Skocz do zawartości

Automatyczne długie, kto ma?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, GoldFinger napisał:

 

Przekląłbyś to rozwiązanie (zmiana trybu działania na zwykły) w momencie wjechania w samochód jadący/zwalniający/zatrzymujący się przed Tobą.

 

Raczej nie, bo gdy się zatkał to wyświetlił jakieś 100 komunikatów ostrzegawczych.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Harp napisał:

Tak czytam i jednak masz jakieś takie niedorobione te Jagi - brak przednich świateł przeciwmgłowych, brak adaptacyjnych świateł i słabo działający automat długich. Kierownik też taki lubiący świecić innym w oczy :hmm: :]

 

Automat długich działa perfekcyjnie, to tylne światła działają niektórym słabo, tj. w ogóle nie działają.

Świecić innym w oczy lubię przede wszystkim Rangerem bo ma światła wyżej, tak akurat na wysokości ich twarzy.

:vibra:

 

 

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ktora Mazda 3, ta najnowsza?

U mnie w CX-5 srednio to dziala i wylaczylem. Ale to jeszcze poprzednia generacja, nie wiem jak w obecnej.

 

Można tak powiedzieć - rocznik 2020 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2022 o 09:44, Dark_Knight napisał:

 

Jest dokładnie przeciwnie, automaty potrafią to robić lepiej niż ludzie, na drogach będzie spokojniej.

 

Dzis jechalem na wprost takiego rewalacyjnego automatu. Byl lekko pod gorke i oslepil mnie przez jakas sekunde albo dluzej zanim mu sie automat wlaczyl To byly raczej aktywne ledy. Chyba jakis mesiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, norbert123 napisał:

Dzis jechalem na wprost takiego rewalacyjnego automatu. Byl lekko pod gorke i oslepil mnie przez jakas sekunde albo dluzej zanim mu sie automat wlaczyl To byly raczej aktywne ledy. Chyba jakis mesiu 

 

Ten rewelacyjny automat skoro działał tak jak piszesz to chyba jednak był tak naprawdę człowiekiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

 

Ten rewelacyjny automat skoro działał tak jak piszesz to chyba jednak był tak naprawdę człowiekiem.

 

 

Skad taka pewnosc??? Mi to nie wygladalo na dlugie a adaptacyjne matryce ledowa. Byl pod gorke w stosunku do mnie i mnie po prostu nie wyczuly z poczatku. Po za tym tam byly latarnie i teren zabudowany - tam nikt nie wlacza dlugich raczej.  

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Skad taka pewnosc??? Mi to nie wygladalo na dlugie a adaptacyjne matryce ledowa. Byl pod gorke w stosunku do mnie i mnie po prostu nie wyczuly z poczatku. Po za tym tam byly latarnie i teren zabudowany - tam nikt nie wlacza dlugich raczej.  


Skoro nikt tam nie włącza długich to adaptacyjne też się nie włącza
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, norbert123 napisał:

Skad taka pewnosc??? Mi to nie wygladalo na dlugie a adaptacyjne matryce ledowa. Byl pod gorke w stosunku do mnie i mnie po prostu nie wyczuly z poczatku. Po za tym tam byly latarnie i teren zabudowany - tam nikt nie wlacza dlugich raczej.  

 

Stąd, że automat raczej nie robi tego źle, więc to musiał być człowiek. Gdy są latarnie automat nie włącza długich.

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, norbert123 napisał:

Skad taka pewnosc??? Mi to nie wygladalo na dlugie a adaptacyjne matryce ledowa. Byl pod gorke w stosunku do mnie i mnie po prostu nie wyczuly z poczatku. Po za tym tam byly latarnie i teren zabudowany - tam nikt nie wlacza dlugich raczej.  

Tzn oślepił Cię będąc za wierzchołkiem (oboje mieliście pod górę), czy byliście w jednej linii ?

