PLUGina też się da u nas na zielone zarejestrować :phi:.
W CZ nie ma kolorowych. Jest tylko początek EL dla CO2 poniżej 50.

Polskie auto tez mam EL :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kiwal napisał:

W CZ nie ma kolorowych. Jest tylko początek EL dla CO2 poniżej 50.

Polskie auto tez mam EL 🙂

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ok pomyłka, z wakacji wracałem przez Słowację i tego typu widziałem :

https://images.app.goo.gl/1PK3cGXx1mAofzGf7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CZ zwolnieni z opłat za autostradę są wszystkie auta poniżej 50CO2.

W Pradze można złożyć wniosek (100czk rocznie) za możliwość darmowego parkowania

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kiwal napisał:

W CZ zwolnieni z opłat za autostradę są wszystkie auta poniżej 50CO2.

W Pradze można złożyć wniosek (100czk rocznie) za możliwość darmowego parkowania

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Z tymi 50, a nie 0 to Skoda musiała maczać palce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za to już w HR 'darmo nie dajo' od tego roku czytałem. Elen wprowadza opłaty za ładowarki przy autostradach.

Można chyba nadal szukać darmowych poza A, ale jak wiadomo w HR, żeby zjechać i wjechać na A trzeba przejechać przez bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, iwik napisał:

Za to już w HR 'darmo nie dajo' od tego roku czytałem. Elen wprowadza opłaty za ładowarki przy autostradach.

Można chyba nadal szukać darmowych poza A, ale jak wiadomo w HR, żeby zjechać i wjechać na A trzeba przejechać przez bramki.

 

I cyk! EV się nie opłaca :phi:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, mrBEAN said:

Oczywiście, że zmieniają.

Nie opłaca się jeszcze bardziej ;) 

 

Śmiechy śmiechami, ale trzeba uczciwie przyznać, że płatne ładowarki w Chorwacji to guźdź do trumny tej całej elektromobilmości w Polsce i na świecie. 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.