Skocz do zawartości

1200 kilometrów zasięgu


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

Mała firma ze stanu Michigan w USA zrobiła prototyp baterii o większej pojemności. Nie modyfikowali nic innego w Tesli S tylko zmienili baterię. W zimnym klimacie przejechali maksymalnie 752 mile.

 

https://www.caranddriver.com/news/a38668912/750-mile-ev-battery-michigan-startup-our-next-energy/

 

 

Sent from my Ajfą

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HanYs napisał:

 

Mała firma ze stanu Michigan w USA zrobiła prototyp baterii o większej pojemności. Nie modyfikowali nic innego w Tesli S tylko zmienili baterię. W zimnym klimacie przejechali maksymalnie 752 mile.

 

https://www.caranddriver.com/news/a38668912/750-mile-ev-battery-michigan-startup-our-next-energy/

 

 

Sent from my Ajfą

 

 

coraz mniej argumentow przeciwnikow EV :)

ale sa kreatywni, napewno wymysla cos nowego bzdurnego :)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelWaw napisał:

 

coraz mniej argumentow przeciwnikow EV :)

ale sa kreatywni, napewno wymysla cos nowego bzdurnego :)

 

 


Nic poza długim czasem ładowania takiej baterii i kosztami na ładowarkach komercyjnych 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Jak cena będzie jakkolwiek sensowna to biorę zamiast diesla.

A tu coś na rozluźnienie atmosfery

5222a798d047850b8dff051590bd8f11.jpg542c2f4c555f341bbd38184d994303e9.jpg

Trzeba dziękować tej kobiecie, bo działa w słusznej sprawie :) 

Oby dotarło do największej liczby wstępnie zainteresowanych i oby im się odechciało 😄 

  • Lubię to 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał:

coraz mniej argumentow przeciwnikow EV :)

 

Co ty opowiadasz? 1000km na jednym ładowaniu to o dobre 10x za mało. To że ty nie jeździsz na wakacje do Bangkoku samochodem nie znaczy że inni nie jeżdżo! :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, format napisał:

 

Co ty opowiadasz? 1000km na jednym ładowaniu to o dobre 10x za mało. To że ty nie jeździsz na wakacje do Bangkoku samochodem nie znaczy że inni nie jeżdżo! :old:

 

problemem jest ze oni nie jezdza. planuja jezdzic zaraz po zakupie elektryka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał:

 

ktos normalny by ladowal na komercyjnych stacjach jak mozna w pl po prostu prad ukrasc ? ;]


oooo a skąd? Bo do garażu by mi się trochę przydało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 14:32, HanYs napisał:

 

Mała firma ze stanu Michigan w USA zrobiła prototyp baterii o większej pojemności. Nie modyfikowali nic innego w Tesli S tylko zmienili baterię. W zimnym klimacie przejechali maksymalnie 752 mile.

 

https://www.caranddriver.com/news/a38668912/750-mile-ev-battery-michigan-startup-our-next-energy/

 

 

Sent from my Ajfą

 

Mam nadzieje, ze w pakiecie z nowa bateria sa tez pampersy i boxy z jedzeniem :phi:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
W dniu 21.01.2022 o 23:06, HanYs napisał:

W tym samym temacie ale inna firma.

 

 

A ten mercedes już był? 

https://www.msn.com/en-gb/cars/news/watch-out-tesla-new-mercedes-electric-concept-car-completes-626-mile-journey-across-europe-on-a-single-charge-and-still-had-15-battery-remaining/ar-AAWmY2s?ocid=msedgntp&cvid=70b41ac77f814c4e801272cf2ee14523#image=AAWmY2s_1  Ryb powinien być zadowolony, bo by nie musiał sikać co 2 godziny i jeść 3 obiadów dziennie 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te startapy i patenty. Rozwijają technologię super... ale.

 

Zastanawiam się, czemu nie idą w paliwo wodorowe, które chyba tańsze w produkcji i bardziej ekologiczne w użytkowaniu, niż prąd z węgla docierający do stacji ładowania, skąd finalnie ładuje się samochodowe akumulatorki.