Automat wykrywa światła dość szeroko nawet za zakrętem jak jest otwarta przestrzeń czy z ulic poprzecznych. Światła uliczne nawet z wyprzedzeniem powodują zmianę świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być - Leon 5f nawet ma takie ustawienia.
Czy ta regulacja reguluje moment przełączenia między długimi a mijania czy moment przełączenia między drl a mijania?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DZIDA napisał:

Czy ta regulacja reguluje moment przełączenia między długimi a mijania czy moment przełączenia między drl a mijania?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

To i to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...
W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Volvo też musi popracować nad swoimi adaptacyjnymi światłami, bo głupieją, jak samochód jedzie za motocyklem - raz drogowe z lewej, raz z prawej, raz oba po bokach, znów mijania, a nagle oba pełne drogowe - i tak co 1-2 sekundy, a mnie oślepia w lusterkach. Cholernie niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad taka pewnosc??? Mi to nie wygladalo na dlugie a adaptacyjne matryce ledowa. Byl pod gorke w stosunku do mnie i mnie po prostu nie wyczuly z poczatku. Po za tym tam byly latarnie i teren zabudowany - tam nikt nie wlacza dlugich raczej.  
jest tez opcja ze kolo jechał +20 do ograniczenia. niektore auta przy >50 chetniej podnosza swiatla, wlaczaja dlugie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olleo napisał:

Volvo też musi popracować nad swoimi adaptacyjnymi światłami, bo głupieją, jak samochód jedzie za motocyklem - raz drogowe z lewej, raz z prawej, raz oba po bokach, znów mijania, a nagle oba pełne drogowe - i tak co 1-2 sekundy, a mnie oślepia w lusterkach. Cholernie niebezpieczne.

Albo motocykl musi sprawdzić swoje oświetlenie z tyłu :phi:.

Nie spotkałem się z takim problem, jak światło jest widoczne, jedno czy oba jak w aucie to powinno to działać bezproblemowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sherif napisał:

Albo motocykl musi sprawdzić swoje oświetlenie z tyłu :phi:.

Nie spotkałem się z takim problem, jak światło jest widoczne, jedno czy oba jak w aucie to powinno to działać bezproblemowo.

motocykl ma bardzo sprawne światło, ale mimo wszystko jest mniejsze niż samochodowe i tylko jedno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

w CHRce działają całkiem okej, w Yarisie IV też nie oślepiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Olleo said:

motocykl ma bardzo sprawne światło, ale mimo wszystko jest mniejsze niż samochodowe i tylko jedno

 

S-MAX to ogarnia, aż byłem zdziwiony, bo myślałem że znając Ford'a będzie bardziej "byle jak".
Jedyne gdzie się gubi, to jak TIR na S'ce/A ma słabe obrysówki, bo jak ma dobre to wyłapie i jak na zakręcie w lewo pod górę, przede mną był zakręt w prawo i się wypłaszczało już to nie wyłapał osobówki z naprzeciwka. Tak to śmiga. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy piszecie z perspektywy kierowcy takiego samochodu, a ja tego motocykla przed nim. W motocyklu lusterka bardziej wystają na boki od światła, niż w samochodzie, a jak samochód z tyłu blisko, to może być taki efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Olleo napisał:

motocykl ma bardzo sprawne światło, ale mimo wszystko jest mniejsze niż samochodowe i tylko jedno

 

Jeżeli świeci w trybie ciągłym a kierowca nie jedzie zygzakami przed autem to powinno działać bezproblemowo. Volvo mają czujniki w ok lusterka i dość dobrze to zbiera. Nawet z rowerem nie ma problemów. Czasem się zdarzy, że jak droga jest mocno kręta i takie światło znika i pojawa się (zakładając, że jedzie się w pewnej odległości) to oczywiście automat może wrzucać długie co chwile. Z pkt widzenia pojazdu poprzedzającego a w szczególności kogoś nie obeznanego może się wydawać, że ktoś specjalnie wrzuca co chwila długie, tylko o  ile system działa szybko nie powinno dojść do oślepiania.

Kilka raz też miałem taką akcje, że przy długim odcinku na wprost i górce widać że auto jadące z przeciwka duużo wcześniej zmienia długie na mijania - gaśnie więc poświata zza górki. Nie wiem po co .. bo wtedy nie widać wzniesienia. Automat wtedy oczywiście jedzie dalej na długich ;). Tamten zaczyna się denerwować jak to ja odpuściłem a on nie .. i zaczyna migać długimi wtedy automat zrzuca długie bo widzi światło. Co ciekawe te kilka przypadku doświadczyłem tylko na Podlasiu :) i zazwyczaj od kierowników z żółtymi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/13/2022 at 2:46 PM, Olleo said:

Ale Wy piszecie z perspektywy kierowcy takiego samochodu, a ja tego motocykla przed nim. W motocyklu lusterka bardziej wystają na boki od światła, niż w samochodzie, a jak samochód z tyłu blisko, to może być taki efekt.

