Skocz do zawartości

ktoś zbudował / ma dom drewniany ? lity albo szkieletowy?


bez

Rekomendowane odpowiedzi

ale, nie ż szwagier ojca słyszał do ciotki tylko info z pierwszej ręki mnie intererere.

Głownie koszty budowy ws tradycyjny i koszty wykończenia vs tradycyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cinek napisał:

Wątek będę śledził z uwagą :oki:

na razie nie ma czego śledzić ;]

 

dla podtrzymania zainteresowania mogę napisać, że po 20latach obserwowania istniejących, znanym mi domów (1 kanadyjczyk zadbany; 1 z bali zadbany) jest lepiej z trwałością niż się spodziwałem. Wymagają troski o elewację -to fakt. 

ale np. ten z bali nie wymagał wykończenia ścian wewnątrz bo od razu były gotowe - no chyba, że ktoś chciał mieć białe gładkie ściany

chciałbym rozkminić czy są na tym tle znaczące oszczędności netto w całości kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie ma czego śledzić ;]
 
dla podtrzymania zainteresowania mogę napisać, że po 20latach obserwowania istniejących, znanym mi domów (1 kanadyjczyk zadbany; 1 z bali zadbany) jest lepiej z trwałością niż się spodziwałem. Wymagają troski o elewację -to fakt. 
ale np. ten z bali nie wymagał wykończenia ścian wewnątrz bo od razu były gotowe - no chyba, że ktoś chciał mieć białe gładkie ściany
chciałbym rozkminić czy są na tym tle znaczące oszczędności netto w całości kosztów.
Znajomy buduje szkieletowy. Nie wspomina, że będzie taniej, jedynie inna technologia, która preferował. No i w przypadku budowy domow z drewna raczej mowa o generalnym wykonawcy, który buduje od A do Z. Przy murowanych raczej dominuje zasada, że ogarniasz sobie fachowców od poszczególnych etapów.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 22:24, bez napisał:

ale, nie ż szwagier ojca słyszał do ciotki tylko info z pierwszej ręki mnie intererere.

Głownie koszty budowy ws tradycyjny i koszty wykończenia vs tradycyjny.

 

Z 4-5 lat temu jak się zastanawiałem to cenowo szkieletowy (firma od a do z) vs tradycyjny metodą gospodarcza (sam zamawialem materialy i ludzi ogarnialem) to koszta były porównywalne. Za to dom z bala już szybował cenowo w górę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam od roku w szkieletowym. Zaczęliśmy budowę w marcu 2020 i na jesień się wprowadziliśmy. Koszt w od A do Z w dobrej firmie jest Imho porównywalny (w 2020) do murowanego. Nie analizowałem tak skrupulatnie. Nas stan do wejścia kosztował ok 300kPLN za 107m2. Jak parę lat temu pytałem tutaj o szeregówki to zostałem wyśmiany. A my jesteśmy bardzo zadowoleni i kiedykolwiek gdybym się miał budować drugi raz to postawiłbym na tą samą technologię. Jak będziesz miał pytania to śmiało pisz. Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aditola napisał:

Ja mieszkam od roku w szkieletowym. Zaczęliśmy budowę w marcu 2020 i na jesień się wprowadziliśmy. Koszt w od A do Z w dobrej firmie jest Imho porównywalny (w 2020) do murowanego. Nie analizowałem tak skrupulatnie. Nas stan do wejścia kosztował ok 300kPLN za 107m2. Jak parę lat temu pytałem tutaj o szeregówki to zostałem wyśmiany. A my jesteśmy bardzo zadowoleni i kiedykolwiek gdybym się miał budować drugi raz to postawiłbym na tą samą technologię. Jak będziesz miał pytania to śmiało pisz. Adrian

 

to raczej chodzi o to że kwota podobna, a w razie sprzedaży ucina sporą liczbę zainteresowanych + cena leci w dół 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aditola napisał:

Koszt w od A do Z w dobrej firmie jest Imho porównywalny (w 2020) do murowanego. Nie analizowałem tak skrupulatnie. Nas stan do wejścia kosztował ok 300kPLN za 107m2.

cena dobra. Parterowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bez napisał:

cena dobra. Parterowy? 

