Skocz do zawartości

Rolety zew./żaluzje zew./rolety wew./żaluzje drewniane wew....


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam koncepcji na okna od południowo-zach. strony.

W lecie będę miał ukrop.

 

Docelowo będzie klima SPLIT, ale:

1. zimą słońce idzie nisko i chodzi także o zaciemnienie, bo TV nie da się oglądać;

2. żona upiera się żeby były tez firanki;

3. nie lubię rolet wew.

4. nie lubię żaluzji w świetle szyby - jeżeli już to żaluzje wew. na całym oknie

 

No, kurczę - nie mam koncepcji, co będzie optymalne zimą i wspomagać będzie klimatyzator latem.

 

Rozsądek podpowiada mi:

1. rolety w świetle szyby (fuj) z jakąś tam małą przepuszczalnością światła - może rolety na materiale odbijającym słońce (daje to to coś?)

2. rolety rzymskie-wewnętrzne (ciemne), niestety nie chronią przed gorącem

3. żaluzja zewnętrzna - ładna, zaciemnienie wg. uznania po odpowiednim ustawieniu listków, nie wpuści ciepła z zewnątrz... - wada: będzie się to to brudzić i wymagać będzie mycia

4. żaluzja wewnętrzna - j.w., z brudu zostanie ogarnięcie kurzu...no ale nie uchroni przed wpadaniem słońca już do środka i nagrzewaniem, a ma także wspomagać klimatyzator SPLIT.

 

Miał ktoś ten problem i logicznie go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, el_guapo napisał:

1. rolety w świetle szyby (fuj) z jakąś tam małą przepuszczalnością światła - może rolety na materiale odbijającym słońce (daje to to coś?)

Od 10 lat mam rolety 100% zaciemnieniające w każdym pomieszczeniu w domu oprócz łazienki. Na stronie do świata mają warstwę białej gumy z płatkami aluminium i to daje radę latem. Przed wyjściem z domu rano zamykamy okna i zasuwamy rolety. Wracając z pracy jest zauważalnie chłodniej tylko panują egipskie ciemności, ale coś za coś.

 

My zostaliśmy przy roletach i teraz po upgrejcie mieszkania instalowałem elektryczne na całe wnęki okien, ale w tym samym wykonaniu, czyli gumowane z aluminium. Wjechał też klimatyzator więc problem się rozwiązał podwójnie.

 

Co do gustów, firaneczek i innych rozwiązań - cenimy sobie prostotę i jak najmniej czynności utrzymaniowych. Rolety są bezobsługowe, nie trzeba ich często czyścić. Mnie zawsze denerwowało wieszanie firanek i zasłonek. Mieszkamy w starym budownictwie gdzie karnisze były na wysokości ponad 3 metrów więc wszystko trzeba robić z drabiny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, el_guapo napisał:

 

1. rolety w świetle szyby (fuj) z jakąś tam małą przepuszczalnością światła - może rolety na materiale odbijającym słońce (daje to to coś?)

Rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami, zaciemniające z warstwą odbijającą, mam i polecam - ostatnie piętro południowy-zachód ;]

Firanki też są ale to już co kto lubi.

W kuchni z balkonem, latem mocuje żagiel i też wydatnie obniża temperaturę na dwa sposoby:

nie nagrzewa się ani środek ani podłoga balkonu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat rolety zewnętrzne i obniżenie temperatury w domu w letnie upały było odczuwalne, a po wymianie okien na 3 szybowe to już KOLOSALNE (bo ciepło między roletą, na która "wali " słońce"  a oknem nie "przechodzi" przez trzyszybówki, bo przez dwu przechodziło (szyba ciepła była) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 20:52, el_guapo napisał:

Miał ktoś ten problem i logicznie go rozwiązał?

 

Na oknach zachodnich mam automatycznie opuszczane rolety zewnętrze, jak tylko pojawia się słońce w oknie roleta zjeżdża w dół, działa, nie wiem co może lepiej chronić przed przegrzewaniem pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pado napisał:

od kilku lat rolety zewnętrzne i obniżenie temperatury w domu w letnie upały było odczuwalne, a po wymianie okien na 3 szybowe to już KOLOSALNE (bo ciepło między roletą, na która "wali " słońce"  a oknem nie "przechodzi" przez trzyszybówki, bo przez dwu przechodziło (szyba ciepła była) ...

Tylko trzeba uważać, aby nie zostawiać długo szczelnie zamkniętych przy upałach. Po jednym wyjeździe wakacyjnym pękła mi duża szyba w oknie od południa.

 

Od początku mam na wszystkich oknach rolety zew a na dachowych markizy zew. Dzięki temu nigdy nie potrzebowałem klimy nawet na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Tylko trzeba uważać, aby nie zostawiać długo szczelnie zamkniętych przy upałach. Po jednym wyjeździe wakacyjnym pękła mi duża szyba w oknie od południa.

 

Powstało naprężenie od temperatury? Nie miałem z tym nigdy problemu, roleta zjeżdża w dół np. o 13:00 i zostaje zamknięta do 6:30 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

 

Powstało naprężenie od temperatury? Nie miałem z tym nigdy problemu, roleta zjeżdża w dół np. o 13:00 i zostaje zamknięta do 6:30 rano.

Tak. Powstała szczelna komora, która się nagrzała. Okno ma ok 3x2m i szyba pękła. Rolety z racji naszego wyjazdu były zamknięte przez 10dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do finałów stają 2 opcje:

 

1. Żaluzje fasadowe - wada: trudne w utrzymaniu w czystości, zapewne konieczność zwijania przy wietrze/burzy (?), cena; zalety: dowolność sterowania "zaciemnieniem"

 

2. Rolety zewnętrzne + rolety dzień noc - wada: pełnie zaciemnienie (nie liczę tych mikrootworów); zalety: cena, zabezpieczenie antywłamaniowe, brak konieczności zwijania przy wietrze/burzy

 

Ktoś poleci jakiegoś wykonawcę w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, el_guapo napisał:

2. Rolety zewnętrzne + rolety dzień noc - wada: pełnie zaciemnienie (nie liczę tych mikrootworów); zalety: cena, zabezpieczenie antywłamaniowe, brak konieczności zwijania przy wietrze/burzy

Jak nie masz mega małych okien to te dziureczki dają sporo świata. Całe południe Europy tak funkcjonuje w sezonie letnim ;). Zabezpieczenie antywłamaniowe to nie jest, chyba że przed jakiś mega amatorem.

U mnie wstawiała firma od okien, razem ze stolarką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do finałów stają 2 opcje:
 
1. Żaluzje fasadowe - wada: trudne w utrzymaniu w czystości, zapewne konieczność zwijania przy wietrze/burzy (?), cena; zalety: dowolność sterowania "zaciemnieniem"
 
2. Rolety zewnętrzne + rolety dzień noc - wada: pełnie zaciemnienie (nie liczę tych mikrootworów); zalety: cena, zabezpieczenie antywłamaniowe, brak konieczności zwijania przy wietrze/burzy
 
Ktoś poleci jakiegoś wykonawcę w Warszawie?
Z ciekawości - dlaczego odrzuciłeś zewnętrzne refleksole?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.