Skocz do zawartości

Passat B8 interface diagnostyczny


komandos80

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Ostatnio czesto, jak jest temperatura ponizej 0, to po calej nocy pojawia mi sie blad tempomatu.
Po przejechaniu kilkuset metrow i ponownym odpaleniu jest juz ok.
Pozniej w ciagu dnia problem rowniez nie wystepuje.

W kazdym razie pomyslalem sobie, ze sprawdze sobie bledy sam.

Dlatego prosze Was o podeslanie informacji co konkretnie mam kupic.
Jaki kabelek, jakie oprogramowanie, etc.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komandos80 napisał:

nie wiem czy chce
odczyt bledow i ich kasowanie chyba mi wystarczy
co potrzebuje kupic w takim przypadku?

Takie zwykle uniwersalne dynksy po parenascie złotych to są dobre do uniwersalnych błędów po obd, błędy lambda itd. Mierzenie czasów przyspieszeń itd Ten co poleciłem jest dedykowany do VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujek napisał:

Takie zwykle uniwersalne dynksy po parenascie złotych to są dobre do uniwersalnych błędów po obd, błędy lambda itd. Mierzenie czasów przyspieszeń itd Ten co poleciłem jest dedykowany do VAG.

Rozumiem, ze rozmawiamy o czyms takim, tak?
https://allegro.pl/oferta/obd-eleven-interfejs-do-volkswagen-skoda-audi-seat-7785138323

a aplikacje po prostu instaluje ze sklepu play?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voltasit.obdeleven&gl=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, komandos80 napisał:

Ja kupowalem na ich oficjalnej stronie poprzednia wersje urzadzenia w wersji pro. https://obdeleven.com/pl/products-page To co Ty wkleiles to nie jest wersja pro. 

Ja mam cos takiego https://allegro.pl/oferta/obd-eleven-pro-interfejs-diagnostyczny-grupa-vag-8548932158 ale trzeba sie dopytac sprzedawcy czy to aby pro.

Teraz widze, ze juz jest nowa generacja moze @sdss doradzi, ktora brac bo jest zdecydowanie drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

Ja kupowalem na ich oficjalnej stronie poprzednia wersje urzadzenia w wersji pro. https://obdeleven.com/pl/products-page To co Ty wkleiles to nie jest wersja pro. 

Ja mam cos takiego https://allegro.pl/oferta/obd-eleven-pro-interfejs-diagnostyczny-grupa-vag-8548932158 ale trzeba sie dopytac sprzedawcy czy to aby pro.

Teraz widze, ze juz jest nowa generacja moze @sdss doradzi, ktora brac bo jest zdecydowanie drozej.

Ja mam NG PRO ten czarny , działa z Andkiem i IOS. PRO ma zdaje się długie kodowanie i coś tam jeszcze.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sdss napisał:

Ja mam NG PRO ten czarny , działa z Andkiem i IOS. PRO ma zdaje się długie kodowanie i coś tam jeszcze.

Usuwanie bledow, bez pro IMO nie mozna. Ja kupilem Pro ze wzgledu na kodowanie jednak zeby przedluzyc czas tempomatu na postoju trzeba bylo wgrac ten z bledem od Superb. Myslalem, ze to ma wieksze mozliwosci choc i tak jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Usuwanie bledow, bez pro IMO nie mozna. Ja kupilem Pro ze wzgledu na kodowanie jednak zeby przedluzyc czas tempomatu na postoju trzeba bylo wgrac ten z bledem od Superb. Myslalem, ze to ma wieksze mozliwosci choc i tak jestem zadowolony.

Przedłużyć czas postoju - wgrać ? Czy zakodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sdss napisał:

Przedłużyć czas postoju - wgrać ? Czy zakodować ?