Nie. Piętrowy. Ale bez udziwniania. Prosta bryła, żadnych wykuszy, narożnych okien itp... 200kPLN sam dom a 100 to instalacje, kompletny środek, wykończenie, meble, łazienki więc uważam, żeśmy się ładnie wygospodarowali ;)

Edytowane przez aditola
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem szkieletowy cztery lata temu. Koszt był porównywalny z tradycyjnymi technologiami. Z mojego punktu widzenia miał jedną potężną zaletę. Czas. Początek budowy - marzec, wprowadziliśmy się z początkiem września. Prosty, parterowy z garażem, w sumie 150m2. Dałby się szybciej ale budowlańcy... zawsze mają czas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarkS napisał:

Budowałem szkieletowy cztery lata temu. Koszt był porównywalny z tradycyjnymi technologiami. Z mojego punktu widzenia miał jedną potężną zaletę. Czas. Początek budowy - marzec, wprowadziliśmy się z początkiem września. Prosty, parterowy z garażem, w sumie 150m2. Dałby się szybciej ale budowlańcy... zawsze mają czas.

 

Czekaj, czekaj, a zamówienie na konstrukcję kiedy zrobiłeś i ile czekałeś? No bo raczej budowlańcy nie rzeźbili drewna na miejscu pod wymiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja była zamówiona z tego co pamiętam dwa, trzy miesiące wcześniej przez wykonawcę. Żeby było ciekawiej przyjechała w paczkach z fabryki w Austrii.

Wyglądało ta tak:

 

IMG_20180415_140056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarkS napisał:

Konstrukcja była zamówiona z tego co pamiętam dwa, trzy miesiące wcześniej przez wykonawcę. Żeby było ciekawiej przyjechała w paczkach z fabryki w Austrii.

Wyglądało ta tak:

 

IMG_20180415_140056.jpg

 

No właśnie, tego czasu nie policzyłeś. Więc sumarycznie dom stawiany tyle co murowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem po co miałbym to liczyć. Stawianie domu od fundamentów do zamieszkania trwało 6 miesięcy. A mogło spokojnie, gdyby nie budowlańcy, z miesiąc krócej. Dodatkowo u mnie budowali całą konstrukcję na miejscu a jest sporo firm które mogą Ci dostarczyć gotowe ściany i złożyć budynek w parę dni, potem wykończeniówka i jak się zepniesz to w trzy miesiące masz dom gotowy do zamieszkania.

Nie wiem jak Ty ale ja nie chciałbym mieszkać w murowanym doprowadzonym do stanu do zamieszkania w takim czasie. Mam w okolicy paru takich pseudo deweloperów co to maja przerwy technologiczne, chociażby na schnięcie,  w pewnym miejscu i budują byle szybciej. Potem na sprzedaż i następny. A potem płacz że wilgoć, grzyb i inne atrakcje. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 21:02, aditola napisał:

Nie. Piętrowy. Ale bez udziwniania. Prosta bryła, żadnych wykuszy, narożnych okien itp... 200kPLN sam dom a 100 to instalacje, kompletny środek, wykończenie, meble, łazienki więc uważam, żeśmy się ładnie wygospodarowali ;)

100k za to co piszesz to albo totalnie po kosztach, albo nie wiem... no nierealne to było w 2020... fakt, że u mnie 220m2, lecz jakbym podzielił wszystko przez 2 to i tak wychodzi dużo więcej. Sama kuchnia i agd to ze 40k... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



ale, nie ż szwagier ojca słyszał do ciotki tylko info z pierwszej ręki mnie intererere.
Głownie koszty budowy ws tradycyjny i koszty wykończenia vs tradycyjny.
 