 

Nie, nie może. W Fordzie zostaje dość duże "pole ochronne" wokół motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 08:03, Olleo napisał:

Volvo też musi popracować nad swoimi adaptacyjnymi światłami, bo głupieją, jak samochód jedzie za motocyklem - raz drogowe z lewej, raz z prawej, raz oba po bokach, znów mijania, a nagle oba pełne drogowe - i tak co 1-2 sekundy, a mnie oślepia w lusterkach. Cholernie niebezpieczne.

 

Volvo ogólnie ma bardzo słabe światła adaptacyjne, które niewiele mają wspólnego z "matrixami".

 

W dniu 13.09.2022 o 10:49, wujek napisał:

Ja w obd11 przestawilem czulosc.

 

Z którego roku masz tego Leona, że nie masz takich ustawień w komputerze pokładowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Volvo ogólnie ma bardzo słabe światła adaptacyjne, które niewiele mają wspólnego z "matrixami".

 

 

Z którego roku masz tego Leona, że nie masz takich ustawień w komputerze pokładowym?

2019 sa ustawienia, ktore malo zmieniaja. Przez OBD11 zmienilem lumeny i nie swieci wieczorem czy rano od czapy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 08:00, DZIDA napisał:

Czy ta regulacja reguluje moment przełączenia między długimi a mijania czy moment przełączenia między drl a mijania?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Wbrew temu co się tu wypisuje to jest regulacja mijania<->DRL. Czas reakcji matrycowych nie jest konfigurowalny w infotainment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 

Mam w starym X5. Kamera za lusterkiem wstecznym analizuje widok...

 

Nawet źle ustawione latarnie potrafią wyłączyć światła drogowe. Nikt mi nigdy nie dał znać, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 11:26, Furvus_Eques napisał:

 

W czasie jazdy można (a nawet powinno się!) przecież utrzymać bezpieczny odstęp. :skromny:

 

 

 

Oczywiście. Pozostałe przepisy przecież też są olewane na naszych drogach dla kaprysu. Nie powiesz mi, że wszyscy się tak śpieszą.

 

 

 

:ok:

 

 

 

To świadczy tylko o Tobie i poziomie jaki reprezentujesz jako kierowca.

  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 12:47, Seth napisał:

Wbrew temu co się tu wypisuje to jest regulacja mijania<->DRL. Czas reakcji matrycowych nie jest konfigurowalny w infotainment.

tak mi się wydawało własnie....

szkoda że nie ma regulacji czułości mijania-długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Jechałem kilka dni temu za nową Corollą, której światła przednie robiły niezłą dyskotekę.

 

A auta z przeciwka cały czas mrugały i ja dostawałem rykoszetem ;]

 

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

 


Matrix Led HD spięte z NV i innymi systemami. Nie miałem dotychczas lepszych świateł i systemów. Praktycznie nikt nie mruga a poziom widoczności max 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Chorzyn napisał:

Matrix Led HD spięte z NV i innymi systemami. Nie miałem dotychczas lepszych świateł i systemów. Praktycznie nikt nie mruga a poziom widoczności max 

 

Bo premium mnie nigdy nie oślepiały. Warunkiem jest sprawne oświetlenie. Żeby dać szanse systemom żeby Cię zobaczyły. Oślepiają wynalazki w tanich autach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Bo premium mnie nigdy nie oślepiały. Warunkiem jest sprawne oświetlenie. Żeby dać szanse systemom żeby Cię zobaczyły. Oślepiają wynalazki w tanich autach.


Systemy nie są niestety doskonale i czasami maja problem z „wykryciem” aut o słabym oświetleniu itp albo oślepiają kierowców ciężarówek, bo czujnik świateł jest zasłonięty przez wysokie barierki itd. Temat rzeka

 

U mnie mogę jechać non stop na drogowych a wygasza tylko poszczególne punkty, w których znajdują się auta z przeciwka. Nawet jadąc za kims swiatla doświetlając pobocze i inne punkty za wyjątkiem auta przed.
 

Działa zupełnie inaczej niż typowe automaty mijania - długie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 23:05, Kuracjusz napisał:

 

To świadczy tylko o Tobie i poziomie jaki reprezentujesz jako kierowca.

 

Złym kierowcą jestem w drugiej kolejności, bo przede wszystkim to jestem złym człowiekiem.

:hehe:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

Bo premium mnie nigdy nie oślepiały. Warunkiem jest sprawne oświetlenie. Żeby dać szanse systemom żeby Cię zobaczyły. Oślepiają wynalazki w tanich autach.