Chodzi o czas postoju jak ACC jest wlaczone. Swojego czasu Superb mial dluzszy czas z defaultu w Piasecznie mi to wgrali i mam dluzej niz normalnie :phi: Zakodowac sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do wersji pro, mamy wtedy pełną diagnostykę z możliwością robienia logów i wykresów, oraz kodowanie. @komandos80 Urządzenie i sam interfejs jest bardzo intuicyjny, prostszy w obsłudze od VCDSa, wersja za ponad 300 zł jest tylko pod Android, te droższe również pod IOS. To, co tam sprzedawca pisze o płatnych kredytach do kodowania, czy wchodzenia w jakieś adaptacje, to tak naprawdę jest za darmo. Kredyty zbiera się przy każdym uruchomieniu aplikacji, 1 kredyt/doba, plus można wejść na 5 reklam dziennie po kilka sekund każda i mamy 6 kredytów na dzień, także w miesiąc można za free uzyskać 180 kredytów. Jedno kodowanie kosztuje 10 kredytów. Błędy, diagnostyka, podgląd na żywo i logi są zupełnie za free. Ogromnym plusem obd11 jest funkcjonalność zawsze pod ręką, nie trzeba wozić ze sobą laptopów i kabli, minusem jest to, że działa tylko przy połączeniu smartfona z internetem. Miałem sytuację będąc w Czarnogórze, jakiś koleś (Polak) z grupy fc był w mojej miejscowości na wczasach i mu Audi padło. Miałem na szczęście w telefonie kartę prepaid z internetem w Czarnogórze, to mogłem mu podłączyć. Wykryło mu cewkę zapłonową, kupił nową za 30 EUR jeszcze tego samego dnia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 21:04, sdss napisał:

Ja mam NG PRO ten czarny , działa z Andkiem i IOS. PRO ma zdaje się długie kodowanie i coś tam jeszcze.

a czyms jeszcze sie rozni ten Next Generation od zwyklego?
czy tylko obsluga iOSa?

 

W dniu 15.01.2022 o 22:47, kaczorek79 napisał:

To, co tam sprzedawca pisze o płatnych kredytach do kodowania, czy wchodzenia w jakieś adaptacje, to tak naprawdę jest za darmo. Kredyty zbiera się przy każdym uruchomieniu aplikacji, 1 kredyt/doba, plus można wejść na 5 reklam dziennie po kilka sekund każda i mamy 6 kredytów na dzień, także w miesiąc można za free uzyskać 180 kredytów. Jedno kodowanie kosztuje 10 kredytów. 

ok, dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.01.2022 o 22:47, kaczorek79 napisał:

Warto dopłacić do wersji pro

Z tego co widzę, to soft Pro jest już tylko w subskrypcji rocznej :cfaniak:, więc trzeba by do niej dopłacać raz na 12 m-cy.

Same urządzenia w wersji zwykłej i pro się czymś różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Z tego co widzę, to soft Pro jest już tylko w subskrypcji rocznej :cfaniak:, więc trzeba by do niej dopłacać raz na 12 m-cy.

Same urządzenia w wersji zwykłej i pro się czymś różnią?

Urządzenie takie samo. Kupiłem 2 lata temu, najpierw bez pro sprawdziłem, później się zarejestrowałem i wpisałem hasło do wersji pro i już tak mam do dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Urządzenie takie samo. Kupiłem 2 lata temu, najpierw bez pro sprawdziłem, później się zarejestrowałem i wpisałem hasło do wersji pro i już tak mam do dzisiaj. 

Tak było, ale teraz przycwaniakowali i już nie ma 'dożywotnich' wersji pro, niestety. Kod daje tylko roczną subskrypcję. 

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 22:54, iwik napisał:

Tak było, ale teraz przycwaniakowali i już nie ma 'dożywotnich' wersji pro, niestety. Kod daje tylko roczną subskrypcję. 

Ja tego uzylem tylko dwa razy pozniej lezy w szufladzie. Pozmieniasz co trzeba i mozna zapomniec. Moga i na miesiac robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujek napisał:

Ja tego uzylem tylko dwa razy pozniej lezy w szufladzie. Pozmieniasz co trzeba i mozna zapomniec. Moga i na miesiac robic.

Z tego właśnie powodu nie zamierzam wydawać na to prawie 4 stów :D. Jak będę potrzebował podjadę do kogoś, kto już ma :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

Z tego właśnie powodu nie zamierzam wydawać na to prawie 4 stów :D. Jak będę potrzebował podjadę do kogoś, kto już ma :cfaniak:

Ja mam wersje na androida to jest caly czas za darmo. Nadal taka mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.