Skocz do zawartości

Nowy taryfikator z uwzględnieniem nowelizacji z września 2022 roku!


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy widzę dużą poprawę bezpieczeństwa dla pieszych w Gdyni. Obserwuję, co robią inni kierowcy, jak jestem za kółkiem i faktycznie mógłbym na palcach policzyć przypadki, że pieszy stał przy krawężniku, a samochód się nie zatrzymał. Sam też chodzę i czuję się o wiele bardziej komfortowo, zwłaszcza, że na ulicy, przy której mieszkam jest 13 przejść dla pieszych bez sygnalizacji. Mandat 1500 zł, to nie jest coś strasznego, a przynajmniej wyuczą się pewne nawyki wśród kierowców. Potrzeba czasu i będzie dobrze.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym Line Asist aż tak nie testowałem ale po 10s auto karze położyć łapki na kierownicy , nie wiem co było by dalej czy samo zahamuje ale kierownica do tego czasu bardzo fajnie sama skręca ( choć myszkuje w Suzuki lewo-prawo delikatnie )  a aktywny tempomat bajka , nawet przy manualu ( od 40km/h działa ) 
Max hebel i zatrzyma się na środku drogi, nie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafciojuve napisał:

Akurat w sytuacjach gdy auto obok zatrzymało się przed pasami czy zwalnia aby to zrobić to jestem czujny i również się dostosowuję, jest to dla mnie naturalne.

 

Natomiast pieszy zbliżający się do pasów i ja czekający na niego aż dojdzie, w sytuacji gdy ja jestem sygnalistą dla innych aut "będziemy przepuszczać pieszego" to na razie dla mnie abstrakcja co do zasady.

Pieszy jest bezbronny, może być głuchy, upośledzony głupi itd. Kierowca zawsze powinien ustąpić. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, rafciojuve said:

1500 za nieustąpienie pieszemu to jakieś żarty...

dokładnie, powinno być z automatu 3000 :ok: 

 

i to samo na DDR w przypadku rowerzysty :smirk: 

Edytowane przez mokrii
  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe podsumowanie stycznia 2022 po wejściu nowego taryfikatora

https://www.money.pl/gospodarka/polscy-kierowcy-przestraszyli-sie-wyzszych-mandatow-mamy-dane-od-yanosika-i-policji-6735164856019648a.html

 

Cytat

 Okazuje się, że w ubiegłym roku kierowcy jeździli wolniej na polskich drogach, aniżeli w tym roku. Jednak są to niewielkie różnice, które wynoszą 1-2 km/h – informuje Julia Langa z Yanosika

QUJDREVGfjQrJiR2eTxzIWh-cCw_ZX13P2ZoZ3lx

na poziomie 1%, czyli granicy błędu ;)

widać też że jednak większość jeździ prawidłowo :hmm: a "patologia" +50 to 0,1% ?

 

i chyba najważniejsze, w statystykach wypadków też jakieś wielkiej zmiany nie ma

Cytat

W styczniu 2022 r. w wypadkach drogowych zginęły 144 osoby. Przed rokiem było 147 ofiar śmiertelnych. Rannych w ubiegłym miesiącu odnotowaliśmy 1420 i jest to liczba o 16 osób większa niż w 2021 r. - podał kom. Opas money.pl.

 

a niby tak nagle wszyscy zaczęli jeździć przepisowo - przynajmniej na AK tak się przewijało

być może pierwsze 2tyg stycznia, efekt był widoczny, ale dzisiaj ?

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koonrad napisał:

Ciekawe podsumowanie stycznia 2022 po wejściu nowego taryfikatora

https://www.money.pl/gospodarka/polscy-kierowcy-przestraszyli-sie-wyzszych-mandatow-mamy-dane-od-yanosika-i-policji-6735164856019648a.html

 

QUJDREVGfjQrJiR2eTxzIWh-cCw_ZX13P2ZoZ3lx

na poziomie 1%, czyli granicy błędu ;)

widać też że jednak większość jeździ prawidłowo :hmm: a "patologia" +50 to 0,1% ?

 

i chyba najważniejsze, w statystykach wypadków też jakieś wielkiej zmiany nie ma

 

a niby tak nagle wszyscy zaczęli jeździć przepisowo - przynajmniej na AK tak się przewijało

być może pierwsze 2tyg stycznia, efekt był widoczny, ale dzisiaj ?

 

To jest janosik nie znam nikogo kto tego uzywa. Zdecydowana wiekszosc uzywa GM. Ja odpalam tylko rano jak jestem wczorajszy czy gdzies sie nie czaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.