 

X5/X6 IMO lubi czasem oślepić jeśli nie ma adaptacyjnych ledów tylko zwykłe. Pewnie wynika to z wysoko umieszczonych świateł.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Systemy nie są niestety doskonale i czasami maja problem z „wykryciem” aut o słabym oświetleniu itp albo oślepiają kierowców ciężarówek, bo czujnik świateł jest zasłonięty przez wysokie barierki itd. Temat rzeka
 
U mnie mogę jechać non stop na drogowych a wygasza tylko poszczególne punkty, w których znajdują się auta z przeciwka. Nawet jadąc za kims swiatla doświetlając pobocze i inne punkty za wyjątkiem auta przed.
 
Działa zupełnie inaczej niż typowe automaty mijania - długie. 


To nie czujnik świateł jest zasłonięty a światła ciezarwki są poniżej barierek.

Jest wogole coś takiego jak matrix i matrix HD?





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hefi napisał:

To nie czujnik świateł jest zasłonięty a światła ciezarwki są poniżej barierek.emoji16.png

 

U mnie tak samo. Na obrysowe nie reaguje więc jak ciężarówka ma schowane światła za barierkami to dostaje długimi po kabinie.

:oslabiony:

 

 

3 godziny temu, hefi napisał:

Jest wogole coś takiego jak matrix i matrix HD?

 

No, większa rozdzielczość, nie? Ja czekam na Matrix 4K żeby sobie na ścianie światłami film rzucić i drive-in movie zorganizować.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hefi napisał:


 

 


To nie czujnik świateł jest zasłonięty a światła ciezarwki są poniżej barierek.emoji16.png

Jest wogole coś takiego jak matrix i matrix HD?




 

 


Jest. W poprzednim modelu miałem Matrix teraz mam Matrix HD (w cennikach były dostępne do obecnego modelu jedne i drugie).
 

Nie będę się wymądrzał na temat różnicy bo nie do końca wiem ;]  (na YT jest trochę filmów) ale w użytkowaniu roznica jest zauważalna. Z moich odczuć: Dokładniejsza kontrola wiązki światła (widoczne podczas „zaciemniania” aut z przeciwka), większa precyzja działania, wyraźniejsze „odcięcie” itp. Odczuwalna jest ta roznica podczas przesiadki.  
 

Spiete z systemem NV gdzie np: mruganiem wiązki światła w punkt (zwierze lub człowiek) potrafi dodatkowo informować o zagrożeniach, jest dla mnie „mistrzostwem świata” jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i komfort jazdy, wiec jak ktoś ma możliwości to polecam zdecydowanie. Warte swojej ceny 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Furvus_Eques said:

U mnie tak samo. Na obrysowe nie reaguje więc jak ciężarówka ma schowane światła za barierkami to dostaje długimi po kabinie.

A u mnie nie. Jeśli obrysówki są wyraźne to wycina długie i na nich, acz ja mam nie do końca matrix, a adaptacyjne a to jest trochę co innego, taka starsza wersja tego, ale mimo wszystko działa całkiem sprawnie.

PS. Do tego widzę sporą różnicę w zachowaniu oświetlenia na drogach dwujezdniowych i jednojezdniowych dwukierunkowych. Na tych pierwszych inaczej używa lewej lampy. :hmm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:32, tomecki napisał:

Kto z tym wynalazkiem jeździ? Inne marki sobie lepiej radzą? :)

Mondek 5 z ksenonami i automatycznymi długimi też pamiętam kiepsko sobie z tym radził. Auta z przeciwka mrugały, bo za późno wyłączał drogowe albo nie włączał dlugo po tym jak już klient przejechał. 

Matrixy w astrze dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcindzieg napisał:

Podejrzewam że jest więcej punktów świetlnych. Być może lepsze diody. Można tym lepiej sterować.


 

Może. Działają rewelacyjnie i tyle. Przykładowe foto jak na długich wygasza auta jadące przed i z przeciwka..

 

Tak wiem wiecznie brakuje płynu do szyb ;] 

 

B51B86D1-7713-4C6B-83D0-9DFF7890560B.jpeg.0db9917cfe305da43bf6813965fb01ca.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2022 at 9:25 PM, Chorzyn said:


 

Może. Działają rewelacyjnie i tyle. Przykładowe foto jak na długich wygasza auta jadące przed i z przeciwka..

 

Tak wiem wiecznie brakuje płynu do szyb ;] 

 

B51B86D1-7713-4C6B-83D0-9DFF7890560B.jpeg.0db9917cfe305da43bf6813965fb01ca.jpeg

Ford.

https://youtu.be/7fI2w-QnS6c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.