Mieszkam już trochę ponad 3 lata w szkieletowym, firma która budowała specjalizuje się w takich domach, stawia kilkadziesiąt rocznie, ma swój tartak. Koszty były ok 20% niższe w stosunku do wyceny wg takiego samego projektu. Z zewnątrz nie widać w jakiej technologi budowany, w środku zresztą nawet też. Na duży plus czas wykonania, do stanu deweloperskiego w 3 miesiące ale w międzyczasie mieli kilkudniowe przerwy pomiędzy ekipami. Jedyny minus który może niektórym przeszkadzać to słychać jak ktoś u góry chodzi, jak dzieci biegają to jak małe słonie. Na duży plus koszty ogrzewania, jest bardzo tanio i ciepło. Zdjęcia pokazują stan po 9 roboczych dniach od wjazdu koparki na działkę a drugie po 3 tygodniach.e4dc01fe45880529bc2948f0e62c5fe8.jpg735acee4e14b91a50110ceb39eac1e1c.jpg

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze 2 oferty na budowę szkieletora drewnianego. Rozsądna miała koszty bardzo podobne do tradycyjnego lub prefabrykowanego z keramzytobetonu, ale trafiła się też taka, że prawie zajadów ze śmiechu dostałem jak zobaczyłem cenę (ok 5k m2 za stan dew. z fundamentem, a to było jeszcze przed skokiem cen drewna).

Zdecydowałem się na keramzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał:

Miałem ze 2 oferty na budowę szkieletora drewnianego. Rozsądna miała koszty bardzo podobne do tradycyjnego lub prefabrykowanego z keramzytobetonu, ale trafiła się też taka, że prawie zajadów ze śmiechu dostałem jak zobaczyłem cenę (ok 5k m2 za stan dew. z fundamentem, a to było jeszcze przed skokiem cen drewna).

Zdecydowałem się na keramzyt.

Murowany z keramzytu czy prefabrykat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 09:23, nikt-znany napisał:

100k za to co piszesz to albo totalnie po kosztach, albo nie wiem... no nierealne to było w 2020... fakt, że u mnie 220m2, lecz jakbym podzielił wszystko przez 2 to i tak wychodzi dużo więcej. Sama kuchnia i agd to ze 40k... 

 

dlatego nie można porównywać wykończenia. U mnie kompletna kuchnia ze wszystkimi sprzętami wyszła ok 26 tysięcy (IKEA z transportem i montażem) i to uważałem, że drogo. Instalacje po znajomości ale nikt za darmo tego nie robił. Regipsy wszystkie, gładzie, malowanie, biały montaż w łazienkach we własnym zakresie. Można zrobić wykończenie za 100k a można w 500k się nie zmieścić :) wszystko zależy od potrzeb i swojego gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aditola napisał:

 

dlatego nie można porównywać wykończenia. U mnie kompletna kuchnia ze wszystkimi sprzętami wyszła ok 26 tysięcy (IKEA z transportem i montażem) i to uważałem, że drogo. Instalacje po znajomości ale nikt za darmo tego nie robił. Regipsy wszystkie, gładzie, malowanie, biały montaż w łazienkach we własnym zakresie. Można zrobić wykończenie za 100k a można w 500k się nie zmieścić :) wszystko zależy od potrzeb i swojego gustu...

W 100 kzł nie zmieści się, nie ma szans.

U mnie remont mieszkania wyszedł drożej. A cudów nie robiłem.

Kuchnia na zamówienie 20k + sprzęty 5,7 - ale zmywarka została stara.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pakuu1 napisał:

Jakie zalety względem murowanego? Oczywiście poza czasem montażu. Jaki strop i fundament jest w budynku budowanym w tej technologii?

Ogólnie zadowolony jesteś z efektu końcowego?

Oprócz czasu to moim zdaniem mniejsza szansa na błędy wykonawcze i z mojego punktu widzenia jeden wykonawca do stanu dew. Poza tym mniejszy przekrój ścian, więc w sumie przy tym samym obrysie mamy więcej metrów wewnątrz (może tylko trochę, ale 10cm czasem robi różnicę ;). No i ściany w zasadzie nie wymagają tynkowania, wystarczy gładź gipsowa, albo nawet można sobie zażyczyć wykonanie ściany betonowej na gładko lub coś na wzór betonu architektonicznego.

Strop filigran, fundament - płyta. 

Efektu końcowego jeszcze nie widziałem, jestem na etapie płyty fund.

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11lat mieszkam w Kanadyjce. Na tamte czasy koszty były podobne - kanadykja pod klucz w jednej f-m od A do Z vs murowany system gospodarczym

Od wbicia łopaty do wprowadzenia się łącznie z płotem, podjazdami i trawnikami było 9miesiecy.

Minusy: strop przenosi "chodzenie"
Reszta same plusy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.