Do tego szybszy czas tankowania i pewnie możliwość składowania w zbiornikach prawie jak zwykłe paliwo na stacjach (czy nawet jak LPG/CNG).

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kanu napisał:

Fajne te startapy i patenty. Rozwijają technologię super... ale.

 

Zastanawiam się, czemu nie idą w paliwo wodorowe, które chyba tańsze w produkcji i bardziej ekologiczne w użytkowaniu, niż prąd z węgla docierający do stacji ładowania, skąd finalnie ładuje się samochodowe akumulatorki.

Do tego szybszy czas tankowania i pewnie możliwość składowania w zbiornikach prawie jak zwykłe paliwo na stacjach (czy nawet jak LPG/CNG).

 

  

 

A do produkcji wodoru to ile tego prądu z węgla idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

A do produkcji wodoru to ile tego prądu z węgla idzie?

A z paneli PV nie można ?

Gdzieś czytałem o rozwiązaniu magazynowania energii ze słońca, właśnie przez produkcję wodoru do zbiornika przy domu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koonrad napisał:

A z paneli PV nie można ?

Gdzieś czytałem o rozwiązaniu magazynowania energii ze słońca, właśnie przez produkcję wodoru do zbiornika przy domu

 

Można, ale to kolegę @kanu pytaj, bo zdaje się tylko prąd z węgla zna ;) 

 

A ogólnie nadwyżki z OZE do produkcji wodoru, to idealna opcja. 

ZE PAK ma w planie takie akcje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, kanu said:

które chyba tańsze w produkcji

 

Oj nie. Do produkcji wodoru niezbędny jest prąd. To już definicji udowadnia, że prąd jest tańszy niż wodór. 

 

 

 

18 hours ago, kanu said:

bardziej ekologiczne w użytkowaniu, niż prąd z węgla docierający do stacji ładowania, skąd finalnie ładuje się samochodowe akumulatorki.

 

Straty energetyczne przy produkcji wodoru są duże. Nie jestem pewien, ale chyba około 60-70%. Ponownie chodzi o straty prądu, tego samego co można użyć od razu do ładowania. 

I oczywiście prąd zarówno do ładowania EV jak i do produkcji wodoru może być bardziej lub mniej czysty. Przeznaczenie prądu w żaden sposób nie definiuje sposobu jego uzyskania. 

 

 

18 hours ago, kanu said:

Do tego szybszy czas tankowania

 

Tak, ale:

- tankowanie jest wolniejsze niż tankowanie benzyny czy diesla, szczególnie jak jest się drugim w kolejce, bo gaz musi być przygotowany (chyba chodzi o zmianę ciśnienia)

- trzeba mieć (bardzo) drogie stacje tankowania

- stacja czasem eksploduje

- raczej nie można sobie zatankować przez noc w domu

- prędkości ładowania EV systematycznie rosną

 

18 hours ago, kanu said:

pewnie możliwość składowania w zbiornikach prawie jak zwykłe paliwo na stacjach

 

Oj nie. Dużo bardziej skomplikowane (i droższe). 

 

 

 

Jedyny plus wodoru, to że nie trzeba wyprodukować i wozić dużej baterii. Poza tym same minusy. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koonrad napisał:

A z paneli PV nie można ?

Gdzieś czytałem o rozwiązaniu magazynowania energii ze słońca, właśnie przez produkcję wodoru do zbiornika przy domu

 


Podobno straty energii przy produkcji wodoru są duże.

A energię można magazynować ze znacznie mniejszymi stratami np grawitacyjnie (wypełniając zbiorniki z woda umieszczone wyżej, czy podnosząc jakieś betonowe bloki) lub ściskając duże sprężyny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrBEAN napisał:

Można, ale to kolegę @kanu pytaj, bo zdaje się tylko prąd z węgla zna ;) 

 

A ogólnie nadwyżki z OZE do produkcji wodoru, to idealna opcja. 

ZE PAK ma w planie takie akcje. 

 

a jaki procent prądu w PL jest z węgla? :P

 

"W Polsce w 2021 roku znacznie wzrosła produkcja prądu elektrowni zawodowych na węgiel i węgiel brunatny; udział produkcji prądu z węgla w produkcji prądu ogółem podskoczył o kilka punktów procentowych, do prawie 80 proc...."

 

Zatem czy tu czy tu, jak widać-  ciągle ta  ekologia słaba :) dodajmy jeszcze produkcje baterii/aku i mamy komplet :)

Edytowane przez kanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, janusz napisał:

 

Ja ciągle czekam na Mercedesa z wymiennymi bateriami. :skromny:

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kanu napisał:

 

a jaki procent prądu w PL jest z węgla? :P

 

"W Polsce w 2021 roku znacznie wzrosła produkcja prądu elektrowni zawodowych na węgiel i węgiel brunatny; udział produkcji prądu z węgla w produkcji prądu ogółem podskoczył o kilka punktów procentowych, do prawie 80 proc...."

 

Zatem czy tu czy tu, jak widać-  ciągle ta  ekologia słaba :) dodajmy jeszcze produkcje baterii/aku i mamy komplet :)

 

Szach i mat, rozgryzłeś to elegancko 😄 

Czekaj na wodór w takim razie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 20:33, mrBEAN napisał:

A ogólnie nadwyżki z OZE do produkcji wodoru, to idealna opcja. 

 

Szczególnie że sprawność tego procesu to 50-60%, a do produkcji 1kg H² trzeba 10 litrów H²O (i jeśli ma to być woda z wodociągów to trzeba jeszcze sporo energii włożyć w jej filtrację, zapewne polegającą na destylacji, czyli te 10 dm³ trzeba jeszcze zagotować). Ja uważam że ogniwa wodorowe to ślepa uliczka, nie tylko zresztą z tych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, format napisał:

 

Szczególnie że sprawność tego procesu to 50-60%, a do produkcji 1kg H² trzeba 10 litrów H²O (i jeśli ma to być woda z wodociągów to trzeba jeszcze sporo energii włożyć w jej filtrację, zapewne polegającą na destylacji, czyli te 10 dm³ trzeba jeszcze zagotować). Ja uważam że ogniwa wodorowe to ślepa uliczka, nie tylko zresztą z tych względów.

Nadwyżki, czyli albo wyłączamy i idzie w powietrze, albo produkujemy wodór, bo taka jest koncepcja. 

A ciśnienie na wodór jest i będzie pewnie wykorzystywany w elektrowniach lub ciężkim przemyśle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 14:32, HanYs napisał:

Mała firma ze stanu Michigan w USA zrobiła prototyp baterii o większej pojemności. Nie modyfikowali nic innego w Tesli S tylko zmienili baterię. W zimnym klimacie przejechali maksymalnie 752 mile.

 

https://www.caranddriver.com/news/a38668912/750-mile-ev-battery-michigan-startup-our-next-energy/

 

Domyslam sie, ze bateria drozsza od auta !  :]

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 08:23, kanu napisał:

 

a jaki procent prądu w PL jest z węgla? :P

 

"W Polsce w 2021 roku znacznie wzrosła produkcja prądu elektrowni zawodowych na węgiel i węgiel brunatny; udział produkcji prądu z węgla w produkcji prądu ogółem podskoczył o kilka punktów procentowych, do prawie 80 proc...."

 

Zatem czy tu czy tu, jak widać-  ciągle ta  ekologia słaba :) dodajmy jeszcze produkcje baterii/aku i mamy komplet :)

 

Ostatnio prowadzac wykaldy dla kursantow mialem temat ekologi w autach. VW reklamuje swego Gofra ktory ma naprd elektryczny ii na jednym ladowaniu moze przejechac niecale 190 km !  :fly:

 

Jak dla mnie rachunek jest prostszy od kopulowania. Wystarczy wiedziec ile srednio kosztuje auto z napedem  konwencjonalnym -

benzyna / diesel ( 25 000 € ) a ile kosztuje auto z napedem elektrycznym czy hybrydowym / 45 000 € )

 

Gdy juz to wiemy, nalezy wyliczyc sobie ile w tym jest podatku Vat i ruszyc te trzy komorki mozgowe ile kasy jest z tego odprowadzana na darmozjadow i ich pensje w rzadzie !

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andy7 napisał:

 

Ostatnio prowadzac wykaldy dla kursantow mialem temat ekologi w autach. VW reklamuje swego Gofra ktory ma naprd elektryczny ii na jednym ladowaniu moze przejechac niecale 190 km !  :fly:

 

Jak dla mnie rachunek jest prostszy od kopulowania. Wystarczy wiedziec ile srednio kosztuje auto z napedem  konwencjonalnym -

benzyna / diesel ( 25 000 € ) a ile kosztuje auto z napedem elektrycznym czy hybrydowym / 45 000 € )

 

Gdy juz to wiemy, nalezy wyliczyc sobie ile w tym jest podatku Vat i ruszyc te trzy komorki mozgowe ile kasy jest z tego odprowadzana na darmozjadow i ich pensje w rzadzie !

 

.

 


Hmm, jest w dużo sensu ;)

 

Dlatego państwo promuje tez duże apartamenty dla Kowalskich na Wilanowie i najnowsze iphony z największym ekranem i pamięcią ;]
 

Kupujcie tylko dobra luksusowe, to będziemy mieć więcej podatku.

Żaden tam postęp i technologia ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:


Hmm, jest w dużo sensu ;)

 

Dlatego państwo promuje tez duże apartamenty dla Kowalskich na Wilanowie i najnowsze iphony z największym ekranem i pamięcią ;]
 

Kupujcie tylko dobra luksusowe, to będziemy mieć więcej podatku.

Żaden tam postęp i technologia ;]

 

Cos w tym guscie !

 

Ja juz dawno przestalem dawac sie oglupiac i dawac sobie wmawiac przez innych co mi jest do zycia potrzebne ico w/g nich potrzebuje,


Najfajniej jest, gdy dzwoni do mnie jakis provider i probuje sprzedac mi  " lepsiejsza " taryfe, ktoranigdy nie jest tansza od tej ktora posiadam. 

 

Argumety jeja sie potokiem a gdy mowie, ale nawet do rozmow prywatnych mam tel sluzbowy, za ktore placi firma nastepuje ciecie skalpelem ! 

 

Nauczylem sie zyc minimajistycznie i mam wiecej kasy na hobby !  :]  A na nie wydaje lekka reka !  :]

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andy7 napisał:

 

Cos w tym guscie !

 

Ja juz dawno przestalem dawac sie oglupiac i dawac sobie wmawiac przez innych co mi jest do zycia potrzebne ico w/g nich potrzebuje,


Najfajniej jest, gdy dzwoni do mnie jakis provider i probuje sprzedac mi  " lepsiejsza " taryfe, ktoranigdy nie jest tansza od tej ktora posiadam. 

 

Argumety jeja sie potokiem a gdy mowie, ale nawet do rozmow prywatnych mam tel sluzbowy, za ktore placi firma nastepuje ciecie skalpelem ! 

 

Nauczylem sie zyc minimajistycznie i mam wiecej kasy na hobby !  :]  A na nie wydaje lekka reka !  :]

 

 

.


Znaczy ten tego. Ja żartowałem ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 22:12, andy7 napisał:

 

Cos w tym guscie !

 

Ja juz dawno przestalem dawac sie oglupiac i dawac sobie wmawiac przez innych co mi jest do zycia potrzebne ico w/g nich potrzebuje,


Najfajniej jest, gdy dzwoni do mnie jakis provider i probuje sprzedac mi  " lepsiejsza " taryfe, ktoranigdy nie jest tansza od tej ktora posiadam. 

 

Argumety jeja sie potokiem a gdy mowie, ale nawet do rozmow prywatnych mam tel sluzbowy, za ktore placi firma nastepuje ciecie skalpelem ! 

 

Nauczylem sie zyc minimajistycznie i mam wiecej kasy na hobby !  :]  A na nie wydaje lekka reka !  :]

 

 

.

A jak kogoś hobby są samochody lub motoryzacja szeroko pojęta? To może lekką ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.